- Hydepark: True crime

Hydepark:

inne

True crime

.

Komentarze

obserwuj

Przy okazji zamieszania wokół serialu Netfliksa o Dahmerze jak boomerang powrócił temat gloryfikowania morderców przez media i ludzi w internecie.

Sama tematyką kryminalną interesuję się od nastoleństwa. Kiedyś oglądałam dużo programów na kanałach Discovery i Zone Reality. Teraz szukam głównie na Netfliksie i YouTubie. Jak dawniej, preferuję dokumenty streszczające śledztwa i profile osób, jak również kiedy dotyczą rozwiązanych spraw.

Ktoś jeszcze się tym interesuje? Jakie programy polecacie?

Ja także lubię te tematy. Uważam, że profil Stanowo na youtubie prowadzony przez Jaśmin zwłaszcza przy najnowszych sprawach jest poprowadzony w sposób bardzo profesjonalny i fajnie nakreśla działania mordercy, ale sporo poznajemy informacji o ofierze. Polecam namiot nr 8, bardzo wstrząsająca zbrodnia, no i oczywiście Junko Furuta oraz Luka Magnotta.

"Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków." - Jonathan Carroll

Ja z angielskich mogę polecić:

 

this is MONSTERS – YouTube – bardziej podcast, ale rzetelny, z domieszką sarkazmu i cynizmu,, ale strawnym.

Coffeehouse Crime – YouTube – prowadzący, jeśli to tylko możliwe, poświęca jak najwięcej czasu ofiarom, kim były i jak przebiegały ich ostatnie chwile.

Twisted Minds – YouTube – formatem podobne do poprzedniego kanału, ale z większym skupieniem na kryminalistach. Czasem muzyka w połączeniui z narracją może budzić niepokój, ale nadal jest strawne.

EWU Crime Storytime – YouTube – Ten kanał należy do całej sieci specjalizującej się m. in. w TC i nagraniach z przesłuchań. Głos męskiego narratora przypomina mi te, które słyszałam w telewizji.

High Time Crime – YouTube – prowadzący trochę żartuje i bywa dosadny w opiniach, ale jest znośny.

Nick Crowley – YouTube – ten kanał jest bardziej z kategorii tych mówiących niepokojących i tajemniczych zdarzeniach, ale TC też tam trochę jest.

 

 

Gratuluję pomysłu na wątek o tematyce kryminalnej, Ajzan

Ja sama od dzieciństwa uwielbiałam rozmaite seriale/filmy kryminalne (zostało mi do dziś, oglądam co najmniej kilka razy w tygodniu, przeważnie stare rzeczy, choć lubię je porównywać z nowościami). Wiele z nich stworzono w oparciu o fakty. Nasuwa mi się tutaj np. “Anna i wampir”. Przed laty w PRL-u pojawiali się co jakiś czas  seryjni mordercy, zwali właśnie “wampirami”. Pamiętam obławy na nich oraz wiadomości w TVP czy prasie z tamtych lat

Natomiast z dokumentów o tej tematyce kojarzę dawniej program “997”. 

 

Pozdrawiam serdecznie. :)

Pecunia non olet

Lubię i słucham dużo. Może za dużo, ale wsłuchiwanie się w takie historie uczuliło mnie na kilka rzeczy i teraz rzadko ruszam się z domu bez gazu pieprzowego.

 

Z polskich to słucham głównie Po Piąte i Olgi Herring. Nie lubię za to za bardzo kryminatorium, bo gość ma wkurzającą manierę i zagadek kryminalnych, bo to nie są “zagadki”, a czyjeś tragiczne historie. 

 

I oczywiście profil archiwum X, ale obawiam się ich ostatnich ruchów. Komercja im nie przystoi, a pobieżne, szybkie omawianie zagranicznych spraw, to raczej nie pole dla nich.

Ja głównie słucham historii zagranicznych po angielsku, ale niezależnie od tematu, lubię słuchać jak wymawiane są polskie imiona i nazwiska. Z polskich zbrodni, którymi zainteresowali się za granicą, widziałam materiały o Katarzynie Z.

Sama lubię, kiedy omawiane sprawy są dość nietypowe a od pewnego czasu jestem pełna podziwu dla osób odbierających telefony na policji i pogotowiu za zachowywanie zimnej krwi, zwłaszcza, kiedy dzwoniący oznajmia, że to on właśnie popełnił zbrodnię. Przesłuchujący też mają cierpliwość. Tylko raz widziałam, kiedy policjantowi puściły nerwy, podczas przesłuchania podczas przesłuchania lidera kultu, który miał niecne zamiary wobec nieletnich.

Nowa Fantastyka