- Hydepark: Granice Nieskończoności - wyniki ścieżki B

Hydepark:

konkursy

Granice Nieskończoności - wyniki ścieżki B

 

Wyniki ścieżki B w pierwszym komentarzu.

 

Źródło grafiki: Pixabay (licencja Creative Commons 0).

 

Komentarze

obserwuj

No i przyszedł dzień wyników ścieżki B.

Wyniki ścieżki A były już wcześniej (można je znaleźć tutaj).

Teraz uzupełniamy.

 

Najważniejsze:

Przypominam, że cały konkurs jest połączony z elementem charytatywnym. Zachęcamy was do zajrzenia na stronę Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK i rozważenia czy nie wspomóc tej fundacji. Czym się zajmują? Przede wszystkim prowadzą szkolenia dla innych ratowników i podnoszeniem ich kwalifikacji. Choć działaniami operacyjnymi również – zwłaszcza przez ostatnie pół roku.

 

Tytułem wstępu:

W jury byliśmy zgodni co do tego, że ścieżka B miała wyższy poziom od ścieżki A. Trochę nam jednak popsuło system oceniania to, że terminy wyników A i B się rozjechały. Prawdopodobnie w przyszłości Zapomniane Sny trochę zmienią formułę, aby uniknąć podobnych problemów. Tak czy inaczej, część autorów nawet pomimo listy „zwykłej” (nie tylko warunkowej) będzie musiało powalczyć z formą.

 

Jury: Wilk-Zimowy, Nieumiempisac, Geist.

 

Metoda wyboru w ścieżce B:

Jak pisałem przy okazji ścieżki A, w B metodologia wyboru była inna. Podobnie jak w ścieżce B „W głębi snów” opierała się na głosowaniu. Głosy sprowadzały się do tak/nie/może, gdzie „może” oznacza potencjalną akceptację, jeśli zostaną uwzględnione zastrzeżenia zgłoszone przez daną osobę z jury. Do kwalifikacji wystarczą dwie oceny pozytywne. Przy czym te zastrzeżenia mogą być różne, w niektórych przypadkach dotyczą treści, w innych formy.

 

Miejsca:

Jak w ścieżce A nie stosujemy podziału na miejsca.

 

Co z komentarzami:

Moje komentarze pójdą drogą e-mailową do maksymalnie czwartku. Ze względu na liczbę tekstów reszta jury została zwolniona z obowiązku komentarzy.

EDIT: Ponieważ pojawiły się wątpliwości: komentarze zostaną wysłane do wszystkich, również do osób, które się nie zakwalifikowały. Natomiast będą tylko od jednego jurora (ode mnie).

 

Listy kwalifikantów:

 

Czyli na które opowieści natraficie zwiedzając Granice Nieskończoności.

 

Poniżej kilka list tekstów:

1. Teksty zaklasyfikowane

2. Teksty z listy warunkowej (czyli te, które dostały „może”/taki warunkowe).

3. Teksty, które jeszcze chwilę muszą poczekać na decyzję. Z różnych powodów.

 

Tytuły podawane są alfabetycznie według tytułów, bo nie wiem, czy każdy sobie życzy podawanie nazwisk.

 

1. Teksty zaklasyfikowane:

 

Bezkres możliwości

Cesarz Marsa

Enid – choć jeden z jurorów ma drobne "ale", informacja pójdzie razem z komentarzem.

Misja Likaona

Ostatni świadek

Postscriptum

Pośród gwiazd

Spływ kajakowy

Ta druga ona

Via Vitae

Vitasphaera

Wielkie Coś

Wróżę pomocą

Zejdziemy jeszcze głębiej

 

A także:

 

Amik. Poza granicą skali – ten tekst nie tyle do głównej części zbioru, co jako dodatek do ebooka. Za to, że idealnie nadaje się jako bardzo ładna, edukacyjna bajka dla dzieci, dotycząca bardzo ważnego tematu.

Cykbumszsz – ten tekst się dostał do właściwego ebooka, ale mam strasznie mieszane odczucia co do jego kwalifikacji. Z jednej strony pod wieloma względami jest to bezdyskusyjnie jedno z najlepszych zgłoszonych opowiadań. No zwyczajnie inny level. Z drugiej mam bardzo, ale to bardzo poważne wątpliwości odnośnie zgodności z konkursem. Wątpliwości te zgłosiłem tylko ja, choć nie vetowałem z tego powodu tekstu, bo pod względem technikaliów, fabuły, spójności i jeszcze paru innych aspektów jest bardzo, bardzo dobry. Tak więc do ebooka się dostaje, ale mam cichą nadzieję, że autor po otrzymaniu komentarza pomyśli o dostosowaniu tekstu do tematyki. Zwłaszcza, że część autorów naprawdę robiła co mogła, by tematyczność była.

