- Hydepark: Konkurs Błyskawiczny 021 - ROZSTRZYGNIĘCIE

Hydepark:

Konkurs Błyskawiczny 021 - ROZSTRZYGNIĘCIE

Konkurs błyskawiczny 021 – werdykt

Moi Drodzy!

Przeczytałem wszystko – nawet skarpetki mam czarne i koronkowe, w moich żyłach płynie najbardziej wytrawne, krwawoczerwone wino, uginam się pod ciężarem wosku ze świec, kapiącego dookoła. Noc mija, blady świt nadchodzi a ja ciągle czytam i piszę.

 

A rozstrzygnięcie konkursu dedykuję redakcji :) Konkursy się ogłasza, czyta i rozwiązuje :)

Na początek kilka słów o każdej twórczości oraz obiektywna ocena w skali od 1 do 10. Przyznaję, że zamierzam być nieco surowy. Fakt, że nie znam się na poezji nie będzie mi w tym przeszkadzać ani trochę.

 

[KB021] Czarne koronki

Wybitnie krótka forma, szokująca kwintesencją czarnej treści. Podmiot liryczny – wyjątkowo uniwersalny – cierpi męki, pozornie fizycznej niewygody noszenia zbyt obcisłych koronek. W poincie doświadcza objawienia. Cierpienie zamienia go w potwora, paradoksalnie, bo w jego własnych oczach, ale po bliższej analizie mówi o każdym z nas. Każdy w nas nosi piętno okrutności, nie do wypalenia a cierpienie uszlachetnia nie tylko dosłownie.

W każdej literze – doskonałość, wymyka się jakimkolwiek ocenom. Autor zostałby obrażony zakwalifikowaniem do grona „laureatów konkursu”.

Chylę czoła i nic więcej nie mówię.

10/10

 

[KB021] Opowieść pomieszana

Żenująca, prymitywna w formie i treści próba polemiki (a to dobre! polemiki) z poprzednim utworem. Autor nie odniósł się w najmniejszym stopniu do formuły konkursu a jedynie w wulgarnej formie wyraził swoje wyobrażenia o „romansie paranormalnym”.

Do kosza

1/10

 

[KB021] Wampir Edward i ja

Prymitywna w treści (niedbale utrzymany siedmiozgłoskowiec z rymami częstochowskimi typu AA) z przebłyskami szczątkowymi geniuszu (luźne nawiązane do francuskich romansów, fonetyczne: „odbyt mua”) coś. Trudno to nazwać wierszem, jest to raczej rymowany „mindstream” autora z, przyznaję, dość zaskakującą i interesującą pointa, co zapisuje na plus.

Pozostaje pytanie, zasugerowane precyzyjnym naturalizmem, czy opisywane wydarzenia są wynikiem jedynie wyobraźni autora (wówczas co karmi taką wyobraźnię) czy osobistym doświadczeniem. Poszukiwanie odpowiedzi nie jest jednak przedmiotem tej rozprawy.

Wątpię, czy autor ma szanse na zwycięstwo, ale przez szok poznawczy – do zapamiętania.

4/10

 

[KB021] Mięsna strawa [18+]

Przez chwilę miałem nadzieję, że zmiana – niestety, prymitywny n-zgłoskowiec o dymaniu trupów. W dodatku niezwykle chaotyczne, tak trudno było utrzymać naprężony wątek?

3/10

 

[KB021] diabelska rzeczywistość

Niech ocena wystarczy za analizę

1/10

 

[KB021] Panna Nić

Jestem zaciekawiony formą – na pierwszy rzut oka typowy wiersz biały (czyli drugie podejście do pisania poezji po wyrośnięciu z prymitywnych rymowanek).

Po powtórnym przeczytaniu treść, która wymyka się jednoznacznej ocenie. Tajemniczy zamek sunący ulicami, czy jedynie majak skrywanych uczuć? Chłopak w kwiecie wieku, gdzie podąża? Każdy z nas może nim być.

Ale gdzie romans? Ukryty, wyczuwam go, ale nie potrafię dotrzeć. Ale nie mogę źle ocenić czegoś, co wiem, ze nie do końca zrozumiałem.

7/10

 

[KB021] Oda do księżyca

Ciekawe. Subtelne, homoseksualne podteksty w historii znanego superbohatera. Czy romans między nimi istnieje w rzeczywistości, czy jest to romans z nocą i przeznaczeniem ku bohaterstwu? I jedno i drugie jest niepewne.

