- Hydepark: Z(A)MIANA - konkurs na opowiadanie

Hydepark:

konkursy

Z(A)MIANA - konkurs na opowiadanie

Nowy konkurs! Urodzony w ogniu dyskusji, prowokujący do nowego podejścia do starych tematów!  A gdyby Piotruś Pan był dziewczyną? Albo Kopciuszek – chłopcem? Co by musiało pójść inaczej w ich historiach? Tylko poważne odpowiedzi. 

Szczegóły w pierwszym komentarzu. 

 

Komentarze

obserwuj

Drogie osoby!

 

Z tym konkursem to był dobry i zły pomysł.

 

Dobry – bo mam już cztery opowiadania, a do każdego z nich mi się oczy świecą z radości. Bardzo się cieszę, kasjopejatales, adamie-c4, Gekikaro i Finklo, że napisaliście mi coś do poczytania!

Jednocześnie jednak był to zły pomysł, bo – choć sam temat chyba się spodobał – trafił na moment, w którym konkursów chyba wszyscy mają dość, no chyba że właśnie piszą na kolejny.

Biorąc to wszystko pod uwagę, postanowiłam zaeksperymentować i zmienić datę zakończenia Z(A)MIANY.

 

OD TERAZ BĘDZIE TAK:

 – Data końcowa zostaje niniejszym anulowana.

– Jury w postaci mnie na razie nie ogłosi nowej.

– Zamiast tego jury poczeka, aż uzbiera się pewna liczba opowiadań. Na razie jest ich mniej więcej tyle, co sprawiedliwych w Sodomie, w związku z czym określmy sobie, że docelowo  powinno ich być czternaście (czemu czternaście? bo tak, na przykład niektórzy mają urodziny czternastego dnia pewnego miesiąca).

Jeżeli te czternaście opowiadań się zbierze, nastąpi ogłoszenie deadline’u wtedy będzie on zapewne wynosił czternaście dni, po to, żeby ci, którzy piszą, mieli czas, żeby dokończyć to pisanie.

– piszcie dobre teksty, bo być może znajdzie się okazja na to, żeby znalazły dom w czymś z ISBN-em.  

 

 

Temat:

 

A gdyby Piotruś Pan był dziewczyną? Albo Kopciuszek – chłopcem? Ogłaszam konkurs z podmianą płci głównej postaci!

 

Sednem tego konkursu jest eksperyment fabularny. Chodzi o to, by wziąć znaną opowieść i zastąpić w niej główną postać przez taką, która zachowa jak najwięcej jej ważnych cech, a jednocześnie – będzie postacią płci innej, niż ta wyjściowa. Nasz Piotruś Pan dalej powinien być ryzykantem, trochę groźnym, nieodpowiedzialnym, nie z tego świata, odważnym, odmawiającym dorośnięcia, tyle że teraz zamiast Piotrusia na jego miejscu będzie Petronela.

 

Waszym zadaniem jako autorów jest opisać, co się zmieni w znanej już opowieści po takiej podmianie bohatera. Ile więcej w niej zmienicie, to już Wasza decyzja. Można zmienić więcej niż jedną postać, na przykład, można realia, świat, nastrój... Im jednak ciekawiej te nowe opowieści będą odwoływać się do oryginalnych fabuł, tym więcej plusów u jurorki zbierzecie.

 

To absolutnie nie muszą być kobiece wersje znanych historii ani subwersywne, buntownicze ich przeróbki, pokazujące, jak okropny bywa świat dla kobiet/ mężczyzn (choć, jak ktoś ma taki akurat pomysł, zapraszam). Tak naprawdę chodzi o wymyślenie retellingu, inne, nowe opowiedzenie jakiejś znanej historii.

 

Co można? Wszystko. No, prawie. Są dwa ograniczenia tematyczne:

 

1. Punktem wyjścia powinna być powszechnie znana opowieść: baśń, legenda, klechda, anegdota legendarno-historyczna. Dopuszcza się motywy i postacie z dawnej (do początku XX wieku) klasyki literatury: jaka chcecie mieć panią Zagłobę, kim ja jestem, żeby wam zabronić?  Im więcej czytelników rozpozna źródło w przetworzeniu, tym lepiej. Natomiast nie chcę fanfików o Harriet Potter, to nie ten konkurs. 

 

2. Dobrze byłoby zachować tyle z realiów oryginału, żeby historia nadal miała podobny koncepcyjnie punkt wyjścia. Teoretyczny Chłopczyk z Zapałkami w wyidealizowanym państwie dobrobytu, gdzie dzieci nie biedują i nie głodują, trochę nie ma sensu, prawda? Ale bezrobotny były pomocnik piekarza Paweł Kopciuszek idący na bal do królowej srebrnego ekranu już pasuje, jak najbardziej.  

 

Wymagania:

 

FANTASTYKA – pożądana, ale baśniowe/ legendarne realia wystarczą. Znacząca obecność elementu fantastycznego podnosi ocenę.