 

Wilczym prawem może dodam jakieś opowiadanie z własnej klawiatury :-)

 

2. Teksty z listy warunkowej (czyli te, które dostały „może”/taki warunkowe):

 

Narodowe Zasoby Biblioteczne

Powrót do domu

Poza Horyzontem

Święta Rzeka

 

Od razu mówię – o ile komentarze przyjdą szybko, to na zastrzeżenia do poprawek mogą przyjść nawet za 2-3 tygodnie. Zależy to głównie od tego, który juror zgłosił warunkowe tak (jeśli w tej chwili jest na urlopie, to trzeba będzie odczekać).

I druga rzecz: warunkowe, nie znaczy „automatyczne”. W przypadku dwóch z tych tekstów powinno pójść łatwo, w dwóch pozostałych może być dużo więcej kombinowania.

 

3. Teksty, które jeszcze chwilę muszą poczekać na decyzję:

 

Ma

Nieskończ *

Nieskończony *

Ogień i jad

Pomnik

Równowaga

Studnia z kości słoniowej

 

oraz opowiadanie, którego autor uznał, że użycie jako tytułu opowiadania nazwy konkursu to dobry pomysł. Otóż nie – jeśli decyzja będzie pozytywna, to i tak sam tytuł trzeba będzie zmienić :P Póki co tekst leży na trzeciej liście i decyzja na jego temat dopiero zapadnie.

 

Ile czekania? Myślę, że około tygodnia, powiadomię mailem (obojętnie czy decyzja będzie pozytywna czy negatywna, jeśli do 23.08.2020 nie będzie decyzji, sprawdźcie antyspam lub upominajcie się).

 

Przyczyny oczekiwania? Różne. W niektórych przypadkach było tak, że w jury dwie osoby były na nie, ale trzecia osoba stwierdzała, że to więcej niż tak i musimy to sobie przedyskutować (każda z osób w jury ma taki tytuł). Były też teksty, które niby były na nie, ale ze wspólnym twierdzeniem „niewiele brakowało” i też to jeszcze sobie przegadamy. Podobnych powodów jest jeszcze kilka, zależy które opowiadanie.

 

*) Gdyby ktoś pytał, to nie błąd przy przeklejaniu tytułów. Nieskończ i nieskończony to dwa osobne teksty. Dobry przykład na to, ze warto jednak trochę kombinować z tytułami.

 

Dalsza procedura dla osób zakwalifikowanych pod koniec wiadomości.

 

Uwagi ogólne:

 

1. Na finalną wersję e-booka zapewne przyjdzie trochę poczekać. Cóż, śledźcie profil FB „Zapomniane Sny” :-)

 

2. Jeśli ktoś jeszcze nie miał w rękach, to nieustannie polecam poprzednią antologie „W głębi snów”.

 

3. W pierwszej edycji „Zapomnianych Snów” zastosowana była bardzo łagodna redakcja. W „Granicach Nieskończoności” będzie trochę inaczej i o ile część teksów będzie podlegać redakcji łagodnej, niektóre trafią w tryb mocniejszy. Ten tryb mocniejszy nie będzie jednak oznaczać zrobienia wszystkiego za autorów. To będzie raczej na zasadzie najpierw ogólnych wytycznych, autor będzie musiał na tej podstawie podesłać wersję poprawioną, a potem dopiero osoba przydzielona do redakcji stwierdzi, czy jest z czym pracować. Tak więc może się zdarzyć, że kilka tekstów jeszcze zdąży odpaść, jeśli nie uda się współpraca na tym etapie.

Skąd ta zmiana? W niektórych momentach trochę do przodu dawaliśmy szansę za klimat lub pomysł, zwłaszcza w przypadku ścieżki A. I dotyczy to też niektórych (nie wszystkich) tekstów z listy “zwykłej”.

 

4. Vet nie było.

 

 

PROCEDURA DLA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO E-BOOKA Z OBU LIST:

 

1. Jeśli ktoś z zakwalifikowanych nie otrzyma do czwartku e-maila, niech sprawdzi antyspam. Jeśli nic nie będzie w antyspamie niech się upomina tu (w komentarzach lub na priv) lub mailem.