6/10

 

WALKA NA ŻYCIE I … [KB021]

Autor miał ciekawy pomysł, romans a’la Lem, szkoda że z romansu nic nie wyszło (dopisanie ad hoc, a raczej after hoc ostatniej zwrotki nie uratowało całości jako zgłoszenia do konkursu).

Nie do końca udane próby utrzymania rytmu, sypie się on jakoby z ręki stalowej a delikatnej, ku pocałunku wzniesionej, sypała się rdza a nie płynny brokat…

5/10

 

[KB021] Od trupa

Bardzo ciekawe! Apoteoza śmierci jako preludium do wiecznej miłości, tu dopiero widać Lemowe inspiracje.

Gdyby jeszcze forma była trzymana konsekwentnie przez całą treść – rym i rytm łamią się miejscami i czyta się treść ze zgrzytem.

Zadedykuję autorowi coś, co właśnie słucham:

(…) Gdybym tak mógł wydrzeć sobie serce i odrzucić serce i być bez serca byłoby mi lepiej (…)

6/10

 

[KB021] Alekto

Rewelacja, prostota i czytelność przekazu stanowią o sile tego utworu, spontanicznie wystawiam najwyższą ocenę i umykam, zanim głębsza analiza mogłaby ją zmniejszyć.

No, z minusem za potknięcia w rytmie, ale i tak to numer jeden z dotychczasowych zgłoszeń.

Brawo!

9/10

 

[KB021] Szatan, moja miłość

Czytając tytuł jestem od razu pełen jak najgorszych przeczuć a tu zaskoczenie i to całkiem pozytywne.

Forma – z jednej strony, takie prostackie rymowanki układamy w przedszkolu a z drugiej całkiem się sprawdziła przy tej treści, o której dwa słowa.

Romans – tego tu troszkę zabrakło, chyba że potraktujemy miłość do Szatana jako temat (no tak, taki był tytuł!). Dwugłos w wypowiedzi (może nie na miarę Prusa ale ciekawy) – zdania rzeczywiste i kwieciste, w wyobraźni i dość wyraźna pointa.

Na minus – znowu motywy homoseksualne.

5/10

 

[KB021] "Powstań!"

Cóż, to nie jest zgłoszenie na konkurs, bardziej deklaracja wiary i przekonań. Dobrze opłacony krytyk odnalazłby tam motyw „romansu” jako miłości do sił wyższych – ja sobie przelewu nie przypominam.

2/10

 

[KB021] Narodziny maga

Ciekawe! Przekuwamy miłość i rodzi się z niej kolejna – zła, która nie istnieje przy braku sumienia. Ale czyż miłość nie jest z definicji paradoksem?

Również forma ma bliskie fekalne konotacje (rym trzyma się kupy).

7/10

 

[KB021] Rozpacz

Gdyby jeszcze została zachowana forma rytmiczna – przy takim krótkim utworze byłoby to zaletą. A tak? Bardzo przyjemne i podstępne. W każdym zdaniu kryje się sprzeczność, która w finale eksploduje wyjaśnieniem.

7/10

 

Biała Róża [KB021]

Stylizacja na poezję „jak się kiedyś pisało”, banalna w treści ale przyjemna w odbiorze

6/10

 

[KB021] Wpadka na wieży

Nie nie nie. Znowu prymitywne erotyzowanie ma zastąpić poezję? I mało ciekawe zakończenie? I rymy ostro prymitywne?

Nie

2/10

ps. Zamieszczanie kolejnych wersji w komentarzach jest bezcelowe – zawsze można było zamieścić kolejne zgłoszenie. Natomiast za komentarze poniżej pewnego poziomu i z niekulturalną odzywką do innego użytkownika będzie ban po ogłoszeniu wyników, chyba że zobaczę tam do jutra przeprosiny.

 

[KB021] Książę

Forma na poziomie, konsekwentnie trzymana – zdecydowanie na plus.

Niestety, jakoś nie do końca chyba nadążałem za treścią – coś mi tam świta ale błądzę.

6/10

 

[KB021] Pani kochała Pana

Interesujące, proste rymy, równy rytm, z jakąś polską balladą mi się kojarzy, ale skumać nie mogę.

Treść też niby banalna – wampirza miłość i łowcy a tu na koniec? Jakże niespodziewane i niosące nadzieję zakończenie.

