- Hydepark: Granice Nieskończoności - wyniki ścieżki A

Hydepark:

konkursy

Granice Nieskończoności - wyniki ścieżki A

 

 

Wyniki ścieżki A w pierwszym komentarzu.

 

Źródło grafiki: Pixabay (licencja Creative Commons 0).

 

Komentarze

obserwuj

Część w was naczekała się srodze, część jeszcze poczeka.

Wyniki ścieżki A poniżej, na ścieżkę B jeszcze chwilę poczekamy – mamy bowiem pewien poślizg z lekturą, a pogoda nie zawsze sprzyja pośpiechowi – mam nadzieję rozumiecie :-)

 

Kiedy będą wyniki ścieżki B?

Powinny być do połowy sierpnia. Naprawdę się staramy, ale jest tego dużo. 2/3 jury już przeczytało, ale powiedzmy też wprost: przed wynikami końcowymi trzeba będzie sobie przypomnieć „co jest co”, żeby zachować uczciwość.

 

EDIT: wyniki ścieżki B tutaj.

 

A teraz temat ścieżki A.

 

Jury: Wilk-Zimowy, Nieumiempisac, Geist.

 

Tekstów poddanych ocenie: 37.

 

Technikalia vs pomysł:

Było z tym trochę problemu. Część opowiadań była świetna technicznie, słabiej z pomysłem. A część odwrotnie – pomysłem dobra, ale gorzej z technikaliami. Trochę trzeba było szukać w tym kompromisu i poszczególne osoby z jury miały w tym zakresie różne priorytety.

 

Tematyczność:

Przyznam, że osobiście uważam za bardzo ważne, żeby temat nie był doklejony taśmą klejącą na siłę. Z drugiej strony może być on dość symboliczny, nawet dyskusyjny (byle do zauważenia), z czego część osób korzystało i to było ok. Mimo to przemknął jeden tekst, który IMHO tego warunku nie spełniał – i przy ustalaniu wyników ścieżki B zamierzam zwrócić reszcie jury uwagę na tę kwestię.

 

Metoda wyboru w ścieżce A:

Podobnie jak w „W głębi snów” poszczególni jurorzy wskazywali swoje typy na zasadzie „białej listy”. Ponieważ jednak tym razem nie mieliśmy okazji przedyskutować wszystkich tekstów na żywo przed głosowaniem, zamiast tego zrobiliśmy dyskusję po. W tym także dyskusję nad tekstami-bonusami.

Dodatkowo każdy juror ma prawo jednego „veta” (jedno na obie ścieżki łącznie) gdyby jakiś tekst wybitnie mu nie pasował. Veto w ścieżce A nie zostało wykorzystane, aczkolwiek w wyniku dyskusji doszło do modyfikacji dwóch głosów, gdy pojawiły się przekonujące argumenty przeciw. Z drugiej strony w ramach tej samej dyskusji dodaliśmy też nadprogramowo część wspomnianych tekstów bonusowych.

W ścieżce B mamy trochę inną metodologię głosowania, choć elementem wspólnym pozostaje wspomniane prawo veta.

 

I teraz uwaga. W „W głębi snów” trzymaliśmy się, by redakcja tekstów była raczej delikatna. Jeśli chodzi o „Granice Nieskończoności”, to regułę tę utrzymamy tylko w części przypadków. W przypadku kilku tekstów mocniejsza redakcja będzie wymogiem niezbędnym. Chodzi o teksty, które zostały docenione ze względu na pomysł, ale jednak technicznie im brakło mniej lub więcej (a w jednym przypadku bardzo dużo).

 

Ale kto na którym miejscu? Ale kto najwięcej głosów?”

Jak już zostało zaznaczone w zasadach i jak było to w poprzednim zbiorze opowiadań, z pełną premedytacją nie ustalamy miejsc. Owszem, część jurorów ma swoje mniej lub bardziej ulubione opowiadania, ale przyszły ebook „Granice Nieskończoności” z założenia ma być dla różnych osób, a różni czytelnicy mają różne oczekiwania.

