- Hydepark: Konkurs na opowiadanie: Odzyskać twarz

Hydepark:

konkursy

Konkurs na opowiadanie: Odzyskać twarz

 

Zaraz, myślicie sobie pewnie, konkurs ogłoszony przez Beryla? Czy w takim razie w ogóle można spodziewać się wyników? Wydaje się, że łatwiej dostać się osobiście na meekhańskie pogranicze! Niestety, moja reputacja jako – mówiąc eufemistycznie – lekko przeciągającego ogłaszanie wyników jest powszechnie znana. Ale koniec z tym! Czas odzyskać twarz. Dlatego też ten konkurs będzie miał wyjątkowe zasady, ale o tym za chwilę.

 

Temat konkursu: napisz opowiadanie, w którym „upadły” protagonista poprzez swoje czyny odzyskuje (lub uzyskuje) uznanie w oczach otoczenia/społeczeńswa.

Publikacja: opowiadania muszą zostać opublikowane na naszym portalu i oznaczone tagiem konkursowym („Odzyskać twarz”). Opowiadania biorące udział w konkursie nie mogą być wcześniej publikowane.

Limit znaków: opowiadania muszą mieć nie mniej niż 10.000 znaków i nie więcej niż 50.000 znaków (według licznika na stronie).

Termin: od dnia ogłoszenia konkursu do 7 marca br.

Jedna osoba może zgłosić do konkursu tylko jedno opowiadanie!

Nagrody: autorzy 5 najlepszych opowiadań zostaną nagrodzeni jednym egzemplarzem książki „Każde martwe marzenie. Opowieści z meekhańskiego pogranicza” Roberta M. Wegnera, które ufundowało wydawnictwo Powergraph.

Ogłoszenie wyników: do 17 marca br.

Ale…

 

Jeśli wyniki zostaną ogłoszone po podanej wyżej dacie, to za każdy dzień zwłoki dorzucam do puli nagród jedną książkę niespodziankę. Żeby nie zabrakło mi odpowiedniej motywacji, a Wam ewentualnej rekompensaty za przedłużające się czekanie.

 

Czekam na Wasze opowiadania :)

Komentarze

obserwuj

Czy ta sama zasada dotyczy wyników Grafomanii 2018? XD

Ciekawiło mnie, kto pierwszy wspomni o Grafomanii i coś mi podpowiadało, że przeczytam o niej już w pierwszym komentarzu... :) To, ekhem, specyficzny konkurs. Ale na pewno ogłoszenie wyników Grafomanii 2018 będzie częścią rehabilitowania się :) I nastąpi już niedługo! Na pewno.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Wow! Każdy uczestnik dostanie książkę! Albo i dwie! ;-)

Babska logika rządzi!

To, ekhem, specyficzny konkurs

Jak będzie jakiś plebiscyt na portalową frazę roku, to chyba wiem co się zaczyna wyrywać na prowadzenie ;-)

 

Temat fajny. Limit fajny. Tylko termin, jak by to powiedzieć...

http://altronapoleone.home.blog

@Berylu, powieści Wagnera są dla mnie umiarkowanie interesujące. Mogę je sobie kupić. Dla mnie – zero motywacji i przepraszam, że to napiszę – niesmak. Proszę, nie idźcie w to, gdyż nie ma przyszłości. Co ma, nie wiem? Może trochę podejrzewam lecz nie śmię pisać o tym. Napiszę tylko – model biznesowy powinien być klarowny. Żadne tam “wishfull thinking” i podążanie za sforą. Cholera, wiem, wszystko musi się spinać. Nie wiem, co dalej, jak dalej.

Edit: Temat inspirujący. 

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Asylum – jeśli mam być szczery, to nie rozumiem. Ale przyjmuję do wiadomości.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Ok, ja też przyjmuję. Świat jest dziwny.

Chyba wiele rzeczy nie rozumiem, pewnie jest to większość. No way, idźmy dalej. Lubię jak porządkujesz, bo kocham zasady, choć kusi mnie aby pobrykać, lecz po to właśnie jest ogrodzenie, aby można było to robić. Z drugiej strony wiem, że odpowiedzialność. Sama też zamykam furtki. Eh, głupstwa piszę. Spać, natychmiast, 

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

A już zaczynałem szukać innego hobby...

Asylum – jeśli mam być szczery, to nie rozumiem.

Myślę, że Asylum chodzi o “tanią” reklamę. Do tej pory większość konkursów miała książki niespodzianki, jako nagrody. Ta książka jest teraz w “promocji” w Empiku i kosztuje 34,30zł, więc nie jest to zawrotna cena. Tak więc reklama na portalu NF za sto kilkadziesiąt złotych to całkiem dobry deal. 

