Informacje

02.11.17, g. 21:49

Zbiór wiedźmińskich opowiadań już za tydzień!

Już za tydzień ukaże się zbiór opowiadań z naszego wiedźmińskiego konkursu – Szpony i kły​, wydany nakładem SuperNOWEJ.

 

Konkurs zorganizowany przez redakcję Nowej Fantastyki w 2016 roku i zakończył się 31 lipca. Zwycięskie opowiadanie, Kres cudów Piotra Jedlińskiego, zostało opublikowane w jubileuszowym dla wiedźmina numerze 12/2016 – 30 lat po premierze opowiadania Andrzeja Sapkowskiego. Premiera tomu – 8 listopada.

 

Teraz możemy Was z dumą poinformować o tym wydawnictwie!  W zapowiedzianym dopiero dzisiaj zbiorze pod patronatem ASa (i z kilkoma jego słowami, które cytujemy niżej) będziecie mogli znaleźć 11 najlepszych opowiadań konkursowych oraz przedmowę redaktora Marcina Zwierzchowskiego.

 

Spis treści:

 • Marcin Zwierzchowski DZIEDZICTWO BIAŁEGO WILKA (przedmowa)
 • Piotr Jedliński KRES CUDÓW (zwycięskie opowiadanie)
 • Beatrycze Nowicka KREW NA ŚNIEGU. Apokryf Koral 
 • Sobiesław Kolanowski IRONIA LOSU
 • Nadia Gasik CO DWIE GŁOWY...
 • Katarzyna Gielicz SKALA POWINNOŚCI
 • Barbara Szeląg BEZ WZAJEMNOŚCI
 • Przemysław Gul LEKCJA SAMOTNOŚCI
 • Tomasz Zliczewski NIE BĘDZIE ŚLADU
 • Andrzej W. Sawicki DZIEWCZYNA, KTÓRA NIGDY NIE PŁAKAŁA
 • Michał Smyk BALLADA O KWIATUSZKU
 • Jacek Wróbel SZPONY I KŁY

 

Nota na ostatniej stronie okładki to słowa samego Andrzeja Sapkowskiego – który, to trzeba powiedzieć wyraźnie, udzielił swojego błogosławieństwa tak konkursowi, jak zbiorkowi, ale nie czerpie z nich żadnych profitów.

 

No tak. Trzydzieści lat. Wiedźmin do wynajęcia za trzy tysiące orenów. Gdy pojawił się w Wyzimie, w karczmie „Pod Lisem” nie był młodzieniaszkiem. Pobielałe włosy, szrama na twarzy i ten charakterystyczny, paskudny uśmiech.

Zaczął od górnego C: trzech oprychów, potem strzyga i kolejne stwory – ludzkie bądź nieludzkie – niegodne żyć w świecie, który został nam dany.

A potem Biały Wilk poszedł własną drogą. Ciernistą, tak bym to ujął, ale cóż, każdy uczy się na błędach. Gdzieś w oddali łypie do mnie znacząco Hollywood, ale na razie cieszmy się tym, co wyłowiła z wiedźmińskiego konkursu „Nowa Fantastyka” i superNOWA: jedenaście opowieści zainspirowanych losami Geralta oraz jego przyjaciółek i kamratów.

Czytałem je z uwagą, nie ingerując. Są wśród uczestników konkursu na „trzydziestkę” wiedźmina ludzie bardzo utalentowani. Wkrótce stworzą własne światy bądź zanegują istniejące. Nie straćmy ich z oczu!

 

A redaktor Zwierzchowski poleca dodatkowo tak u siebie na Facebooku

Co znajdziecie w tym zbiorze? Teksty bardzo różne. Będzie kilka takich, gdzie powróci sam Geralt, będą opowieści o innych wiedźminach, pojawi się Triss, wpadnie Jaskier, będą i nowe postacie, wiele nowych postaci. Raz się wzruszycie, nieraz zaśmiejecie.

Ja, czytając te opowiadania, na chwilę powróciłem do wspaniałego świata wiedźminów i czarodziejek. Co też Wam gorąco polecam.

Komentarze

Nic tylko gratulować sukcesów! I zazdrościć, ale cóż... może jeszcze kiedyś się uda.

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Szacun krasnoludów ulicy! :)

Czaszka mówi: klak, klak, klak!

No i pięknie!

Chociaż marketingowo z tą okładką pojechali po bandzie...

Okładka wygląda jak kolejna część “Świata Czarownic” z lat 90-tych. :)

Jakiś błyskotliwy tekst z internetów.

Gratulacje :) A okładka faktycznie niezbyt się udała, ale u SuperNowej to norma.

Ogromne gratulacje dla finalistów.

No bo gdzie szukać najlepszych opowiadań do tego świata? Przecież tylko tutaj.

 

Dj się cieszy :)

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Obrazek spoko, nawiązuje do zwycięskiego opowiadania. Miałem na myśli layout identyczny z oryginalną serią wiedźmińską i proporcje między “Andrzej Sapkowski” a “przedstawia”. ;)

Ciekawe, czy znowu zrobią akcję z wkładką w NF i okładką do wyboru :D

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Zagrywka wydawnictwa żenująca z tym Sapkowski przedstawia i okładką stylizowaną na część serii. Przedstawia czyli co, czyli, że przeczytał te opowiadania, bo nawet redaktorem wynika z newsa  nie był?  Okres świąteczny się zbliża to pewnie jakaś ciocia się nabierze na prezent, albo nieświadomy czytelnik. Tym większa szkoda, bo opowiadania są naprawdę fajne, mając na uwadze te już publikowane w NF, autorzy zasługują na poważniejsze potraktowanie.

"We chase misprinted lies, We face the path of time [...]"- Alice in Chains

Oki, michale85em, wyjaśnisz, czemu autorzy nie są poważnie traktowani?

Zostali wydani w normalnym trybie, brali udział w fajnym projekcie, teksty są fajne.

 

Czemu są traktowani niepoważnie?

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

No dobra, Dj, nie oszukujmy się, to ANDRZEJ SAPKOWSKI i małe “przedstawia” to jednak taki dość dyskusyjny chwyt :) Jak pierwszy raz zobaczyłem tę okładkę, to mnie to nieźle rozśmieszyło, prawdę mówiąc.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Poważniejsze czyli choćby podanie nazwiska osoby zwycięskiej na okładce, albo wyraźne zaznaczenie tego, że jest to zbiór opowiadań różnych autorów na podstawie twórczości Sapkowskiego. To Sapkowski przedstawia jeszcze jako tako by się broniło jakby to był przynajmniej wybór opowiadań dokonany przez Sapkowskiego. A gość to tylko łaskawie przeczytał, chociaż w jego przypadku to pewnie osiągnięcie samo w sobie – deklaracja, że przeczytał coś polskiego autora :) I odnosiłem się przecież tylko do okładki, kwestii tego w jakim trybie to wydali nie poruszałem.

"We chase misprinted lies, We face the path of time [...]"- Alice in Chains

Macie rację, ale uparcie będę brnął, że się czepiacie :)

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Nowa Fantastyka