Informacje

04.03.18, g. 17:43

Sandman powróci - Gaiman zapowiedział nową serię komiksów

Na łamach magazynu Entertainment Weekly Neil Gaiman zapowiedział powrót Sandmana – cyklu komiksowego, który w tym roku obchodzić będzie 30-lecie.

 

Jak poinformował pisarz i scenarzysta, w tym roku ukaże się czterotomowa seria Sandman Universe. Oryginalnie Sandman ukazywał się od listopada 1988 roku do marca roku 1996. Potem powrócił w spin-offach: The Sandman: Endless Nights w 2003, The Sandman: The Dream Hunters w 2009, Overture w 2013.

 

Sandman Universe, której powstawanie będzie nadzorował Gaiman, ale nie będzie bezpośredni pisał scenariusza, pojawi się na rynku w sierpniu 2018 roku. Komiksem zajmie się całkowicie nowa ekipa artystów: scenarzyści Nalo Hopkinson, Kat Howard, Si Spurrier i Dan Watters, rysunkami zajmą się Bilquis Everly i Jae Lee.

Akcja pierwszego tomu będzie mieć miejsce w królestwie Snu. Jednym z głównych wątków będzie zaginięcie Morfeusza. Do tego pojawi się wątek wyrwy między światami, Luciena – bibliotekarza Morfeusza – oraz nowej postaci. Pojawi się także Lucyfer. 

 

Pojawiły się też obawy o to, czy nowi scenarzyści nie “zepsują” tego, co stworzył Neil Gaiman. Sam Gaiman w wywiadzie, zapytany o to, jak udało mu się połączyć tak osobisty projekt z udziałem innych twórców, odpowiedział: To zawsze był osobisty projekt i nadal są w nim miejsca, które zostały oddzielone aksamitnymi linami i znakami “nie przeszkadzać” powieszonymi na drzwiachLudzie będą pytać “Czy możemy to zrobić?”, a ja będę odpowiadał “Nie”. 

 

Tutaj znajdziecie oryginalny artykuł oraz wideo, na którym Gaiman zapowiada serię.

 

 

Komentarze

Szkoda, że nie Gaiman będzie autorem, ale i tak świetna wiadomość.

Nowa Fantastyka