 

FABUŁA będzie kluczowa dla wysokiej oceny tekstu. Interesuje mnie wyobraźnia i jej granice – co się zmieni w historii, w świecie przedstawionym, jeżeli zmienimy jedną znaczącą składową?

 

Wykluczone jest czyste śmieszkowanie i parodie jako takie (żadnych opowieści o tym, jak to Kopernik była kobietą!). Humor w tekście – jak najbardziej okej, ale tekst, w którym zamiana bohatera służy wyłącznie do efektów komicznych – to nie na ten konkurs. 

 

Gatunki/konwencje: dowolne. Jak ktoś wpadnie na np. fajnego Śpiącego Królewicza w cyberpunku, gratulacje! 

 

Do konkursu przyjmowane są teksty, stanowiące zamkniętą całość i napisane prozą.

 

Obowiązuje zasada jeden uczestnik = jeden tekst. Jeżeli ktoś koniecznie chce napisać więcej, to ekstra, ale już poza konkursem (a jak będzie bardzo pasować, to po zamknięciu konkursu doda się do takiego tekstu tag).

 

Do zakończenia konkursu można wnosić poprawki redakcyjne, szlifować zdania, ale przy wprowadzaniu istotnych zmian w fabule proszę o ich opisanie w przedmowie.

 

 

Termin:

12 kwietnia 2020  – 1 czerwca 2020

 

Wyniki:

Do 01.07.2020 (najpóźniej)

 

Limit:

do 44 000 znaków wedle licznika portalowego.

 

Jury: ninedin

 

Ocena:

 

Oryginalność pomysłu i ujęcia.

 

Ciekawy sposób połączenia opowieści wyjściowej z nowopowstałą: wykorzystanie realiów, motywów, ewentualnie settingu świata opowieści oryginalnej.

 

Wiarygodność postaci i spójność fabuły.

 

Poprawność językowa, edytorska i stylistyczna.

 

 

Nagrody:

Sława, chwała, radość z dobrej zabawy, książki autorstwa mojego i Drakainy. Pozostawiam sobie decyzję co do ewentualnych nagród dodatkowych. Przewidziana jest dodatkowa nagroda specjalna dla najciekawszego komentatora

 

Będę z uwagą śledzić konkurs, bo napisanie dobrego retellingu, to nie jest taka łatwa sprawa. Na palcach jednej ręki mogę policzyć retellingi, które mi się spodobały. 

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Taktyczny gif devil

 

“To learn which questions are unanswerable, and not to answer them: this skill is most needful in times of stress and darkness” ― Ursula K. Le Guin, The Left Hand of Darkness

Radość heart

www.facebook.com/mika.modrzynska

Ja bardzo lubię retellingi, ale jestem wobec nich też bardzo krytyczna, just sayin’ :D 

Aha: tag konkursowy będzie. Na razie jeszcze go nie ma :)  

Mam dwa pytania:

  1. O ile dobrze zrozumiałam, na warsztat można też wziąć mity skandynawskie? 
  2. Czy osoba podmieniona musi być tylko daną postacią innej płci, czy można w jej miejsce podstawić inną (np. to Kaj ratuje Gerdę z rąk Królowej Śniegu)?

@Ajzan:

1. Dowolne mity, byle były rozpoznawalne (napisanie wariacji np. mitu o Hekale, w której Hekale jest ubogim staruszkiem, a nie staruszką, a który to mit zna 0,001% promila populacji,  byłoby nieco przeciwskuteczne, bo i tak nikogo nie obchodzi, jak było wyjściowo). Zastosuj kryterium zdrowego rozsądku przy doborze motywu :)

2. Hmm, to, w sumie, zazwyczaj niemalże na to samo wychodzi. U Andersena akurat istotne są archetypy postaci, Gerda jest zdeterminowana, zaradna i odważna, Kaj – egocentryczny i ulegający wpływom; ona jest stereotypowym rycerzem, on standardową panną w opałach. Jeżeli ci się uda to utrzymać przy zamianie ról, a nie po prostu opowiedzieć o tym, jak egocentryczna i skupiona na sobie Kaja daje się oczarować Królowi Zimy, a dzielny i zdeterminowany Gerd ją ratuje, to wyjdzie znakomicie . IMHO próbuj. 

Miałam się trzymać z daleka od konkursów, ale no... Ten akurat strasznie mnie kusi :D

deviantart.com/sil-vah

Chodź! To jest lekki konkurs, jednoosobowe jury, bez spiny, bez wielkich nagród, będzie fajnie! 

A czy zakładamy, że legendy/baśnie/mity mogą się powtarzać, czy trzeba “zaklepywać” motywy?

deviantart.com/sil-vah

Cudowny konkurs, świetny, super <3

Mogą się powtarzać, jak najbardziej: tu chodzi właśnie o grę fabułą i stworzenie jak najciekawszych wariantów. Z przyjemnością porównam kilka nowych wersji tej samej historii.  