7/10

 

[KB021] Pogoniłem za krukiem i wyrżnąłem się z hukiem

Oho, po tytule już się boję, ale czytam i oto nie jest tak źle! Spodziewałem się prymitywnej humoreski a mamy tu konsekwentnie napisany, z ładnie utrzymaną stylizacją poemat. Za cień w łuku bioder masz wielkiego plusa. Troszkę banalne zakończenie ale podobało mi się.

7/10

 

[KB021] Nemo

Ciężko mi będzie ocenić – takie białe wierszyki pisze się na kolanie w podstawówce. A jednak całość w jakiś sposób odrobinę porusza moją męską duszę, która też zaznała kiedyś odrzucenia.

6/10

 

Toruńska noc [KB021]

No! Absolutnie konsekwentny ośmiozgłoskowiec z planem, pomysłem i pointą. Romans jest tu ledwie zaznaczony – wręcz tłem dla innych, nie mniej dramatycznych wydarzeń. Nie jest to arcydzieło ale zdecydowanie na plus

8/10

 

[KB021] Tajemnica Mhroku

Piękny rytm, już się cieszę jako umysł ścisły, niestety już na początku drugiej zwrotki zdruzgotany. Jak już piszesz 20złoskowiec to pamiętaj, żeby średniówkę trzymać zawsze w tym samym miejscu. Nic, nie ukołyszesz mnie równym rytmem, ale i tak czytam dalej…

Hmm. Pomysł, aby dobra istota zabijała złą, bo miłość ją na dobre odmienia? Podstępny – jeśli dobrze zrozumiałem.

Niestety, nie trafiło do mnie zupełnie humorystyczne zakończenie

6/10

 

[KBO21] Oczy kruka

Jak jeszcze raz mi ktoś zamieści zły temat konkursu to zostanie zdyskwalifikowany bo nie wyświetli się w liście wyszukiwania po: kb021 (zero, a nie „O”).

Ale do ad remu.

Nie. Jest tam jakiś czarny, kruczy cień pomysłu ale słabo napisane. No dobrze, stado kruków, które może być uwiedzionymi dziewczętami – ciekawe, ale nic ponadto.

4/10

 

[KB021] Samotności Dama

Nie jest najgorzej, ale w temacie konkursu – bardzo, bardzo pobocznie. Mieliśmy opisywać romans a nie brak romansu. Choć romans z samotnością, którego konsekwencją jest brak romansu – no dobrze, powiedzmy że uznaję J

5/10

 

Obietnica [KB021]

O matko, ale długie… nic, czytam.

OOO, warto było czytać. Przepięknie dobrany rytm wersów (tu i tam potknięcia ale darujmy), historia ociekająca mrokiem (mhrhohkhihehmh) i miłością, bardzo piękna i z właściwie moralnie/tragicznie smutnym zakończeniem.

9/10

 

[KB021] Bez nadziei

Dobra, kompletnie nie kumam, o co tu biega, ale jakbym popłynął z interpretacją to widzę tu apokaliptyczne odniesienia – ale przedstawianie „autora apokalipsy” jako kogoś nadsyłającego bestie na ostatnią miłość?

No i poza absolutnie pretensjonalnymi i pensjonarskimi „straszydłami mroku opatrzności” nie jest złe

6/10

 

[KB021] Tabletka milości

Słabo. Już się cieszyłem widząc marmurowobiałe antyczne, pigmaliońskie odniesienia a tu kicha.

Sam pomysł byłby i nawet uszedł, choć w sumie dość banalny, ale ubrany w tak niedbale uszyty wiersz? Niestety nie.

3/10

 

[KB021] Agonia tęsknoty

Bardzo przyjemne (ktoś w końcu utrzymał raz przyjętą formę bez zarzutu), treść też ciekawa choć zakończenie przewidywalne. Jest romans? Jest. Tragedia z miłością w tle lub odwrotnie? Jest.

I jest bardzo dobrze!

8/10

 

[KB021] Triolet o zimnej nieznajomej

Już mi się podoba tytuł, czytam…

Sprawdziłem sobie, co to ten triolet – interesująca forma choć chyba nie udało się utrzymać rymów ABaAabAB? Należy się jednak plus za oryginalność a jak się wczytałem to i treść niesie więcej niż by się na początku zdawało

8/10

 

[KB021] Alekto II

A co to? Drugie podejście do doskonałości? Zobaczmy.

