- Hydepark: [KONKURS] Magia i Miecz

Hydepark:

konkursy

[KONKURS] Magia i Miecz

Detale w pierwszym poście.

Komentarze

obserwuj

 

Temat:   Celem konkursu jest napisanie prawdziwego fantasy:

– z bohaterem* zarysowanym twardo jak bicek Conana, wytrwałym jak Frodo (lub brzydkim, jak dzwonnik z katedry czy złym na cały świat jak Geralt, co kto lubi) – oczywiście nie musi to być wojownik czy inny reprezentant klasy typowej dla gier role play

– bohaterem, który ratuje świat (cały lub swój własny, może też ratować okoliczną ludność przed spokojną starością, byleby wierzył w to co robi i zachowywał się jak bohater)

– pastisze OK, karykatury raczej nie, szukamy prawdziwego heroic fantasy gdzie orkowy trup ściele się gęsto. Mile widziana oryginalność: niekoniecznie chcemy elfów i wiedźminów, wolimy raczej, byście puścili wodze fantazji i stworzyli swojego własnego herosa

Dodatkowo, można przygotować mapę, dzięki której czytelnik będzie mógł bardziej zagłębić się w świat (dla najlepszej mapy będzie nagroda).

*bohaterem lub bohaterką

 

Limit znaków:

Witaj, śmiałku (śmiałkini). A zetem chcesz podjąć wyzwanie, powiadasz? Doskonale! Są dwie drogi, którymi możesz podążyć. Wybierz jedną z nich. Wybierz mądrze.

– droga prosta (czyli krótka) <– od 10 tys. do 20* tys. znaków (mapa opcjonalna), uczestnik wybiera jeden atrybut z listy, która jest poniżej. Atrybut z listy powinien być istotnym elementem opowiadania, ale cała intryga nie musi się kręcić wokół niego.

– droga kręta (czyli długa) <– od 30 tys. do 60* tys. znaków + dodatkowym warunkiem poddania tekstu pod głosowanie jury jest dostanie się opowiadania do biblioteki** (mapa obowiązkowa), uczestnik wybiera jeden atrybut z listy, która jest poniżej. Drugi element, czyli motyw, wybierają jurorzy z ‘tajnej’ listy (która będzie w wątku jurorskim). Atrybuty i motywy z listy powinny być istotnym elementem opowiadania, ale cała intryga nie musi się kręcić wokół nich.

– można napisać tylko jeden tekst na jedną wybraną przez siebie drogę – po wyborze nie można już zmienić zdania

 

* każdy uczestnik, który przeczyta i skomentuje przynajmniej 50% tekstów może powiększyć limit o 5 tys. znaków (dla drogi prostej) lub 10 tys. znaków (dla drogi krętej). 50% tyczy się wszystkich konkursowych, pełna lista będzie znana 11 kwietnia 2022 i zostanie zamieszczona w wątku konkursowym.

 

**jako teksty z biblioteki rozumiemy teksty, które do 10 kwietnia 2023 trafią do biblioteki. Decydując się na drogę dłuższą warto opublikować tekst nieco przed terminem oraz na bieżąco czytać i merytorycznie komentować teksty teksty konkursowe, by zwiększyć swoje szanse na dostanie się do biblioteki w terminie.

 

Wymagania:

 

Każdy użytkownik musi wybrać jeden spośród wymienionych atrybutów i zgłosić swój wybór w komentarzu. Użytkownik wybiera też, czy chciałby napisać tekst na drogę krętą, albo prostą – w ten sposób możemy od razu przydzielić konkretny motyw, unikatowy dla każdego uczestnika.

Dla tekstów z drogi krętej wykonanie mapy jest elementem obowiązkowym.

 

Termin publikacji:

19.12.2022 – 13.03.2023 (dla drogi prostej)

19.12.2022 – 27.03.2023 (dla drogi krętej)

 

Betowanie dozwolone, informacja o betujących powinna być zawarta w przedmowie, jeżeli nie jest widoczna na pasku. Jeżeli tekst zawiera nawiązania do innych użytkowników portalu bądź ich tekstów to również powinno być to zawarte w przedmowie.

 

Anonimy: nie, w końcu trzeba wybrać drogę i motyw

 

Lista z Atrybutami dostępna jest >>> TUTAJ <<<. Każdy Atrybut można wybrać tylko raz (w przypadku braku wolnych atrybutów organizatorzy dodadzą kolejne)

 

EDIT [5-Dec-2022 20:34]: Jeżeli ktoś jest wybitnie niezadowolony z otrzymanego motywu, to może raz poprosić o jego zmianę. Organizatorzy nie gwarantują, że kolejny otrzymany motyw spełni oczekiwania, więc proszę dobrze przemyśleć temat.

 

Kryteria oceny:

 

!Dla tekstów z drogi prostej:!

 

Głosować może każdy, kto przeczyta i merytorycznie skomentuje przynajmniej 3 teksty, ale im więcej przeczytasz, tym więcej możesz:

Każdy, kto przeczyta i skomentuje przynajmniej 3 teksty ma przynajmniej 1 głos.

Każdy, kto przeczyta i skomentuje przynajmniej 20% tekstów ma już 2 głosy, 30% ma 3 głosy, … , 90% tekstów ma 9 głosów, aż do 100% tekstów, kiedy to ma się 12 głosów (premia za 100%)

Głosy można rozdzielić dowolnie, przy czym nie można przeznaczyć więcej niż 50% należnych głosów jednemu tekstowi. Nie można głosować na własny tekst. Każdy głos ma wagę jednego punktu. O zwycięstwie decyduje liczba zdobytych głosów.

 

!Odnośnie tekstów z drogi krętej:!

 

Zdajemy sobie sprawę, że przeczytanie wielu tekstów podchodzących pod 50 czy 60 tysięcy znaków może dla użytkowników być czymś zbyt czasochłonnym (z doświadczenia wiemy, że długie teksty cieszą się nieco mniejszym zainteresowaniem niż te krótsze). Dlatego też teksty z drogi krętej podlegać będą ocenie jurorskiej. (oceniają organizatorzy: BarbarianCataphract, Gekikara i krar85)

 

Dodatkowo:

 

1.Nagroda dla “świeżynki”: wyróżnienie za najlepszy tekst opublikowany przez osobę, której konto nie jest starsze niż 3 miesiące, która opublikowała nie więcej niż jeden tekst (nie licząc konkursowego).

 

2.Wyróżnienia za najlepszą mapę* i najlepsze światotwórstwo.

* niekoniecznie chodzi o jakość wykonania, a o same lądy, nazwy i punkty geograficzne

 

Organizatorzy, jeśli chcieliby wziąć udział, mogą napisać tekst jedynie na drogę prostą.

 

Nagrody: chałwa, sława i nagroda książkowa :D

 

Jeśli macie jakieś pytania – piszcie śmiało w komentarzach!

 

UWAGA NOWI UŻYTKOWNICY! Ostatnio okazało się, że strona fantastyka.pl niezbyt dobrze współgra z pocztą googla (jeżeli podajesz adres googlowski przy rejestracji, to występują problemy). Administracja już nad tym pracuje, ale póki problem nie zostanie rozwiązany, radzimy stosować inną pocztę niż gmail do rejestracji konta.

 

EDIT [16-Dec-2022 11:57]: Jeszcze dwie sprawy, które postanowiliśmy doprecyzować w regulaminie:

 

1.Już po publikacji tekstu dopuszczamy wprowadzanie drobnych korekt (poprawa błędów językowych, interpunkcja, zmiana szyku zdania czy dwóch). Nie jest natomiast dopuszczalne dogłębne modyfikowanie opka w oparciu o komentarze czytelników. W myśl zasady: ścieranie kurzy tak, remont generalny nie. Zakładam, że każdy rozumie, o co chodzi.

 

2.W przedmowie należy napisać: którą drogę wybrał autor, wybrany atrybut (oraz otrzymany motyw, jeżeli dotyczy). Warto również zaznaczyć, że tekst startuje w kategorii Nagrody dla “świeżynki”, jeżeli dotyczy.

 

EDIT [28-Feb-2023 14:40] Zacząłeś/aś podążać drogą krętą i masz wątpliwości, czy zdążysz? Zdążysz, bo po burzliwych dyskusjach i konsultacji z moderacją wydłużyliśmy termin dla drogi krętej o 2 tygodnie.

 

EDIT [2-Mar-2023 20:55] Zdecydowaliśmy się również wydłużyć nieco czas na dostanie się do biblioteki. Wyboru dokonamy pomiędzy tekstami, które do Biblioteki dostaną się do 10 kwietnia 2023.

„Poszukiwanie prawdy, która, choćby najgorsza, mogłaby tłumaczyć jakiś sens czy choćby konsekwencję w tym, czego jesteśmy świadkami wokół siebie, przynosi jedyną możliwą odpowiedź: że samo poszukiwanie jest, lub może stać się, ową prawdą.” J.Kaczmarski

Ludzie, czy wyście oszaleli z tymi konkursami?!

Czy ktoś chciałby zaopiekować się do marca trzema uroczymi dziewczynkami?;)

Zapładniam czarnymi motylami;)

W końcu!

Ja postaram się napisać, ale nic nie obiecuję!

Tylko spytam od razu – czy jest szansa na wydłużenie czasu na czytanie i zgłaszanie do biblioteki? :> Tydzień to ciut mało.

Слава Україні!

jako teksty z biblioteki rozumiemy teksty, które do 20 marca 2022 trafią do biblioteki

Czyli nie tylko fantasy, ale i historia alternatywna (portalu)? ;)

 

A tak skądinąd miło mi, że już w trzecim konkursie stosowany jest wymyślony przeze mnie system punktów do głosowania proporcjonalnych do liczby przeczytanych opowiadań heart

http://altronapoleone.home.blog

A ja się dopytam, czemuż to nie można podążać oboma ścieżkami?

Zawsze chciałem napisać prawdziwe fantasy, tylko brakowało mi motywacji. Wybrałbym więc drogę krętą, to jednak pozbawia mnie radochy z bitwy na drodze prostej.

I to kusi i to nęci, a wiadomo co się z osiołkiem stało.

Jeśli komuś się wydaje, że mnie tu nie ma, to spieszę powiadomić, że mu się wydaje.

Bo jury by nie wyrobiło ;)

Proszę przyjmować tylko mapki odręcznie robione, bez użycia programów do robienia mapek fantasy. Są takie.

UWAGA! 

 

Z racji, że krar poszedł w kimę, to wrzucam póki co w komentarzu.

 

O TUTAJ <– Jest wątek do wyboru atrybutów!

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Kaj ta lista? xD

Tylko spytam od razu – czy jest szansa na wydłużenie czasu na czytanie i zgłaszanie do biblioteki? :> Tydzień to ciut mało.

Pomyślimy, ale zapewne tak :3

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

@Drakaino chyba już powinni zacząć czytać, bo trochę tego jest;)

Zapładniam czarnymi motylami;)

A ja się dopytam, czemuż to nie można podążać oboma ścieżkami?