Czyli nie muszę spieszyć się z wymyślaniem, którą opowieść chciałabym wziąć na warsztat ;) Super, już się zastanawiam, co padnie ofiarą mojej przeróbki :D

deviantart.com/sil-vah

Dobrze, że taki długi termin, z jednego konkursu ledwo się wykopuję, zaraz drugi, a teraz już trzeci :D

http://altronapoleone.home.blog

Fajny pomysł smiley

Chciałabym w końcu przeczytać coś optymistycznego!

.

Och, to brzmi jak coś dla mnie. :)

say what you mean, but don't say it mean

Super konkurs <3 Nawet jak nie napiszę, to na pewno coś poczytam.

A.... hmmm, Shrek jako Shreka i Osioł jako Oślica mogą być? :D

A jeżeli bohaterem bajki był ślimak, to na jaką płeć go zamienić?

A jaką znasz bajkę o ślimaku?

No i wiadomo: na przeciwną.

Przynoszę radość :)

Mówiąc całkiem poważnie: tak, znajdzie się sporo modeli, gdzie taka zamiana jest niemożliwa, bezsensowna, nic nie  wnosi. Ot, przytoczony przeze mnie w omówieniu konkursu Dzieciak z Zapałkami: jest, mam wrażenie, dość obojętne, czy będziemy czytelnikowi wyciskać łzy przy pomocy tragedii małej dziewczynki czy małego chłopczyka.  W konkursie jakby w ogóle chodzi o to, żeby znaleźć takie, gdzie ta zmiana da nam coś ciekawego i sensownego, coś nowego, jakieś inne odczytanie, nową fabułę opartą na starej albo ją przetwarzającą.   

Anet, choćby część bajek La Fonteine’a. Ale z przeciwną płcią to u ślimaków byłby problem, więc to pytanie nie było serio ;-) 

 

Wiem :D

Przynoszę radość :)

No to ja mam propozycję:

Taką, żeby temat był ograniczony do jednego bohatera;

Jezus.

Napiszmy opowiadania o tym, jaki byłby świat, gdyby Jezus był kobietą.

Jeśli komuś się wydaje, że mnie tu nie ma, to spieszę powiadomić, że mu się wydaje.

Wczoraj przez przypadek mi skasowałem:

co by było, gdyby warszawska syrenka była mężczyzną?

 

Napiszmy opowiadania o tym, jaki byłby świat, gdyby Jezus był kobietą.

Ja już nawet wymyśliłam :D

http://altronapoleone.home.blog

Świetny pomysł na konkurs. 

smileyUwielbiam wszelkie baśniowe klimaty, więc z chęcią będę śledzić wasze zmagania... 

 

<Zerk na nick.> Czuję się wręcz wywołana do tablicy. :D Spróbuję wziąć udział.

“Co by było, gdyby się okazało, ze Wiktor Orłowski jest kobietą?”

E, Wilku, ninedin przecież wyraźnie prosiła – tylko fabuły, w których zamiana jest możliwa do przeprowadzenia i ma jakiś sens!

Nie ukrywam, że mam ochotę na podjęcie ryzyka z mniej popularną baśnią/ami. Nie bez powodu mają taki status devil I w głowie, aż zrodziły się dwa motywy. Jak ogarnę aktualne wyzwania, to kto wie...

Zadaję pytanie na wszelki wypadek czy jakaś mniej znana opowiesć znanego autora się ostatecznie kwalifikuje?

Napiszcie do mnie na priv albo jeśli wolicie tu, OK? Dogadamy się :)

Może zadam tu jeszcze jedno pytanie. Jak traktować sytuacje kiedy postać w teorii jest inspirowana realnie żyjącą osobą jak dajmy dla przykładu Makbet czy panna De Scudery?

Nie widzę problemu. Te postacie w swoich literackich/ kulturowych przetworzeniach żyją własnym życiem, niezależnym od pierwowzorów. Makbet Szekspira jest osobnym bytem od Mac Bethada mac Findlaícha i naprawdę ciężko rozsądzić, ile z psychiki, charakteru i natury tego drugiego trafiło do przetworzonej przez dramaturga postaci. 

A teraz się zamknę i przestanę mówić, bo mogłabym długo (bo twoje pytanie przypadkiem zahaczyło o coś, o czym książkę naukową napisałam...). Podsumowując: nie widzę problemu, żeby wykorzystać taką postać, ale pewnie wolałabym opowiadanie o ambitnej królowej wzorowanej na literackim, szekspirowskim bohaterze od prób rekonstrukcji historycznej postaci.    

W świetle wczorajszej dyskusji o piórkach i po drobnych konsultacjach społecznych przychodzę z prośbą:

Czy jurorka byłaby za tym, ażeby konkurs nieco wydłużyć, by nachodził bardziej na czerwiec (np. do 10.06)? W tej chwili loża jest tak zaczopowana, że na pewno będzie musiała poświęcić więcej czasu na ocenę kwietniowych piórek. W maju dojdą też teksty z mitologii, a oba konkursy wzbudziły zainteresowanie i myślę, że może wpaść parę ciekawych opowiadań. Gdyby spróbować lożę odciążyć trochę w maju, żeby się z bieżącą sytuacją uporali, myślę, że byłoby im cieplej na serduszkach.