Cholera jasna! Pierwsze bardziej mi się podobało. Jestem umysł ścisły – prostsza forma bardziej do mnie przemawia (no i podobają mi się rzeczy, które już raz widziałem :)

Ale też jest bardzo dobrze, choć żeby być konsekwentnym obniżam ocenę o jeden.

Cholera.

8/10

 

[KB021] Kruk i Kruczyca

Bardzo przyjemne w odbiorze i w pomyśle (jestem już przy końcu i moja oryginalność opisowa poszła! więc na tym skończę.

8/10

 

[KB021] Ostatnia rozkosz

No! Jest coś oryginalnego :) Co prawda znowu wiersz biały, jakich nastolatki na kolanach trzepią (wybaczcie) 10 dziennie, ale oryginalność w podejściu do tematu trzeba premiować.

7/10

 

[KB021] "Taki nasz los"

No, ostatnia praca. Ale czemu nie przesłana tuż przez północą? Czytam. No i pierwsza oryginalność, ktoś wycentrował tekst :D

Łzy płynące przez wieki znanym korytarzem – ładnie

Chyba jednak nie załapałem, o co dokładnie tu chodzi. Mimo to, czuję że nie jest to złe.

6/10

 

Kurcze, naklepałem już ponad 10000 znaków więc…

 

Najpierw kilka słów.

Wspaniale wielka liczba prac i jak się okazuje spora część całkiem do rzeczy. Nie znam się na poezji, potrafię stworzyć durną rymowankę, ale wierzę, że jakieś wewnętrzne poczucie estetyki posiadam.

Nadesłaliście sporo naprawdę niezłych, przemyślanych utworów – gratuluję. Zdarzają się durne rymowanki, prymitywne próby żartu czy kompletne niezrozumienie tematu i olanie ale zdecydowanie konkurs uważam za udany – dzięki Wam, po drugie i dzięki genialnemu pomysłowi mła – po pierwsze :)

Ale jak na razie dajmy sobie spokój z poezją.

 

a teraz…

CZAS NA FINAŁOWĄ OCENĘ!

 

Posortujmy nadesłane wiersze, może przyjęty system oceniania sam wyłoni zwycięzców?

 

[KB021] Czarne koronki

10/10

 

[KB021] Alekto – Autor anulował to zgłoszenie na rzecz kolejnego – czarna rozpacz

9/10

 

Obietnica [KB021] Dodał: bubug 2012-01-17 14:46

9/10

Toruńska noc [KB021] dziko 2012-01-16 22:01

8/10

[KB021] Agonia tęsknoty Bellatrix 2012-01-18 20:19

8/10

[KB021] Triolet o zimnej nieznajomej burnett & cooper 2012-01-19 00:19

8/10

[KB021] Alekto II RogerRedeye 2012-01-21 13:59

8/10

[KB021] Kruk i Kruczyca Naviedzony 2012-01-22 00:02

8/10

 

[KB021] Panna Nić

7/10

 

[KB021] Narodziny maga

7/10

 

[KB021] Rozpacz

7/10

 

[KB021] Pani kochała Pana

7/10

 

[KB021] Pogoniłem za krukiem i wyrżnąłem się z hukiem

7/10

 

[KB021] Ostatnia rozkosz

7/10

 

[KB021] Oda do księżyca

6/10

 

[KB021] Od trupa

6/10

 

Biała Róża [KB021]

6/10

 

[KB021] Książę

6/10

 

[KB021] Nemo

6/10

 

[KB021] Tajemnica Mhroku

6/10

 

[KB021] Bez nadziei

6/10

 

[KB021] "Taki nasz los"

6/10

 

WALKA NA ŻYCIE I … [KB021]

5/10

 

[KB021] Szatan, moja miłość

5/10

 

[KB021] Samotności Dama

5/10

 

[KB021] Wampir Edward i ja

4/10

 

[KBO21] Oczy kruka

4/10

 

[KB021] Mięsna strawa [18+]

3/10

 

[KB021] Tabletka milości

3/10

 

[KB021] "Powstań!"

2/10

 

[KB021] Wpadka na wieży

2/10

 

[KB021] Opowieść pomieszana

1/10

 

[KB021] diabelska rzeczywistość

1/10

 

No i dupa zbita, jestem ugotowany i nie wiem, co zrobić.

