- Hydepark: Ankieta na temat fantasy

Hydepark:

inne

Ankieta na temat fantasy

Witam

 

Jestem studentką i jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej. Nie byłabym sobą, gdybym nie wybrała tematu o fantasy :) W zwiążku z moją pracą, prosze Was o wypełnienie ankiety :)

 

 

<br / Ankieta jest aktualnie pod linkiem: (dziękuję za radę stworzenia ankiety na jakiejś stronie, wcześniej nie tworzyłam ankiet. Jak widać, człowiek uczy się na błędach :) )

 

 

 

http://www.interankiety.pl/interankieta/550c8dad50eef55e7aac45fea4fcd470.xml

 

 

 

Tym, którzy już się wpisali pod postem serdecznie dziękuję. Pozostałych, jeśli mają ochotę wypełnić ankietę, zapraszam pod podany wyżej adres.

 

 

 

Ps. Moja praca jest z zakresu językoznawstwa. Piszę o nazwach własnych z książek fantasy i konotacjach z nimi związanymi. Piszę ogólnie o fantasy lecz bazuję na tych trzech tytułach jako na przykładach ;)

 

 

 

Pozdrawiam i serdecznie dziękuję (dobrze, stawiam wiele piw, co by dla każdego starczyło xD)

 

Komentarze

obserwuj

M 26-30 – Kaer Morhen – mokradła, bagienko, kolor zielony (Władca pierścieni) – Mordor – mordownia, katownia, przestępczość, kolor pomarańczowy (Wiedźmin) – Casterly Rock – skała, zamek, zamek na skale, woda, morze, kolor żółty (Wiedźmin) – Moria – Maria, Maryja, Mojry, czas, śmierć, kolor fioletowy (Wiedźmin) – Dol Blathanna – dziura, dół, pęcherz moczowy, kolor brązowy (Własca pierścieni) – Brokilon – brokat, gwieździste niebo, kilogram, broker, kolor różowy (Gra o tron) – Rivendell – rzeka, laptop firmy Dell, wodospad, kolor jasnoniebieski (Gra o tron) – Nilfgaard – strażnicy, MILFgaard, motyle, kolor biały (Władca pierścieni) – Isengard – ości, ryby, straznicy, osełka, kolor maślany (Gra o tron) – Winterfell – śnieg, zima, lód, padający śnieg, sypiacy snieg, bałwany, kolor niebieski (Wiedźmin) – Czarny Zamek – zamek, zamek błyskawiczny, rdza, kolor czarny (Władca pierścieni) – Kraina Dzikich – dziki, dzikie króliki, dzikie motyle, krwiożercze pasikoniki, kolor różowy (Wiedźmin) – świątynia Melitele – świątynia, niski wzrost, kapłani, ksiądz, kolor złoty (Gra o tron) – Orle gniazdo – orły, gniazdo, skały, jaja, kolor rdzawy (Wiedźmin) – Shire – nieśmiałość, kobiecość, skrótkie spódniczki, kolor czerwony (Gra o tron) – Mahakam – drzewa, hamak, doliny, wiosna, żyto, kolor mleczny (Władca pierścieni) – Cintra – Cin&Cin, trajektoria, grzech, cień, kolor szary (Władca pierścieni)   Krótki komentarz: Nie uważam, by lubienie tej literatury miało jakiekolwiek znaczenie. Książki w każdym gatunku trafiają się i lepsze, i gorsze, więc można się odnieść ewentualnie do konkretnych tytułów lub konkretnych pisarzy. Nie interesuję się też "tą tematyką", bo nie wiem o jaką tematykę chodzi – analogicznie do poprzedniego zdania.

