- Hydepark: Fantazje Zielonogórskie 2020

Hydepark:

inne

Fantazje Zielonogórskie 2020

Nadchodzi czas Fantazji!

Fantazje Zielonogórskie 2020

EDYCJA JUBILEUSZOWA

Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra ogłasza X edycję otwartego konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie na opowiadanie fantastyczne inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Zielonej Góry.  Prace powinny być osadzone w konwencji szeroko pojmowanej fantastyki (sci-fi, fantasy, horror, legendy miejskie, realizm magiczny, itp.) splecionej z wątkami zielonogórskiej historii lub codzienności. Najlepsze konkursowe opowiadania zebrane zostaną w postaci antologii.

Tegoroczna edycja konkursu ma charakter wyjątkowy – zapraszamy Was do udziału w nim już po raz dziesiąty!

Słów kilka o idei konkursu: sądzimy, że wiedzę o Zielonej Górze i jej bogatej historii można upowszechniać również za pomocą popkultury, a w szczególności fantastyki. Klimat i metafizykę miasta można budować w świecie wyobraźni. Chcielibyśmy, aby co roku o kolejny tomik rozrastała się biblioteczka zielonogórskich fantazji, marzeń i koszmarów. Na półkach czytelników stoi już dziewięć tomów tekstów o naszym fantastycznym mieście, a w 2015 roku Fantazje zwyciężyły w prestiżowym plebiscycie Nasze Dobre Lubuskie. Teksty z antologii dwukrotnie docierały do finału Nagrody Literackiej Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

Sprawmy by dziesiąty tom naszej antologii był równie wyjątkowy!

Konkurs towarzyszy tegorocznym, 34. Bachanaliom Fantastycznym, które odbędą się w październiku 2020 roku w Zielonej Górze. Wtedy też ukaże się antologia z najlepszymi tekstami. Zwycięzca naszego konkursu, prócz publikacji i chwały, otrzyma też nagrodę finansową w wysokości 1000 zł i okolicznościową statuetkę Wiedźmy.

Opowiadania należy nadsyłać do 30 czerwca 2020 r. na adres: fantazjekonkurs@gmail.com. Ich objętość nie może przekraczać 35 tys. znaków.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.fantazje.adastra.zgora.pl

Sekretarzem konkursu jest Maciej Dobrowolski. Kontakt poprzez emaila konkursowego.

Komentarze

obserwuj

.

Taktyczna kropa!

"Świryb" (Bailout) | "Fisholof." (Cień Burzy) | "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

Też kropkuję.

http://altronapoleone.home.blog

O proszę, jest i Zielona Góra. Jako mieszkaniec, przyznam że konkurs ciekawy! ;p

Jako mieszaniec potwierdzam! 

"Świryb" (Bailout) | "Fisholof." (Cień Burzy) | "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

Jako niemieszkaniec, ja również ;)

... życie jest przypadkiem szaleństwa, wymysłem wariata. Istnienie nie jest logiczne. (Clarice Lispector)

Jako podejrzewamżenajmniejmieszkaniec popieram.

Paper is dead without words; Ink idle without a poem; All the world dead without stories; /Nightwish/

Nie no muszę zamieścić kolejny komentarz dla zasięgu, bo sam rozważam coś napisać – jak pomysły przyjdą do łepetyny, of course. Jednak jako Zielonogórzanin zostawiam taktyczny komentarz. 

Też podbiję z pytaniem do twórcy ogłoszenia, może tu jeszcze grasuje – sprawa raczej ważna.

 

Limit obejmuje 35 tysięcy znaków LICZĄC ZE SPACJAMI czy LICZĄC BEZ SPACJI? W regulaminie na stronie konkursu widnieje:

 

5. Gotowe opowiadanie należy nadesłać na adres: fantazjekonkurs@gmail.com w formacie tekstowym (doc, rtf, odt, pdf), w tytule maila wpisując „Konkurs literacki Fantazje Zielonogórskie”. Objętość pracy to maksimum 35 tys. znaków (bez spacji).

 

Natomiast w każdym innym miejscu, w którym znalazłam info na temat konkursu – także w ogłoszeniu wrzuconym na NF (pierwszy post w tym wątku) – widnieje “35 tysięcy znaków”, w ten sposób zwykle podaje się limit dotyczący WSZYSTKICH znaków (w ten sposób też podliczają edytory tekstów). No to w końcu jak?

 

Różnica dość znacząca, bo na takiej objętości to będzie +/– 5 tysięcy znaków.

 

 

 

EDIT: Zapytane u źródła (sekretarza konkursu) – w regulaminie na stronie wkradł się błąd, obowiązuje 35 tysięcy wszystkiego, czyli licząc ze spacjami. W regulaminie będzie poprawione.

Nowa Fantastyka