- Hydepark: Poszukiwany tytuł opowiadania z NF lub NFWS

Hydepark:

czasopisma

Poszukiwany tytuł opowiadania z NF lub NFWS

Dzień dobry! Od dłuższego czasu poszukuję opowiadania opublikowanego na łamach NF lub NFWS. Postaram się w naszkicować co pamietam, byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź. Czas wydania numeru – prawdopodobnie po 2004 r., raczej nie wcześniej, myślę że przed 2015. Rys fabularny – historia w klimatach groteskowych/ dark fantasy. Głównym bohaterem był wojownik/zabójca/agent? na usługach lokalnego władcy. Przedstawiony świat był bardzo brutalny, mieszkańcy zabijali się nawzajem, okaleczali i było to traktowane jako norma społeczna. Mam jeszcze 2 przebłyski pamięci, jednak ze względu na to, że mocno zdradzają fabułę oznaczam je jako SPOILER 1. Główny bohater o ile dobrze pamiętam wyposażony był w strój/zbroję zdolną strzelać zatrutymi strzałkami. 2.Główny bohater w trakcie opowiadania spotyka jakiegoś wynaturzonego doktora, który obiecuje mu, że gdy już zginie przeprowadzi jego sekcję zwłok. Główny bohater zabija doktora, jednak gdy pod koniec opowiadania jest prowadzony na egzekucję (chyba) ponownie pojawia się postać przywróconego do życia doktora, który z tłumu gapiów pokazuje, że nie może się doczekać przeprowadzenia wcześniej wspomnianej sekcji. Więcej niestety nie pamiętam :-(. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc – opowiadanie to nie daj mi już od dłuższego czasu spokoju. Pozdrawiam!

Komentarze

obserwuj

Podbijam – sam nie pomogę, ale może ktoś inny już tak.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Nie kojarzę takiego tekstu, ale opis fabuły jest bardzo w stylu dawnego Uznańskiego, ale to dośc luźne skojarzneie.

 

Spróbuj przeklikać tu:

http://encyklopediafantastyki.pl/index.php/Kategoria:Fantastyka_(czasopismo)_roczniki (NF)

i tu:

http://encyklopediafantastyki.pl/index.php/Kategoria:Fantastyka_wydanie_specjalne_(czasopismo)_roczniki (Wydanie Specjalne)

 

– może czytając listę tytułów i autorów coś zaskoczy w pamięci.

 

Edit:

A nie była to “Pani igieł” (Sebastian Uznański, ale to nie tyle dark fantasy, co jakaś mieszanka fantasy, SF i czegoś wymykającego się klasyfikacji)? Jeśli tak, to nie NF, a “Science Fiction” (albo “Science Fiction Fantasy & Horror”, cholera wie czy to było przed czy po zmianie nazwy). Jak na szybko poszukałem, to chyba nr 7/2006.

 

Bardzo Wam dziękuję, ale niestety tytuły nic mi nie powiedzą, bo opowiadanie czytałem z 10 lat temu – szukałem już po nich, ale bez skutku. A co do innego czasopisma – nigdy nie kupowałem i nie czytałem innej gazety, tak że musi być w NF

Cholera, kojarzę!

Czy naszym bohaterem był ktoś w rodzaju “dworskiego, królewskiego szermierza”?

Imię na “A”  mi kołacze...

Jeśli to to, to autor zdecydowanie zagraniczny

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Ew. inny trop: czy wędrował "w głąb ziemi"? Bo ta wskazana fabuła naprawde przypomina "Panią igieł".

A to nie "Imperium Lorda Weltszmerca"– Michaela Swanwicka z NFWS? Sprawdzę jak wrócę do domu.

Po przeczytaniu spalić monitor.

Udało się! Wszystkim Wam bardzo dziękuję za pomysły i czas. Rzeczone opowiadanie to: "Klaśnięcie jednej ręki" Petra Schinka NF 07/2009 Wygrała stara, dobra praca u podataw – zacząłem po prostu przeglądać numery od 2010r. w dół. Kto nie czytał – serdecznie polecam. Dzięki jeszcze raz Wam wszystkim :-)

Nowa Fantastyka