- Hydepark: Fantazmaty

Hydepark:

inne

Fantazmaty

Fantazmaty to zespół redakcyjny, który powstał w 2017 roku, by łączyć autorów z fanami fantastyki. Przy wsparciu blisko 100 osób wydajemy opowiadania fantastyczne, formę zapomnianą i zaniedbywaną przez rynek wydawniczy. Prezentujemy głównie teksty oryginalnie polskie – fantasy, science fiction, grozę, horror oraz pokrewne gatunki. Stawiamy przede wszystkim na osoby mniej znane i debiutujące. Wszystko to z miłości do fantastyki oraz wiary w zdolności polskich twórców, a do tego w modelu non-profit.

 

Nasze antologie dostępne są tutaj.

Jeśli chcesz przysłać nam tekst, sprawdź nabory na opowiadania lub powieści.

Jeśli chcesz pomóc tworzyć nam antologie, zajrzyj tutaj.

 

Nasz fanpage znajdziesz z kolei tutaj.

Komentarze

obserwuj

Miłościwie panujący zezwolił na nowy wątek – poprzedni rozrósł się trochę niekontrolowanie, nie miał być wątkiem ogólnym. ;) 

 

W każdym razie: dziś udostępniliśmy już ósmą premierę Fantazmatów, czyli drugi tom nanoFantazjiDo pobrania stąd.

 

https://fantazmaty.pl

Odświeżamy rekrutację! ;)

 

Osoby, które chciałyby pomóc w tworzeniu naszej antologii mogą znaleźć informacje na naszej stronie. Jeśli chcecie wspomóc nas w inny sposób, udostępnijcie naszego posta o rekrutacji na waszych fanpage’ach albo profilach. O, ten tutaj.

https://fantazmaty.pl

Done. (podbijam temat)

http://altronapoleone.home.blog

Do końca kwietnia w naborach nietematycznych (nanoFantazje, Fantazmaty, Bezkresy) obowiązuje (przedłużony) interwał tygodniowy, czyli jeden tekst na tydzień.

https://fantazmaty.pl

Taka mała uwaga. Czytałam właśnie napisaną przez historyka będącego księdzem książkę o dżumie w Polsce. I on nie stosuje wielkich liter nawet jak pisze o (swoim, niewątpliwie) Bogu. Czyli ta zasada nie jest bezwzględna, ale zależy od typu tekstu, nastawienia piszącego itp. Warto by skądinąd tam dodać, że często pisze się Mama/Matka, Ojciec/Tato, Babcia, Dziadek, rzadziej o rodzeństwie czy współmałżonku i innych krewnych, dużą literą, też dla podkreślenia emocjonalnego stosunku.

http://altronapoleone.home.blog

W najbliższych kilku tygodniach startujemy z tematem drukowanej Dragonezy, czyli antologii pokonkursowej z tutaj. ;)

 

Formularz tutaj, przypominam, żeby deklarować się wyłącznie wtedy, gdy macie 100% pewności (cena w okolicach 20-25 zł za egz. + kw), bo przy takim nakładzie jest ściśle uzależniona od zamówienia, a sprzedajemy to po kosztach druku i jak się nagle połowa osób wypisze, to musielibyśmy jeszcze to dotować. ;)

https://fantazmaty.pl

W czwartek (07.05) zapraszamy na spotkanie online ze studentami z koła naukowego Avalon. Odbędzie się na darmowej platformie Zoom, a opowiemy zarówno o przygotowywaniu Fantazmatów, jak i o rynku wydawniczym. :)

 

https://us02web.zoom.us/j/86393356114?pwd=dkhERTl0Y2FQbTI1VzBVVmRucFJsUT09

 

Meeting ID: 863 9335 6114

Password: 010799

https://fantazmaty.pl

Jeszcze przez 6 tygodni, do końca czerwca, przyjmujemy teksty w naborze do antologii "Gastronomicon", czyli kulinarnej fantastyki (frutti di Cthulhu mile widziane ;)). Można przysłać do trzech tekstów (po jednym na każdą kategorię wymienioną na stronie).

 

https://fantazmaty.pl/pisz/nabor-tekstow/gastronomicon/

 

https://fantazmaty.pl

Może kiedyś dorosnę. :-)

Mamy już gotową okładkę kolejnej publikacji, już dziewiątej. ;)

 

Autorka: Helena Wystrasz, typografia: Kamila Dankowska

 

https://fantazmaty.pl

Sępom na pożarcie jest już dostępne do pobrania na naszej stronie antologii. ;)

 

PDF, epub, mobi, RTF.

https://fantazmaty.pl

Fajny temat. :-)

Nowa Fantastyka