- Hydepark: DRAGONEZA 2010 - WERDYKT!

Hydepark:

konkursy

DRAGONEZA 2010 - WERDYKT!

Moi Drodzy, Koledzy i Koleżanki,

 

 

Zapadł werdykt w konkursie DRAGONEZA 2010.

Wiele było dobrych i bardzo dobrych opowiadań, wiele pracy włożyliście w pisanie i komentowanie, a efekt jest – i każdy to, myślę, przyzna – imponujący. Po długiej redakcyjnej naradzie postanowiliśmy więc nagrodzić brązowym piórkiem aż jedenaście opowiadań. Ich autorzy otrzymają od nas książki-niespodzianki wraz z okolicznościowym dyplomem. Oto lista wyróżnionych i nagrodzonych w DRAGONEZIE 2010.

 

 

Naeddran, „Siedem lat tłustych"

Fasoletti, „Ręka"

Nilieth, „O jednym takim, co znienawidził ludzi"

Isenna, „Wrony i smoki"

Mortycjan, „Gnom, czyli Stąd do Tamtąd i z Powrotem"

walter_bez_mienia, „Wawelski"

estera, „O tym, jak Szewc i Dratewka osiedlowego smoka ubili"

Ryan, „Rzeka dawnych dni"

Serathe, „Smok w żurawinach"

Elfinder, „Ishawi"

beryl, „Smocze Inferno: Krew dziedzica"

 

Autorów proszę wysłanie na mojego mejla (jakubwiniarski@fantastyka.pl) następującego zestawu informacji do korespondencji: nick, imię, nazwisko, adres (z kodem!). Jeśli ktoś niedawno słał mi swój adres, to już nie musi – mam pliki z danymi. Kto pierwszy raz coś na fantastyka.pl wygrał, tego koniecznie proszę o podanie stosownych informacji.

 

UWAGA! Już niebawem ogłosimy nowe KONKURSY!

Tymczasem gratuluję wszystkim wyróżnionym, a wszystkich użytkowników strony fantastyka.pl w imieniu swoim i redakcji "Nowej Fantastyki" serdecznie pozdrawiam. :)

 

Zapraszam do kolejnych pisarskich zmagań (szczegóły niebawem)!

Komentarze

obserwuj

Och! Dziękuję! :)

Także dziękuję, zahaczywszy piórko za pierwsze opublikowane tu opowiadanie czuję się wyjątkowo dumna.
Gratuluję pozostałym nagrodzonym.

Gratulacje dla zwycięzców:)

Gratuluje wszysktim zwycięzcom! Tak trzymać.

Znaczy, przepraszam, to z zaskoczenia - również gratuluję wszyskim współnagrodzonym :)

Gratulacje dla wszystkich, postawiłbym flaszkę, ale jestem przed wypłatą.

Nieśmiało zauważam, że teksty Fasolettiego i waltera_bez_mienia nie mają wstawionego piórka przy opowiadaniu, nie są zażółcone na liście, a sam walter nie ma nawet piórka w profilu. Zauważyłam właśnie przy czytaniu nagrodzonych.

Miłe to uczucie, móc zobaczyć swoje opowiadanie na liście nagrodzonych. Tym bardziej, że konkurencja była ogromna (liczba przysłanych opowiadań chyba przerosła oczekiwania), o czym świadczy ostateczne rozszerzenie listy wyróżnionych z 3 do 11 osób. Serdeczne gratulacje dla pozostałych nagrodzonych i podziękowania dla redakcji za docenienie mojego tekstu. Teraz czekamy na książkę-niespodziankę i okolicznościowy dyplom :)

Krisbaum - a wczoraj to za co się piło, a? ;)

PS
Cały czas zachęcam do przeczytania mojego opowiadania i podzielenia się swoimi odczuciami na jego temat.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Gratulacje ! Znowu mi coś poumykało, trzeba będzie doczytać.

Dzięki za wyróżnienie i gratulacje dla pozostałych nagrodzonych :)

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Uh, czuję się zmotywowany :D.
Dzięki wielkie za wyróżnienie!
Z niecierpliwością czekam na nowe konkursy. 

Zdecydowanie brakuje mi tu nagrody dla miniatury "Polowanie na smoka". No i Marsylki szkoda. Poza tym zgadzam się mniej więcej w 3/4 z oceną redakcji.

heh, miałam nadzieję, że może tym razem się uda. no ale cóż... pozostaje mi pogratulować:)

“A lesson without pain is meaningless. That's because no one can gain without sacrificing something. But by enduring that pain and overcoming it, he shall obtain a powerful, unmatched heart. A fullmetal heart.”

