- Hydepark: Prośba o odpowiedź na jedno pytanie i podziękowania

Hydepark:

inne

Prośba o odpowiedź na jedno pytanie i podziękowania

Witajcie!

 

Uczę się pisać tzw. "prompty" do książek i w związku z tym chciałbym Was prosić o odpowiedzenie na jedno pytanie (wcześniej trzeba przeczytać ów "prompt"). Całość zajmie ok. 30 sekund, będę bardzo wdzięczny i opublikuję wyniki.

 

http://www.instant.ly/s/tyie6

 

Chciałbym również gorąco podziękować społeczności fantastyka.pl za pomoc w badaniu naukowym dotyczącym rozumienia metafor. Znajduje się ono obecnie w końcowym stadium (mam nadzieję niedługo wejść do laboratorium językowego), jego wyniki również opublikuję na stronie. W badaniach przedwstępnych wzięło łącznie udział ponad 1500 osób i bez Was nie byłoby możliwe przeprowadzenie go do końca. Dziękuję!

 

Oruen

Komentarze

obserwuj

Wiesz, ujmę to tak. Na razie próbuję ten tekst przeczytać ze zrozumieniem, ale jestem przy trzecim podejściu i nie udało mi się jeszcze przebrnąć przez pierwszy akapit. W księgarni raczej sięgnąłbym po inną pozycję, zamiast przebijać się dalej. Niemniej próbuję dalej.

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

Brajcie, dziękuję za opinię :)

Udało się. Moim zdaniem trochę przekombinowałeś. Bo o ile udało Ci się mnie zaciekawić samą lekturą, to sam tekst czyta się ciężko. Do tego forma którą wybrałeś sugeruje mi, że tekst kierowany jest do młodego czytelnika, a ten będzie miał jeszcze większe problemy.

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

Dzięki bardzo! Skąd wrażenie, że tekst jest skierowany do młodego czytelnika?

Sugeruje mi to podanie informacji o tekście w formie "wyobraź sobie". Taka typowo pedagogiczna zagrywka.

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

Przeczytałem, oceniłem. W sumie, mam to co brajt.

Karolu, dzięki bardzo za opinię! :)

Przeczytałem, zagłosowałem. Ogólnie nieszczególnie ;) Zbyt… kurde, jak to określić… łopatologiczne to było ;D A piaskosen kojarzy mi się ze świadomym śnieniem, o którym swego czasu dużo czytałem, testowałem na sobie.

Złościć się to robić sobie krzywdę za głupotę innych.

Też zagłosowałam. Opis jest bardzo niejasny – raczej wzbudza konsternację niż zachęca do sięgnięcia po rozwinięcie, niestety…

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Zagłosowałam. Pomysł wydaje się całkiem przyzwoicie przedstawiony – mnie więcej wiadomo czego się spodziewać (chociaż coś jest w tym skierowaniu do młodszego czytelnika…) i zapowiada się też nieźle. Trochę bym na Twoim miejscu popracowała nad formą, by bardziej intrygować. Niestety, często książki się wybiera po okładce, więc "prompty" muszą być maksymalnie dopracowane – muszą się tak wyróźnić, by zasiały w mózgu czytelnika jakieś ziarno niepokoju, które zaowocuje lekturą. Takich przeciętnych i stanadrdowych są przecież całe półki.

No właśnie z tymi promptami zawsze jest problem, to krótka forma, a czasem za nic w świecie nie chce wyjść…

 

Dziękuję wszystkim za oceny, jutro wieczorem wyniki :) Głosować wciąż można jakby co :) 

Zrobione. Strasznie przeżyciowy tekst ;)

"Pierwszy raz w życiu dałem się zabić we śnie. "

Nowa Fantastyka