- Hydepark: [Wyniki] Interwencja informatyka

Hydepark:

konkursy

[Wyniki] Interwencja informatyka

A wiecie co będzie w pierwszym komentarzu?

Komentarze

obserwuj

Po dokonaniu skomplikowanych analiz i przepuszczeniu tekstów przez algorytmy rankujące, Główna Jednostka Obliczeniowa uzyskała wyniki końcowe.

 

Zanim jednak do nich dojdziemy, kilka ogłoszeń:

 

Wszystkie opowiadania doczekają się komentarza jurorskiego. Jeśli rzadko bywasz na portalu, wiedz, że istnieje taki zwyczaj. Jeśli z komentarzem się nie zgodzisz, to my tu często prowadzimy dyskusje :-) Kiedy komentarze? W ciągu kilku dni.

 

– Opowiadania są dość krótkie, można więc poświęcić parę chwil dziennie i doczytać jeszcze kilka opowiadań innych uczestników. Warto tez je skomentować (pozytywnie lub krytycznie, byle konstruktywnie!). Wszyscy lubią wiedzieć, że ktoś ich czyta :-)

 

– Doświadczeni forumowicze, zwróćcie uwagę na nowicjuszy!

 

W temacie ćwiczeń:

 

Sam zaznaczyłem, ze ten konkurs to trochę zabawa, trochę ćwiczenie. Bardzo się cieszę, ze część z was odebrała to nie tylko jako ćwiczenie warsztatowe w sensie formy, ale też jako ćwiczenie warsztatowe w sensie kompresji treści z utrzymywaniem, jej poczytności :-)

 

No dobrze, ale co z wynikami?

 

Sytuacja była ciężka. Jak część z was pisała na shoutboksie (zwanym też Krzyczącym Pudełkiem), czołówka była szeroka. Mam na ten temat inne zdanie. Czołówka nie była szeroka. Czołówka była PANORAMICZNA.

 

Co więcej, zróżnicowane były mocne strony opowiadań i gdy jedno szło do przodu jedną cechą, inne wyprzedzało inną.

 

Co ciekawe, w przypadku opowiadania, które odebrałem jako najlepsze, początkowo miałem opory z uznaniem jego zgodności z tematem (o czym dalej). Pozostałych finalistów była czwórka. Tak miało być pierwotnie, ale skoro ostatecznie uznałem zgodność wspomnianego tekstu z tematem, to grono zostało powiększone do piątki.

 

Kolejność rzeczonej czwórki była trudna do ustalenia, serio.

 

Tu słychać w tle dźwięk rozpoczęcia rozgrywki:

https://www.youtube.com/watch?v=0y2Tvi2RnmI

 

Zawodników: 29.

Finalistów: miało być 4, ostatecznie a było 5.

Kilka tekstów nieklasyfikowanych. Przyczyny różne, nie zawsze był to limit znaków.

 

Piąty swoja skompresowaną interwencję przeprowadził Syf. Za pomocą tekstu „Teofor”:

https://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/23037

Niby SF, a czuć starożytność.

 

Czwartą interwencję przeprowadził na szeroką skalę Wicked G za pomocą algorytmów „Phubar i Khyzzi”:

https://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/23041

 

Trzeci wszystko na jedną szalę położył Mr.Maras, ogłaszając „Mit założycielski”:

https://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/23009

I jakkolwiek przyklaskuję rozwijaniu twórczości po konkursie, to za zapowiedź w trakcie, ze praca opowiadanie jest protezą i zaraz po konkursie zostanie podmienione uważam za ślizganie się na granicy zasad – byłem bliski zdegradowania z tego powodu pozycji (i nie jest to przypadek, o którym pisze wyżej). Ale na granicy nie znaczy poza granicami, a tekst jest naprawdę dobry i wbrew twierdzeniom autora nie jest protezą. Jest kawałem solidnego SF.

 

Druga interwencja przypadła w udziale Nir, która przeprowadziła ją pod nazwą kodową „Nir: Heban, konwalie, tysiące słońc”:

https://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/23028

 

Pierwsze miejsce przypadło natomiast Staruchowi, którego tekst „Błąd w obliczeniach” zrobił trochę zamieszania:

https://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/23022

Dlaczego miałem problem z uznaniem zgodności – wspomnę wkrótce w komentarzu pod tekstem. Paradoks tkwi w tym, ze choć te wątpliwości mogą być dla części osób dziwne, to są związane z najmocniejszą stroną tego tekstu. O dziwo chyba zupełnie niezamierzonej przez autora.

 

Gratulacje!

 

A na koniec warto wspomnieć jeszcze o tekście, który nie został sklasyfikowany ze względu na złamanie zasad (cóż, graliśmy wszyscy na tych samych zasadach, tak?), ale zdecydowanie jest wart uwagi, a gdyby zmieścił się w limicie znaków, zapewne podium wyglądałoby inaczej. Kto to przeskrobał? MaSkrol. Którym tekstem? „obrazemnieczytelnym.mp4”:

https://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/23010

 

Pierwszy!

