Informacje

08.01.18, g. 21:31

Animowana Godzilla od wytwórni Tōhō już wkrótce na platformie Netflix!

W sieci został udostępniony oficjalny zwiastun filmu Godzilla: Planet of the Monsters będący pierwszą częścią trylogii realizowanej przez japońską wytwórnię Tōhō. Produkcja, wyreżyserowana przez Kōbuna Shizuno i Hiroyukiego Seshitę,  pojawi się na platformie Netflix już 17 stycznia bieżącego roku (w Japonii film pojawił się 17 listopada 2017 roku – przyp. autora). W przyszłym roku ma być zrealizowany sequel o tytule: Godzilla: Battle Mobile Breeding City (jap. Godzilla Kessen Kido Zoshoku Toshi) skupiający się na walce ludzkości z Godzillą niszczącą Ziemię od ponad 20 tys. lat. Zapowiadane jest także pojawienie się w nim Mecha Godzilli.

Opis filmu: W ostatnich dniach lada XX wieku ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że nie są jedynymi władcami na Ziemi. Coraz większe znaczenie zaczęły odgrywać pojawiające się kaiju, a także Godzilla walcząca z nimi. W wyniku trwającej ponad pół wieku wojnie, ludzkość decyduje się opuścić planetę. W 2048 roku sztuczna inteligencja kontrolowana przez rząd wskazuje na grupę wybrańców i umieszcza ich na pokładzie międzygwiezdnego statku Aratum zmierzającego na Cetusa oddalonego o ok. 12 mln lat świetlnych od Ziemi. Niestety misja okazuje się fiaskiem i nie udaje się zapewnić odpowiednich warunków do skolonizowania nowej planety. Z upływem czasu, niektórzy z członków załogi okrętu, a wśród nich młody Haruo, decydują się powrócić na Ziemię i stawić czoło Godzilli. Nie wiedzą jednak, że od czasu opuszczenia przez nich domu minęło ponad 20 tys. lat.

Głosy poszczególnym postaciom podkładają: Yūki Kaji, Takahiro Sakurai, Mamoru Miyano, Jun'ichi Suwabe, Kana Hanazawa i Tomokazu Sugita.

Źródło: ComicBook.com

Komentarze

Będzie dostępny w polskim Netflixie – szpławdziłem.

Loco! Fisholof.(Cień Burzy) .::||::. "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

Nowa Fantastyka