Chwała zwyciężcom!

...always look on the bright side of life ; )

Zwyciężonym też.

...always look on the bright side of life ; )

Serdeczne gratulacje!!! W pełni zasłużone "piórka" :) Moje typy są wśród zwycięzców :DDD
 I czekam na inne  opowiadania  autorów :)

oh, dziękuję bardzo! taka miła niespodzianka na udany wieczór ;d
gratuluję pozostałym!

O, gratuluję :) Strasznie lubię smoki :)

O, dopiero teraz zerkłam, a tak się zastanawiałam, po co te dane... I nawet widzę, że słać nie musiałam, skoro nie trzeba, jak ktoś dawał.
Bardzo miłe, dziękuję, pozostałym gratuluję, zastanawiam się, co to za niespodzianka;p Oby nie Smoki ze zwyczajnej farmy znowuXD

Co do wygranych: dwa opowiadania mnie zdziwiły i to bardzo, z resztą się zgadzam, zwłaszcza Siedem lat tłustych, Smocze inferno, Gnom czyli tam i z powrotem oraz Smok w żurawinach. Ale też mi brak Polowania na smoka;p

(...Stąd do Tamtąd, wybacz, Mortycjanie, jestem ledwo żywa i czytałam Hobbita, rzucił mi się na mózg)

to bardzo mile, dziękuję - jednocześnie uklony wszystkim, ktorzy wzieli w tym konkursie udział, czytajac teksty bawilem sie dobrze:) pozdrawiam wszystkich serdecznie i do nastepnego konkursu i nie tylko^^

Chciałbym również złożyć gratulacje wszystkim finalistom konkursu. Też wziąłem w tym udział, ale się nie udało. Może innym razem. Pozdrawiam :)

P.S. Chciałbym podziękować Miczi i niezgoda.b za wystawione komentarze dzięki którym można zobaczyć swoje braki warsztatowe i błędy, no i dzięki którym lepiej pisać. Bardzo Wam dziękuję :)

"Wszyscy jesteśmy zwierzętami, które chcą przejść na drugą stronę ulicy, tylko coś, czego nie zauważyliśmy, rozjeżdża nas w połowie drogi." - Philip K. Dick

Ależ proszę. O to chodzi, żeby bylo lepiej, nie gorzej :)

Nielieth proszona o kontakt i podanie danych do wysyłki nagrody! Powtarzam: Nielieth proszona o kontakt! :)

Pozostałym dziękuję za szybkie nadesłanie danych i raz jeszcze gratuluję. :)

Gratuluję zwycięzcom!

Gratuluję zwycięzcom :) Zwłaszcza Ryanowi, którego smocza propozycja (nie wszystkie, oczywiście, udało mi się przeczytać) wywarła na mnie najwieksze wrażenie.

Gratuluję i ja.

Ja również gratuluję, zasłużyliście!:)

Jakubie, już wysłałam, co trzeba. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to: "Jeśli ktoś niedawno słał mi swój adres, to już nie musi - mam pliki z danymi."  :-)

I oczywiście gratuluję Kolegom oraz Koleżankom, dziękuję za wyróżnienie i trzymam kciuki za tych, którzy (jeszcze) nie wygrali, aby jak najszybciej Wam się to udało. :-)

Pzdr.


Gratulacje. Sporo opków obstawiłem celnie :)

Gratulacje dla wszystkich, cieszę się że w tym gronie znalazł się Elfinder ze swoim "Ishawi", opowiadanie które naprawde mocno zapadło mi w pamięć :)
 

Ho, ho. Książka-niespodzianka już do mnie dotarła, przyznam, iż o autorze nie słyszałem - nie wiem, czy to świadczy o mojej ignorancji - ale z chęcią przeczytam ;) No i ten audiobook, to dopiero frajda ;p
Dzięki wielkie, jeszcze raz.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Jeszcze jedno! Szanowna redakcjo, nie chcę, żeby ktoś mnie postrzegał jako osobę niewdzięczną, ale mam prośbę/apel - byłoby znakomicie, gdyby na "okolicznościowym dyplomie" znajdowało się nazwisko tego, który go otrzymał... No bo teraz to co ja, jak ja? Jak mam się pochwalić ludziom, jak nikt mi nie uwierzy, że to rzeczywiście dyplom? ;)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Serdecznie dziękuję za przesyłkę! Idealnie trafianie, jeśli chodzi o mój gust. Ta książka to top5 moich ulubionych :}
A dyplomik ślicznie prezentuje się na samym środku tablicy korkowej, cieszę się bardzo!

