Informacje

29.06.18, g. 10:36

Nowy konkurs literacki Fantazmatów - tym razem postapo

Wystartował nowy konkurs literacki Pomieścia, przygotowany przez ten sam zespół, który odpowiada za publikację darmowych antologii fantastyki z utworami debiutantów oraz uznanych polskich autorów Geniusze Fantastyki i Fantazmaty t. 1 oraz trwających właśnie konkursów Umieranie to parszywa robotaDragoneza.

 

Dlaczego “Pomieścia”?

 

Kolejna z planowanych antologii skoncentrowana będzie na szeroko – najszerzej – pojętym haśle zagłady polskich miast, miasteczek i w niektórych przypadkach wsi. Nie narzucamy definicji hasła “zagłada” ani terminu, w którym miałaby się zdarzyć – akcja opowiadania może zostać osadzona po niej, w jej trakcie lub tuż przed jej nadejściem. Dopuszczalne są także alternatywne wizje przeszłości i teraźniejszości Polski, w tym dotyczące miast historycznie niegdyś polskich (Lwów, Wilno itp.).

 

Dodatkowo w nowym konkursie jurorzy dużo większą niż dotychczas wagę przykładać będą do oryginalności tekstu oraz stylu i języka autora. Organizatorzy pragną też zwrócić uwagę na zastrzeżenie dotyczące przestrzegania zasad formatowania i opisywania plików konkursowych. Zarówno w przypadku “Fantazmatów”, jak i “Umierania…” zgłoszenia "wybrakowane" były prawdziwą zmorą, generującą ogromną ilość niepotrzebnej pracy dla całego zespołu. W związku z tym, aby uniknąć takiego scenariusza, ekipa “Fantazmaów” prosi o trzymanie się wytycznych zamieszczonych w regulaminie – zgłoszenia nie spełniające opisanych wymogów będą odrzucane.

 

Regulamin i terminy

Do konkursu przyjmowane są teksty oryginalne, dotąd niepulbikowane, o objętości do 60 tys. znaków ze spacjami. Opowiadania będą przyjmowane od 21.06 do 31.10.2018 r. do godziny 23:59. Ogłoszenie wyników i wyłonienie najlepszych prac nastąpi najdalej do 31.05.2019 r.

 

Informujemy, że w nowym konkursie redakcja projektu “Fantazmaty” wprowadziła zmiany w regulaminie. Punktacja w I etapie będzie sumowana w inny sposób niż w etapie II – prosimy o dokładne przeczytanie regulaminu konkursu. Uwaga! Prace niezgodne z wytycznymi dotyczącymi formatowania oraz opisu pliku zamieszczonymi w regulaminie nie będą oceniane.

 

 

 

Komentarze

Jak to wszystko ładnie wygląda, jak już wymyślone, gotowe i oddane chętnym do udziału :3 

Literówka się wkradła.

 

ekipa “Fantazmaów” prosi o trzymanie

Niewolnicy, zrzeszeni w słabości, boją się pana - samotnika, którego nie są w stanie kontrolować, którego mocy nie mają, a jego atencji nie mogą zdobyć. (Nietzsche)

Ech...

Konkurs świetny, na pewno postaram się w nim spróbować. Szkoda tylko, że właśnie z tej strony się dowiedziałem, że nabór tekstów do “Umierania...” już się zakończył.

Otrzymałem niemal rok temu zaproszenie na ten konkurs z wyraźnym terminem 21.12.2018 i zastrzeżeniem, że o wszelkich zmianach będzie się informować uczestników. Potwierdziłem udział mailowo i dość niedawno zabrałem się za realizację. I chyba tyle z tego wyszło...

Jai guru de va!

Rokitniku, jest różnica między zaproszeniem a udziałem w konkursie. Skoro dostałeś termin 21.12, oznacza to, że jesteś autorem zaproszonym, w związku z czym masz więcej czasu niż konkursowicze. Skąd różnica terminów? Konkurs ma kilka etapów, które zajmą akurat tyle, że prace nad tekstami zarówno z zaproszenia, jak i konkursu, rozpoczną się mniej więcej w tym samym czasie.

Niewolnicy, zrzeszeni w słabości, boją się pana - samotnika, którego nie są w stanie kontrolować, którego mocy nie mają, a jego atencji nie mogą zdobyć. (Nietzsche)

Dzięki za wytłumaczenie, nie miałem o tym pojęcia! Pierwszy raz spotykam się z konkursem działającym w podobnej formule. 

Jai guru de va!

Primo: nigdy nie padła data 21.12 (która byłaby co najmniej dziwna), a zaproszeni autorzy mają czas do końca tego roku.

Secundo: konkurs jest całkowicie niezależnym przedsięwzięciem w stosunku do prac nad antologią z autorami zaproszonymi, zaproszenia wysyłamy  autorom, których teksty z jakiegoś powodu chcielibyśmy otrzymać i najprawdopodobniej przyjąć (bo oczywiście jeśli komuś zdarzy się przysłać tekst słabszy, to patrzymy na tekst, nie na nazwisko), w konkursie może startować każdy i zaproszenia do tego nie potrzeba.

http://fantazmaty.pl

W takim razie doszło do nieporozumienia, przepraszam za kłopot.

Z datą przyznaję rację, przed chwilą odszukałem tamtą wiadomość w skrzynce. Źle zapisałem sobie w kalendarzu... 

Pozdrawiam serdecznie!

Jai guru de va!

Nowa Fantastyka