- Hydepark: [KONKURS] Wcielenie

Hydepark:

konkursy

[KONKURS] Wcielenie

 

Szczegóły w pierwszym komentarzu :) 

Komentarze

obserwuj

Dzień doberek!

Wcielenie to konkurs, w ramach którego mają powstać teksty wywołujące w czytelnikach niepokój dzięki wykorzystaniu narracji pierwszoosobowej. Przyszedł więc czas na horror widziany naszymi oczami. 

Poniżej znajduje się lista 20 postaci, które wymyśliliśmy z Alicellą i chcielibyśmy oddać je w Wasze ręce. Dokładny regulamin i lista znajdują się poniżej, a na przykładzie wyjaśnię to w takich słowach: 

Użytkownik, który chce wziąć udział w konkursie, wybiera jedną postać z listy i wciela się w nią w swoim tekście za pomocą narracji pierwszoosobowej. To warunek konieczny. 

Teksty powinny być horrorami, ale nie oznacza to konieczności przerażenia czytelnika. Wystarczy zbudować atmosferę, klimat, który wywoła wspomnianą nutkę niepokoju. Tak więc horrory psychologiczne, horrory w oparciu o dramat również będą mile widziane. Bo czasami straszniejszy od ukazywania flaków jest sposób, w jaki ktoś na nas patrzy. Tak bym to określił, ale wszystko zależy od Was. 

#Ważne:

Jeśli zdecydujecie się wybrać jakiegoś bohatera i wejść w jego skórę, a dzięki temu napisać opowiadanie, napiszcie o swoim wyborze w komentarzu poniżej. Dzięki temu rezerwacja postaci zostanie przez nas uwzględniona natychmiast i nikt Wam jej nie ukradnie. A jeśli komentarz o wyborze postaci nie pojawi się poniżej, to niestety tekst zostaje zdyskwalifikowany.

#Drugie ważne:

!!! W przedmowie opowiadania, jak i tutaj proszę o dokładne skopiowanie cyfry jak i opisu postaci. Dzięki temu unikniemy nieporozumień, a po samym tekście będzie od razu wiadomo o kogo chodzi :)

 

*** Odstępstwa *** 

– Możliwa jest zmiana imienia głównego bohatera, z męskiego na męskie, z damskiego na damskie. 

 

Regulamin szczegółowy:

1. Każdy zarejestrowany użytkownik może brać udział w tym konkursie. 

2. Użytkownik może zgłosić jeden tekst. 

3. NIE dla Anonimowych publikacji. W tym przypadku każdy musi być rozpoznany ze

swojego Nicku i napisać o swym wyborze postaci w komentarzu niżej.

4. Opowiadanie musi być skończoną całością, nie fragmentem. A… no i nie mogą być

wierszem :)

5. Możliwa jest opcja betowania opowiadań i nikt nie będzie z tego powodu

marudził. 

6. Limit znaków – do 30 tysięcy znaków według licznika portalowego. Dolnego limitu nie ma, więc szorty są również mile widziane. 

7. Termin publikacji opowiadań – od 18 kwietnia do 4 lipca.

8. Wyniki – początek lipca.

9. Fantastyka – obowiązkowa (chociażby jakiś element, ale obowiązkowa).

10. Element horrorowy – obowiązkowy.

11. Jeden użytkownik wybiera jedną postać z listy poniżej. 

12. Jury – Alicella i NearDeath.

13. Nagrody – oprócz legendarnej portalowej chwały, jurorskich komentarzy dla każdego, będą karty podarunkowe na empik dla pierwszych dwóch miejsc (po stówie), 

a dla trzeciego miejsca wymyśli się jakąś książkę :) Możliwe jeszcze jakieś inne wyróżnienia, jeśli tekst lub jakaś scena nas zachwyci! 

Oraz – dla pierwszych dwóch, bądź trzech miejsc, może czekać będzie mała niespodzianka związana z internetowym projektem. Ta nagroda jest opcjonalna (ALE PORUSZĘ NIEBO I ZIEMIĘ), bo nie jestem w tym temacie jedyną osobą decyzyjną, ale jest mocno prawdopodobna :) A zawsze fajnie jest wyjść poza portal. Szczegóły w tej sprawie wkrótce, fejm wita. 

 

Zaczynamy więc: 

 

CZARNA LISTA ALICELLI

 

1) Agnieszka pracuje w muzeum przyrodniczym, samotnie wychowuje nastoletnią córkę. W każdy pierwszy czwartek miesiąca bierze dzień wolny i udaje się do podmiejskiego lasu. Wraca dopiero wieczorem.