Każda praca oceniona na 8 zasługuje na nagrodę.

Każda siódemka na wyróżnienie, nawet szóstki na słowo pochwały a i w piątkach znajdzie się coś interesującego (dalej już trudniej, sorki Fas…, napisz kiedyś coś subtelniej?).

I co ja mam zrobić? Książek tylko pięć…

Robię tak i niech się dzieje wola nieba:

 

Laureatami konkursu zostaje finałowa szóstka, oceniona na 8/10 – moje gratulacje.

bubug, dziko, Bellatrix, burnett & cooper, RogerRedeye, Naviedzony

 

Drodzy siódemko i szóstkowicze – napisaliście bardzo dobrze i dobrze i ciekawie, i jest mi smutno, że to właśnie Wy trafiacie na najgorsze miejsce, czyli tuż za podium – składam gratulacje.

 

Koniec!

Wklepawszy ponad 13000 znaków ze spacjami (dobrze, że piszę ponad 300 na minutę) ogłaszam zamknięcie konkursu błyskawicznego 021, laureatów poproszę o adresy (kto tam jeszcze nie wysyłał – z adresów zarejestrowanych na portalu).

A ja piszę do sponsora, że nastąpiło małe ups i stawiam go przed faktem dokonanym.

Żeby on mnie nie postawił przed faktem dokonanym i wizytą w księgarni.

 

Zrywam koronki, resztkę wina z bulgotem umieszczam w zlewie, zakładam dresio, puchę piwska otwieram i nareszcie jestem sobą.

Wasz dj Jajko

Komentarze

obserwuj

Ja pierdziu, konkurs na rozwiązanie konkursu ogłoszę.

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Gratuluję zwycięzcom! To była fajna zabawa. Dj też odwalił kawał roboty (i docenił odmienność wiersza białego :P), więc jedną książkę powinien wydrzeć od sponsora dla siebie. ;)

Ja się czuję niusatysfakcjonowana (jak zwykle): po pierwsze mój faworyt nie wygrał, a po drugie, wyniki nie są podane o północy... :(

www.herbatkauheleny.pl

Kurcze, co mam zrobić? Wychłostać Cię o północy w ramach przeprosin starą koronką?

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Ja też gratuluję zwyciezcom! Bardzo fajna zabawa! A Dj-owi trza potrójnie podziękować, za werdykt, za przeczytanie i za skomentowanie KAŻDEGO utworu. Do tego napradę trzeba mieć łeb... to znaczy, zółtko :) Pzdr

"Wszyscy jesteśmy zwierzętami, które chcą przejść na drugą stronę ulicy, tylko coś, czego nie zauważyliśmy, rozjeżdża nas w połowie drogi." - Philip K. Dick

Hmmm... ;>

www.herbatkauheleny.pl

Aha. DJ czy dla siódemkowiczów i szóstkowczów przewidziane są jakieś nagrody pocieszenia, np. w postaci piórek czy czegoś innego. P

"Wszyscy jesteśmy zwierzętami, które chcą przejść na drugą stronę ulicy, tylko coś, czego nie zauważyliśmy, rozjeżdża nas w połowie drogi." - Philip K. Dick

Heh, nie wygrałem... Idę się popłakać, będę cierpiał w samotności (i ciemności), a potem... strach się bać.
A tak na serio, to gratuluję zwyciezcom i dziękuję za fajną zabawę :)

Niestety nie. Ścisk wirtualnej skorupki musi wystarczyć :(
Żałuję.

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

OK. Dobre i to :) Dzięki za komentarz ;) Pzdr

"Wszyscy jesteśmy zwierzętami, które chcą przejść na drugą stronę ulicy, tylko coś, czego nie zauważyliśmy, rozjeżdża nas w połowie drogi." - Philip K. Dick

Gratulacje dla zwycięzców! I podziękowania dla dj-a za rewelacyjną zabawę (trudno było się nie przyłączyć po tak zachęcającym i wprowadzającym w nastrój zaproszeniu ;)) oraz za to, że znalazł w sobie pokłady cierpliwości, żeby zrecenzować taką liczbę utworów :)

Yee, cieszę się, że mój wiersz z kategorii "durna rymowanka i prymitywna próba żartu" wywalczył te 5 punktów i doczekał się tak ciekawej recenzji :D Gratki dla zwycięzców (kilku moich faworytów) i wyrazy uznania dla DJ-a. 