A jakiż to bohater ratuje na raz dwa światy? :D

 

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Oraz, nie chcę wyjść na czepialską zołzę, ale najbardziej opłaca się skomentować 9% tekstów: 9% tekstów ma 9 głosów ;)

 

A tak na serio: wprawdzie nie widzę się w heroic fantasy, ale gdzie ta lista atrybutów?

http://altronapoleone.home.blog

parasol, który się nie otwiera

No zarąbisty atrybut do fantasy... Wy chyba macie bardzo szerokie to pojęcie heroic fantasy ;p

Skarb świnki rzecznej

Bardzo szerokie... ;p

Drakaino,

O TUTAJ <– Jest wątek do wyboru atrybutów!

Wszyscy naraz piszą:P

Слава Україні!

Czyli nie tylko fantasy, ale i historia alternatywna (portalu)? ;)

O nieee, zostaliśmy zmorteciusowani xD

 

Oczywiście chodzi o teksty, które powstały na konkurs Magia i miecz oraz dostały się do biblioteki w wyznaczonym terminie. :D

 

Ja postaram się napisać, ale nic nie obiecuję!

Pisz, pisz, pisz! Blood for the blood god!

 

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

dodatkowym warunkiem poddania tekstu pod głosowanie jury jest dostanie się opowiadania do biblioteki**

Z doświadczenia kogoś, kto kilka konkursów na forum już przeprowadził: im więcej jest zgłoszeń, tym bardziej rośnie prawdopodobieństwo, że potencjalnie niezłe opowiadanie kogoś nowego lub mało aktywnego na forum nie złapie dość czytelników, żeby wpaść w bibliotekę. Tym samym zapis ten nieco dyskryminuje świeżynki. Od strony formalnej nie, ale od praktycznej bywa jak bywa.

 

 

 

Z doświadczenia kogoś, kto kilka konkursów na forum już przeprowadził: im więcej jest zgłoszeń, tym bardziej rośnie prawdopodobieństwo, że potencjalnie niezłe opowiadanie kogoś nowego lub mało aktywnego na forum nie złapie dość czytelników, żeby wpaść w bibliotekę. Tym samym zapis ten nieco dyskryminuje świeżynki. Od strony formalnej nie, ale od praktycznej bywa jak bywa.

Słuszne spostrzeżenie, Wilku.

Dlatego myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby zachęcenie do reklamowania mało popularnych, a dobrych tekstów!

Jeśli natkniecie się na takie opowiadanie, to nie bójcie się pisać o nim na shoutboxie czy w innych miejscach. :3

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

No zarąbisty atrybut do fantasy... Wy chyba macie bardzo szerokie to pojęcie heroic fantasy ;p

Ano mamy, dlatego też nie ograniczamy się jedynie do prehistorycznego Conana, czy średniowiecznego Wiedźmina. :D

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Ale przy lubieżnej dziewicy i rzecznej śwince, to czy na pewno musi być na poważnie?;)

Zapładniam czarnymi motylami;)

Jeszcze jedno: doprecyzujcie, czy atrybut może być wybierany tylko raz – tak by wynikało z uwagi, że po wyczerpaniu zostaną dodane nowe, a już się zgłosiły dwie osoby po jeden (ja do nich nie należę).

http://altronapoleone.home.blog

Ambush, nawet poważne fantasy miewa wątki nieco humorystyczne. ^^

Oczywiście raczej nie chcemy zupełnego prześmiania jakichś motywów czy znanych historii, ale nieco humoru nigdy nikomu nie zaszkodziło.

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Drakaino, już rozwiązaliśmy ich spór na całe szczęście. xD

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Ło panie, ilu chętnych na ten konkurs! :D 

Czytasz na własną odpowiedzialność.

Powolny rumak,

drogą krętą

Łosiocie, daj jeszcze komentarz w tamtym wątku ^^

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Nareszcie coś co lubię:). Co prawda nie wiem czy coś napiszę, ale na pewno poczytam.

Jak napisał Barbarian, gdy krar będzie online, babolki tematowe zostaną poprawione, podepnie się link do wątku z atrybutami i może nawet obrazki w tematach się pojawią. Na razie na więcej nas nie stać, daliśmy z siebie całe 40%.

Zaś co do tego, dlaczego nie można brać udziału w dwóch drogach, odpowiedzi może być wiele.

a) jako że w drodze pierwszej mają prawo wziąć udział organizatorzy, wszelkie oddane na nich głosy przez stojących okrakiem (czytaj: podążających dwiema drogami) mogłyby być obarczane podejrzeniem korupcji

b) niemożność wzięcia udziału w obydwu drogach wyklucza scenariusz, w którym w obydwu kategoriach laureatami zostaną te same osoby

c) organizatorzy nie mieli tylu pomysłów na atrybuty, a należą do ludzi leniwych

d) całkiem o tym nie pomyśleliśmy

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

c) organizatorzy nie mieli tylu pomysłów na atrybuty, a należą do ludzi leniwych

d) całkiem o tym nie pomyśleliśmy

I ja nie mam więcej pytań.

Nawet 70k, jeżeli przeczytasz 50% tekstów zgłoszonych ;-)

Więc scena jest DUŻA (rezerwuj Pan i pisz Pan)

 

Braki i błędy poprawione. Morał z tego taki, że zakładanie wątku konkursowego tuż przed pójściem spać nie jest najlepszym pomysłem.

 

Na razie na więcej nas nie stać, daliśmy z siebie całe 40%.

Ej no, chyba nieco więcej ;-) Ale z tym pójściem spać to wtopiłem.

 

Ludzie, czy wyście oszaleli z tymi konkursami?!

Klęska urodzaju.

 

Czy ktoś chciałby zaopiekować się do marca trzema uroczymi dziewczynkami?;)

Napisz o tym ;-)

 

Pozdrawiam!

„Poszukiwanie prawdy, która, choćby najgorsza, mogłaby tłumaczyć jakiś sens czy choćby konsekwencję w tym, czego jesteśmy świadkami wokół siebie, przynosi jedyną możliwą odpowiedź: że samo poszukiwanie jest, lub może stać się, ową prawdą.” J.Kaczmarski

Komentarze powyższe są MEGA! laugh

Pecunia non olet

Są <3

 

Cieszy nas odzew, nie możemy się doczekać tekstów i kolejnych zgłoszeń!

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Niedługo też powinny pojawić się świeżutkie atrybuty w wątku na atrybuty, więc nie martwcie się, że się kończą ^^

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Już nie wyrabiam się z czytaniem zakolejkowanych, to co będzie po Świętach? :((

 

Koalo, po świętach jeszcze prawie 3 miesiące do końca konkursu, będzie dużo czasu!

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

2.Wyróżnienia za najlepszą mapę* i najlepsze światotwórstwo.

* niekoniecznie chodzi o jakość wykonania, a o same lądy, nazwy i punkty geograficzne

Rozumiem, że nazwy powinny roić się od zlepków liter th, gh, kh, dh, rh? XP

Nie zabijamy piesków w opowiadaniach. Nigdy.

Braki i błędy poprawione.

Ekhem, ekhem, portalowa althistoria jak była, tak jest ;) Zapewniacie Tardis, żebyśmy te teksty opublikowali przed marcem 2022, czy każdy ma szukać we własnym zakresie? ;)

 

http://altronapoleone.home.blog

Zapewniacie Tardis, żebyśmy te teksty opublikowali przed marcem 2022, czy każdy ma szukać we własnym zakresie? ;)

Nie widzę problemu. Wszak nie sprecyzowaliśmy, do jakiego kalendarza się odnosimy.

 

Poprawione ;-)

„Poszukiwanie prawdy, która, choćby najgorsza, mogłaby tłumaczyć jakiś sens czy choćby konsekwencję w tym, czego jesteśmy świadkami wokół siebie, przynosi jedyną możliwą odpowiedź: że samo poszukiwanie jest, lub może stać się, ową prawdą.” J.Kaczmarski

Mam jeszcze pytania:

1) Jak bardzo “miecz” jest w tym ważny? Nie, nie chcę się wywinąć po prostu steampunkiem, ale czy dajecie jakieś ograniczenia dotyczące realiów? Np. bez broni palnej albo bez industrializacji? Czyli czy musi być obowiązkowo generic średniowiecze (ewentualnie równie fikcyjne światy oparte na starożytnych kulturach), czy też klimaty nieco bardziej rozwinięte technologicznie wchodzą w grę?

2) Czy fantasy “portalowa” w sensie przejść między światami jest dozwolona?

3) Czy konwencja musi być heroic / high, czy też dark / low też przejdzie?

 

Dwa ostatnie pytania tak na wszelki wypadek, choć o dziwo mam jakiś zalążek pomysłu ;)

http://altronapoleone.home.blog

1)Nie musi być generic średniowiecze, nie mamy alergii na technologię, jednak chcielibyśmy, by duch heroic fantasy został zachowany, w końcu tego dotyczy konkurs

2)To jest jakiś szczegół całego pomysłu, wszystko zależy od tego, jak wypadnie całe opowiadanie; jednak nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby nasz bohater gdzieś się przenosił – czy to z realnego świata do świata magicznego, czy w innych konfiguracjach

3)Trochę mroczności, brudu czy nawet współczesności nie zaważy na kwalifikacji tekstu, ale patrz punkt pierwszy – ogólnie chcielibyśmy, aby punktem wyjścia dla waszej wyobraźni było heroic fantasy, a gdzie już ona was poniesie w trakcie tworzenia pomysłów, to już nie nam dyktować :)

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

Pojawiło się nieco nowych atrybutów!

 

Kolejne w drodze :D

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

No, kurczę, toć to dyskryminacja i to podwójna. Bo, primo, co ma zrobić średniodystansowiec, dla którego 20k to ciut za mało, a ma pewne obawy, czy dobije do 30k. I, secundo, czemu, u licha, wszystko co ciekawe dzieje się, kiedy ja muszę spać? Poszły mi się paść najfajniejsze atrybuty. Powinniście wziąć pod uwagę osoby niekompatybilne czasowo!

 

A ta mapka to może być rączkami zrobiona łapkami, czy musi elegancko na jakimś programie?

Chciałabym w końcu przeczytać coś optymistycznego!

No, kurczę, toć to dyskryminacja i to podwójna. Bo, primo, co ma zrobić średniodystansowiec, dla którego 20k to ciut za mało, a ma pewne obawy, czy dobije do 30k. I, secundo, czemu, u licha, wszystko co ciekawe dzieje się, kiedy ja muszę spać? Poszły mi się paść najfajniejsze atrybuty. Powinniście wziąć pod uwagę osoby niekompatybilne czasowo!

Możesz wtedy przeczytać 50% tekstów i dostać dodatkowe 5K. :)

A ta mapka to może być rączkami zrobiona łapkami, czy musi elegancko na jakimś programie?