2) Dominik studiuje informatykę i mieszka na stancji w starej kamienicy. Właścicielka mieszkania jest miłą starszą panią, ale ma jedną zasadę – Łukaszowi nie wolno wychodzić z pokoju między pierwszą a czwartą w nocy.

3) Julita uwielbia malować, po raz pierwszy ma szansę wystawienia swoich prac w galerii sztuki. Dzień później dostaje maila od tajemniczego mężczyzny, który chce kupić całą kolekcję za niebagatelną sumę.

4) Robert dowiaduje się o śmierci ojca, z którym nie utrzymywał kontaktów od dwudziestu lat. Okazuje się, że w spadku odziedziczył nie tylko mieszkanie, ale też kolekcję zegarów.

5) Irmina jest archeologiem. Wraz z zespołem naukowców bada pozostałości po XVI-wiecznej wsi. Z historycznych zapisków wynika, że osada została nagle opuszczona, ale przyczyny są nieznane.

6) Krzysztof ma czterdzieści lat, jest księgowym i mieszka z matką. Jego każdy dzień wygląda zawsze tak samo, aż do momentu gdy przed klatką schodową znajduje rannego psa.

7) Zofia pracuje w schronisku dla zwierząt, pewnego ranka wszystkie psy zaczynają wyć. Po tygodniu sytuacja się powtarza dokładnie o tej samej godzinie.

8) Zygmunt jest nocnym stróżem na złomowisku. Pewnej nocy zauważa samochód stojący w bocznej uliczce, silnik jest włączony, a drzwi otwarte, nigdzie jednak nie widać kierowcy.

9) Daniel ma z pozoru idealne życie, własną firmę, piękną żonę i utalentowaną córkę, ale prześladuje go uczucie znudzenia. W końcu postanawia poczuć dreszczyk emocji, chce spróbować sportów ekstremalnych.

10) Daria mieszka wraz z mężem na podmiejskim osiedlu. Podczas porządkowaniu strychu znajduje swoje stare zeszyty szkolne, choć nie pamięta, aby je zabierała podczas przeprowadzki.

 

CZARNA LISTA NEARDEATH

 

11) Eliza jest nauczycielką języka polskiego w liceum. Jednak jak ostatnio zauważyła, ktoś na jej biurku pozostawił zaadresowany do niej wiersz.

12) Ernest cierpi na bezsenność. Podczas nieprzespanych nocy zauważa, że w bloku naprzeciwko również zawsze pali się światło.

13) Paweł jest 30 letnim policjantem, mężem i ojcem dwójki dzieci. Podczas nocnych patroli, uwielbia przejeżdżać osiedlem, które zamieszkuje jego kochanka.

14) Dorian wiedzie samotne życie. To narcystyczna osobowość. Jego uroda zachwyca tłumy kobiet, a sam Dorian czuje satysfakcję z każdego złamanego serca. 

15) Michał jest kolekcjonerem starych płyt, monet, filmów… wszystkiego co stare i zapomniane. Uwielbia oglądać kasety VHS, na których uwiecznione zostały najlepsze chwile jego dzieciństwa.

16) Natan jest rozmownym taksówkarzem i zawsze próbuje nawiązać kontakt ze swoimi klientami. Posiada pierścionek zaręczynowy, który zostawiła jego klientka podczas pewnego kursu, gdyż jak twierdziła… nie miała jak inaczej zapłacić.

17) Eryk jest bezdomnym człowiekiem, który stracił wszystko przez wewnętrzną demoniczną trójcę – hazard, alkohol i narkotyki. Stracił wszystko poza swoim jedynym kompanem – małym kundlem, który zawsze trwa przy swoim panu.

18) Aleksander jest samotnie wychowującym ojcem 12 letniego Cypriana. Czuje się zaniepokojony opowieściami syna, iż w małej zamieszkiwanej przez nich wiosce, chłopcy mówią o obecności przeurodziwej kobiety. Jednak żaden mieszkaniec tak naprawdę jej nie zna.

19) Oktawia jest mieszkanką małego, szarego miasteczka, które pozbawione jest wszelkich rozrywek, jak chociażby kino. Oktawia prowadzi sklep z zabawkami, który jest jedyną atrakcją dla tutejszych dzieci. 

20) Tamara jest pasjonatką kart Tarota. Mimo iż nie wierzy w wróżby, stawia karty swoim klientom w jej skromnym gabinecie.

