Informacje

07.10.17, g. 20:35

Adaptacja krótkiego opowiadania Neila Gaimana ze zwiastunem!

Studio Film4 udostępniło zwiastun filmu Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach wyreżyserowanego przez Johna Camerona Mitchella (Cal do szczęścia) i opartego na krótkim opowiadaniu autorstwa Neila Gaimana. Mitchell wraz z Philippą Goslett napisał też scenariusz do tego obrazu.

Producentami wykonawczymi są: Howard Gertler, Iain Canning, Emile Sherman i Neil Gaiman. Za muzykę odpowiadać będą z kolei Nico Muhly, Jamie Stewart z zespołu Xiu Xiu i Matmos. W obsadzie zobaczymy m.in. Elle Fanning, Nicole Kidman, Matta Lucasa, Joannę Scanlan oraz Alexa Sharpa.

Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach rozgrywa się na przedmieściach Londynu lat 70. ubiegłego wieku, w którym dominuje muzyka Sex Pistols, a każdy nastolatek w kraju chce być punkiem. Głównym bohaterem jest Enn (Alex Sharp), który pragnie założyć zespół i mieć dziewczynę. Na jednej z imprez poznaje eteryczną Zan (Elle Fanning) uważającą punk za muzykę pochodzącą z innej planety. Gdy okazuje się, że większość nastolatek bawiących się tam jest nie z tego świata i w dodatku wysłanych na Ziemię, by przejść tajemniczy rytuał inicjacyjny, Enn będzie zmuszony prosić o pomoc Boadiceę (Nicole Kidman) i jej zwolenników.

Produkcja miała jak dotąd swoją premierę na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes (21 maja 2017 roku). Nie wiadomo jednak, kiedy film pojawi się w kinach. Tymczasem dostępne są za darmo: oryginalna wersja opowiadaniaaudiobook.

Źródło: ComingSoon.net

Nowa Fantastyka