Technika dowolna, byle nie palcem na wodzie. ;D

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

Poszły mi się paść najfajniejsze atrybuty. Powinniście wziąć pod uwagę osoby niekompatybilne czasowo!

Dzisiaj wieczorem powinno pojawić się trochę nowych, to może jakieś Ci jeszcze wpadną w oko ;)

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Czyżby wątek z mapami pojawił się w związku z arcymistrzowską mapką Gekikary pod tekstem “Dziesięć zer ma kokos”, którą to wespół z Barbarianem docenialiśmy przez wiele, wiele komentarzy? :D

A będzie można zmienić, jak któryś wpadnie w oko? :D

Слава Україні!

Dzisiaj wieczorem powinno pojawić się trochę nowych, to może jakieś Ci jeszcze wpadną w oko ;)

Wieczorem!? Dajcie zanim pójdę spać, bo znowu mi sprzątną najlepsze te niedobre użyszkodniki.

Chciałabym w końcu przeczytać coś optymistycznego!

Zostawiam oko beholdera.

/ᐠ。ꞈ。ᐟ\

Iiii kolejne atrybuty pojawiły się na liście. ^^

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Golodhu, atrybuty można wybrać tylko raz ^^

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

 

za szybką reakcję :)

 

Chciałabym w końcu przeczytać coś optymistycznego!

Możesz wtedy przeczytać 50% tekstów i dostać dodatkowe 5K.

 

Ja bym chciała dopytać o ten zapis regulaminu, bo nie skumałam. blush

Skoro już zamieszczę mój tekst i będę czytać oraz komentować teksty innych, jak/skąd będę wiedzieć, że mam możliwość zwiększenia limitu?  Głupie to chyba pytanie, przepraszam, ale wolę dopytać wcześniej. blush

Pecunia non olet

Ja bym chciała dopytać o ten zapis regulaminu, bo nie skumałam. blush

Skoro już zamieszczę mój tekst i będę czytać oraz komentować teksty innych, jak/skąd będę wiedzieć, że mam możliwość zwiększenia limitu?  Głupie to chyba pytanie, przepraszam, ale wolę dopytać wcześniej. blush

To, niestety, działa tak, że wykorzystawszy te 5tys znaków dodatkowych zobowiązujesz się do przeczytania połowy tekstów konkursowych.

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

NO W KOŃCU

 

Właściwie mam już wszystko wymyślone, ale zapewne motyw rozwali mi koncepcję xD

deviantart.com/sil-vah

To, niestety, działa tak, że wykorzystawszy te 5tys znaków dodatkowych zobowiązujesz się do przeczytania połowy tekstów konkursowych.

Rozumiem, wielkie dzięki, Gekikaroyes

Pecunia non olet

A te tajne motywy to się dostaje, gdy się już ma te 60k upisane, żeby się gimnastykować z wciśnięciem go do opka? D:

MrBrightside, Ty to może lepiej zajrzyj do wiadomości prywatnych i spójrz co Ci przysłano o 09:09 :v

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Nic nie mam. :c

Mogę oddać Ci swój, Brightside XD

deviantart.com/sil-vah

Masz, tylko w złym miejscu patrzysz. xD

Czekaj. 

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Ja sie troche moim podlamalam, ale juz cos mi swita ;) Nienawidze tej komorki :/

Chciałabym w końcu przeczytać coś optymistycznego!

Też mam. Mój zapał ostygł. :)

A powinien rozbłysnąć nowym płomieniem! :D

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Mnie też motyw rozwalił plan, ale może go jakoś wcisnę...

http://altronapoleone.home.blog

A mój zgrał się idealnie z atrybutem. 

Nie wiem? Przypadek czy celowe działanie?

Jeśli komuś się wydaje, że mnie tu nie ma, to spieszę powiadomić, że mu się wydaje.

Łapówka. Fizyku, czym przekupiłeś szanowne żuri?

Szykuje się zbiorowa reklamacja...

deviantart.com/sil-vah

Myślę, że to głównie zależy od tego, jaki koncept autor ma w głowie. ^^

 

Staramy się dobierać tak, żeby zgrywało się z atrybutami, ale wiadomo, ostateczny wyrok należy właśnie do autora opowiadania.

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

@MrBri

Absolutnie nie potwierdzam, a nawet z całej mocy zaprzeczam.

Jeśli komuś się wydaje, że mnie tu nie ma, to spieszę powiadomić, że mu się wydaje.

Szykuje się zbiorowa reklamacja...

Potraktujcie te motywy jak fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta. Frajda polega na tym, że nie wiesz, jaka się trafi...

...a potem okazuje się, że musisz jakoś przełknąć tę o smaku rzygowin.

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

Ja znowu pytam po głupiemu...blush

Czy dobrze rozumiem – przy drodze prostej mapa nie jest konieczna?

Pozdrawiam, z góry dzięki. 

Pecunia non olet

Potraktujcie te motywy jak fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta. Frajda polega na tym, że nie wiesz, jaka się trafi...

Frajda ale i wyzwanie. Droga kręta nazywa się tak nie bez powodu: atrybut wybiera się samemu, motyw wybierają organizatorzy. Owszem, motyw można zmienić raz (co zmusza jednak organizatorów do wysiłku intelektualnego oraz organizacyjnego, powoduje też pewien bałagan), ale nie ma pewności, że ten #2 będzie lepszy/łatwiejszy/bardziej pasujący. Może być dokładnie odwrotnie...

 

„Poszukiwanie prawdy, która, choćby najgorsza, mogłaby tłumaczyć jakiś sens czy choćby konsekwencję w tym, czego jesteśmy świadkami wokół siebie, przynosi jedyną możliwą odpowiedź: że samo poszukiwanie jest, lub może stać się, ową prawdą.” J.Kaczmarski

Dokładnie tak, bruce ^^

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Łejt, można zmienić motyw?? To ja poproszę!

deviantart.com/sil-vah

Czy dobrze rozumiem – przy drodze prostej mapa nie jest konieczna?

Dokładnie tak. :)

W drodze prostej głosują czytelnicy, więc możliwe, że część weźmie mapkę pod uwagę np. by wybrać ulubione opowiadania spośród kilku na równym poziomie, ale sama mapka nie jest konieczna.

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

Bardzo dziękuję, BarbarianCataphract i Gekikara. :)

Pecunia non olet

Ten motyw to kiedy dostanę? Bo se sam wymyślę jakiś i nie będzie Wam do śmiechu :P

Known some call is air am

Outta, wybrałeś drogę prostą, więc nie dostaniesz. :)

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

Ja właśnie też rano dopytywałam o motyw, ale odpowiedź Krara85 na inne pytania uzmysłowiła mi, że nie mam go mieć, bo pisał tylko o drogach krętych. 

Skomplikowane te zasady. laugh

Pecunia non olet

To se sam wybieram :P

Known some call is air am

Słuchajcie, drodzy i szanowni, zostałam właśnie upoważniona przez Fenrira, który konta na portalu już nie posiada, do przekazanie dobrej nowiny:

Mianowicie Fantazmaty wyraziły zainteresowanie ewentualną publikacją pokonkursową.

 

http://altronapoleone.home.blog

Ale będą wydawać z mapkami? 

Nie zabijamy piesków w opowiadaniach. Nigdy.

Drakaino, bardzo się cieszymy, dziękujemy za informację! :D

Chętnie nawiążemy kontakt z Fenrirem odnośnie tego, taka okazja nie może przejść bokiem 

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Chętnie nawiążemy kontakt z Fenrirem odnośnie tego, taka okazja nie może przejść bokiem

Podpisuję się pod tym.

Jak już skontaktujemy się  fenrirem, krar wyedytuje pierwszy komentarz, dodając info o możliwej (choć nie gwarantowanej) publikacji pokonkursowej. :)

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

Super informacja <3 (psst, przypominam się przy okazji z prośbą o zmianę motywu, ładnie proszę)

deviantart.com/sil-vah

Barb o Geki, napiszę do was wieczorem na Fejsie, jakby co, przypomnijcie się

http://altronapoleone.home.blog

Uuu, nie pamiętam, kiedy ostatnio pisałem jakieś fantasy. Obawiam się, że to mogło być w okolicach gimnazjum. Ciekawe, czy trochę się od tamtej pory rozwinąłem :D

Przyznam szczerze, kiedy tak patrzę na wątek z atrybutami, jestem mile zaskoczona, jak błyskawicznie rozrasta się do niesłychanych rozmiarów grono Piszących. ;)

Pecunia non olet

Oj my też, zaskoczyła nas ilość chętnych, ale pozytywnie :D

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Wincyj atrybutów! Wincyj!

Portal wytrzyma xD

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Pojawiło się kilka nowych atrybutów!

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Konkurs ma bardzo duże zainteresowanie wśród użytkowników – a może by wrzucić o nim informację np. na fanpage NF na fejsbuku? To bardzo chodliwy temat, myślę, że przyciągnąłby na forum nowe twarze. Berylu?

(dobra, to idziemy przygotować nowe atrybuty xD)

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Hahaha. :D

Edit, ja tu widzę, że Konkurs staje się coraz bardziej popularny, a jego zasady i obiecane nagrody – przyciągają Całkiem Nowych Użytkowników. :)

Pecunia non olet

Konkurs ma bardzo duże zainteresowanie wśród użytkowników – a może by wrzucić o nim informację np. na fanpage NF na fejsbuku? To bardzo chodliwy temat, myślę, że przyciągnąłby na forum nowe twarze. Berylu?

yes

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Co więcej, przyciągnął dawno nie widziane nicki!  Miło Cię znów widzieć, stn :)

Master of Orion też rzadki gość, też miło.

http://altronapoleone.home.blog

Takie pytanie, czy wybrane motywy muszą być wykorzystane dosłownie, czy w grę wchodzą też metafory albo luźne skojarzenia?

Jakkolwiek Ci będzie pasowało, byleby dało się to uzasadnić sensownie ^^

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Nie no, napisać coś miałem ochotę od dawna. W tym konkursie dostałem właściwie temat opowiadania. Nie znaczy to też, że zdążę cokolwiek napisać :D

Jak ktoś chciałby wykonać mapę, a nie czuje się na siłach wykorzystać do tego swoje zdolności manualne, polecam to zestawienie generatorów map. :)

 

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

napisać coś miałem ochotę od dawna

Ostatni widoczny na portalu tekst to Ostinato... Cztery lata temu. Nadal pamiętam ten tekst, podobnie jak nieobecną Atomę i parę innych. Ergo ja osobiście czekam z niecierpliwością na coś nowego.

http://altronapoleone.home.blog

Atoma to w Retrowizjach na Fantazmaty czeka, UFO niedawno się pokazało – dlatego są “ukryte”. Może i tu co wskoczy – tym razem (co dla mnie jest dość dziwne) mam pomysł na początek opowiadania, ale nie na koniec ;)

To w Retro czekamy razem ;)

http://altronapoleone.home.blog

Znaki ze spacjami czy bez?

Z mięsem jest jak z mięsem im mniej mięsa, tym mniej mięsa.