Gratuluję zwycięzcom! :) I dziękuję Jajkowi, który sprawił, że po pięciu semestrach przerwy napisałem porządny, rymowany i trzymający się kupy wiersz. Do zobaczenia za kolejne 2 i pół roku... :p

A mi się podoba dedykacja :D

Gratki dla laureatów i prawie-laureatów :)

„Widzę, że popełnił pan trzy błędy ortograficzne” – markiz Favras po otrzymaniu wyroku skazującego go na śmierć, 1790

O, kruczym swędem udało mi się załapać do grona zwycięzców. =D Bardzo dziękuję,przyznam,że nie spodziewałem się tego ani trochę.

Aha, no i oczywiście gratulacje dla reszty współzwycięzców i wyrazy szacunku dla każdego, kto zdecydował się spróbować swoich sił w mowie wiązanej. =)

Gratulacje należą się Wam :) Ja tylko skorzystałem z okazji, żeby sie polasować przy Waszej twórczości :)

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Gratuluję nagrodzonym! :D

@Dj, fa - w ramach nagrody pocieszenia - poproszę o zaległą książkę za "Atak morderczych kartonów". Do tej pory nic nie przyszło :( Pewnie dlatego, że w międzyczasie wygrałam też "Szablę i kontusz" i KB02... Widocznie nagrody czasami się "stackują" ;) Sorry za offtop i bezczelne upominanie się, ale za dwa tygodnie się przeprowadzam i mogę nie móc odebrać. Z góry dziękuję!

O jajeczko. To mię didżej zaskoczył. Skrupulatnością.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Nie no... Podsumowanie konkursu było super. Naprawdę, dużo roboty i wspaniały efekt.

Reszta redakcji też by tak mogła przy innych konkursach :]

www.herbatkauheleny.pl

od 8/10 już mają miejsce w niebie ;)

@crev
W piekle raczej.

Gratuluję nagrodzonym wyróżnienia, wszystkim uczestnikom - inwencji, didżejowi - cierpliwości.

O, po raz pierwszy wygrałam coś wierszem :))) Bardzo dziękuję i bardzo się cieszę :) I gratuluję współpodiumowiczom. I, kurcze, jestem bardzo pozytywnie zaskoczona recenzjami. Naprawdę DJ wszystko przeczytał! :))))
Czy jak coś nagrodę można odebrać osobiście wraz z uściskiem skorupki? Czasami się pojawiam w sąsiednich drzwiach w redakcji Świata Nauki :P

Gratulacje dla zwycięzców i oby więcej takich konkursów - świetna zabawa:)

Ten konkurs był chyba jak na razie najbardziej błyskawiczny :)

www.herbatkauheleny.pl

Jajko, jako prawdziwy Didżej,ładnie nam tu rozkręca portal. =) Oby tak dalej!

Gratulację dla zwycięzców.

Dj-ku kochany, jak chcesz to strzelę Ci kiedyś jakiś subtelny poemat opiewający Twą jajkowatość .

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Ale będą jaja. :D

Gratulacje dla wszystkich, którzy wzięli udział  w konkursie, ze szczególnym uwzględnieniem pozostałych laureatów.
Fantastyczne omówienie wyników konkusu. Bardzo ciekawy konkurs. 
A moim skromnym zdaniem, z wielu względów  "Alekto II" jest lepszym wierszem niż "Alekto"...

Również dziękuję i gratuluję. Fajna zabawa :)

Gratuluje wszystkim a w szczególności zwycięzcą; większość tekstów jest naprawdę świetn. duży plus też dla Dj, który nie spoczął na "komentach" innych i sam zabrał się do ogólnej oceny.

pozdrowienia

Gratuluję seredecznie! Kibicowałam Belli :D Gratki!

serdecznie*

Gratuluję zwycięzcom. Poziom naprawdę był wysoki. Pozdrawiam.

Gratulacje :) no fajny konkurs był, fajny :D

http://tatanafroncie.wordpress.com/

A ja gratuluję nie tylko wygranym, ale i wszystkim biorącym udział, tfu, popełniającym ten konkurs. Ja nie odważyłbym się poetyzować - za bardzo cenię sobie wasze (a przede wszystkim swoje) zdrowie psychiczne ;)

Złościć się to robić sobie krzywdę za głupotę innych.