 

 

POSZERZONA LISTA [KOLEJNE POSTACI DO WYBORU] 

 

 

LISTA NEARDEATH:

21 Oskar większość swego życia spędził na morzu, a zdjęcie żony zawsze ma przy sobie. Jednak Oskar wraz z resztą załogi, orientuje się, że wciąż mijają tę samą latarnię morską.

22 Olgierdowi nikt nie płaci za opiekę nad zaniedbanymi grobami. Robi to z własnej woli, żałując zmarłych, o których nikt nie pamięta. 

 23 Alan już od zawsze cynicznie wypowiadał się na temat miłości i kpił ze wszystkich zakochanych. Uwielbia natomiast cho­dzić na wy­stą­pie­nia, na któ­rych pewna za­ma­sko­wa­na tan­cer­ka prze­bra­na za lalkę, za­chwy­ca zgro­ma­dzo­ne tłumy.

 24 Filip to urodzony introwertyk i panicznie stresują go telefoniczne rozmowy. Najbardziej obawia się jednak zastrzeżonych numerów, które nękają go od jakiegoś czasu.

25 Maja po ukończonych studiach postanowiła odbyć podróż po Europie. Nie ma dużo pieniędzy i nikt nie towarzyszy jej w przygodzie życia. 

 

LISTA ALICELLI:

26 Teresa jest emerytką, właśnie rozstała się z mężem i postanowiła zamieszkać na wsi. Ma nadzieję, że bliskość natury pozwoli jej ukoić nerwy i pozbyć się koszmarów

27 Artur zabiera rodzinę na wakacje do domku w górach, ma nadzieję, że wspólnie spędzony czas pozwoli naprawić relacje. Podczas pakowania bagaży pyta żonę, po co jej tak duża walizka, ona jednak nie odpowiada.

28 Martyna wraz z przyjaciółmi ze studiów wyjeżdża do domku letniskowego. Na miejscu okazuje się, że turystów jest niewielu – tylko starsze małżeństwo z trójką wnuków.

29 Elena jest fotografem, obsługuje głównie imprezy okolicznościowe. Pewnego dnia otrzymuje bardzo nietypowe i bardzo dobrze płatne zlecenie.

30 Andrzej właśnie wrócił z Grecji, gdzie spędził wspaniały urlop i poznał kobietę swojego życia. Szczęśliwy traf chciał, że jego wybranka miesza niecałe sto kilometrów od niego, więc utrzymanie znajomości nie powinno być trudne.

 

 

 

 

Do góry głowa, co by się nie działo, wiedz, że każdą walkę możesz wygrać tu przez K.O - Chada

  1. Dominik

Czy mam rozumieć, że planujecie miejsce tylko dla 20 uczestników? :>

8. Zygmunt

Klasyka

 

EDIT: Nie obiecuję, że napiszę coś długiego i wybitnego, ale może uda się coś na dwie-trzy sceny, żeby poćwiczyć sztukę :P

Слава Україні!

15) Michał

 

Jeśli komuś się wydaje, że mnie tu nie ma, to spieszę powiadomić, że mu się wydaje.

Kto pierwszy, ten lepszy. 

Ale mamy jeszcze listę rezerwową. 

Dobrze patrzcie z jakiej listy ciągniecie, bo lista NearDeath wciąż pełna :) 

Do góry głowa, co by się nie działo, wiedz, że każdą walkę możesz wygrać tu przez K.O - Chada

To możesz mi zmienić na 14 Doriana :P

Слава Україні!

No i to rozumiem :) 

Do góry głowa, co by się nie działo, wiedz, że każdą walkę możesz wygrać tu przez K.O - Chada

:)

Слава Україні!

4) Robert

 

Powinnam pewnie wziąć archeologię, wahałam się, ale jednak zegary zwyciężyły.

 

Skądinąd, czy to jest konkurs z ograniczoną liczbą uczestników?

http://altronapoleone.home.blog

12) Ernest cierpi na bezsenność. Podczas nieprzespanych nocy zauważa, że w bloku naprzeciwko również zawsze pali się światło.

Nie chciałbym być zbyt czepialski, ale że cierpiałem na bardzo ciężką bezsenność (prawie pół roku wypadło mi z życia), to mogę zagwarantować, że nikt cierpiący na bezsenność nie miałby cały czas zapalonego światła. Wręcz przeciwnie: każdą noc leżałby w ciemności rozpaczliwie próbując zasnąć :/ .

Łukasz

17) Eryk

Też mam problemy ze snem a światło mam :(  Luken, jeśli interesuje Cię ten numerek proszę o potwierdzenie.