Genialna ta ilustracja w pierwszym poście. :)

Pecunia non olet

Ze spacjami, Zombiaku ^^

 

Zgadzam się, bruce! :D

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Taki klimat świetny tworzy. :) A Wy swoim Konkursem rozwinęliście prawdziwą akcję zrzeszania Pisarzy! :)

Pecunia non olet

Cieszy nas to bardzo, nie sądziliśmy, że odzew będzie aż tak wielki, ale to dobrze :D

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Co do znaków odpowiedź jest prosta: według licznika portalowego. :)

Nie pytajcie, jak on liczy, bo to tej pory tego nie rozgryzłem.

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

Pojawiło się trochę nowych atrybutów ^^

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Jeżeli ktoś jeszcze nie zgłosił się do konkursu, a nosi się z takim zamiarem, to polecamy wykorzystać tę szansę i zrobić to w najbliższym czasie. :)

Ostatnie paczki atrybutów są zerżnięte zainspirowane tytułami dwóch cykli, które prezentują całkiem odmienne bieguny heroic fantasy: Xanth Piersa Anthonyego i opowiadań o Conanie Roberta E. Howarda – i są to ostatnie atrybuty, które się pojawią, więc liczba miejsc jest ograniczona.

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

Doprecyzowałem jeszcze dwie kwestie w regulaminie. Jeżeli ktoś jeszcze widzi jakieś kwestie wymagające komentarza to niech szybko daje znać, bo chcielibyśmy zamrozić regulamin do końca roku (albo lepiej do 19 grudnia) ;-)

 

są to ostatnie atrybuty, które się pojawią, więc liczba miejsc jest ograniczona.

A zatem nie ma co czekać...

„Poszukiwanie prawdy, która, choćby najgorsza, mogłaby tłumaczyć jakiś sens czy choćby konsekwencję w tym, czego jesteśmy świadkami wokół siebie, przynosi jedyną możliwą odpowiedź: że samo poszukiwanie jest, lub może stać się, ową prawdą.” J.Kaczmarski

To jak mam okazję, to powtórzę sugestię, żeby czas na dostawanie się do biblioteki w drodze pokrętnej wydłużyć, bo tydzień to może być całkiem mało – szczególnie, jeśli w ostatnim dniu wpadnie kilka(naście) opowiadań pod limit:P

Слава Україні!

Aleście narobili nam smaka tym konkursem! Portal pęknie chyba w szwach od ilości zgłoszeń! :))

Pecunia non olet

To jak mam okazję, to powtórzę sugestię, żeby czas na dostawanie się do biblioteki w drodze pokrętnej wydłużyć, bo tydzień to może być całkiem mało – szczególnie, jeśli w ostatnim dniu wpadnie kilka(naście) opowiadań pod limit:P

Golodhu, trochę zafałszowałeś informacje. To nie 7 dni tylko od 3 miesięcy do 7 dni zależnie od tego, kiedy autor opublikuje tekst. Jury nie ukrywa, że ma nadzieję, że to zmotywuje uczestników do wcześniejszej publikacji zamiast czekania na ostatni dzwonek. :)

Oczywiście na bieżąco będziemy monitorować sytuację i jeśli dynamika publikacji i klików bibliotecznych będzie słaba, rozważymy wydłużenie terminu, ale jak na razie nawet nie rozpoczął się czas publikacji, więc jesteśmy dobrej myśli. :P

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

Ok:P

Слава Україні!

Niech się dzieje wola Nieba! 

Zgłosiłam. :)

Pecunia non olet

Bruce otwiera swym opowiadaniem konkurs! :D

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Bruce otwiera swym opowiadaniem konkurs! :D

yes

„Poszukiwanie prawdy, która, choćby najgorsza, mogłaby tłumaczyć jakiś sens czy choćby konsekwencję w tym, czego jesteśmy świadkami wokół siebie, przynosi jedyną możliwą odpowiedź: że samo poszukiwanie jest, lub może stać się, ową prawdą.” J.Kaczmarski

Z góry proszę o wybaczenie... Jednak konkursem tak zachęciliście, że nie mogłam nie wziąć udziału... blushlaugh

Pecunia non olet

Słuchajcie – a planujecie bardziej magię, czy bardziej miecz? ;D

MrBrightside Słuchajcie – a planujecie bardziej magię, czy bardziej miecz? ;D

Bardziej magia, mam nadzieję, że jakieś marginalne napomknięcie o mieczu wystarczy :P

Mi jak zwykle chodzi po głowie magia i miecz, tylko może się zmogę i coś przytnę, żeby potem czytelnictwo nie grymasiło, że końcówka pospieszna;)

Zapładniam czarnymi motylami;)

Wspaniale, Ośmiornico! Mój pomysł też stawia na magię, a mam przeczucie, że jednak miecz będzie miał większe wzięcie. :x

Ambush finał jest równie ważny jak początek, tnij w środku ;) 

MrBrightside z niecierpliwością czekam na widowiskowe czarodziejskie pojedynki i ciekawe systemy magiczne ^^

Magia czy miecz... why not both?

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

Gekikara czyżbyś szykował radośnie szowinistyczny tekst z magical girls w skąpych zbrojach? :D

Ośmiornico, absolutnie!

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

magical girls w skąpych zbrojach?

Nie zabijamy piesków w opowiadaniach. Nigdy.

Po co magia, po co miecz? :O

Jest tyle sposób na zabicie bliźniego, np. szpadel... ;)

Ale szpadel zawsze może być magiczny :) 

 

Czytasz na własną odpowiedzialność.

Ale szpadel zawsze może być magiczny :) 

Potwierdzam. Ja mam w tekście konkursowym magiczne błoto. laugh

Pecunia non olet

magiczne błoto

Przyznam, że mnie zaciekawiłaś :) 

Czytasz na własną odpowiedzialność.

Przyznam, że mnie zaciekawiłaś :) 

To tylko pomysł. Realizacja, jak zawsze, daleka od oczekiwanej, Niemniej magia błota jest. :)

Pecunia non olet

W sumie nikt chyba nie zakazał takiego paskudnie pryszczatego i “starego” fantasy, gdzie wściekłe barbarianki rozwalają czaszki uderzeniami swych wielkich cyców a muskularne chłopy ujeżdżają smoki nacierając się przy tym oliwą?

Wielkich jak arbuzy i sterczących jak tatrzańskie turnie, dodajmy;)

Zapładniam czarnymi motylami;)

Buahahaha. :) To dopiero będą teksty! :))

Pecunia non olet

Myślę (choć nie przypuszczałem, że będę o tym myślał), iż jako broń bardziej odpowiednie byłyby cycki duże, lecz obwisłe, aby nadać im odpowiednią siłę zamachu. Nieruchome silikony to jednak nie to samo...

Podejrzewam, że zaraz pojawią się nowe atrybuty konkursowe. :))

Pecunia non olet

Ale jakie sylikony Zanaisie?! Właśnie na tym polega magia, że dziewoja wiotka jak trzcinka, będzie z gracją nosić cycki wielkie i twarde jak skała. Zabicie ogra to wtedy pestka. ;D

Zapładniam czarnymi motylami;)

Umywam ręce z odpowiedzialności względem kierunku, w jakim ta dyskusja zmierza. xD

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

laugh

Pecunia non olet

Ale nie możemy wziąć dziewczyny smukłej jak trzcina, bo ogromne <atrybuty> przysporzą jej takiego bólu pleców, że dziewoja nie będzie w stanie walczyć. Potrzebujemy panny o odpowiedniej masie, która posłuży również do taranowania. W pojedynku z ogrem stawiam na panią słusznych rozmiarów z wielkim cycem elastycznym niż jakąś trzcinkę z twardym sztywnym sterczącym zderzakiem.

;)

Ambush bierze pod uwagę, że to fantastyka i wszystko jest możliwe. ;))

Pecunia non olet

Musicie rozważyć jeszcze jedną opcję: włochate krasnoludzkie kobitki. Solidne, kompaktowe, nie do ruszenia.

three goblins in a trench coat pretending to be a human

A scena duszenia przeciwnika muskularnymi, obrośniętymi udami to gotowy materiał na piórko! Zwłaszcza jeśli duszonym będzie Wielki Ptak.

Zapładniam czarnymi motylami;)

Oprócz zabójczych cyców powinny się znaleźć również wielkie pały natarte oliwą, jako atrybuty muskularnych barbarzyńców ubranych w skórzane rzemyczki. I oprócz mapki obowiązkowo ilustracje do opowiadania (by AI Gruszel).

Fantasy bez stalowych bikini i barbarzyńców z wielkim orężem to żadne fantasy. ;D

"If you come as a viper/ We'll become Garuda birds and fly over you/ If you come as an angry tiger/ We'll become lions with a blue mane"

Piszcie! Już się nie mogę doczekać czytania!;)

Zapładniam czarnymi motylami;)

Piszcie kurdebele!

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Barbarzyńcy z wielkim bikini

 

Stream The Rock Face Off x Finale by Dan Harrison | Listen online for free on SoundCloud

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Piszcie kurdebele!

No przecież piszemy^^ Proszę Jury o nieprzeszkadzanie w prowadzeniu burzy mózgów. Tworzymy przepis na idealne heroic fantasy i ustalamy, jakie elementy muszą się znaleźć w opowiadaniach: mamy barbarzyńców z wielkim bikini, włochate krasnoludki ujeżdżające naoliwione pały i stalowe atrybuty.

Będziecie czytać i płakać.

three goblins in a trench coat pretending to be a human

Będziecie czytać i płakać.

ze wzruszenia rzecz jasna.

Zapładniam czarnymi motylami;)

No, ja mam nadzieję

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Będziecie czytać i płakać.

Całą nadzieja w tym, że opko w drodze krętej musi otrzymać pięć klików bibliotecznych. xD

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

Całą nadzieja w tym, że opko w drodze krętej musi otrzymać pięć klików bibliotecznych. xD

Dostaniemy szczupłe laski z wielkimi cyckami i naoliwionych umięśnionych herosów, i oczekujesz, że nie będzie klików?

O, człowieku małej wiary! W Bibliotece półek zabraknie!

Piszcie kurdebele!

Слава Україні!

Całą nadzieja w tym, że opko w drodze krętej musi otrzymać pięć klików bibliotecznych. xD

Więc my będziemy pisać i płakać. Najważniejsza jest równomierna dystrybucja nieszczęśliwości.

three goblins in a trench coat pretending to be a human

hociarzby były, w , tekstach pewne ósterki, to do biblioteki phniemy je z rozmahem,

A to jurki nie poczytają krętych i zawiłych, jak nie będą w biblio?

Słuszną linię ma nasze jury, bo już obawiałam się, że może dojść do przypadków samooślepień;)

Zapładniam czarnymi motylami;)

Слава Україні!

Wspomnieć Wam o cyckach i glupiejecie.

