Informacje

04.03.18, g. 18:30

Mamoru Hosoda pracuje nad nowym filmem

W sieci pojawił się trailer filmu Mirai no Mirai, czyli Mirai z przyszłości – nowego filmu Mamoru Hosodu, reżysera takich obrazów, jak O dziewczynie która skakała przez czas czy Bakemono no Ko​.

 

Historia Mirai no Mirai opowiada o pewnej rodzinie żyjącej w małym domku w obskurnym zakątku miasta, a w szczególności skupia się na postaci Kun-chana, czteroletniego, rozpieszczonego dzieciaka. Kiedy w domu pojawia się Mirai, młodsza siostra Kun-chana, chłopiec czuje się odsunięty i jest przekonany, że siostra ukradła całą miłość rodziców. Nie radzi sobie z nowymi problemami i uczuciami, które na niego spadają. I w tym momencie pojawia się “duża Mirai” – jego siostra z przyszłości. To początek serii fantastycznych wydarzeń w życiu Kun-chana.

 

Premiera filmu zaplanowana jest na 20 czerwca (w Japonii). Wiadomo też, że anime ma trwać 100 minut. W czasie festiwalu w Cannes prawa do dystrybucji kupiły firmy z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii, na pewno więc będzie dostępny także w wersji angielskojęzycznej. Czy trafi do polskich kin? Nie wiadomo. Wilcze dzieci Hosody były wyświetlane w naszych kinach, ale wydaje się, że nie odniosły specjalnego sukcesu kasowego.

 

Nowa Fantastyka