Drakaina – spokojnie, mamy listę rezerwową ;) 

Do góry głowa, co by się nie działo, wiedz, że każdą walkę możesz wygrać tu przez K.O - Chada

  1. Tamarę poproszę ;P

Wszystko zaklepuję na bieżąco. 

Gruszel – cieszę się, że z mojej listy :) 

#AngryAlicella 

Do góry głowa, co by się nie działo, wiedz, że każdą walkę możesz wygrać tu przez K.O - Chada

O właśnie, ND, czy mój Dorian to nawiązanie literackie? :P

Слава Україні!

Na razie się nie zdecydowałem, więc jak ktoś miałby ochotę na ten punkt to niech bierze bez skrępowania. Mało mam czasu na zwykłe teksty, a co dopiero konkursy :/ .

Łukasz

NearDeadu, 

no tarota nie mogłam odmówić ;P

Golodohu – cały ten konkurs to z myślą o Tobie :) 

Niech dziś pocałuneeeeek, na ustach innej gości, 

Byś mogła się przekonać, jak ona Ci zazdrości! 

 

Luken – Ok. 

 

Do góry głowa, co by się nie działo, wiedz, że każdą walkę możesz wygrać tu przez K.O - Chada

  1. Krzysztofa, poproszę!

Będzie ciekawie :P

Coś te konkursy zbyt kuszące ostatnio...

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.

Miałem na myśli co innego, ale niech będzie:)

Слава Україні!

Hehe. 

Tymczasem, dawać, dawać bo jeszcze taka długa lista rezerwowa! 

Do góry głowa, co by się nie działo, wiedz, że każdą walkę możesz wygrać tu przez K.O - Chada

5. Irminę wezmę

Irmina

Ambush, Irmina coś piątkowego wieczoru okazała się zajęta. Ale wciąż taki wybór, że ho ho! 

Do góry głowa, co by się nie działo, wiedz, że każdą walkę możesz wygrać tu przez K.O - Chada

Właśnie mi przyszedł do głowy pomysł na Zygmunta (8) – mogę napisać drugie opowiadanie pozakonkursowo? XD

 

Edyta: w sumie pomysł nie jest horrorowy, choć radosny też nie jest, więc chyba wykorzystam Zygmunta w większym projekcie, do którego idealnie pasuje. Będzie taki portalowy inside joke.

http://altronapoleone.home.blog

Drakaina – ależ my się cieszymy Twoją weną, majjjj gadddd... Serio, Ty.  Zbytnio nam szalejesz, ej. 

Ale no nie mogę dać komukolwiek dwóch pozycji, nawet jak są sexi (napisz chociaż jedną, kurde to będziemy się Tobą szczycić na całe województwo! :D).

Tak więc jeśli nikt nie uprzedzi jest sposób na zamianę :) 

EDIT: Aaa, pozakonkursowo – no jasne, wpadniemy, tylko taga daj!

Do góry głowa, co by się nie działo, wiedz, że każdą walkę możesz wygrać tu przez K.O - Chada

Biere Danielka :) 

 

EDIT

 

Czy w tekście można zmienić imię? A nuż pomysł skręci mi w zagraniczne klimaty...

"- Zniszczyliśmy coś swoją obecnością - powiedział Bernard - być może czyiś świat." V. Woolf

A bierz co chcesz póki wolne :) 

Rozumiem, numer 9? 

Zaklepujemy bo jeden Danielek. 

Tak, można zmienić imię – napisane w regulaminie. 

Okej, Danielek, wykreślamy. 

Do góry głowa, co by się nie działo, wiedz, że każdą walkę możesz wygrać tu przez K.O - Chada

3) Julita

Julita jest Twoja :) 

Do góry głowa, co by się nie działo, wiedz, że każdą walkę możesz wygrać tu przez K.O - Chada

Pamiętajcie – kto pierwszy, ten lepszy, wszystko zostanie uwzględnione w tym wątku po czasie waszych odpowiedzi! 

Do góry głowa, co by się nie działo, wiedz, że każdą walkę możesz wygrać tu przez K.O - Chada

1) Agnieszka

 

Biorę!

O, ale super, zaklepujcie, wybierajcie, ja się już nie mogę doczekać, żeby zobaczyć, jak rozwiniecie te historie.

"Ani połowy spośród was nie znam nawet do połowy tak dobrze, jak bym pragnął; a mniej niż połowę z was lubię o połowę mniej, niż zasługujecie".

Natan wolny? Bo może bym się związała z rozmownym taksówkarzem...

11 Eliza, proszę

Ambush, Natana można brać, on już tylko Twój :) 

 

Pozaklepywane. 