 

Jurorka absolutnie nie ma z tym problemu. 15. 06 byłby dla Was OK?

Dla mnie jak najbardziej, summon uczestników! A zwłaszcza lożę.

Chciałam dopytać: czy tekst może być betowany?

Tak, nie widzę problemu.

Dzięki za szybką odpowiedź :)

Takie może dziwne pytanie, czy ta zamiana parametrów płciowych ma być z “dziewczynki na chłopca” albo odwrotnie, czy inne opcje też chodzą w grę?

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Dowolne, byle była to zmiana kulturowo znacząca. 

Dzięki :-), Ninedin.

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

O, Asylum będzie szaleć – mając do wyboru kilkadziesiąt płci... wink

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

A właśnie, że nie, bo obawiając się odpowiedzi Ninedin, wybrałam jedną. Hi, hi, śniąca. xd

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Ale jedną z kilkudziesięciu ;)

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

:DDD

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Czy skoro termin został przedłużony, można prosić o wyedytowanie pierwszego postu z zasadami? Tak dla spokoju ducha :)

deviantart.com/sil-vah

Termin wydłużony?

A już miałem nadzieję, że przynajmniej jeden konkurs uda się ominąć. xD

Jeśli pozwolimy na łamanie zasad w wyjątkowych sytuacjach, stworzą wyjątkowe sytuacje, aby łamać zasady.

Wyedytuję, jak tylko dorwę się dziś do komputera, bo z komórki robi się to fatalnie. @Gekikara: pisz, konkurs wzywa!

czy szanowna jurorka podtrzymuje 15.6 jako datę wiążącą? smiley

Właśnie, też jestem za tym, żeby przedłużyć datę :)

http://altronapoleone.home.blog

W sumie też się zgadzam, szkoda tak we dwójkę tylko siedzieć :)

Zaraz będziemy we trójkę. 

Widze spore szanse zajęcia miejsca na podium :D

...chyba, że jak zwykle na ostatnią chwilę pojawi się fura świetnych opowiadań. :/

Jeśli pozwolimy na łamanie zasad w wyjątkowych sytuacjach, stworzą wyjątkowe sytuacje, aby łamać zasady.

oidrin też mówiła, że coś planuje wrzucić. Im nas więcej, tym weselej!

Planować to ja też planuję :D Ale termin koincyduje z terminem składania wniosków grantowych...

http://altronapoleone.home.blog

Może być tak, że strategicznie będę się pieścić ze sprawą do samego dedlajnu, ale będę tu niedługosmiley

Mam taki pomysł, żeby zmienić termin deadlinu na lipcowy, po zakończeniu konkursu MC na fantasy.

Jak się na to zapatruje szanowne Jury?

Summon Jury!!!

http://altronapoleone.home.blog

I coś wiadomo z nowym terminem? :D

Nie planowałam, ale im więcej Was czytam, tym bardziej mi się zachciewa włączyć do tej zabawy. Szczególnie, że właśnie z półki prosto na łeb spadło mi to... 

 

 

Dołączę się do próśb o przedłużenie terminu. Najlepszy byłby taki, który wypada po terminie konkursu MC, tak jak już ANDO pisała.

deviantart.com/sil-vah

Szczególnie, że właśnie z półki prosto na łeb spadło mi to... 

To musi być znak ;)

Przynoszę radość :)

Też tak to odczytałam. Właśnie siedzę i kartkuję, czekając na kolejne znaki, które wskażą mi odpowiednią baśń ;)

ZAJRZYJCIE DZIŚ DO GŁÓWNEGO OGŁOSZENIA KONKURSOWEGO, POWIADAM WAM :)

Ooo... Super! :)

deviantart.com/sil-vah

O kurczę, mam czas! Będę ryzykować z moją baśnią, bo nie jest super popularna, ale cholera, tak dobra, że dla samej przyjemności pisania się nie powstrzymam.

Dawajcie!!

Psiakostka, może jednak spróbuję, dzisiaj przeczytałam info o terminie. Niestety musiałoby być to pisane – dla mnie – na ziemi niczyjej, znaczy obcej, ckliwej. Nie wiem, czy dam radę budować takie zdania.

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Piszcie, bo, widzicie, tu jest szansa na antologię (nie w tym roku, może w następnym, ale jest), tylko potrzeba WIĘCEJ DOBRYCH TEKSTÓW!

Iii, antologii to ja się bojam. Natomiast na Twój komentarz, książkę, podpis, włóczkowego zwierzaka –  reaguję:TAK. xd

A jak piszesz – dobry tekst, to się spinam i najchętniej uciekłabym, gdzie pieprz rośnie, ale tak już mam i cześć.