XD

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Wiesz stn po siódmym tysiączku lat, człowiek obojętnieje na doznania, ale wcześniej jest to rajcujące;D

Zapładniam czarnymi motylami;)

Rzucając tekstem to ryzykowałem, że mnie zjedzą za (nawet ironicznie rzucony) seksizm. A tu mam wrażenie, że to kobieca część grupy rozochocona jakaś taka mocniej jest ;)

To ja może na swoje usprawiedliwienie napiszę, że jest czas pieczenia ciast świąteczno-noworocznych i skojarzenia miałam z przebojem pod tytułem “Cycki Murzynki”. laugh

 

Pecunia non olet

Nie będę się tłumaczyć. Jak tylko ogłoszą Grafomanię 2023 wypuszczę z głowy mega Boobs Heroine!

Zapładniam czarnymi motylami;)

laugh

Pecunia non olet

Free the boobs xD

three goblins in a trench coat pretending to be a human

Czyżbyś zamierzała dać przykład, Gravel? ;D

Ambush przetrze szlak ;)

three goblins in a trench coat pretending to be a human

Jak się rozniesie, że to ja jestem jak trzcinka i mam wielkie, kamienne cycki, którymi zabijam potwory, to w przypadku spotkania mogę Was rozczarować;)

Zapładniam czarnymi motylami;)

Pics or it didn't happen.

Obiecuję, po pierwszym zabitym potworze!

Zapładniam czarnymi motylami;)

Ooo podoba mi się *,* Oby wreszcie udało się coś sklecić...

Spodziewaj się niespodziewanego

Dwa pytania:

  1. Czy bohater musi być jeden, czy dopuszczalne są pary/grupy, jak np. Fafryd i Szary Kocur, Gotrek i Felix?
  2. Czy heroic comedy dopuszczalne? Karykatur nie chcecie, rozumiem, ale czy ton musi być poważny, jeśli jest zachowany aspekt heroizmu?

Po burzliwych naradach jury w niepełnym, dwuosobowym składzie postanowiło odpowiedzieć w sposób następujący: NIE TAK TAK NIE

 

Czyli może być wielu bohaterów i akcenty komediowe dopuszczalne, ale żeby z nimi nie przesadzać.:)

 

Gdyby ktoś nadal potrzebował inspiracji:

https://www.youtube.com/watch?v=HOkFR_1hklI

 

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

Dokładnie tak xD

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Panowie Jurki... a można prosić nowy motyw? Bo ten obecny mnie pokonał, rozczłonkował i wywiesił na blankach.

three goblins in a trench coat pretending to be a human

Gravel spisz przeżycia, machnij mapę i jesteś gotowa:)

Zapładniam czarnymi motylami;)

Ambush, zbyt wiele heroizmu to w tych przeżyciach nie było, więc obawiam się, że nie przejdzie ;)

three goblins in a trench coat pretending to be a human

Podziel się tym trudnym motywem ;)

A to wolno tak? ;)

three goblins in a trench coat pretending to be a human

Privnij, żeby nie było ;p

Dokonało się.

three goblins in a trench coat pretending to be a human

Panowie Jurki... a można prosić nowy motyw? Bo ten obecny mnie pokonał, rozczłonkował i wywiesił na blankach.

Jeśli jeszcze nie dokonywałaś wymiany, odezwie się do Ciebie BarbarzyńskiKatapult z nowym motywem. Satysfakcja niegwarantowana. :P

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

Znakomicie, dziękuję. Zatem czekam na Barbarzyńcę.

three goblins in a trench coat pretending to be a human

*ziuuuu*

 

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Zupełnie się pogubiłem w tym co jest dopuszczalne albo nie :(

 

BarbarianCataphract:

bo z jednej strony:

Ambush, nawet poważne fantasy miewa wątki nieco humorystyczne. ^^

Oczywiście raczej nie chcemy zupełnego prześmiania jakichś motywów czy znanych historii, ale nieco humoru nigdy nikomu nie zaszkodziło

 

z drugiej Gekikara:

akcenty komediowe dopuszczalne, ale żeby z nimi nie przesadzać

 

To na ile mocno można komediowo?

A co jeśli ktoś chce napisać coś co po schrodingerowsku jest w całości zarazem bardzo poważne jak i bardzo komediowe (przynajmniej w założeniach... bo jak wyjdzie to nie wiem, może uzyskam przynajmniej komizm niezamierzony tam gdzie go nie chcę ;-) )?

A drugie, prostsze pytanie, czy w heroic fantasy można użyć słowa “facet” na istotę płci męskiej niezależnie od rasy (rasy w znaczeniu fantasy, a nie ras ludzkich). Czy to już za bardzo rozbija konwencję i jest faux pass?

 

I co jeśli ktoś nie chce by – wykorzystując Waszą “inspirację” i odpowiadając utworem tego samego zespołu – ktoś nie chce by biały rycerz pędził na ogierze by uwolnić księżniczkę, a raczej odwrotnie?

 

youtube.com/watch?v=mxkHG08weUk

 

Bo czyż koń co tam rży czy tam rżnie nie może być heroiczny?

(wiem, wiem, już się domyślacie, że i tak napiszę niezrozumiałą dla nikogo historię o syrenach, na konikach morskich z punktu widzenia konika morskiego... ehhh... albo z punktu widzenia muszli bynajmniej nie klozetowej)

 

A i jeszcze jedno, czy może być obrzydliwie niepolitical correctness, szowinistycznie, przaśnie i patriarchalnie? 

 

 

entropia nigdy nie maleje

To na ile mocno można komediowo?

A co jeśli ktoś chce napisać coś co po schrodingerowsku jest w całości zarazem bardzo poważne jak i bardzo komediowe (przynajmniej w założeniach... bo jak wyjdzie to nie wiem, może uzyskam przynajmniej komizm niezamierzony tam gdzie go nie chcę ;-) )?

Jimie, odpowiem ci bez konsultacji z pozostałymi jurkami, bo wydaje mi się, że jesteśmy w tej kwestii zgodni. Podejrzewam, że moja odpowiedź nie będzie dla ciebie satysfakcjonująca, ale cóż, lepszej nie dostaniesz. xD

Diabeł tkwi w szczegółach proporcjach tym razem. Opowiadanie heroic fantasy z elementami humorystycznymi/komediowymi jest dopuszczalne – jedną z inspiracji do powstania konkursu był chociażby cykl Xanth Piersa Anthonyego, który jest żartami usiany, a przy tym jest to pełnoprawne fantasy (najlepszym przykładem będzie Zamek Roogna, gdzie bohater wcielił się w barbarzyńce zbudowanego jak młody Arnold). Cała sztuka polega na tym, by nadal było to heroic fantasy z elementami humorystycznymi/komediowymi, a nie komedia z elementami fantasy*.

 

*na tym etapie jury zastrzega sobie prawo do kierowania się li tylko własnymi odczuciami i wrażeniem, jaki tekst na nich wywrze, bez objętościowej analizy i rozkładu poszczególnych treści w tekście

A drugie, prostsze pytanie, czy w heroic fantasy można użyć słowa “facet” na istotę płci męskiej niezależnie od rasy (rasy w znaczeniu fantasy, a nie ras ludzkich). Czy to już za bardzo rozbija konwencję i jest faux pass?

Pytanie, czy wpasuje się do całości prezentowanych w opowiadaniu treści i nie będzie biło po oczach – a tego dowiemy się po lekturze. :)

Bo czyż koń co tam rży czy tam rżnie nie może być heroiczny?

Może, niczego koniom nie zabraniam. Pytanie jak jego prezentacja w tekście będzie wypadać na tle dwóch poruszonych wyżej spraw.

A i jeszcze jedno, czy może być obrzydliwie niepolitical correctness, szowinistycznie, przaśnie i patriarchalnie? 

Można, jak najbardziej, jeszcze jak!

...ale czy wszystkim jurkom się wszystkie motywy spodobają, nie gwarantuję. Każdy konkurs to jest pewne ryzyko, które autor musi przedsięwziąć.

W innym wypadku moglibyśmy od razu wskazać w kilkusetpunktowej liście co chcemy a czego nie chcemy co do najmniejszego szczegółu i dostalibyśmy pewnie masę prawie takich samych tekstów napisanych pod nasze dyktando.

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

Tak jak pan Geki powiedział xD

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Tak czy owak, Wasz Konkurs bije rekordy popularności. :)) Strzał w dziesiątkę! :)

Pecunia non olet

Zgadzam się z mistrzem (mistrzynią) sztuk walk wszelakich :)

entropia nigdy nie maleje

laughheart

 

O ile dobrze policzyłam, wybrano już 74 atrybuty! :)

Pecunia non olet

To będzie mnóstwo czytania. Ale mus to mus, bo przecież w  marnych 60k znaków się nie zmieszczę.

 

entropia nigdy nie maleje

Ja właśnie robiłam, co mogłam, żeby skrócić, ponieważ już wcześniej widziałam, jaki szał ciał wywołał ten konkurs. ;) A atrybutów tylko przybywało... :))

Pecunia non olet

I nadejdzie kiedyś dzień, kiedy ostatni dyżurny siwy, borykający się z bezsennością i wieloma  uzależnieniami, łamiącym się głosem ogłosi wyniki...

Zapładniam czarnymi motylami;)

laugh Jeśli jeszcze w ogóle zdoła cokolwiek wygłosić... :))

Pecunia non olet

Daleko deadline to spróbuje coś nabazgrolić, chociaż nic nie obiecuję

Fiufiu, chyba trzeba będzie narobić nowych atrybutów xD

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Też mi się tak wydaje. One idą, jak świeże bułeczki. ;))

Pecunia non olet

Czy złodziej z połowania, ratujący świat przed tym i przed tym, wpisuję się w tematykę?

Jeśli ma mapkę... 

Nie zabijamy piesków w opowiadaniach. Nigdy.

Też mi się tak wydaje. One idą, jak świeże bułeczki. ;))

Obecnie idą jak czerstwe bułeczki dla naprawdę głodnych posiłku.

Ale gdyby pojawił się świeży wypiek to o losie, co by się działo! ;D

Ale gdyby pojawił się świeży wypiek to o losie, co by się działo! ;D

 

Podejrzewam, że Jurorzy już się szykują. :))

Pecunia non olet

Podejrzewam, że Jurorzy już się szykują. :))

To tylko plotki.

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

Jurorzy przeliczyli bułeczki przez ilość znaków i oblał ich blady strach? ^^

Jurorzy wygasili piec, gdy dotarło do nich, ile będą mieli do przeczytania. XD

Jurorzy zorientują się co uczynili, zmienią zapis w regulaminie i do głosowania wezmą tylko te z piórkiem xD

Jurorzy zorientują się co uczynili, zmieniam zapis w regulaminie i do głosowania wezmą tylko te z piórkiem xD

O i to jest myśl!

...chociaż 2/3 składu jest w Loży, to jakby się nominacje piórkowe posypały, to i tak by się nie wymigali. Ech.