Postaci rozchodzą się jak świeże bułeczki, więc niebawem lista się poszerzy! 

Do góry głowa, co by się nie działo, wiedz, że każdą walkę możesz wygrać tu przez K.O - Chada

13 Paweł poproszę.

 

Nie umiem pisać horrorów, pewnie wyjedzie kryminał fantasy z elementami romansu, ale trzeba próbować.

Rezerwuję Ernesta nr 12 jeśli można, bo tematyka mi bliska ;)

Ja bym poprosił Zofię i jej pieski z punktu 7 pierwszej listy.

ANDZIO – dasz radę, wierzymy w Ciebie!

Reszta przyklepana i tak, fanthomas, mi też bliska ;)

Ale jazda, prawie wszystko zarezerwowane, jak mówiłem – niebawem poszerzenie pomysłów!

Do góry głowa, co by się nie działo, wiedz, że każdą walkę możesz wygrać tu przez K.O - Chada

Zaklepuję 19 i Oktawię, bo wypisz wymaluj pochodzi z tego samego miejsca, co ja. ;)

,,Moim zdaniem, to nie ma tak, że dobrze albo że niedobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej..."

I zaklepane :) 

Bułeczki się rozchodzą w błyskawicznym tempie! 

Do góry głowa, co by się nie działo, wiedz, że każdą walkę możesz wygrać tu przez K.O - Chada

Poszerzyliśmy listę o kolejne pomysły. 

Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy! 

Do góry głowa, co by się nie działo, wiedz, że każdą walkę możesz wygrać tu przez K.O - Chada

Rezerwuję:

 

  1. Alan już od zawsze cynicznie wypowiadał się na temat miłości i kpił ze wszystkich zakochanych. Uwielbia natomiast cho­dzić na wy­stą­pie­nia, na któ­rych pewna za­ma­sko­wa­na tan­cer­ka prze­bra­na za lalkę, za­chwy­ca zgro­ma­dzo­ne tłumy.

"Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków." - Jonathan Carroll

Ojoj, właśnie mam pomysł na Olgierda XD

http://altronapoleone.home.blog

Teresa jest emerytką, właśnie rozstała się z mężem i postanowiła zamieszkać na wsi. Ma nadzieję, że bliskość natury pozwoli jej ukoić nerwy i pozbyć się koszmarów

marek_24 

Witamy na portalu, btw :) 

 

Dla Morgiany też zaklepane! 

Drakaina

Haha, Ty mnie zadziwiasz.  Nie pomyślałem, że pomysły mogłem podesłać Tobie i z Twoją weną mielibyśmy komplet, a nie kręcić tu farsę ;D 

 

 

Do góry głowa, co by się nie działo, wiedz, że każdą walkę możesz wygrać tu przez K.O - Chada

Wchodzę na NF, patrzę, a tu konkurs na opko o wcieleniu do wojska. Spoko, już wstęp mam w głowie, wplotę Kazika: gdy byłem małą dziewczynką, to chciałam bić żołnierzy, już trzydześci la minęło, a dalej nikt mi nie wierzy. Potem przejście do retrospekcji, onomatopeje, didaskalia i...  jakoś się poleci.

 Z biciem serca, nomen omen, otwieram, a tu...

 

 

 

WUT? Horror, SRSLY?

kalumnieikomunaly.blogspot.com/

ND – bardzo lubię “zadania”. Opisać własny pomysł to nie sztuka, wymyślić coś oryginalnego w zadanych warunkach to imho bardzo ciekawe wyzwanie. Najzabawniejsze jest to, że na temat, który oficjalnie wybrałam, pomysłu jeszcze nie mam, ale zafascynowały mnie możliwości tego wyzwania.

http://altronapoleone.home.blog

Neardeath 25

Chciałabym w końcu przeczytać coś optymistycznego!

Wszystko zaklepane elegansio!

Morderco, nie tym razem! 

Drakaina – pełna zgoda. Ja z Alicella w niecierpliwości czekamy na Twój występ ;) 

Do góry głowa, co by się nie działo, wiedz, że każdą walkę możesz wygrać tu przez K.O - Chada

Z pewnych źródeł mi wiadomo, iż BOSS nagrody opcjonalnej się Wam przygląda. On pozostaje w ukryciu, ale jest czujny! Takiego stalkera jak NearDeath to jeszcze nie miał, więc wszystko na dobrej drodze ;) 

Do góry głowa, co by się nie działo, wiedz, że każdą walkę możesz wygrać tu przez K.O - Chada

Ten temat został zamknięty

Nowa Fantastyka