Na zupełnie poważnie, cieszę się, że jest szansa na antologię, ponieważ chcę promocji nowych twórców na polskim rynku. Widzę go, zwłaszcza w fantastyce jako bardzo zamknięty, zakleszczony, zwłaszcza, gdy od ponad roku czytam opki na forum. Choć i tutaj, również dostrzegam jakiś rodzaj sztancy, ale o tym kiedy indziej napiszę. 

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Niestety musiałoby być to pisane – dla mnie – na ziemi niczyjej, znaczy obcej, ckliwej.Nie wiem, czy dam radę budować takie zdania.

O, mam tak samo :c

 

"Mała Księżniczka", którą napisałam na konkurs o wiewiórkach, pasowałaby też tutaj. "Akademię Pana Kleksa" uwspółcześniłam, mam nadzieję, że nie wyszła parodia.

Nie wiem, ilu z Was pisze albo rozważa napisanie czegoś na Z(A)MIANĘ, ale... wymęczcie te cztery teksty i zlitujcie się nad tymi biedakami, które czekają od czerwca (a jedno biedactwo nawet od maja) żeby w końcu poznań wyniki. ;-)

Samozwańczy Lotny Dyżurny-Partyzant; Nieoficjalny członek stowarzyszenia Malkontentów i Hipochondryków

wymęczcie te cztery teksty i zlitujcie się nad tymi biedakami,

Mam pomysł na pomysł od jakiś dwóch tygodni.  Ale przydałaby mi się konsultacja, :-) bo jak patrzę na teksty, to nie wiem, czy w ogóle ruszać z takim pomysłem.

Ruszaj ;)

Przynoszę radość :)

Moje wstawienie opowiadania na Zamianę będzie uzależnione od wyników ścieżki B Granic nieskończoności, ponieważ jest to klasyczne fantasy, a tam też napisałam klasyczne fantasy i chcę sprawdzić, czy w ogóle jest sens z takim :)

Ale jury obu konkursów jest inne... Jednemu może taki gatunek przypaść do gustu, drugiemu nie. Cóż to za dyskryminacja klasycznego fantasy, tak w ogóle ;)

deviantart.com/sil-vah

Ja nie dyskryminuję, ale czasy takie, że trochę ryzykowne wojować w konkursach za pomocą klasycznego fantasy :)

Oj tam, oj tam, co ryzykujesz? Najważej nie wygrasz ;)

Chciałabym w końcu przeczytać coś optymistycznego!

[...] i zlitujcie się nad tymi biedakami, które czekają od czerwca (a jedno biedactwo nawet od maja) żeby w końcu poznań wyniki. ;-)

Popieram przedmówców i...

Co?! Matko! Faktycznie od maja! Pisać, nie ociągać się ;) Niby czym ryzykujecie?

Aaaaa pojawił się jakiś termin? Zmroziło mnie lekko jak teraz widzę, że tempo rośnie, bo pomysł jest i bawię się nim przednio, tylko czasu na to potrzeba :( 

Pisać, nie ociągać się ;) Niby czym ryzykujecie?

→ niczym, niczym! Nie ociągam :D Tylko o ów czas chodzi, jak nagle termin wyskoczy za tydzień czy dwa, to nici z tego. 

 

Moje wstawienie opowiadania na Zamianę będzie uzależnione od wyników ścieżki B Granic nieskończoności, ponieważ jest to klasyczne fantasy, a tam też napisałam klasyczne fantasy i chcę sprawdzić, czy w ogóle jest sens z takim :)

→ Sonata, to znaczy, że masz gotowe i kitrasz? :D [W ogóle szacun, że napisałaś dwa na Granice. Mnie się Twoje ze ścieżki A bardzo podobało, jak zresztą wiesz :)]

bo jak patrzę na teksty, to nie wiem, czy w ogóle ruszać z takim pomysłem.

ManeTekelFares, zawsze warto. Zbierzesz opinie pod tekstem, a to zawsze ogromny kapitał. Jeśli nie jesteś pewien pomysłu, możesz potraktować tekst szkoleniowo i poćwiczyć różne rzeczy, właśnie mając na uwadze fakt, że konkursy zwykle zapewniają jednak określoną liczbę komentarzy.

Na portalu jesteś aktywny, więc jeśli wrzucisz na betę, na pewno ktoś do konsultacji się znajdzie.

 

Ruszaj ;)

Anet, a Ty dałabyś ludziom przykład i machnęła jakiegoś drabbla na konkurs. Wiesz, jakie by to było wydarzenie: Anet w konkursie. :)

Poza tym dawno nic nie wrzucałaś. Daj się ludziom odwdzięczyć za komentarze. ;)

 

Ja nie dyskryminuję, ale czasy takie, że trochę ryzykowne wojować w konkursach za pomocą klasycznego fantasy :)

Sonato, jeżeli masz wątpliwości to tym bardziej sprawdź. Wynik jednego konkursu nic Ci nie powie. Jury może mieć inne priorytety, jeśli chodzi a Antologię i tyle. Może też być tak, że zwyczajnie konkurencja stworzyła masę świetnych tekstów i nawet bardzo dobre opowiadania trzeba było odstrzelić. Lepiej właśnie przetestować bezpośrednio na dwóch różnych konkursach, bo wtedy ten obraz masz “szerszy”. I przynajmniej na przyszłość, przy kolejnych konkursach, wątpliwości będą mniejsze.