 

Co więcej – jeśli ktoś nie znalazł się na liście, nie oznacza to, że tekst był zły. Niektóre teksty mogły po prostu nie do końca spasować do koncepcji ebooka, a mogą świetnie sprawdzić się gdzie indziej. Mogło być też tak, że tekst znajdował się na wstępnej liście danego jurora bardzo wysoko i jako ostatni odpadł w selekcji teksów. A mogło być też tak, ze my się na tekście nie poznaliśmy, a kto inny się pozna – każdy ma prawo się mylić.

 

Ile tekstów miało być, a ile się dostało:

Początkowo mieliśmy nadzieję na 15 opowiadań ze ścieżki A. Po zebraniu i przeczytaniu całości ograniczyliśmy pole wyboru do łącznie 12. Co jednak ciekawe, gusta jury okazały się tak bardzo rozbieżne, że po dyskusji nad tekstami bonusowymi wyszło 14 (a nie wszystkie bonusy przeszły).

 

No to podaję listę główną:

 

Cobold - Jeden kamień

Japkiewicz - Za Wielką Pustką

Kasjopejatales - if...else…

ManeTekelFares - Zmiana warty (tu jedno zastrzeżenie, o którym niżej)

Mr.Maras - Kolejność pytań

Nir - Przez ograniczenia do gwiazd

Pgujda - Fizyka Krainy Czarów

Serpent - Było nas czworo

Tsole - Ce plus czyli między Alfą i Omegą

Wicked G - Cienka zielona linia

Zanais - Do zobaczenia za cztery minuty

 

Dodatkowo lista tekstów, które wstępnie zakwalifikowały się do e-booka, ale wymagana będzie dodatkowa redakcja:

 

Ana91 – Mężczyzna z trumną (ciekawostka: to jeden z tekstów bonusowych, co prawda początkowo odpadł będąc na listach rezerwowych, ale poza listami głównymi, za to jedyny obecny na listach całej trójki jury – a uzyskanie zgodności w takich warunkach nie było proste)

Linny – Christina

Magdalenha.Kot – Przebudzenie

W przypadku tych trzech tekstów kompromis z redaktorami/korektorami jest niezbędny.

 

Jest jeszcze jeden tekst, który odpadł, choć zastanawiam się czy nie przedyskutować kwestii zresztą jury („TRIP” od Mantrae – autorko, dam znać w ciągu 2 tygodni, ok?).

 

Dalsza procedura dla osób z obu list pod koniec wiadomości.

 

Tymczasem zupełnie, poza pracami jury, chciałbym zwrócić waszą uwagę na dwa opowiadania, które NIE dostały się do e-booka, a mimo to w moim odczuciu warto do nich zaglądnąć i podzielić się z autorami swoimi przemyśleniami:

 

Pufeklidozja – Oni

https://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/24910

 

Marcin B. – Obecność

https://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/24859

 

Oba opowiadają o czymś ważnym, oba na chwilę obecną z tego co widzę mają mało komentarzy od czytelników. Pufeklidozja, Marcinie B., rozważam, czy nie zaproponować wam udział w pewnym innym projekcie do którego te teksty by mogły się idealnie nadać – bo szkoda by było te teksty zmarnować. Dajcie proszę znać, czy nie uciekliście zaraz po wynikach.

 

Komentarze (też do tekstów niezakwalifikowanych):

 

Swoje komentarze do ścieżki A dodam wkrótce – także do tekstów, które się nie zakwalifikowały.

 

Jednocześnie ze względu na wyjątkowo dużą liczbę komentarzy ogólnych dla pozostałych członków jury (Geist, Nieumiempisac) kwestia komentarzy zostaje przestawiona na opcjonalną.

 

Uwagi dodatkowe:

 

1. Prośba do stałych bywalców forum – weźcie wy czasem zaglądajcie tez pod opowiadania osób, które na forum dopiero co się pojawiają. Jasne, nikt nie ma czasu na wszystko, ale wypada przynajmniej przy okazji konkursów.

 

2. ManeTekelFares, bardzo mocno oczekuję, że napiszesz mi na privie, gdzie w swoim opowiadaniu widzisz motyw konkursowy – bo właśnie Ty jesteś tym przemkniętym wyjątkiem. Co prawda nie dałem veta na ten tekst, ale uważam, że byłoby nie fair względem reszty piszących, gdyby przeszedł tekst pozostawiający wątpliwości w zakresie choćby ukrytej zgodności z tematem konkursu. Dla precyzji: traktuj to jako warunek kwalifikacji.