M 24 Kaer Morhen – (Wiedźmin) surowość, zapomnienie, szarość

Mordor – (Władca pierścieni) czerń, zło, zagłada

Casterly Rock – (Gra o tron) bogactwo, lwy, wieczność, potęga

Moria– (Władca pierścieni) mrok, wyrobiska, podziemny świat

Dol Blathanna – (Wiedźmin)  kwiaty, koniec świata

Brokilon – (Wiedźmin) natura, niebezpieczeństwo

Rivendell – (Władca pierścieni) majestat

Nilfgaard – (Wiedźmin) złote wieże, imperium

Isengaard – (Władca pierścieni) przemiana, nowe zło

Winterfell – (Gra o tron) ciepło w środku zimy, kamienni królowie, dobroć (Winterfell to miejsce, skąd poza Theonem pochodzą właściwie tylko pozytywne postacie)

Czarny Zamek – (Gra o tron) warta, granica świata, służba

Kraina Dzikich – (Gra o tron) niebezpieczeństwo, Nawiedzany Las, zima

Świątynia Melitele – (Wiedźmin) spokój, przystań

Orle Gniazdo – (Gra o tron)  wysokość, niedostępność, księżycowe drzwi, ponurość

Shire – (Władca pierścieni) spokój, fajkowe ziele, zieleń

Mahakam – (Wiedźmin) przemysł, kopalnie

Cintra – (Wiedźmin) upadek, płomienie, klucz

Kaer Morhen – (Wiedźmin) – ukrycie, ostoja, mróz Mordor – (Władca Pierścieni) – mrok, zło, strach Casterly Rock – (Gra o tron) – stabilność, chłód Moria– (Władca Pierścieni) – ciemność, wspomnienia, smutek Dol Blathanna – (Wiedźmin) – kwiaty, słońce, marzenie Brokilon – (Wiedźmin) – starość, potęga, respekt Rivendell – (Władca Pierścieni) – elfy, gościnność Nilfgaard – (Wiedźmin) – ZSRR (nie każ tłumaczyć), potęga, despotyzm Isengaard – (Władca Pierścieni) – wysoki, kruchy, ułomny Winterfell – (Gra o tron) – rodzina, szacunek dla tradycji Czarny Zamek – (Gra o tron) – trud, znój Kraina Dzikich – (Gra o tron) – pustka, samotność, mróz Świątynia Melitele – (Wiedźmin) – miłość, dobroć, poszanowanie wartości religijnych Orle Gniazdo – (Gra o tron) – lęk wysokości, patologia Shire – (Władca Pierścieni) – Hobbici, spokój, szczęście Mahakam – (Wiedźmin) – żelazo, kunszt, siła Cintra – (Wiedźmin) – Ciri, lew, tęsknota, upadek Komentarz: Moja ulubiona seria z gatunku to saga o Wiedźminie. W fantasy cenię sobie dobre, inteligentne poczucie humoru. Uważam, że książki powinny zawierać w sobie jakiś przekaz, a nie tylko opowiadać ciekawą historię. Nie mogę mówić o żadnym zainteresowaniu, ponieważ w równym stopniu cenię literaturę obyczajową, czy kryminalną. Szczególnym zainteresowaniem darzę dzieła klasyczne.

Jeszcze do mojego postu: Fantasy lubię, bo daje nieograniczone możliwości kreacji świata i historii. Preferuję kilkutomowe sagi, bo lubię zżyć się z bohaterami. A co do skojarzeń, dodałby jeszcze Harrenhal. To miejsce mocno wbija się w pamięć.

