- Hydepark: Zacząć od pierwszego, czytać po kolei, skończyć na ostatnim

Hydepark:

opowiadania

Zacząć od pierwszego, czytać po kolei, skończyć na ostatnim

Gdzieś, w którymś komentarzu przeczytałam, że kilka osób na portalu pisze w jakimś uniwersum. Chętnie poznałabym te światy od początku (jak w tytule). W przypadku opków Rybaka było to stosunkowo proste, wszystkie tytuły zaczynają się od tych samych słów, wystarczyło więc zacząć od najstarszego. Niestety w wypadku innych autorów tak łatwo już nie jest. Drakaino, chętnie poznałabym lepiej twojego inspektora Vidocqa.

 

Dlatego proponuję wątek, w którym autorzy mogą pochwalić się swoimi cyklami. Dla osób, które są na portalu stosunkowo krótko będzie to spore ułatwienie.

Komentarze

obserwuj

Jako że na każdym zebraniu ktoś musi być pierwszy, to Opowieści Starego Nawigatora łatwo uporządkować po dacie. I tytule cyklu. Będzie więcej, dodam numery, jak Mistz przy Ijonie Tichym:)

Ale fajny pomysł Irko_Luz. I ja bym też chętnie poznała w kolejności:)

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Moje uniwersum roboczo nazwałem 2422. Akcja ma miejsce w XXV wieku. W skrócie: to połączenie postapo, smoczego fantasy oraz OGROMNEJ dawki political fiction z akcją osadzoną przede wszystkim w Europie Centralnej. Poczekaj na opowiadanie, które pojawi się wkrótce na tym portalu. Może po lekturze zechcesz zapoznać się z dłuższym tekstem, który też mam, aczkolwiek na razie na Dysku Google.

No to ja też się tu ogłoszę. Mam na portalu opowiadania z mojego cyklu, takie fantasy w realiach  wzorowanych na naszym wczesnym XIX wieku. 

Pierwszy tekst to “Pierwsza żona” (ale teraz jestem w stosunku do niego dość krytyczna, bo to też było właściwie pierwsze napisane przeze mnie opowiadanie, więc można śmiało pominąć).

Potem jest “Osada”, “Miasto”, “Gorączka” i “Rozstaje”. “Osadę” i “Gorączkę” będę zresztą niedługo stąd usuwać, więc ostatnia szansa, by przeczytać je w takiej formie. ;)

A jeszcze w tym roku ukaże się mój debiut książkowy, też w tym świecie, z tymi bohaterami, z wydarzeniami, które miały miejsce przed wszystkimi opowiadaniami (przynajmniej w pierwszej części cyklu).

Cieszę się, Irko_luz, że założyłaś ten wątek. :)

Zaczęłam od Opowieści Starego Nawigatora, bo skojarzyć kolejność akurat było prosto. 

Z resztą mogłabym mieć problem. ;)

Ocha, już dorzuciłam do kolejki. Mam nadzieję, że zdążę. :)

Bo to się powinno inaczej robić. W przedmowie powinny być linki do poprzednich części, odpowiednio oznaczone, oczywiście. I wtedy od razu wiadomo, że to cykl i która część go zaczyna.

Znam tylko pięć liter ;)

Polecam z całego serduszka kapitana Asgera z uniwersum Ochy! W końcu coś ruszyło w sprawie powieści, super! #diehardfan ;D

To i ja pochwalę się swoimi cyklami (mam dwa):

Jeden śmieszny, o Jokerii, krainie, w której mieszkają bohaterowie dowcipów: ”Kłopoty w Jokerii”, ”Lokomotywa, czyli tajemnicze zniknięcie” i “Nie przychodzi Baba do lekarza”.

Drugi poważniejszy, starożytne fantasy: ”Jak Pierwsza Dwunastka stworzyła sobie sługi“ (mit o stworzeniu człowieka), “Cena magii“ (o zostaniu czarownikiem), “Spisek przeciwko następcy“ (z życia dworu imperatorskiego) i “Źle się stało” (raczej o prostym ludzie i kapłankach).

Obydwa można czytać w dowolnej kolejności, starałam się, żeby to były zamknięte historie.

Babska logika rządzi!

A ja mam na portalu tylko dwa opowiadania ze "swojego świata". Pierwszym jest "W Miesiącu Godów", kolejnym "Druga śmierć Kewella". Trzeci tekst miał iść na konkurs Odzyskać twarz ale nie wyrobiłem. Wciąż go dopracowuję. Bazą cyklu jest mikropowieść/powieść "Śniący rycerz", którą piszę z myślą o druku.

Po przeczytaniu spalić monitor.

O wspaniałe, że podajecie :DDD.  "Wrzucę” po kolei i człowiek nie zabłądzi.

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Dzięki, MrBrightside! Z jednej strony to strasznie fajnie czytać takie komentarze, a z drugiej – im bliżej godziny zero, tym bardziej się boję. :) Piszę teraz drugi tom i – jak to zazwyczaj bywa w takich przypadkach – cały czas uświadamiam sobie, co w pierwszym mogłam zrobić lepiej. ;)

No proszę, nawet nie wiedziałam, że tyle osób pisze w jakimś uniwersum. ;)

Ocha, czy skoro piszesz drugi tom, to pierwszy jest już w sprzedaży?

Irko, nie, pierwszy ma być w sprzedaży w tym roku, myślę, że najpóźniej jesienią. Jest po korekcie i redakcji, przed składem, i wciąż trwają prace nad okładką. Ale żeby zachować rozsądną (tzn. niezbyt długą) przerwę między tomami, drugą część powinnam oddać do wydawnictwa do końca roku. Co wydaje mi się, że zrobię z palcem w nosie, bo wreszcie wróciła mi wena i radość z pisania. :)

Irko, opko Tobie dedykowane już jest na łamach :D

Nowa Fantastyka