 

3. Tak, część teksów z listy nie jest nawet w portalowej bibliotece. To nie pomyłka. Pytanie czy do biblioteki głosuje się według tekstu czy według znajomych pozostawiam otwarte i do przemyślenia.

 

4. Kto jeszcze nie czytał e-booka z poprzedniej edycji („W głębi snów”), to polecam.

 

 

PROCEDURA DLA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO E-BOOKA Z OBU LIST:

Procedura teraz będzie następująca:

1. Proszę o przesłanie na priv e-maila kontaktowego.

2. W ciągu 3 dni roboczych od nadejścia takiego maila, wyślę na niego krótką informację. Na razie nic większego, tylko upewnienie się, ze mail działa i nie wpadam do spamu.

3. Jeśli maila nie otrzymasz, sprawdź w skrzynce ze spamem. Jeśli tam nie ma – upomnij się na privie.

4. Jeśli mail kontrolny dojdzie, proszę, odpowiedz na niego z krótkim potwierdzeniem.

5. (potem dłuższe oczekiwanie)

6. Gdy dojdziemy do etapu korekt i redakcji (lekkich w pierwszej liście, mocnych w drugiej), dostaniecie kolejną wiadomość. Tu uwaga, to nastąpi pewnie dopiero za miesiąc-dwa. No to potrwa, bo dojdą jeszcze opowiadania ze ścieżki B, a korektorzy/redaktorzy nie mają czasu nieskończonego ;-)

 

Edit: jest premiera antologii.

Gratuluję zwięzłym szczęśliwcom. :-)

Babska logika rządzi!

Gratulacje dla wszystkich kwalifikantów. i wyróżnionych.

O, jaki miły niusik na niedzielę.

Dziękuję serdecznie za docenienie i gratuluję pozostałym zakwalifikowanym.

Hail Discordia

Tak przy okazji: “Oni” Pufeklidozji to tekst, który byłbym skłonny nominować do piórka, choć jest kompletnie, ale to kompletnie nie z mojej bajki. Ze względu na przekaz – być może nadinterpretuję, ale jeśli nie, to tekst jest mocniejszy niż się wydaje na pierwszy rzut oka (aż dziw, ze w komentarzach nie było widać tego skojarzenia, choć wydaje się dość oczywiste; jakby co, to sugeruję jednak najpierw przeczytać opowiadanie, dopiero potem patrzyć w komentarze). Jako jurorowi nie wypadało w trakcie konkursu, ale wspomnę o tym tutaj.

Dziękuję za możliwość wzięcia udziału w konkursie i gratuluję wszystkim autorom!

Niezwykle się cieszę, że mój tekst przypadł jury do gustu :)

Serdeczne gratulacje dla wyróżnionych! :-) 

Fajny konkurs i sprawnie zrealizowany, wilku, zresztą jak zwykle. :-) Podziękowania też dla jurorów. :-)

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Gratulacje dla wszystkich!

Gratulacje dla współwyróżnionych. 

Podziękowania dla organizatora i współjurorów.

A to miłe! Dzięki Ci, wilku, oraz pozostałym jurorom. I gratki dla pozostałych szczęśliwców :)

Pogratulował wyróżnionym!

Samozwańczy Lotny Dyżurny-Partyzant; Nieoficjalny członek stowarzyszenia Malkontentów i Hipochondryków

MrB, a Ty nie miałeś pisać? :P 

Gratulacje dla wybranych! Kilka tekstów, które zdążyłem przeczytać, na pewno zasługuje na trafienie do ebooka, a resztę obiecuję doczytać, ale to może jak już ten ebook wyjdzie. :P

Gratulacje dla autorów! A jurorom serdecznie dziękuję za możliwość wzięcia udziału w naborze i za wyróżnienie :)

Bardzo dziękuję za zauważenie mojego tekstu, Tym samym dziękuję jeszcze raz wszystkim za komentarze. Oczywiście nigdzie nie uciekam. Jestem ciekawy jakiż to inny projekt jest rozważany. Gratuluję serdecznie wszystkim zwycięzcom.