Więc tak:
primo: GRATULUJĘ ZWYCIĘZCOM!!!
secundo: gratuluję Dj pomysłu na konkurs
tertio: cieszę się Dj że tak profesjonalnie oceniłeś, znalazłeś czas i skomentowałeś KAŻDY nadesłany utwór. Jestem pod wrażeniem
quadro: miło mi, że dostałem 6/10, chociaż po cichutku liczyłem na nagrodę pocieszenia (materialista taki ze mnie).
ps. tak totalnie na marginesie - Dj, jak ci się podoba moja parodia twojego zwycięskiego wiersza?

Dziękuję i gratuluję współwyróżnionym!

A konkurs faktycznie bardzo fajny był :)

Czy jak coś nagrodę można odebrać osobiście wraz z uściskiem skorupki?
Chyba śnisz wierszem na jawie dobra kobieto :) moja tajemnica pozostanie nieodkryta na wieki

Dj-ku kochany, jak chcesz to strzelę Ci kiedyś jakiś subtelny poemat opiewający Twą jajkowatość .
Czekam niecierpliwie :)

ps. tak totalnie na marginesie - Dj, jak ci się podoba moja parodia twojego zwycięskiego wiersza?
To znaczy? Biała róża to była parodia mojego wiersza?

Swoją drogą, jeszcze Jerzyk z redakcji obiecał mi romansowy limeryk i nie wywiązał się :/
Ja też obiecałem wiersz na poważnie i się nie wywiązałem ;/

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Hmm... Jajko, chyba cię przejrzałem na wylot, tzn. na wydmuszkę!
"...moja tajemn ica pozostanie nieodkryta na wieki" - toż to przepis na chińskie jajka stuletnie, ino w wersji extreme (bo na wieki). Bierze się takie jajo, zakopuje w ziemi i po roku (chyba) wykopuje. Ponoć rarytas. Nie, dziękuję, postoję... :)

Złościć się to robić sobie krzywdę za głupotę innych.

DJ na rok zagrzebany? A kto by robił konkursy błyskawiczne? :D

„Widzę, że popełnił pan trzy błędy ortograficzne” – markiz Favras po otrzymaniu wyroku skazującego go na śmierć, 1790

Spoko Dj. Ja postaram się słowa dotrzymać ;)

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Dj, "Biała róża" jest absolutnie poza podejrzeniami. Na cześć twojej tajemniczej na wieki, zaowalowanej w czarne koronki jajkowatości ośmieliłem się napisać to.
Myślałem że widziałeś. Jeśli jeszcze nie, to profilaktycznie przed czytaniem polecam wziąść coś na uspokojenie.  :-)

Aaa i wszystko jasne :) Jestem wzruszony, że moja skroma twórczość jest inspiracją dla kolejnych :)  

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Nie taka znowu skromna. W końcu bezstronna jednoosobowa komisja oceniająca nasze prace oceniła twój wiersz 10/10. To jest coś! To mój utworek jest tylko skromną popłuczyną twojego geniuszu. ;-)

tak na prawdę to autor poczuł się nieco urażony tą oceną. nędzne 10/10 - to jest zamykanie nieskończonego ducha w zamkniętej przestrzeni. 

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Dj? W niedziele? ;o

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

a co mi tam :)

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Pewnie chata wolna i się nudzi ;)

www.herbatkauheleny.pl

Dj- co prawda, to prawda.

Wysłałem ponaglenia po adresy do kilku spóźnialskich...

A sponsor postawiony przed faktem dokonanym stanął na wysokości zadania i dośle.
Ciekawe, jakie są granice...

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

No, komplet adresów jest, jeszcze książki i wysyłam

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Super! Jeszcze tylko koniec sesji i można czytać. ;)

No to czekam(y) na nowy Konkurs Błyskawiczny! :-)
Dj, masz magiczny wpływ na S. :-)

Urok niezgłębionej tajemnicy.

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Iiii spakowane i wysłane. trzy pe.

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Jak książka okaże się zbyt wciągająca, to obarczę Cię odpowiedzialnością za moje niepozdawane egzaminy. ;)

Dj Jajko, czy jest jakaś szansa, żeby chociaż niektóre z poniższych próśb-postulatów zostały spełnione?
Propozycje zmian na NF
Bo my to sobie możemy tak klikać i klikać z naszymi chciejami, ale czy to ma jakiś sens?

Nowa Fantastyka