Z drugiej strony, książka ma notę 8,55 na 155 ocen na “lubimy czytać”, gdzie na polskim rynku malkontentów ocenę 7,5 uważam za bardzo dobrą, więc wydaje się, że książka broni się sama. 

Kontakty z innymi osobami, jeśli pozbawione są znaczenia emocjonalnego, przestają się liczyć. D.G.

A ja uważam, że idea zacna i Beryl świetnie wykorzystał pakiet książek z promocji wydawnictwa, przy okazji wiążąc konkurs ze swoją osobą. Dla mnie każdy konkurs, którego nagrodą nie jest publikacja, to wyzwanie, ćwiczenie, mobilizacja do pisania, a nagrody to tylko miły dodatek. A książki to najlepsze nagrody z możliwych.  

Tylko ten krótki termin trochę uwiera.

Po przeczytaniu spalić monitor.

Za każdy dzień przekroczenia terminu ogłoszenia wyników Grafomanii – flaszka

"Nie wiem skąd tak wielu psychologów wie, co należy, a czego nie należy robić. Takie zalecenia wynikają z konkretnych systemów wartości, nie z wiedzy. Nauka nie udziela odpowiedzi na pytania, co należy, a czego nie należy robić" - dr Tomasz Witkowski

Berylu, żarty żartami, ale całkiem na serio rozważ jedno. Co się stanie gdy w ostatnie kilka dni konkursu przyjdzie kilkadziesiąt zgłoszeń w górnym pułapie limitu znaków. Każdy chce szybkich terminów, ale tu jednak warto się zabezpieczyć jakimś dłuższym czasem na pracę jury – bo po dwóch miesiącach możesz mieć sporo autorów.

Asylum, ja też nie rozumiem, co masz na myśli. Ale jeśli nie odpowiada Ci nagroda, to masz dwa wyjscia: nie startować w konkursie, startować w konkursie, a w przypadku wygranej możesz zrobić to, co kiedys zrobił Sirin. Nagrodę, która mu nie pasowała osobiście przekazał do biblioteczki, nie pamiętam już jakiej fundacji, czy czegoś, ale to już nie jest istotne. Z pewnością jest to lepsze podejście, niż malkontenctwo i krytykowanie organizatora.

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Asylum, też nie rozumiem, o co chodzi. Konkursy portalowe to fantastyczna okazja do tego, żeby ćwiczyć warsztat – jest temat, jest limit, jest termin, czyli jest motywacja. A że przy okazji można zgarnąć książkę? No fajnie, zawsze parę złotych zostaje w kieszeni, które można wydać na przykład na inną książkę. Jasne, że największa motywacja jest przy konkursach z publikacją w tle, ale osobiście wystartowałam w CyberPunkcie, w którym nagrodami były gry (chyba też od początku wiadomo było, jakie), mimo że nie gram i gdybym była na miejscu podiumowym, odstąpiłabym nagrodę następnemu w kolejce.

 

Skądinąd na zeszłoroczne okazje dostałam jedną książkę, która już była w domu, a dwa razy taką, której jeszcze nie było, ale za to dwa egzemplarze na dwie osobne okazje. I co? Dublety pojadą do biblioteki polskiej gdzieś na wschodzie, bo w Krk jest fundacja, która się tym zajmuje i bardzo się cieszy, jak dostaje cokolwiek, co nie jest “Siekiewiczem i lekturami szkolnymi”, jak się wyraził organizujący rzecz człowiek.

 

EDIT: jedyne, czego bym tu się czepiała, to termin, bo punki były wstępnie zapowiadane na podobny, chyba że Cobold (patrzę na Ciebie) wydłuży deadline, ale napisał “Mamy klepnięty termin konkursu luty-marzec 2019”.

http://altronapoleone.home.blog

Post obserwacyjny.

Kurczę, a ja bym chciała wygrać akurat tę książkę, dla mnie to zachęta. (Oczywiście nie wygram, bo nawet jakbym napisała genialne opowiadanie, to Beryl by mnie nie nagrodził ;p).

 

I cieszcie się, że macie dwa miesiące, Beryl chciał dać jeden!

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Beryl w jury, książkę mam... Hm, to niezbyt zachęcające. ;)

Ale temat bardzo ciekawy, chętnie poczytam, co tam stworzycie.

To Cobold już oficjalnie ogłosił punkowy konkurs?

Babska logika rządzi!

Obs.