 

Edit: Gratulacje dla szortowych mistrzów :) 

O dziękuję! Cóż, nie dałbym radę wystarczająco dobrze ścisnąć tekstu, ale bardzo się cieszę, że szort okazał się wart uwagi.

Gratuluję zwycięzcom! Nie dziwnie się pierwszej pozycji, moim zdaniem tekst Starucha ma w sobie coś niesamowitego.

Teatrzyk marionetek dobiega końca, kiedy pętla owija się wokół szyi.

Ha. Z finalistów nie czytałem jeszcze tylko tekstu Wickeda, ale Syfa, Marasa i Nir sam widziałem na podium, chociaż może w nieco innej kolejności. Tylko pierwsze miejsce dla mnie mocno kontrowersyjne, ale hej, to twój konkurs i twoje wyniki :D W każdym razie serdeczne gratulacje dla wszystkich wyróżnionych i dla reszty użytkowników. I dzięki wilkowi za fajny, szybki konkurs, który trochę wyrwał mnie z pisarskiego marazmu. 

Gratulacje! Jak rozumiem po LocoMotywniku możemy się spodziewać ogłoszenia konkursu przez Starucha ;P

Arnubisie, jeśli zerkniesz do komentarza pod tekstem Starucha, to zobaczysz, że uzasadnienie wynika z kwestii prawdopodobnie przez Starucha niezamierzonych. Miałem mocne wątpliwości, czy w ogóle wrzucić na podium, a jednocześnie ten własnie tekst najbardziej uruchomił obrazy.

Tak, czytałem przed chwilą twój komentarz. Rozumiem, zupełnie subiektywne odczucia, każdy ma do nich prawo. A subiektywne odczucia jurora są prawem :D 

No właśnie problem w tym, że starałem się oddzielić subiektywne od obiektywnego. Wśród finalistów znalazły się pozycje, które subiektywnie oceniam mniej entuzjastycznie, ale obiektywnie trzeba było im oddać swoje. W przypadku tekstu Starucha problem polega na tym, że trudno ocenić, czy ten drugi sposób interpretacji potrafię zbudowac tylko ja, czy nie. Ale jednocześnie jego opowiadanie sporo zyskuje na sposobie narracji, który bardzo przywołuje na myśl kilka solidnych tekstów ze starych zbiorów opowiadań.

Swoją droga także w przypadku tekstu Syf.a miałem problem z oddzieleniem subiektywnego od obiektywnego.

O kurde...

Serio?

Yyy... eee... mmm...

Powiedzieć, że się nie spodziewałem, to nic nie powiedzieć!

W każdym razie – dziękuję!

Wzruszonym (teraz już można zrestartować symulację :P)

 

PS. konkurs, mówicie... Pomysł mam, nagrody też by się chyba znalazły, problem jest jeden – brak czasu. No chyba że gdzieś w okolicy Świąt? Podumam i pogadam z Berylem.

Zapraszam w czwartki o 19 do proradio.pl. Spora dawka rockowej muzyki + stękania starego dziada ;).

Gratulacje! Trzy z nagrodzonych opowiadań znam i uważam za zacne, dwa muszę dopiero doczytać.

Gratulacje. :)

Nie cierpię mówić NIE, ale nie mogę stale potakiwać. Czas zacząć ćwiczyć... ;)

problem jest jeden – brak czasu

Jest na to sposób. Limit znaków XD

 

Brawo! Gratuluję zwycięzcom! 

Podziękowania dla wilka za konkurs i ekspresowe wyniki.

Gratulacje dla wszystkich biorących udział, czytających i komentujących.

Szczerze nie spodziewałem się wiele po tym konkursie (i jeszcze nie skończyłem czytać wszystkich tekstów), ale okazało się, że prawdziwe perełki powpadały.

I dla Wilka gratulacje, sprawnie, bezboleśnie no i cały czas zachęcał do czytania, komentowania i pisania, i tworzył hype wokół konkursu :-)

"Taki idealny wyluzowywacz do obiadu." NWM

Serdecznie gratuluję! ;D

Gdyby ci, którzy źle o mnie myślą, wiedzieli, co ja o nich myślę, myśleliby o mnie jeszcze gorzej.

Jak jest kreatywna społeczność, to perełki zawsze się znajdą. A na Morskim Oku fajnie było widać coś, co i tu się powtórzyło – jak wraz z kolejnymi tekstami zaczyna ewoluować w różnych kierunkach styl kolejnych tekstów :-)

Wow! Dziękuję za wyróżnienie i gratuluje pozostałym finalistom, a zwłaszcza Staruchowi :) No i oczywiście podziękowania dla Wilka za zorganizowanie konkursu!

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

Gratuluję serdecznie Staruchowi i wszystkim wyróżnionym :) “Interwencja informatyka” sypnęła wieloma super tekstami :)

Dołączam z gratulacjami dla Wielkiej Piątki/Szóstki.

Gratulacje! 

Swoją drogą wyszedł fajny konkurs :) 

I po co to było?

Niniejszy komentarz, wszystkie występujące w nim postacie i wydarzenia są fikcyjne. Żadne zwierzęta nie ucierpiały podczas tworzenia tego komentarza. Maras jest piękny i dobry. Metro Goldwyn Mayers. Wraa.