Cóż... nie spodziewałam się t a k i e j nagrody. Naprawdę wielkie dzięki.
Beryl, kurier nie bał się do ciebie przyjść?XD Ale tym razem nikogo nie zamykałeś w piwnicy?

Isenna, tym razem się obeszło bez przemocy :) Miejsca w piwnicy nie mam.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

...boję się spytać, czym/kim to miejsce zająłeśXD

Do mnie dotarła dzis, też jestem bardzo mile zaskoczony. Dzięki wielkie.

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Kawał cegły, ta książka. Zaraz biorę się do czytania :D.

Ponoć w piątek i do mnie paczka dotarła (nie ma mnie w domu ostatnimi czasy), rodzina donosi o wysoce interesującej zawartości :) dzięki śliczne :)

Kurde, jak was tak czytam tutaj to aż mnie roznosi z ciekawości, co też wam wysłano. Smoka? ;D

Smoka niestety nie, wiesz, to by łamało prawa zwierząt, tak ich w paczce wysyłać;p Chyba nie ma tajemnicy, więc mogę powiedzieć - dostaliśmy Hyperiona Dana Simmonsa, prześliczne wydanie, a jeszcze znalazła się dodatkowa niespodzianka, audiobook Limes inferior Zajdla. Chyba nic dziwnego, że nagroda była miłym zaskoczeniemXD

Tak jak się spodziewałem - nie wszyscy dostaliśmy to samo ;-)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Oo, a co ty dostałeś, beryl?
Ja swoją nagrodą, tak czy inaczej, jestem zachwyconaXD

Limes inferior, mniam :P

Ja dostałam "Żelazną Radę" Mieville'a" i Paradyzję, za co bardzo dziękuję. Aczkolwiek muszę przyznać, że na Hyperiona śliniłabym się bardziej.

Czyżby każdy dostał coś innego? Tak czy inaczej, Redakcja się postarała.

Dostałem "Żelazną Radę" oraz "Limes Inferior"  jako audiobook. Hmm. ;)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Ja się na to samo co Isenna załapałem.

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Trochę późno dowiedziałem się o wyróżnieniu. Dzięki serdeczne i gratulacje dla całej reszty. Ostrzegam tylko lojalnie, że potraktuję to, jako zachętę do dalszego pisania ;)

Ale piórka faktycznie nie ma... To tak, jakby mi wasza miłość powiedział: konia ci dam, a rzędu nie. To po co mi taki koń, bez rzędu... :/

Piórko dodane. :)

Teraz już jesteś, Walter_z_rzędem_piórkiem_i_mieniem ;D

No! No, tera, to taaaaak, tera, to taaaak :D W prawdzie mienia nadal nie posiadam, ale mam już piórko :) Dajcie mi jeszcze kawałek węgla, a prześcignę mistrza Zina :)

Sorry, że jeszcze tu bazgrzę, ale chciałbym podzielić się taką refleksją: Ja tego opowiadania (w sensie, że mojego), za jakieś wybitne nie uważam. Tak, prawdę mówiąc, to już jakieś dwa tygodnie po opublikowaniu zacząłem w ogóle żałować, że je wysłałem. W zasadzie składa się z kilku fajnych momentów, połączonych dość nieudolnie w bardzo chwiejną fabułę. Zresztą, limit znaków sprawił, że sporo pierwotnego tekstu "pojechało do Koszalina". Podejrzewam, że jury wzięło pod uwagę te "momenty", bo całość, to niestety jest "plaża" :) Dużo większe nadzieje miałem z zamieszczonym wcześniej (konkurs "Funky Koval") opowiadaniem "Nieprzezwyciężony", które uważam osobiście za  lepsze. Problem jednak w tym, że użyłem w nim (jest to parodia) wielu odniesień do dzieł zarówno książkowych, jak i filmowych. Popełniłem, tym samym, kardynalny błąd, bo dla kogoś, kto nie zna danych tytułów, rzecz jest w zasadzie nieczytelna i chaotyczna. Wprawdzie i za to opowiadanie zostałem nagrodzony, jednakże fakt, że było tylko sześć opowiadań konkursowych i nagrodzeni zostali wszyscy, za udział, pomniejsza zdecydowanie wartość wyróżnienia. Cóż, mogę się tylko cieszyć, że moje dwa pierwsze opowiadania, zamieszczone tutaj, przyniosły mi dwie nagrody. Z racji, że mam niejaki dystans do własnej TFUrczości, wolno mi mieć nadzieję, że już niedługo dam z siebie coś więcej :)

Nowa Fantastyka