M 15 Kaer Morhen – (Wiedźmin)– kamień, tajemnice, pustka, szarość Mordor – (Władca Pierścieni) -inferno, zamęt, strach, zło, duszące powietrze, orkowie, groźba, lawa, czerwień, czerń, pustkowie Casterly Rock -(Gra o Tron)– intryga, lew, złoto, czerwień, negatywne odczucia Moria-(Władca Pierścieni)– krasnoludy, śmierć, pycha, utracone bogactwo, ciemność, przytłaczająca wielkość Dol Blathanna -nie znam (albo zapomniałem), trochę kojarzy mi się z Wiedźminem Brokilon -mam wątpliwości, ale myślę, że to Wiedźmin, kojarzy mi się z lasem (dziką puszczą) Rivendell -(Władca Pierścieni)– azyl, spokój, bezpieczeństwo, elfy, błękit, piękno, sztuka Nilfgaard -(Wiedźmin)– potęga, imperium, groźba wojny, rzeka Jaruga, czerń, negatywne odczucia Isengaard -(Władca Pierścieni)– ciemność, ogień, zniszczenie, śmierć, czerń, biała ręka, wieża, łańcuchy, zdrada Winterfell -(Gra o Tron)– wieczna zima, oczekiwanie, wilkory, stare bóstwa, niepokój, biel Czarny Zamek -tu mam parę skojarzeń, wszystkie z Władcy Pierścieni: Dol Guldur– wieża, czarnoksiężnik, zło, ciemność, czerń, wygnanie; Minas Morgul: zło, ciemność, śmierć, orkowie, czerń, groźba, zapomnienie Kraina Dzikich -(jeśli jest mowa o Dunland to Władca Pierścieni): nieokiełznanie, wolność, brąz, barbarzyństwo, raczej negatywne odczucia Świątynia Melitele – (Wiedźmin)– kapłanki, sekrety, intrygi, kamień, złoto Orle Gniazdo – (Gra o Tron)– wysokie góry, więzienie, błękit Shire -(Hobbit, Władca Pierścieni)– miękka trawa, szczęście, spokój, lenistwo, niziołki, fajkowe ziele, norki, zabawa, zieleń, błękit, jasność, ciepło Mahakam -(Wiedźmin)– krasnoludy, kamień, runy, niezwykły oręż, bogactwo, warsztaty, szarość Cintra– (Wiedźmin)– płonące miasto, Ciri, koszmar,atak, dym, strach Lubię fantasy, aczkolwiek już nie tak bardzo jak sprzed kilku laty. Myślę, że duży wpływ miała na to lektura Wiedźmina, która była pierwszą książką, którą przeczytałem z własnej woli. Potem były obowiązkowe tytuły, takie jak Władca Pierścieni, Ga o Tron, dość spodobała mi się Achaja. w miarę upływu czasu zacząłem sięgać po inną tematykę i tak powoli kończyła się moja przygoda z pisaną fantasy, choć jeśli znajdę jakiś dobry tytuł, to z przyjemnością go przeczytam. Z filmów wiadomo że LoTR. Jeśli okaże się to pomocne to powiem, że masa moich znajomych zaczęła czytać od Wiedźmina, i generalnie polubiła fantasy. A właśnie, jeśli chcesz coś polecić, to napisz ;)

jedno piwo na tylu użytkowników? :)

Work smart, not hard

Ta zgadywanka jest za długa na mój stary rozum. No i czy poprzednicy nie rozwiązali już zagadki z jakich opowieści pochodzą wymienione nazwy własne? Ma udawać, że nie widzę i sama się z tym popróbować? A na jakim kierunku i na jaki temat ta pracka licencjacka (licencja piracka?)? 

Ja bym musiała w większości przypadków napisać, że mi się nic nie kojarzy. Ech…

Znam tylko pięć liter ;)

Bravincjusz, twój post mnie zabił… Autorko posta, łatwiej by ci było cokolwiek z tego wycisnąć, jakbyś zrobiła tę ankietę w czymś bardziej profesjonalno-darmowym, bo się zamęczysz…

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

brakuje kilku miejsc: Malaz, Siedem Miast, Wyspa Otataralowa, Darudżystan, Kapusta, Pale, Lether. :)

Work smart, not hard

;)

Kaer Morhen – twierdza, góry, wiedźmini

 

Mordor – popiół, kurz, dym, ciemność

 

Casterly Rock – zamek, handel, morze, złoto

 

Moria– mithryl, krasnoludy, korytarze

 

