Informacje

11.03.18, g. 19:23

Powstaje nowa wersja filmowego „Dungeons and Dragons”

Kultowy system RPG doczeka się kolejnej filmowej adaptacji.

 

O projekcie nadal nie wiadomo wiele więcej ponad to, że w ogóle powstaje. Nowa wersja Dungeons and Dragons ma zostać wyreżyserowana przez Chrisa McKaya, który pracuje w tej chwili nad Nightwingiem. Na swoim koncie ma już bardzo ciepło przyjęty Lego Batman: Film

 

Produkcją Dungeons and Dragons ma zająć się Paramount Pictures. Wcześniej (od 2015 roku) kojarzono z filmem wytwórnie Warner Bros., ale nie doszło do porozumienia z Wizards of the Coast. Paramount wyznaczył datę premiery na 1 października 2021.

 

Według nieoficjalnych informacji scenariusz do filmu już powstaje... jednak nie podano nazwiska jego autora. Zakulisowe plotki wskazują na Genevę Robertson-Dworet, która podpisała się pod fabułami do nowego Tomb Raidera oraz Captain Marvel

 

Pierwsza ekranizacja Dungeons and Dragons premierę miała w 2000 roku i mimo miażdżącej krytyki oraz finansowego fiaska doczekała się aż dwóch telewizyjnych kontynuacji. Nowy obraz ma być kompletnym rebootem serii i w żaden sposób nie nawiąże do tamtych wcześniejszych niezbyt udanych tytułów.

 

 

źródło

Komentarze

Ale po co? xD

No nieźle.

To samo pytanie chciałem zadać.

Uwielbiam zapach pieniędzy o poranku! I w południe! I wieczorem!

Już wiecie po co?

Czaszka mówi: klak, klak, klak!

Nadal nie. Fanbejs D&D to nie jest widownia, na której można zarobić jakieś horrendalne sumy, a film z założenia musi być najklasyczniejszym możliwym, wręcz naiwnym fantasy, a takie rzeczy się nie przyjmują jak pokazuje przykład World of Warcraft, który zarobił tylko dzięki popularności gry w Chinach.

No nieźle.

Może film powstaje właśnie z myślą o chińskim rynku? Z drugiej strony, nie można zakładać, że producenci zawsze wiedzą, co robią. Gdyby tak było, nie byłoby każdego roku spektakularnych klap.

Czaszka mówi: klak, klak, klak!

Może jeszcze niech Uwe Boll się za niego weźmie :)

Nowa Fantastyka