Gratulacje :)

Przynoszę radość

Pogratulował wyróżnionym. :)

Samozwańczy Lotny Dyżurny-Partyzant; Nieoficjalny członek stowarzyszenia Malkontentów i Hipochondryków

Wszystkim laureatom gratulacje!

Wszystkim uczestnikom podziękowania za pyszną zabawę!

Wilkowi zimowemu gratulacje za sprawną organizację!

Zależy mi na dobrej opinii u tych ludzi, o których mam dobrą opinię

Gratuluję! :-)

Babska logika rządzi!

Gratulacje!

Serdeczne gratulacje dla wszystkich wyróżnionych, a szczególnie i podwójnie dla Starucha! Nir, Syf., Wicked i MaSkrol – Wam też gratuluję. No i całej reszcie uczestników. Wciąż czytam Wasze teksty i przeczytam wszystkie.

Kolejne gratulacje i podziękowania dla Wilka za super konkurs, świetną zabawę i wspaniałą organizację oraz sprawne i szybkie podsumowanie. Oraz za wyróżnienie mojej skromnej osoby.

(Przy okazji chciałbym odeprzeć zarzut i wyjaśnić (bo poświęciłeś mojemu tekstowi troszkę miejsca), że nie nazywałem i nie traktowałem swojego szorta jako protezy. W odpowiedzi na komentarz wspomniałem tylko, że istnieje wersja troszkę dłuższa. Ale zarazem kilkukrotnie podkreślałem, że to prasowanie i cięcie moim zdaniem tylko przysłużyło się tekstowi.)

I jeszcze jedna sprawa. Konkurs to przede wszystkim zabawa i fajne ćwiczenie warsztatowe, dlatego miejsce na podium to kwestia zdecydowanie drugorzędna. Nie pierwszy raz zajmuję trzecie miejsce i nie pierwszy raz jury wspomina, że gdyby jakiś inny tekst spełnił jakiś wymóg to znalazłby się na pewno na podium, wiadomo kogo z tego podium spychając. W Skowronkach był Rybak, teraz jest MaSkrol. Trzeci czy czwarty, naprawdę nieważne, uznaję ich wyższość i chętnie z tego podium zejdę i ustąpię. Naprawdę. W imię dobrej zabawy, skoro jury widzi w tekście podiumowicza, to minimalne przekroczenie limitu czy terminu nie powinno zaniżać jego oceny i sztywno trzymać się regulaminu. Jakość na pierwszym miejscu. Potem reszta.

Po przeczytaniu spalić monitor.

Gratuluję! :)

Gratulacje dla całej szóstki! To dobre bardzo, ciekawe opowiadania, a napisanie ich przy  tak skompresowanym limicie było trudną sztuką. Podium bardzo zbliżone do moich własnych typów.

Wszystkim gratuluję, bo świetne były te opowiadania i jak uruchamiały wyobraźnię :)

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Gratulacje dla laureatów. Konkurs bardzo mi się podobał. Zarówno teksty, jak i jurorowanie, na wysokim poziomie. :)

Maras, z niczego nie schodź, grupa finalistów to teksty, które tak naprawdę miały na tyle różne cechy “naj”, że trudno je porównywać między sobą.

Serdeczne gratulacje!

Serdeczne gratulacje!!

Gratulacje dla zwycięzcy i wszystkich nagrodzonych. I uczestników :)

Won't somebody tell me, answer if you can; I want someone to tell me, what is the soul of a man?

Ooo!

Dzięki piękne za wyróżnienie – chociaż czuję na plecach oddech mojego szortowego bliźniaka MaSkrola :D

Gratulacje dla Starucha – tekst pisany, by nie zardzewieć niespodziewanie ozłocił, no i jak dla mnie fajne przełamanie cięższych, bardziej ponurych klimatów pozostałych finałowych tekstów.

Nie mniejsze gratulacje dla reszty wyróżnionych tekstów oraz masa uśmiechów dla wszystkich, którzy brali udział – ogrom fajnych lektur się trafił.

No i oczywiście podziękowania oraz uznanie dla Ciebie, wilku – za pomysł i inicjatywę, ekspresowe wyniki, ale przede wszystkim za super moderowanie konkursu – konsekwentnie trzymaną stylizację, zachęcanie do czytania i komentowania oraz utrzymywanie wszystkich w napięciu!

To było naprawdę fajne ćwiczenie i czekam na kolejne!

Gratulacje!

Graty z bagażnika!

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Chciałbym dodać, że w konkursie poza podium jest jeszcze kilka perełek wartych przeczytania. Szukajcie, szukajcie :-)

Omedetō! Wyróżnione opowiadania już przeczytane, więc wybór tekstów cieszy, a tymczasem czytam dalej. Ukłony dla wilka-zimowego za konkurs przystępny dla czytelników, a jednocześnie wymagający od autorów zwięzłości i umiejętnego rozłożenia akcentów.

Nie ukrywam, że cieszy mnie też triumfalny powrót Ciapka. ;)

Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych! Z ogromną przyjemnością przeczytałam większość tekstów z konkursu. 

Gratulacje :)

Nowa Fantastyka