Informacje

01.01.18, g. 18:14

Umieranie to parszywa robota - konkurs literacki

Twórcy pracujący nad darmową antologią fantastyki w ramach projektu Fantazmaty ogłosili właśnie kolejny konkurs literacki. 

 

Konkurs ma potrwać niemal rok – prace można wysyłać do końca kwietnia, ostateczne wyniki pojawią się w listopadzie, po przejściu przez sito redaktorów oraz ocenie najlepszych tekstów przez literackie jury. 

 

Na konkurs można nadsyłać prace fantastyczne, których tematyka obraca się wokół hasła przewodniego: Umieranie to parszywa robota. Maksymalna objętość opowiadań to 30 tysięcy znaków. Szczegółowe zasady znajdziecie w regulaminie konkursu.

 

Fantazmaty to ambitny projekt przygotowywany przez ekipę, która pracowała wcześniej na darmową, gigantyczną antologią Geniusze Fantastyki. Zakończył się właśnie konkurs do pierwszej publikacji w ramach Fantazmatów, ale redakcja najwyraźniej nie spoczywa na laurach. Życzymy powodzenia!

 

Więcej o projekcie przeczytacie na jego stronie oraz na Facebooku.

Komentarze

Będzie ciekawie ;)

https://www.facebook.com/Bridge-to-the-Neverland-239233060209763/

Będzie trzeba wyskrobać coś dobrego na ten konkurs :) pomysłów jak zwykle tuzin!

@Nessekantos  – a ekipa Fantazmatów trzepie teksty aż miło :P 

@Tiszka niech trzepie! Dreszczyk emocji będzie tym większy. Choć z drugiej strony szkoda bardzo, że nie mają zamiaru udostępnić autorom recenzji ich tekstów. Konstruktywna krytyka to najcenniejszy z darów.

Z tego, co mi wiadomo, na aktualnie zakończony konkurs przyszło 165 prac, a że to projekt “po godzinach”, to pewnie by się pochlastali ;) 

Nessekantos, nie ma najmniejszych szans na taki ruch z naszej strony. Jeśli przyjąć, że zrecenzowanie jednego tekstu zajęłoby pół godziny (a to wariant bardzo optymistyczny), to oznaczałoby to blisko 3,5 dnia ciągłej pracy dla każdego z jurorów, bez przerwy na jedzenie, sen i toaletę. I tak odwalili tytaniczną robotę, a dużo tekstów było poniżej jakiejkolwiek krytyki – i za to należy im się spory szacun.

http://fantazmaty.pl

A może udostępnianie ilości punktów, które zebrało każde opowiadanie? Tak jak to robi Genius Creations. To by było fajne i dawałoby autorom jakieś pojęcie o tekście :)

kam_mod, akurat w przypadku obu konkursów w Genius Creations byłem sekretarzem i sprzeciwiałem się takiemu udostępnianiu, co zresztą miało słuszne fundamenty w późniejszych reakcjach. 

Innymi słowy: publicznej listy na pewno nie będzie, ale pewnie będzie można się do nas zgłaszać indywidualnie.

http://fantazmaty.pl

Trzeba będzie spróbować :)

Autor opowiadań, fan sci fi. Publikuję na http://lukaszmigura.com

Nowa Fantastyka