 

Zostało jeszcze osiem atrybutów do wyboru, więc proszę nie marudzić. :P

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

chociaż 2/3 składu jest w Loży, to jakby się nominacje piórkowe posypały, to i tak by się nie wymigali. Ech.

XDD

 

Wybierajta, musi być, hehe, kara dla spóźnialskich. Trza było brać xDD

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

laugh

Pecunia non olet

Ostatnio okazało się, że strona fantastyka.pl niezbyt dobrze współgra z pocztą googla (jeżeli podajesz adres googlowski przy rejestracji, to występują problemy).

Teraz się dowiedziałem. Cóż, dużo to wyjaśnia. :(

A tak wogle to mam pytanie – jak bardzo restrykcyjnie rozumiemy określenie ,,fantasy”? Bo kilka dni temu wpadł mi do głowy pomysł na nowy setting i chciałbym do niego przenieść historię, ale nie wiem, czy świat inspirowany trochę Shadowrunem, trochę nowszymi częściami Final Fantasy podpadnie pod definicję.

"If you come as a viper/ We'll become Garuda birds and fly over you/ If you come as an angry tiger/ We'll become lions with a blue mane"

ale nie wiem, czy świat inspirowany trochę Shadowrunem, trochę nowszymi częściami Final Fantasy podpadnie pod definicję.

Też nie wiem (ale brzmi ciekawie), jak już przeczytam to powiem ;-) Sam musisz zdecydować, czy mieści się to w tematyce konkursu (a jak się nie mieść, to użyć wyobraźni, by się zmieściło). Fantasy to imho dosyć szerokie pojęcie, przy czym – jak stoi w regulaminie – na pewne elementy będziemy zwracać uwagę (dla drogi krętej, bo dla prostej to czytelnicy ocenią).

 

Pozdrawiam!

 

„Poszukiwanie prawdy, która, choćby najgorsza, mogłaby tłumaczyć jakiś sens czy choćby konsekwencję w tym, czego jesteśmy świadkami wokół siebie, przynosi jedyną możliwą odpowiedź: że samo poszukiwanie jest, lub może stać się, ową prawdą.” J.Kaczmarski

Ten konkurs wydaje się bardzo popularny. Może więc warto zwiększyć stawkę i dorzucić piórka do puli nagród? ;)

Najlepiej złote :)

"- Zniszczyliśmy coś swoją obecnością - powiedział Bernard - być może czyiś świat." V. Woolf

To ja rozwinę myśl i zaproponuję, żeby zrobić nagrodę pocieszenia i – poza piórkami dla zwycięzców – przyznać jeszcze jedno, przez losowanie spośród wszystkich uczestników.

Слава Україні!

Ale, żeby nie było kolorowo, organizatorzy konkursu oddają zwycięzcom swoje własne piórka.

"- Zniszczyliśmy coś swoją obecnością - powiedział Bernard - być może czyiś świat." V. Woolf

Myślę, że np. Barbariana spokojnie namówimy, żeby oddał nie jedno, ale wszystkie swoje Piórka!

Слава Україні!

Oczywiście, Bambaryłarian z domu Rabarbar to człek hojny i uczynny, że ho ho!

"- Zniszczyliśmy coś swoją obecnością - powiedział Bernard - być może czyiś świat." V. Woolf

Ten konkurs wydaje się bardzo popularny. Może więc warto zwiększyć stawkę i dorzucić piórka do puli nagród? ;)

Myśleliśmy o nagrodach książkowych, ale możemy zwycięzcom wysłać trochę pierza. :P

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

Barbarian odda świnkinga razem z hamaczkiem.

Chyba się zapędzasz;)

Ty i Twoje łakome macki.

Zapładniam czarnymi motylami;)

Świnking, mniam :D

Myślę, że np. Barbariana spokojnie namówimy, żeby oddał nie jedno, ale wszystkie swoje Piórka!

Chcesz mnie okraść pomimo tego, że nic nie mam 

Janu.. Nosacze Sundajskie – ciekawostki – YouTube

 

Barbarian odda świnkinga razem z hamaczkiem.

Ewentualnie spotkanie autorskie ze świnkingami w roli głównej, hehe :D

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Witam. Mam pytanie. Gdzie po napisaniu pracy mam ją wysłać: pocztą tradycyjną czy na emaila?

Na portal, na górze strony, nieco po prawej, masz symbol otwartej książki. Jak najedziesz na niego, to w nowym okienku jest opcja Dodaj opowiadanie. I w ten sposób właśnie. Oczywiście pamiętając o dodaniu taga konkursowego. ^^

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Z ciekawości, nie że się tego podejmę (chociaż?), ale można napisać opowiadanie paragrafowe?

O miłosierne jury, czy można prosić (błagać?) o zwiększenie limitu dla drogi prostej, nawet poprzez doczytanie kolejnych opowiadań? Już napisałam całość i mam przekroczone o kilka tysięcy. Tak, będę jeszcze przycinać i tak, wliczyłam już sobie dodatkowe 5 tysi. smiley

 

 

avei

Ciekawy pomysł smiley. Chętnie bym poczytała.

Monique, a może dałoby się przekwalifikować na drogę pokrętną?

Слава Україні!

Nie wiem czy bym dopasowała ten drugi element, nadawany przez jurki. Choć to też opcja, bo i tak miałam robić mapkę :).

Cześć!

Pozwolę sobie zauważyć pewną sprzeczność (liczę też przy okazji, że ktoś z jury odpowie na mój wcześniejszy komentarz – no chyba że milczenie to zgoda, w takim razie nie trzeba.)

Piszecie:

Zdajemy sobie sprawę, że przeczytanie wielu tekstów podchodzących pod 50 czy 60 tysięcy znaków może dla użytkowników być czymś zbyt czasochłonnym (z doświadczenia wiemy, że długie teksty cieszą się nieco mniejszym zainteresowaniem niż te krótsze). Dlatego też teksty z drogi krętej podlegać będą ocenie jurorskiej.

A jednocześnie:

– droga kręta (czyli długa) <– od 30 tys. do 60* tys. znaków + dodatkowym warunkiem poddania tekstu pod głosowanie jury jest dostanie się opowiadania do biblioteki

A więc, droga Jury, sami przyznajecie, że dostanie się dłuższego opowiadania do biblioteki to niełatwa sprawa (mniej ludzi czyta). Sugerujecie, co prawda, że lepiej umieścić opowiadanie wcześniej, ale może to średnio pomóc, gdyż:

– w konkursie będzie brać udział kilkadziesiąt ludzi, więc będzie wysyp takich tekstów (dużo osób wybrało drogę krętą)

– trwa w tym samym czasie na portalu co najmniej jeszcze jeden konkurs

– w tym samym czasie uczestnicy drogi prostej sami będą ostro pisać własne teksty

Poza tym trochę dziwne, że dłuższy tekst musi być napisany w krótszym czasie niż ten krótki :) EDIT: OK, widzę, że jest tydzień różnicy, ale tydzień to jednak mało, w tydzień dostać się do biblioteki wcale nie jest tak łatwo (a już nowemu użytkownikowi w ogóle).

Taka tam moja analiza, która mogłaby wytłumaczyć przedłużenie deadlinu ;)

Pozdrawiam!

(liczę też przy okazji, że ktoś z jury odpowie na mój wcześniejszy komentarz – no chyba że milczenie to zgoda, w takim razie nie trzeba.)

Wciąż jesteśmy na etapie podejmowania decyzji, ale raczej na pewno nie będziemy wydłużać limitu dla drogi prostej. :)

Więc jeśli wolałabyś jednak drogę krętą, to napisz proszę ostateczną decyzję.

 

– w konkursie będzie brać udział kilkadziesiąt ludzi, więc będzie wysyp takich tekstów (dużo osób wybrało drogę krętą)

Dlatego do wyboru jest zarówno kręta, jak i prosta. 

 

– trwa w tym samym czasie na portalu co najmniej jeszcze jeden konkurs

– w tym samym czasie uczestnicy drogi prostej sami będą ostro pisać własne teksty

Dlatego zachęcamy do publikacji tekstów szybciej, niż w ostatnim dniu konkursu. Myślę, że końcówka lutego spokojnie będzie optymalnym najpóźniejszym terminem dla osób, które nie są w stu procentach pewne co będzie z ich opowiadaniem. Natomiast jeśli ktoś jest pewny co do swojego tekstu – może opublikować i w ostatni dzień.

Czy przedłużymy czas na wejście do biblioteki czy nie – okaże się bliżej terminu końcowego, gdy będziemy wiedzieć ile tekstów się pojawi. :)

Pozdrawiam!

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

BarbarianCataphract

 

Dziękuję ślicznie za odpowiedź, choć pytałam również o to, czy mogę się pobawić w opowiadanie paragrafowe. Jeśli tak, to może nawet bym zaszalała z tą drogą krętą (bo do takiego tekstu przydałoby się znaków), jeśli nie, to zostanę przy opowiadaniu krótszym, którego jednak wcale nie gwarantuję, że napiszę, acz będę, oczywiście, próbować.

Przy drodze krętej to opowiadanie paragrafowe wydaje się być bardzo ciekawym pomysłem. :)

Pecunia non olet

Jest jakiś deadline na przeczytanie 50% tekstów w celu zwiększenia limitu?

Avei!

 

Możesz napisać opko paragrafowe, będzie ciekawie. :D

 

bravu

 

 

Odpowiemy Ci w najbliższym czasie, jak smoki obiboki jurorzy się ogarną xD

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

BarbarianCataphract

 

OK, dzięki! W takim razie zaryzykuję, zobaczymy co z tego wyjdzie. Udzieliłam się już w wątku atrybutów.

Mam pytanie: Czy można dodać element science fiction w stylu Ursuli le Guin?

A można, jak najbardziej

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Możecie też Dansimmonsować o ile zachowany będzie motyw magii i miecza :3

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Lub topora, buzdyganu, młota bojowego, włóczni albo pancernej pięści, prawda?

Jeszcze jak

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Czy to już ten moment, by prosić o przedłużenie terminu?

Shiba inu behind 'Doge' meme diagnosed with leukemia and liver disease, owner says

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Czy to już ten moment, by prosić o przedłużenie terminu?

To jeszcze nie czas, bo jest dużo czasu. A później też nie będzie na to czas, bo przecież wcześniej było dużo czasu.

Ale tak, czas np. do końca marca byłby odpowiedni ;) przynajmniej na tę chwilę XD

Nie zabijamy piesków w opowiadaniach. Nigdy.

Odpowiadając na pytanie Bravincjusza – czas na przeczytanie odpowiedniej ilości tekstów by zwiększyć limit zamyka się miesiąc po zamknięciu publikacji. 

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

To dość ważna kwestia, bo pojawiają się teksty, przekraczające limit, ale – jak rozumiem – ich Autorzy zamierzają czytać oraz komentować inne opowiadania. A tych będzie sporo. 