 

Aaaaa pojawił się jakiś termin? Zmroziło mnie lekko jak teraz widzę, że tempo rośnie, bo pomysł jest i bawię się nim przednio, tylko czasu na to potrzeba :( 

Nie, Koimeodo. Zwyczajnie walczę o to, żebyś po wrzuceniu opowiadania nie czekała na wyniki do grudnia. ;-)

Po takiej wrzutce z mojej strony przynajmniej będzie wiadomo, czy jest szansa te czternaście tekstów zebrać.

 

Kto to jeszcze został do pogonienia...?

Ach, no przecież! Silva, gdzie Twój tekst?! ;-)

Samozwańczy Lotny Dyżurny-Partyzant; Nieoficjalny członek stowarzyszenia Malkontentów i Hipochondryków

Właśnie! Drable! Jak się będziecie ociągać, to pierwsi z nudów i niecierpliwości wrzucą anonimowo parę brakujących drabelków. ;-)

Babska logika rządzi!

Ja nie umie :/

Przynoszę radość :)

Zaraz “nie umie”. Dwa wina od Użytkowników i wena sama przyjdzie. :D

Weź jakąś bajkę od Krasickiego (one są bardzo krótkie), pozmieniaj trochę i już. Nawet nie musisz nic sama wymyślać. Zamiast nieść ślepy kulawego, niech kulawa niesie ślepą, a resztę przerobisz według uznania. Najwyżej zaznaczysz, że wrzucasz z tagiem, ale nie chcesz być oceniana konkursowo.

To w końcu głównie zabawa.

Albo wrzuć swojego drabbla na betalistę. Pewnie do bety zgłosi się pół portalu. :D

Samozwańczy Lotny Dyżurny-Partyzant; Nieoficjalny członek stowarzyszenia Malkontentów i Hipochondryków

Ludu, spieszcie się powoli, bo doznałam olśnienia i robię właśnie lekkie poprawki w swoim opkuwink. A tak serio, to fajnie byłoby jednak, gdyby każdy, kto zgłasza chęć wrzucił swoją propozycję. Im nas więcej, tym weselej.

 

 

Nie widzę tego, CM. I nie korzystam z betalisty.

To nie jest temat na drabble ;)

Przynoszę radość :)

Koimeodo :)

 

Irko, CMie, ostatnio policzyłam i przegrałam w 12 konkursach. Po prostu jestem ostrożna i nie chcę systematycznie powiększać tej liczby. Lepiej wygląda 12 przegranych konkursów niż 120 :)

 

Opko jeszcze niegotowe, zmierzało powoli ku końcowi, ale zrobiłam przerwę.

Nie da się “przegrać” w konkursie, można co najwyżej nie wygrać. :)

Nie, Koimeodo. Zwyczajnie walczę o to, żebyś po wrzuceniu opowiadania nie czekała na wyniki do grudnia. ;-)

Po takiej wrzutce z mojej strony przynajmniej będzie wiadomo, czy jest szansa te czternaście tekstów zebrać.

→ uf (że nie ma terminu) ale jednocześnie jak najbardziej rozumiem zniecierpliwienie tych, którzy jako pierwsi podjęli wyzwanie. Stety-niestety zebrało się dużo konkursów na raz. Nie wiem jaka jest norma portalowa, ale jak ja się tu pojawiłam w maju, to mnie wessały (do czytania, pisania i dumania nad nimi), bo każdy ciekawy :) 

 

(Btw, ktoś by mi wyjaśnił na czym polegają drabble i czemu wszyscy się nimi jarają :D ale zaraz ninedin nas pogoni za rozmowy nie na temat :D)

 

A Corrinn dobrze gada :)

Drabble to utworek składający się dokładnie ze stu słów. Są dwie szkoły – żeby wliczać tytuł albo nie. Na portalu przyjęło się nie wliczać.

Połówka drabelka to dribble. A podwójny – grubas na 200 słów – droubble.

Babska logika rządzi!

Nie widzę tego, CM. I nie korzystam z betalisty.

To nie jest temat na drabble ;)

No nic. Robiłem, co mogłem. ;-)

 

Nie da się “przegrać” w konkursie, można co najwyżej nie wygrać. :)

Spróbuj tak nie wygrać dziesięć razy z rzędu, zobaczymy, co napiszesz. :D

Samozwańczy Lotny Dyżurny-Partyzant; Nieoficjalny członek stowarzyszenia Malkontentów i Hipochondryków

Słuchajcie, ale tu nie będzie typowych “wyników” jako takich. Jasne, ogłoszę, które teksty podobały mi się najbardziej i je nagrodzę, ale to jest miły (mam nadzieję) dodatek, bo szansę głównej wygranej mają nawet wszyscy. Jeżeli teksty będą dobre, jeżeli się spodobają i mnie, redakcji Fantazmatów, to mogą wejść do antologii okołokonkursowej. Ona nie będzie prędko, pewnie w okolicach 2021/22, ale mam obiecane, że jak się zbiorą dobre teksty, to będzie. 