 

2. Jeśli ktoś jest z listy warunkowej, to już po komentarzach dostanie dodatkowe wytyczne. Ale na to przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

 

3. Gdy dojdziemy do etapu korekt i redakcji (lekkich w pierwszej liście, mocnych w drugiej), dostaniecie kolejną wiadomość. Tu uwaga, to nastąpi pewnie dopiero za miesiąc-dwa.

 

 

EDIT:

Ponieważ już kilka razy musiałem do w mailach rozwiewać pewne wątpliwości... Zapomniane Sny na portalu NF są gościem. Jako organizator “Granic Nieskończoności” korzystam z uprzejmości administracji portalu, która to administracja użyczyła przestrzeni na rozkręcenie konkursu.

 

Edit 2: jest premiera antologii.

Gratuluję wybrańcom. :-)

Babska logika rządzi!

I już Finkla ujawniła jedną z autorek :-)

Ktoś musi, skoro Wilki nabrały wody do pysków. ;-)

Babska logika rządzi!

Finkla to i prognozę przepowie i Nostradamusa w przepowiedniach ubiegnie ;-)

To nie przepowiednie, to prognozy oparte na modelach matematycznych. ;-p

Babska logika rządzi!

Gratulacje dla zwycięzców!

Teatrzyk marionetek dobiega końca, kiedy pętla owija się wokół szyi.

Gratulacje dla wyróżnionych :)

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

Gratuluję młodym zdolnym!

Gratulacje :)

Częścią tolerancji jest uwolnienie się od kompulsywnej potrzeby słuszności - JeRzy

Dołączam do gratulacji :D

Zostaw ten żyrandol.

Gratuluję wybranym, warunkowym i oczekującym! :D 

I już Finkla ujawniła jedną z autorek :-) 

→ znaczy, że siebie? :D Finklo, gratki! :))) 

Gratulacje!

 

(proszę podesłać adres osobom z listy 3, bo jeszcze nie wiem, gdzie wysłać łapó... ciastka)

Koimeodo, nie, to nie ja. Co niespecjalnie mnie zaskoczyło, bo w ogóle w kategorii B nie startowałam. ;-)

Babska logika rządzi!

Ej no to kogoś ujawniła i gdzie?! :D

Gratulejszyn, ofc.

Może by się koleżeństwo samo ujawniło?

Ej no to kogoś ujawniła i gdzie?! :D

Jest tu taka osoba o nicku wybranietz, hmm...

Aaaaaaaa faktycznie. Nie wpadłam na to. Dzięki za podpowiedź, Sonato! Ja do ujawnień nikogo nie namawiam, sama się schowałam w trzeciej kategorii, tylko skoro już Finkla kogoś wywołała, to próbowałam zrozumieć kogo. 

Sonato – gratki i daj znać jakie ciastka lubią :P 

Koimeodo, powodzenia! Mam nadzieję, że jurorzy będą łaskawi. A ciastka jakie? Najlepiej takie, po których będą mieć dobry humor... :D

Gratki dla wszystkich, a dla wybrańców – cieszę się!

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Gratuluję wszystkim :) Nie mogę się doczekać, aż będę mógł zapoznać się z opowiadaniami.

Dziękuję za możliwość udziału w konkursie i za pozytywną ocenę zgłoszonego tekstu :) Gratuluję wszystkim uczestnikom i trzymam kciuki za teksty “na warunku” i oczekujące, aby dołączyły do e-booka.

Chciałem tylko podkreślić wysoką jakość organizacji całego wydarzenia. Opis zasad, trzymanie się ich, informację zwrotną do uczestników. Naprawdę super :) Oby więcej takich konkursów!

 

Tak naprawdę z czystej ciekawości, pytanie do Wilka: ile tekstów było zgłoszonych  w ścieżce B?

“Rycerstwo samo w sobie jest poezją życia” - Friedrich Schlegel

49. Czyli dostało się dużo, ale nadal część może odpaść

Co do organizacji – największe wyzwanie dopiero będzie. W pierwszej edycji sfinalizowanie ebooka miało spory poślizg i kilkukrotnie przesuwany termin.

Gratulacje :)

Serdecznie gratuluję :)

Gratuluję wybrańcom. :-)

wybrańce dziękują ;)

I would prefer not to. // https://www.facebook.com/anmariwybraniec/

Strzelam, że to fikus. 

 

Roślinka. Tyle mogę powiedzieć. :P

Zostaw ten żyrandol.

Na ostatniej prostej!

 

Przy okazji, kto z zakwalifikowanych przeoczył mail na temat formalności, niech go poszuka.

A jeśli komuś coś wpadło w spam, niech zaznaczy, ze to nie spam, żeby na przyszłość nie wpadało :) 

 

Nowa Fantastyka