Pecunia non olet

Przy przekroczeniu limitu na drodze krętej, może warto by było dodać adnotację, że 25% z tych obowiązkowych 50% tekstów do przeczytania powinno być opowiadaniami z drogi krętej?

Teraz to byłaby trochę średnia sprawa. Gdybym wiedział, że muszę przeczytać tyle dróg krętych, pewnie nie przekraczałbym limitu...

Może tak. Myślałam o tym ze względu na bibliotekę. Sporo opowiadań, zwłaszcza od nowych użytkowników, może mieć problem z dostaniem się do niej. Dużo osób preferuje czytanie krótszych tekstów.

Przy przekroczeniu limitu na drodze krętej, może warto by było dodać adnotację, że 25% z tych obowiązkowych 50% tekstów do przeczytania powinno być opowiadaniami z drogi krętej?

Szczerze mówiąc, to ja rozumiałem ten zapis w ten sposób, że ma być to 50%  w całości z drogi krętej, bo traktowałem obydwie drogi jako dwie rozdzielne sprawy, ale rzeczywiście, nigdy, na żadnym etapie, tego nie doprecyzowaliśmy, więc teraz musimy iść interpretacją najkorzystniejszą dla uczestników. :P

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

Pytanie czy najkorzystniejsza to 50% z krętej czy 50% ze wszystkich:P

Слава Україні!

Ze wszystkich ;p

Ja chyba nie ogarnę z terminami ani pomysłem, panowie. Wszystko, co wymyśliłem, finalnie stawało się dark fantasy. Także chybam pokonany został, atrybut i motyw niniejszym odstępuję.

"- Zniszczyliśmy coś swoją obecnością - powiedział Bernard - być może czyiś świat." V. Woolf

Ja chyba nie ogarnę z terminami ani pomysłem, panowie.

I dlatego specjalnie dla Ciebie (i nie tylko) wydłużyliśmy termin na przysyłanie tekstów dla drogi krętej o 2 tygodnie. Przemyśl to i zasiadaj do pisania. Osobiście bardzo lubię Twoje dark fantasy ;-)

„Poszukiwanie prawdy, która, choćby najgorsza, mogłaby tłumaczyć jakiś sens czy choćby konsekwencję w tym, czego jesteśmy świadkami wokół siebie, przynosi jedyną możliwą odpowiedź: że samo poszukiwanie jest, lub może stać się, ową prawdą.” J.Kaczmarski

O tak, coś spod fmsduvalowego pióra musi się pojawić >:)

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Walnę Wam dark fantasy bez krztyny heroica i kto to czytał będzie? :D Nie no, jak nalegacie, to popróbuję. Nie wyjdzie, to nie wyjdzie.

"- Zniszczyliśmy coś swoją obecnością - powiedział Bernard - być może czyiś świat." V. Woolf

Jak to kto? Jurorzy! :>

Czy w takim razie termin na dostanie się do biblioteki, dla drogi krętej również jest wydłużone o 2 tygodnie?

Owszem, Monique. ^^

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Czy jest możliwe dodanie jeszcze kilku atrybutów do listy? Chciałbym dołączyć do konkursu swoje opowiadanie, ale cała lista jest wykorzystana.

Na szukanie lepszego świata nigdy nie jest za późno.

A może chciałbyś wziąć mój? Chętnie oddam “Lubieżną dziewicę”:P

Слава Україні!

Albo Zielony Ogień. Też składam broń i nie chcę blokować kolejki tym, co mają... motywację.

"If you come as a viper/ We'll become Garuda birds and fly over you/ If you come as an angry tiger/ We'll become lions with a blue mane"

SNDWLKrze, też rezygnujesz? :((

 

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Golodh

Bardzo chętnie. Nie wykorzystam tego w moim opowiadaniu “Człowiek, który nie wyglądał”, ale dzięki tobie wpadłem na inny pomysł. Dzięki za atrybut i inspirację.

Na szukanie lepszego świata nigdy nie jest za późno.

A może chciałbyś wziąć mój? Chętnie oddam “Lubieżną dziewicę”:P

W heroic fantasy to siadła by pewnie jakaś wielka bitwa, co nie?

Ano, siadłaby

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

SNDWLKrze, też rezygnujesz?

Widzę, że mój atrybut już powędrował z powrotem do puli, więc dla formalności potwierdzę. Jakoś nie czuję tej mojej historii, a jeśli ktoś ma świetny pomysł z użyciem Zielonego Ognia, nie chcę mu zabierać szansy.

"If you come as a viper/ We'll become Garuda birds and fly over you/ If you come as an angry tiger/ We'll become lions with a blue mane"

Szkoda. No nic, próba też się liczy

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

yes

"If you come as a viper/ We'll become Garuda birds and fly over you/ If you come as an angry tiger/ We'll become lions with a blue mane"

Monique M.

Czy w takim razie termin na dostanie się do biblioteki, dla drogi krętej również jest wydłużone o 2 tygodnie?

Nie do końca, ale czas na dostanie się do biblioteki został wydłużony do 10 kwietnia (2 tyg. od zakończenia naboru tekstów)

Także teges, no, piszcie ;-)

„Poszukiwanie prawdy, która, choćby najgorsza, mogłaby tłumaczyć jakiś sens czy choćby konsekwencję w tym, czego jesteśmy świadkami wokół siebie, przynosi jedyną możliwą odpowiedź: że samo poszukiwanie jest, lub może stać się, ową prawdą.” J.Kaczmarski

Rezygnuję. Już nie. 

Atrybut: brązowy kot z jednym okiem. 

Powód: Napisałem opowiadanie, ale lekko mówiąc: średnio wyszło. Poprawki nie pomagają, ponieważ wybrałem trudny temat i na nim poległem. Drugiego tekstu nie dam już rady napisać, bo zanimby odleżał, został poprawiony i znów odleżał, minie sporo czasu. 

Czytasz na własną odpowiedzialność.

Młody, nie rób jaj. Rzuciłeś wyzwanie, skrobałam opko na krętą, a ty rezygnujesz???

Dobra, w takim razie wrzucę. Co będzie, to będzie.

Czytasz na własną odpowiedzialność.

No i  git wink

Rezygnuję. Już nie. 

yes I tak ma być!

„Poszukiwanie prawdy, która, choćby najgorsza, mogłaby tłumaczyć jakiś sens czy choćby konsekwencję w tym, czego jesteśmy świadkami wokół siebie, przynosi jedyną możliwą odpowiedź: że samo poszukiwanie jest, lub może stać się, ową prawdą.” J.Kaczmarski

Odpadam przykro mi :(

Przepraszam nie wyrobię się. Mogę wysłać tekst w terminie dla drogi krętej? 

Odpadam przykro mi :(

Szkoda... Ale jakby co to zostało jeszcze kilka dni.

 

Przepraszam nie wyrobię się. Mogę wysłać tekst w terminie dla drogi krętej? 

Jak najbardziej zachęcamy do publikacji, natomiast tekst nie zostanie uwzględniony jako tekst konkursowy (pulę konkursową zamykamy 13 marca dla drogi krótkiej)

„Poszukiwanie prawdy, która, choćby najgorsza, mogłaby tłumaczyć jakiś sens czy choćby konsekwencję w tym, czego jesteśmy świadkami wokół siebie, przynosi jedyną możliwą odpowiedź: że samo poszukiwanie jest, lub może stać się, ową prawdą.” J.Kaczmarski

Czy w związku z tym, że okazało się, iż część gigantycznego tryptyku się nie nadaje na konkurs, mogę z drogi krętej wyjść rzutem na taśmę na prostą? Czy szacowne Żyri spojrzy łaskawem okiem na taką woltę, jeśli wykorzystam zarezerwowany przez siebie atrybut?

Twój głos jest miodem... dla uszu

Może się wyrobię. Jeszcze trzy sceny, czyli jakieś 7k znaków. A czasu żeby pisać ni ma :(

Known some call is air am

Duago_Derisme

Czy w związku z tym, że okazało się, iż część gigantycznego tryptyku się nie nadaje na konkurs, mogę z drogi krętej wyjść rzutem na taśmę na prostą?

Tak, zgadzamy się. Napisz proszę o tym jasno w przedmowie. Pamiętaj też, że zasady dla obu dróg (termin publikacji, długość tekstu) są inne.

 

Outta

 

A czasu żeby pisać ni ma :(

No to go znajdź i jedziesz z tym koksem (sądząc po SB, to już go znalazłeś yes ;-) ) 

 

Pozdrawiam!

„Poszukiwanie prawdy, która, choćby najgorsza, mogłaby tłumaczyć jakiś sens czy choćby konsekwencję w tym, czego jesteśmy świadkami wokół siebie, przynosi jedyną możliwą odpowiedź: że samo poszukiwanie jest, lub może stać się, ową prawdą.” J.Kaczmarski

Noc, krarze, noc w pracy to czas na pisanie :)

Known some call is air am

Nieszczęsna Ambush nie zdąży;/

Zapładniam czarnymi motylami;)

@Ambush, nie ona jedna ;)

Napisałem na szybko, ale przez pośpiech wyszło tak słabo, że szkoda gadać, co dopiero publikować. Składam broń i życzę powodzenia pozostałym wojownikom!

Twój głos jest miodem... dla uszu

Tak średnio idzie mi przekopywanie się przez cały wątek, więc po prostu zapytam: bohater musi być po stronie Dobra? Czy może być zły (coś w stylu Kane’a od Wagnera)?

deviantart.com/sil-vah

Ale Kane nie był zły, tylko skupiony na sobie :O

Czytałam dawno, więc pozostawił mi wrażenie nie-dobrego ;) Ogólnie chodzi mi o to, czy bohater może robić rzeczy złe (po swojemu uważając, że służą jego celowi), czy musi być dobry (w klasycznym rozumieniu). EDIT: Przepraszam za upierdliwość, ale :D Pewnie lepiej byłoby trzymać się jednak dobrych herosów, a czy w takim wypadku można zmienić atrybut?

deviantart.com/sil-vah

A zatem droga prosta dobiegła. Czytajcie i oceniajcie. Dziś zweryfikuję i wkleję listę tekstów, pojawi się też wątek do głosowania.

Teraz czekamy jeszcze na teksty z drogi krętej.

„Poszukiwanie prawdy, która, choćby najgorsza, mogłaby tłumaczyć jakiś sens czy choćby konsekwencję w tym, czego jesteśmy świadkami wokół siebie, przynosi jedyną możliwą odpowiedź: że samo poszukiwanie jest, lub może stać się, ową prawdą.” J.Kaczmarski

Mało coś wpłynęło:(. Czy większość na drogę krętą się zgłosiła?

Niedawno liczyłem i ponad 30 zgłoszeń było na prostą.

Czytasz na własną odpowiedzialność.

Mało coś wpłynęło:(. Czy większość na drogę krętą się zgłosiła?

Droga jest kręta, bo wymaga więcej do poprawy przed publikacją. Teksty pewnie pojawią się na godzinę przed końcem terminu :)

Ale na drogę prostą więcej już nie będzie, bo termin chyba zakończony.