Finkla – dziękuję bardzo za wyjaśnienie! :)

Wrzucasz tekst na stronę, czyli kopiujesz ze swojego edytora i wklejasz tutaj. Aby dodać opowiadanie kliknij na ikonkę z otwartą książką, jedna z opcji tam to: dodaj opowiadanie. Wklejasz i edytujesz.

Z innej beczki, stoi, że kobietą jesteś, choć imię masz męskie. Pod tym względem portal traktuje lepiej kobiety, faceci muszą ręcznie zmienić płeć na swoim profilu :)

Chciałabym w końcu przeczytać coś optymistycznego!

Zdążę, zdążę... zdążę! Żeby tylko pomysł całkowicie przelać do edytora tekstu :)

Moi drodzy, jak wyżej wspomniałem, mam pomysł na pomysł i jakieś 11k znaków. Ale to jeszcze kawałek nieukończony. Wrzuciłem na betalistę. Bez pomocy nie dam rady.

Madame la Dur.

Ja też piszę, zaczekajcie na mnie! Obym zdążyła!:-)

Ja też jeszcze walczę. :D

Muszę przyznać, że w moim przypadku określenie "walka" pasuje jednak lepiej:-)

Może dobrym krokiem byłoby zrezygnowanie z warunku "jeden uczestnik = jeden tekst"?  

Jeśli pozwolimy na łamanie zasad w wyjątkowych sytuacjach, stworzą wyjątkowe sytuacje, aby łamać zasady.

O! Gekikara ma kolejny pomysł! :-)

Ja już opko napisałem, ale teraz się kisi, żebym spojrzał na nie chłodnym okiem :D

Może dobrym krokiem byłoby zrezygnowanie z warunku "jeden uczestnik = jeden tekst"?  

Popieram.

 

Summon ninedin!

http://altronapoleone.home.blog

Mój jest cały czas w becie i szukam jeszcze jednej dobrej duszyczki ze świeżym spojrzeniem.

Może dobrym krokiem byłoby zrezygnowanie z warunku "jeden uczestnik = jeden tekst"?  

Podpisuje się pod tym postulatem każdą kończyną ;)

 

Może dobrym krokiem byłoby zrezygnowanie z warunku "jeden uczestnik = jeden tekst"?  

Ciekawe jak wyglądałoby to w praktyce (czy ci, którzy zamieścili po dwa opka podwajaliby – przynajmniej w teorii – swoje szanse na zwycięstwo?). Tak czy owak, też się pod tym podpisuję. Nawet gdyby każdy z uczestników musiał wskazać, który z jego z(a)mianowych tekstów bierze udział w konkursie. Pewnie opublikowałbym coś jeszcze, bo mój tekst daleko odszedł od idei konkursu.

Summon ninedin!

http://altronapoleone.home.blog

Okej. 

Vox populi, vox dei.

Ponieważ to nie jest w tym momencie konkurs sensu stricto, tylko bardziej nabór do antologii – proszę bardzo. 

WYRAŻAM ZGODĘ NA WIĘCEJ NIŻ JEDEN TEKST UCZESTNIKA. 

kasjopejatales się ucieszy;-)

Cieszam się, bardzo się cieszam :)

Let The Tournament Begin! 

Jeśli pozwolimy na łamanie zasad w wyjątkowych sytuacjach, stworzą wyjątkowe sytuacje, aby łamać zasady.

na kiedy ten konkurs

Nie ma ustalonego dedlajnu – to nabór, którego zamknięcie zostanie ogłoszone, kiedy zbierze się dość tekstów. Oczywiście z odpowiednim wyprzedzeniem, żeby spóźnialscy zdążyli ;)

http://altronapoleone.home.blog

Zajrzyj do pierwszego komentarza.

Przynoszę radość :)

No, no... już tylko jednego brakuje do czternastu. Wychodźcie z tych betalist ;)

ojej, chyba właśnie się udało!

To teraz zostało czternaście dni, prawda?

Dla pewności ninedin trzeba dopytać ;)

Mam nadzieję, że tak. Dłubię przy drugim tekście i w dwa tygodnie pewnie się wyrobię.

Ale się nagle zrobił progres :o 

:O  czyli trzeba wrzuci silniki przyspieszające, eh, całe życie z deadlinem na karku. 

To jak w końcu jest z tym terminem? Zastanawiam się, czy czegoś na szybko nie sklecić, ale nie wiem, czy zdążę

Ja rozumiem, że jeśli czternaste opowiadanie zostało dodane 31.08, to licząc czternaście dni, to termin upływa 14.09:-) ale nie wiem. Ninedin, gdzie jesteś?!