Gratulacje dla tych, co przeszli!

Gratulacje dla wszystkich :D

Zostaw ten żyrandol.

Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym, a organizatorom naboru serdecznie dziękuję, za możliwość wzięcia udziału w bardzo fajnej inicjatywie. :)

Gratuluję wszystkim “nabranym” ( w tym także sobie, a co! ) :)

Podziękowania wszystkim uczestnikom, komentatorom i szacun dla organizatorów!

 

Zależy mi na dobrej opinii u tych ludzi, o których mam dobrą opinię

Podziękowania dla organizatorów konkursu i gratulacje dla współwyróżnionych :) Teraz pozostaje czekać na wyniki ze ścieżki B :) 

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

Gratulacje!!! :)

Mój tekst, co prawda stoi jeszcze na granicy, :-) ale bez względu na finał, to dla mnie bardzo duże wyróżnienie, bo okazało się, że jednak potrafię stworzyć coś, po czym nie trzeba myć oczu. To spory bodziec do pracy nad warsztatem. Dziękuję organizatorom i w tym miejscu pragnę pogratulować wszystkim uczestnikom. A niewymienionym w pierwszym poście napiszę tak:

Przepadłem w paru konkursach. Boli. Szczególnie wtedy, kiedy autor nawet feedbacku nie otrzyma. Ale... :-)

Konkurs konkursowi nie jest równy. Błąkałem się po różnych miejscach, zanim dotarłem tutaj. Mój staż, to niespełna cztery miesiące. Konkursy organizowane na portalu NF bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, bo feedback jest naprawdę porządny. Jestem zbudowany, że są miejsca gdzie ludziom chce się chcieć. I duży szacun dla nich. Dziękuję.

 

Gratulacje dla wszystkich. Mój pierwszy konkurs i jakoś się spodobało :) Bardzo dużo dobrych opowiadań, świetne lektury. Podziękowania dla organizatorów!

@ManeTekelFares

Przepadłem w paru konkursach. Boli. Szczególnie wtedy, kiedy autor nawet feedbacku nie otrzyma.

Trzeba jednak oddać uczciwość innym konkursom, że wiele oficjalnych konkursów ma znacznie więcej zgłoszeń. Ja już przy 86 (łącznie ze ścieżek A i B) widzę, że to sporo. W konkursach, w których pojawia się kilkaset zgłoszeń brak feedbacku jest jednak naturalną konsekwencją skali. Nie wyobrażam sobie, żeby w konkursach, w których przychodzi np. 300 zgłoszeń, pisano komentarze do każdego z nich.

 

Trzeba jednak oddać uczciwość innym konkursom,

To nie był zarzut z mojej strony. Może nie byłem precyzyjny. Rzeczywiście dawać każdemu feedback to trudne i często niewykonalne. Stwierdziłem, że boli, szczególnie wtedy gdy autor niczego nie dowie się na temat swojego tekstu. Zostaje wtedy bez wiedzy, co robi źle. 

Pragnę podkreślić zalety konkursów na portalu NF, bo bez względu na ilość zgłoszonych tekstów zawsze jakieś opinie są. Jeśli zdarzy się, że nie jurorów, to użytkowników. Dla autorów, którzy jeszcze nie są pewni swej wartości to bezcenne. 

Konkurs konkursowi nie jest równy, bo tak jak piszesz specyfika jest różna.

 

 

Gratulacje :)

Chciałabym w końcu przeczytać coś optymistycznego!

Z całego serca dziękuję za wyróżnienie.

Jednocześnie gratuluję wszystkim współuczestnikom. Te z Waszych opowiadań, które zdołałem przeczytać były zachwycające! Przypuszczam, że pozostałe również są.

Gratulacje, a ja czekam grzecznie czy jednak jury spojrzy łaskawym okiem na moje opowiadanie. ;)

Jeszcze tylko łyżka dziegciu: to, że dany tekst się zakwalifikował nie oznacza, że z automatu wskakuje w e-booka. Etap redakcji nie będzie robiony “bez względu na wszystko” i sami autorzy też będą musieli trochę pracy na tym etapie włożyć.

Brawa dla Wszystkich wyróżnionych :). 

Nowa Fantastyka