Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Najnowszy numer Nowej Fantastyki już w sprzedaży!

 

Obok innych smakowitych kąsków znajduje się jeden, na który szczególnie chciałem zwrócić waszą uwagę. Niektórzy już wiedzą, inni jeszcze nie, więc warto ich oświecić ;)

We wrześniowej Nowej Fantastyce, dokładnie na stronie 28, znajdziecie opowiadanie aktywnej użytkowniczki naszego portalu, Aleksandry Buczek-Stachowskiej, czyli AlexFagus.

 

Zapraszam do lektury całego numeru :)

 

PS

Przypominam, że elektroniczna wersja pisma w formatach epub i mobi jest do nabycia za 8zł :)

 

Czasopisma | Nowa Fantastyka

 

Informację o nowym numerze warto zacząć od faktu, że w konkursach na stronie nr 80 chochlik drukarski namieszał na linii tfurca-składacz-korekta i dwa konkursy mają identyczne pytanie. Na każde da się udzielić prawidłowej odpowiedzi ale w jednym przypadku jest ona co najmniej dziwna :)

 

A poza tym – same superlatywy, perełki, perły i perłopławy – numer funkiel nówka sztuka nie śmigana już dostępny w kioskach!

 

Zapraszamy do lektury i dzielenia się wrażeniami.

 

Czołem, czołem (my nie czołem z byle wołem). Dzisiejsza zapowiedź będzie miała charakter marudzenia na postęp w życiu.

 

Jak tam po majówce? Bo dj się zmęczył, kupił dziecku rower i stwierdził, że czasy się zmieniły, bo teraz 4latki śmigają bez kółeczek (a ja w wieku 7 lat jeszcze się uczyłem).

Oprócz tego ludzie są teraz sprawniejsi i robią cuda (a za moich czasów salto to było doznanie olimpijskie), dostęp do wiedzy jest tak powszechny, że ja pierdzielę a za chwilę dwulatek będzie miał własny tablet.

 

Chcę do przeszłości!

 

A przy okazji – numer majowy już w kioskach, w środku mnóstwo ciekawostek (w tym opowiadanie Jacka Komudy – przy okazji wspomnijmy, że wydaje, ten Komuda, nową książkę “Ostatni honorowy”).

 

 

Ani chybi wiosna się zbliża albo inna intelektualna odwilż, bo w terminie dj ogłasza (hirłi, hirłi!) nadejście lutowego numeru “Nowej Fantastyki”!

 

W środku różne różności, ale dj cieszy się niezmiernie na tekst Cory’ego Doctorowa, bo po jego opowiadaniu “Człowiek, który sprzedał księżyc” w FWS 01/2015 ma ochotę na więcej (tak, ten koleś pisze dobre SF).

 

Miłej lektury!

 

Niemożliwe, ale jednak! Jeszcze w starym roku Dj wyrobił się z zamieszczeniem informacji o styczniowym numerze NF.

Będę się tłumaczyć pokrętnie glutami i to nie własnymi!

 

Miłej lektury, atrakcji co nie miara, plebiscyt, nowy projekt literacki NF, kosmiczna promocja prenumeraty (albo very much barbarian, jak kto woli).

No i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

 

Zerknij na fragment

 

Drodzy Czytelnicy!

 

Wasza cierpliwość została wynagrodzona. Wreszcie nadszedł moment, gdy po różnych zawirowaniach możemy oddać w Wasze ręce "Nową Fantastykę" w formatach cyfrowych epub i mobi. Na razie zamieszczamy tutaj linki do dwóch miejsc, gdzie możecie ją nabyć, jednak pracujemy nad tym, żeby dystrybucja była jeszcze szersza. Zgodnie z obietnicą, lada chwila pojawi się również wątek, w którym będziecie mogli zgłaszać swoje uwagi techniczne, które pomogą nam udoskonalać tę wersję, aby prezentowała się jak najlepiej.

 

Zapraszamy do lektury!

 

http://ebookpoint.pl/ksiazki/nowa-fantastyka-12-2014,e_36jg.htm

http://www.nexto.pl/ebooki/nowa_fantastyka_12_2014_p90239.xml

http://www.publio.pl/nowa-fantastyka-12-2014,p111423.html

 

Hirłi hirłi, lend your ears, lend your ears!

 

Rok 2014 się kończy, środa się kończy, kawa mi się skończyła, wszystko się kończy a z końcem wszystkiego numer grudniowy NF już na rynku.

W nim, ach w nim, oprócz zwyczajowej porcji niezwyczajności mamy coś jeszcze bardziej niezwyczajnego!

 

Redakcja, w trudzie nieustannym, zrobiła spis rocznika 2014.

Koniec świata, pozostaje przeczytać fragment.

dj

 

Jestem oburzony, że na okładkę listopadowej “Nowej Fantastyki” wybrano jakiegoś cienkiego rogacza (diaboł?) zamiast postrachu, horroru i żywej grozy portalu NF – jego okrągłości Dja Jajka.

Ale trudno. Na osłodę rozpoczynam nową, świecą tradycję umieszczania wstępniaka JeRzego.

Miłej lektury!

dj.

 

ps. Dzwoneczek i katarynka są moje.

 

W ramach informacji o najnowszym numerze NF (arrrrrrrr!) zasygnalizuję zbliżający się wielkimi krokami (stuk, stuk, drewniana noga) konkurs o tematyce delikatnie powiązanej z okładką NF 09/2014 (har har har!)

 

Ktoś pamięta Secret of Monkey Island?

dj pamięta (i nie zapomni “get dog”).

 

Miłej lektury i szykujcie armaty (znaczy się pióra).

 

Witamy, witamy, kłaniamy się, kłaniamy, nadużywamy przecinków, dju, nadużywamy i zapraszamy do lektury sierpniowego numeru NF, gdzie znajdziecie (w wielkim skrócie), coś o Marvelu w kosmosie, Żółwiach Ninja (tak, tych młodych i zmutowanych), fantastyczną Brazylię (nie, nie mundial), Herkulesie itd., itp., ect., ect. i jeszcze więcej przecinków.

Zapraszamy do lektury!

 

Przypominamy, że w komentarzach można też głosować na trzy najlepsze teksty z numeru, przyznając od 3 do 1 punktu.

 

Pobierz fragment numeru w pliku PDF

Zapraszamy do lektury recenzji zatytułowanej "Czerwiec - Dziennik pokładowy gwiazdolotu "Czytam"", której autorem jest PsychoFish.

Oprócz komentarza dotyczącego zawartości bieżącej “Nowej Fantastyki” znajdziecie tam ciąg dalszy przygód dzielnej załogi tytułowego statku kosmicznego.

Wiedziałem, po prostu, kuźwa wiedziałem. Latanie w czerwcu przez kwadrant 66 to proszenie się o kłopoty!

Wzięliśmy na pokład stadko radosnych arkturiańskich dziewic, które należało dostarczyć na Krąg VII w wyżej wymienionym sektorze. Co, po co i na co – nie nasza sprawa, szczególnie, że szczebiot, zalotne uśmiechy i powłóczyste spojrzenia udanie zmobilizowały załogę do roboty. Nawet Miecio prężył nanostalową klatę jak nigdy przedtem…

 

«« « 1 2 3 4 5 » »»
Nowa Fantastyka