Dotarłam :)

 

Tak, termin upływa 14. 09. Ponieważ ja przyszłam tu dopiero dziś, umówmy sie, że termin ostatecznie upłynie 19.09. Przypadki losowe z gatunku “Prawie kończę, dajcie mi tydzień” proszę zgłaszać do mnie osobiście.

Ponieważ pewnie niektórzy już by chcieli WYNIKI, to ja ogłoszę je do końca września – te moje, własne, prywatne. 

Ale.

ALE.

Ale to jest bardziej nabór niż konkurs i może się zdarzyć tak, że Fantazmaty będą życzyły sobie WIĘCEJ TEKSTÓW na ten temat. Innymi słowy: kto ma pomysł, ale nie ma czasu albo weny, niech nie desperuje. Choć po 19.09 chwała zwycięzcy /zwyciężczyni konkursu oddali się na zawsze, przypisana tym, którzy przysłali w terminie, publikacyjna szansa nie ucieknie na amen. Nadal będzie można oznaczać teksty tym tagiem, a redakcja Fantazmatów i ja nadal będziemy je czytać, póki nie uzbieramy tomu idealnego.     

I to jest wiadomość na jaką czekałam <3 super! :) 

Mam drugi pomysł, spróbuję zdążyć.

Fajna zabawa, cieszę się że zdążyłem opublikować tekst :)

O, jest jeszcze czasu odrobinka, to ja sobie tu zostawię komentarz, żeby pamiętać i spróbuję się wziąć do roboty :D

Spodziewaj się niespodziewanego

Czy teraz, jak skończył się termin, można jeszcze wprowadzać do tekstu drobne poprawki, np. poprawiać literówki, drobne błędy logiczne, które nie mają wpływu na fabułę?

Opublikuję w późniejszym terminie, abym tylko znowu nie przespała.

Podbijam pytanie Oluty!

Poprawiajcie, jak najbardziej!

Ba, publikujcie z tagiem konkursowym! 

Nie będę już tych tekstów liczyła do nagrody, ale wezmiemy je pod uwagę przy tworzeniu antologii. 

O, to dobrze z tymi poprawkami :)

O Wielka Ninedin, przyzywamy cię!

Jeśli pozwolimy na łamanie zasad w wyjątkowych sytuacjach, stworzą wyjątkowe sytuacje, aby łamać zasady.

Czy tylko ja tu co chwila zerkam, czy są wieści o wynikach?

Wszyscy czekamy czarna adelajdo, myślę, że ninedin niedługo ogłosi:-)

I jak, wiadomo coś? :o

Dołączam do czekających.

Informacja od Fenrira: Z racji braku kontaktu z jury i częścią autorów do tematu antologii powrócimy na wiosnę.

Teatrzyk marionetek dobiega końca, kiedy pętla owija się wokół szyi.

MaSkrol, czyli rozumiem, że zrobiliście już jakiś przesiew?  A będziecie dawać komentarze ew. dlaczego odrzuciliście opowiadania czy nie? Czy źle zrozumiałam twój komentarz?

Raczej chodzi o to, że z wynikami poczekamy. 

Ninedin, mam nadzieję, że wszystko u ciebie w porządku! 

Jeśli pozwolimy na łamanie zasad w wyjątkowych sytuacjach, stworzą wyjątkowe sytuacje, aby łamać zasady.

Ja tylko przekazuję informację, nie wiem nic więcej i nie pracuję z tekstami, po prostu Fenrir mnie poprosił o wstawianie info.

Teatrzyk marionetek dobiega końca, kiedy pętla owija się wokół szyi.

Ale jak to braku kontaktu z autorami, jak jeszcze wyników nie było? O_o

 

Fenrir napisał na disco dosłownie tak:

w sumie to jakbym mógł kogoś prosić z kontem na NF

[14:30]

to o wrzucenie info w mitologicznym 1, 2 i zamianie, że z racji właśnie braku kontaktu i z jury, i z autorami (którzy tłumnie maili nie podają, choć było to wymagane, a ja potem się nie będę domyślał, czyj tekst jest czyj)

[14:30]

że do tematu wrócę na wiosnę z racji urlopu

Ale nie wiem, jak to się ma do naszego konkursu, jak przecież jeszcze możemy wrzucać opka i Ninedin będzie je czytać, więc nic się jeszcze nie rozstrzygnęło i też nie zostali ewentualni zwycięzcy poproszeni o maila?

Ja nie wiem, nie  śledzę konkursu, a Ty wiesz tyle co ja. Dzięki za sprostowanie XD

Teatrzyk marionetek dobiega końca, kiedy pętla owija się wokół szyi.

Czyli czekamy na Ninedin, a później na wiosnę;) chociaż ja i tak już czekam na wiosnę... A najlepiej lato 2021! ;) ma ktoś wehikuł czasu na podorędziu? 

No więc to trwało, i trwało, i trwało, ale w końcu przeczytałam. I oceniłam. Wyniki dziś,, komentarze dziś/jutro.

Nowa Fantastyka