Dol Blathanna – kwiaty, dolina, zielień

 

Brokilon – las, driady, strzały, walka

 

Rivendell – dom, woda, Elrond,

 

Nilfgaard – imperium, wojna, wojsko, cesarz

 

Isengaard – wieża, czarodziej, orki

 

Winterfell – Starkowie, zima, kamienne ściany

 

Czarny Zamek – czary rycerz, ponure mury, lochy

 

Kraina Dzikich – las, gęstwina, bieda, skóry

 

Świątynia Melitele – kapłanki, przyjaźń, leczenie

 

Orle Gniazdo – skały, wysokość

 

Shire – ziemianki, domki, łąki, pola, piwo

 

Mahakam – gnomy, stal, huta, piece

 

Cintra – Ciri, wojna, dorzecze Lubię dobrze napisane ksiażki, tematyka wtedy jest mniej istotna.

Jakiś błyskotliwy tekst z internetów.

O szlag, zapomniałem dopisać tytułów… :(

Jakiś błyskotliwy tekst z internetów.

Pisanie pracy licencjackej w oparciu o trzy książki?…

Mnie bardziej dziwi forma ankiety. To jakiś pilotaż czy pełnoprawne badanie?

Mnie za to dziwi przypisywanie tytułów książek do poszczególnych nazw. Nie wiem po co i na co to komu. Wygląda na to, że warunkiem udziału w ankiecie jest znajomość "Wiedźmina", "Władcy pierścieni" i "Pieśni Ognia i Lodu". No i nie wiem czy ostatnia pozycja nawiązuje tylko do pierwszej książki z serii czy do serialu TV…

Kear Morhen (Wiedźmin) starość, przemijanie, Warownia Starego Morza, wiedźmini, relikt przeszłości, muszle, trening, przezimowanie Mordor (Władca Pierścieni) ogień, pył, niegościnna kraina, wulkan, lawa, Oko Saurona, orkowie, koniec podróży Casterly Rock (Gra o Tron) zamek, pieniądze, port, lwy, Tywin, Tyrion Moria (WP) mrok, kopalnia, mithril, balrog, kolebka krasnoludów, śmierć, grobowiec, gobliny, otchłań, kolumny Dol Blathanna (W) sielanka, wieś, kwiaty, Słowianie, pola, elfy, zieleń, łąki, swojski klimat, silvan Brokilon (W) puszcza, zieleń, driady, dzicz, łuki, siły natury, strzały Rivendell (WP) elfy, smukłe budowle, piękno, bezpieczeństwo, dolina Nilfgaard (W) postęp, cesarstwo, technologia, armia, słońce, podbój, emisariusz, polityka Isengard (WP) przemysł, zmiany, armia, doskonalsi i posłuszni żołnierze, wieża, tajemnice, wiedza, zdrada Winterfell (GoT) zimno, honor, gaj, grobowiec, zamek, relikt przeszłości, upadek Czarny Zamek (GoT) Mur, twierdza, czerń, Nocna Straż, obrona, zimno, obowiązek Kraina Dzikich (GoT) dzikość, chaos, wolność, magia, nieznane niebezpieczeństwo, zimno Świątynia Melitele (W) szklarnia, religia, leczenie, bezpieczeństwo, pokój Orle Gniazdo (GoT) twierdza nie do zdobycia, góry, zimno, wiatr, samotność, piękno Shire (WP) dom, sielanka, spokojne życie, miejsce, o które warto walczyć, norki hobbitów, niziołki, swojskie klimaty, pola, lasy, łąki, rzeczki, młyn, zieleń, piękno, Gandalf, idylla, arkadia, fajkowe ziele, szczęście Mahakam (W) krasnoludy, góry, kopalnie, metalurgia, gnomy, kuźnie Cintra (W) morze, uczta na zamku, błękit, ogień, utracone dziedzictwo, królowa, jeż

Wysłałam ; )

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Nowa Fantastyka