Czytałam dawno, więc pozostawił mi wrażenie nie-dobrego ;) Ogólnie chodzi mi o to, czy bohater może robić rzeczy złe (po swojemu uważając, że służą jego celowi), czy musi być dobry (w klasycznym rozumieniu). EDIT: Przepraszam za upierdliwość, ale :D Pewnie lepiej byłoby trzymać się jednak dobrych herosów, a czy w takim wypadku można zmienić atrybut?

Nie musisz nic zmieniać. Nie stawialiśmy ograniczeń moralnych. :)

"Odpowiedz najpierw na jedno ważne pytanie: czy umysł istnieje?" - Golodh, "Najlepsze teksty na podryw, edycja 2023"

Dzięki :)

deviantart.com/sil-vah

Jak rozumiem, jeśli chodzi o 100% przeczytanych opowiadań do głosowania drogi prostej, chodzi właśnie o te opowiadania?

A też się nad tym zastanawiałem – czy tylko prostej, czy prostej i krętej

"On jest dziwnym wirtuozem – Na organach ludzkich gra Budząc zachwyt albo grozę, Myli się, lecz bal wciąż trwa. Powiedz, kogo obchodzi gra, Z której żywy nie wychodzi nigdy nikt? Tam nic nie ma! To złudzenia! Na sobie testujemy Każdą prawdę i mit."

Nie było zaznaczone w opisie, więc ja tam zamierzam przeczytać i skomentować 50% wszystkich tekstów, nieważne czy z prostej, czy krętej :P

Sądzę, że jednak prostej, bo mamy ograniczony termin do głosowania, a jak się wysypią teksty z krętej...

Dla powiększenia limitu znaków trzeba przeczytać 50 procent wszystkich tekstów (prosta plus kręta) – tak stoi w regulaminie. 

Known some call is air am

Czyli w każdym przypadku mówimy o drodze prostej plus krętej :) wszystko jasne dzięki

"On jest dziwnym wirtuozem – Na organach ludzkich gra Budząc zachwyt albo grozę, Myli się, lecz bal wciąż trwa. Powiedz, kogo obchodzi gra, Z której żywy nie wychodzi nigdy nikt? Tam nic nie ma! To złudzenia! Na sobie testujemy Każdą prawdę i mit."

Ale mi chodzi o głosowanie drogi prostej, a nie powiększanie limitu.

Już wyjaśniam:

 

Jeżeli chodzi o głosowanie na zwycięzcę drogi prostej, to limity procentowe dotyczą tekstów z drogi prostej: przykładowo trzeba przeczytać wszystkie teksty z drogi prostej, by mieć 12 pkt. do dyspozycji.

 

Jeśli chodzi o powiększenie limitu, to tutaj mówimy o 50% tekstów z całego konkursu (droga prosta i kręta razem).

 

Pozdrawiam!

„Poszukiwanie prawdy, która, choćby najgorsza, mogłaby tłumaczyć jakiś sens czy choćby konsekwencję w tym, czego jesteśmy świadkami wokół siebie, przynosi jedyną możliwą odpowiedź: że samo poszukiwanie jest, lub może stać się, ową prawdą.” J.Kaczmarski

Super dzięki za wyjaśnienie :)

"On jest dziwnym wirtuozem – Na organach ludzkich gra Budząc zachwyt albo grozę, Myli się, lecz bal wciąż trwa. Powiedz, kogo obchodzi gra, Z której żywy nie wychodzi nigdy nikt? Tam nic nie ma! To złudzenia! Na sobie testujemy Każdą prawdę i mit."

Dzięki :)

Witam. Jak rozumiem, co do dwóch ostatnich tekstów z listy “drogi prostej”, decyzje jeszcze nie zapadły, tak? Odkąd można głosować? 

Pecunia non olet

Witam. Jak rozumiem, co do dwóch ostatnich tekstów z listy “drogi prostej”, decyzje jeszcze nie zapadły, tak?

Już zapadła, tylko nie została ogłoszona z poślizgiem. Już wszystko jasne. Czytajcie więc, komentujcie i głosujcie.

„Poszukiwanie prawdy, która, choćby najgorsza, mogłaby tłumaczyć jakiś sens czy choćby konsekwencję w tym, czego jesteśmy świadkami wokół siebie, przynosi jedyną możliwą odpowiedź: że samo poszukiwanie jest, lub może stać się, ową prawdą.” J.Kaczmarski

Dzięki wielkie. :)

Pecunia non olet

Takie akademickie pytanko w kwestii głosowania:

3 przeczytane teksty dają 1 głos.

20% przeczytanych tekstów daje 2 głosy.

3 teksty to 27% wszystkich prostościeżkowych.

Ile głosów daje przeczytanie 3 tekstów?

Babska logika rządzi!

  1. Przeczytaj trzy teksty.
  2. Oddaj dwa głosy.
  3. Kiedy organizatorzy zwrócą ci uwagę, że zagłosowałaś o raz za dużo, powiedz, że przeczytałaś ponad 20% tekstów.
  4. ???
  5. Profit!

deviantart.com/sil-vah

Zebrało się 11 tekstów, trzeba doprecyzować:

>>>   3 teksty są warunkiem możliwości głosowania

>>>   27% tekstów (3 z 11) daje 2 głosy

„Poszukiwanie prawdy, która, choćby najgorsza, mogłaby tłumaczyć jakiś sens czy choćby konsekwencję w tym, czego jesteśmy świadkami wokół siebie, przynosi jedyną możliwą odpowiedź: że samo poszukiwanie jest, lub może stać się, ową prawdą.” J.Kaczmarski

Kurczę, czyli jest maks. 11 głosów?, chyba za dużo dałam, zaraz poprawiam... 

Edit, ale w wątku o głosowaniu ciągle jest podanych 12 głosów jako premia za 100% przeczytanych... 

Pecunia non olet

Nie – przeczytanie wszystkich daje 12 głosów, IMO. Co najmniej jeden musi dostać więcej niż 1 punkt i tyle.

Babska logika rządzi!

O, dzięki, Finklo heart, bo ja już odejmować zaczynałam, pewna swojej pomyłki i niedoczytania poprawionego ogłoszenia o ilości głosów. blush

Pecunia non olet

Dziękujemy za wszystkie zgłoszone teksty. Czytajcie i klikajcie, a my przeglądniemy i zrobimy listę zakwalifikowanych (aby Ci, którzy wykorzystali dodatkowy limit wiedzieli, ile powinni przeczytać)

 

Pozdrawiam!

„Poszukiwanie prawdy, która, choćby najgorsza, mogłaby tłumaczyć jakiś sens czy choćby konsekwencję w tym, czego jesteśmy świadkami wokół siebie, przynosi jedyną możliwą odpowiedź: że samo poszukiwanie jest, lub może stać się, ową prawdą.” J.Kaczmarski

Ech, zabrakło mi z pół dnia :-P ale jeśli można, wrzucę tekst pozakonkursowo, bo chyba wyszła całkiem przyjemna lektura :-)

A wrzuć pozakonkursowo ^^

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Wrzuć, wrzuć... Przeczytam (choć pewnie pod koniec kwietnia dopiero)

„Poszukiwanie prawdy, która, choćby najgorsza, mogłaby tłumaczyć jakiś sens czy choćby konsekwencję w tym, czego jesteśmy świadkami wokół siebie, przynosi jedyną możliwą odpowiedź: że samo poszukiwanie jest, lub może stać się, ową prawdą.” J.Kaczmarski

Mam pytanie techniczne. Jeśli w wątku bibliotecznym opowiadanie ma brakujące do biblioteki kliki, ale nie zostaną one oficjalnie doklikane przez lożownika do 10 kwietnia, to czy tekst będzie brał udział w konkursie?

Zostaną doklikane.

Babska logika rządzi!

smileyyes

Dziękujemy wszystkim za zgłoszenia, sprawdzam jak się sprawy mają, dziś wieczorem pojawi się lista tekstów zakwalifikowanych dla drogi krętej.

 

Pozdrawiam i miękkiego powrotu do pracy/uczelni/szkoły po świętach życzę!

„Poszukiwanie prawdy, która, choćby najgorsza, mogłaby tłumaczyć jakiś sens czy choćby konsekwencję w tym, czego jesteśmy świadkami wokół siebie, przynosi jedyną możliwą odpowiedź: że samo poszukiwanie jest, lub może stać się, ową prawdą.” J.Kaczmarski

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za całą masę fantastycznych tekstów, światów i bohaterów. Mi osobiście opka, które przeczytałem umiliły okres pełen zmian i wyzwań (ale już zaczynam widzieć koniec) Wychodzi na to, że fantasy żyje, ma się całkiem dobrze i znajduje czytelników. W weekend uzupełnię brakujące komentarze (chciałem szybciej, ale życie dopadło).

Kwestia antologii konkursowej. Czy ktoś chętny? Bo pamiętam, że temat już się pojawił. A jeżeli tak, to czy czekamy na czyjś ruch, czy może jest już ktoś chętny, by pociągnąć temat (czy to w ramach Fantastycznych Piór albo szukamy wydawnictwa)? Bo trochę zachodu z tym będzie, ale jeżeli autorzy by się zaangażowali, to można to ogarnąć.

 

Pozdrawiam i dajcie znać.

Napisałem to i tu dla zasięgu.

 

Pozdrawiam!

„Poszukiwanie prawdy, która, choćby najgorsza, mogłaby tłumaczyć jakiś sens czy choćby konsekwencję w tym, czego jesteśmy świadkami wokół siebie, przynosi jedyną możliwą odpowiedź: że samo poszukiwanie jest, lub może stać się, ową prawdą.” J.Kaczmarski

Pytanie, które opowiadania zostałyby zakwalifikowane do antologii :).

A ja, krarze, wciąż zapraszam pod mój pozakonkursowy tekścik ;-)

Z przyjemnością oddałbym swój tekst do antologii:)

Слава Україні!

ja Cię zara oddam do antologii

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Pytanie, które opowiadania zostałyby zakwalifikowane do antologii :)

A to już pytanie do osoby, która chciałby ogarniać antologię i samych autorów chętnych do udziału.

A ja, krarze, wciąż zapraszam pod mój pozakonkursowy tekścik ;-)

Pamiętam, dodałem do kolejki, jak się w najbliższym tyg. trafi wolniejszy wieczór to przeczytam.

Z przyjemnością oddałbym swój tekst do antologii:)

Ja też, ale nie napisałem nic adekwatnego w porę. Ale nic straconego. Trzeba tylko napisać, cofnąć się w czasie i opublikować w porę.

 

Pozdrawiam!

„Poszukiwanie prawdy, która, choćby najgorsza, mogłaby tłumaczyć jakiś sens czy choćby konsekwencję w tym, czego jesteśmy świadkami wokół siebie, przynosi jedyną możliwą odpowiedź: że samo poszukiwanie jest, lub może stać się, ową prawdą.” J.Kaczmarski

Nowa Fantastyka