 

Ale rzeczywiście, jeśli zgłoszeń będzie dużo, to czasu na czytanie dla jurka mało :)

"Taki idealny wyluzowywacz do obiadu." NWM

W czym problem z ewentualnym przedłużeniem ogłoszenia wyników? W końcu za opóźnienia można więcej książek dostać :)

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

No właśnie rzecz w tym, że zmowa konkursowiczów może doprowadzić do opóźnienia ogłoszenia wyników...

A to już problem Beryla... Najwyżej będzie czyścił własne półki z książek, jak mu braknie zasponsorowanych ;)

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Może taki jest tajny plan – uczestnicy dostaną komentarz do kodeksu cywilnego ;)

http://altronapoleone.home.blog

Spokojnie. Nagrody tylko dla zwycięzców. Jednoosobowe jury zawsze może stwierdzić, że pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca nie przyznało...

Po przeczytaniu spalić monitor.

Może też uznać, ze nagroda jest dla autorów pięciu najlepszych opowiadań, a że autorzy mogą napisać tylko po jednym opowiadaniu, to problem z głowy, żaden autor nie może zgłosić pięciopaku :P

Zamiast snuć spiskowe teorie wzięlibyście się za pisanie opowiadań :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

berylu, niektórzy tu jeszcze UFO kończą :D

Używanie poprawnej polszczyzny jest bardzo seksowne

A czy Ty, Berylu, napisałeś już coś na “W głębi snów”? :D

A czy ja wyglądam na kogoś, kto byłby aktywnym pisaczem? :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

A to powyżej to nie opowiadanie? :O

On to biernie pisał.

"Nie wiem skąd tak wielu psychologów wie, co należy, a czego nie należy robić. Takie zalecenia wynikają z konkretnych systemów wartości, nie z wiedzy. Nauka nie udziela odpowiedzi na pytania, co należy, a czego nie należy robić" - dr Tomasz Witkowski

@śniąca @drakaina,  dziewczyny po przespaniu muszę i chcę zgodzić się z Wami! Przekonałyście mnie. Bardzo fajnie, gdy symbolem nagrody, oprócz samego symbolu, jest książka. Dzięki za przywołanie do porządku i argumenty.

Zareagowałam na pierwsze zdanie, a nie na konkurs, ponieważ ten jest super. Tytułem wyjaśnienia mogę dodać, że w pierwszym skojarzeniu połączyłam na sztywno dwie rzeczy: pisanie i książkę. Innymi słowy  –  pisanie po to, aby otrzymać książkę, czyli że powodem pisania ma być tylko i wyłącznie chęć otrzymania książki. Naturalnie, że tak nie jest, dzisiaj (po przespaniu) odzyskałam rozum.

@berylu, przepraszam za nieznośny i niezrozumiały komentarz.

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Joseheim, zawsze jeden egzemplarz może się berylowi w domu przypadkiem zapodziać, nawet bez jego wiedzy :D 

No, albo Beryl uzna, że tylko 4 teksty zasługują na wyróżnienie ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Wszystko jest możliwe :D

Nic nikt jeszcze nie publikował w temacie :D Nikt nic pasującego nie betuje?

Czekamy na ostatni dzień, żeby zrobić Berylowi niespodziankę. ;-)

Babska logika rządzi!

Czy możemy spodziewać się interesującej i inspirującej ilustracji konkursowej? :3

Oczywiście. Proszę:

 

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Beryl ma talent plastyczny :O

Nie wiem jak wy, ale ja się czuję zainspirowana tym obrazem.

 

 

Może bardziej do pisania bajki dla dzieci niż poważnego opowiadania, ale ma co wybrzydzać.

www.facebook.com/mika.modrzynska

Fajne, bo może narysowane przez Ciebie Berylu i super, że bez fajerwerków. A temat poważny! Dorośli tracą twarz, eh – za często. 

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Cieszy mnie, że moją pracą artystyczno-malarską mogłem kogoś zainspirować!

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Temat konkursu bardzo ciekawy choć dość trudny. W ramach postanowienia noworocznego dotyczącego pisania postaram się wystartować. O ile znajdę czas pomiędzy pisaniem artykułów(równie porywające tematy) o budownictwie i ogrodnictwie :-)

Będę trzymał kciuki, żeby udało Ci się znaleźć czas :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

“Opowieści “ są zdecydowanie poza moją sferą zainteresowań, ale konkurs fajny, więc wrzuciłem... Tym bardziej że znów, jak w sowach i skowronkach,  samo przyszło.:D

No i żeby było symetrycznie, tym razem nie jako ostatni, ale jako pierwszy.

No, proszę! Pierwszy tekst! :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Już sobie ostrzę ząbki na kolejną opowieść :)

http://altronapoleone.home.blog

Doczytałem. Berylu, naprawdę chcesz dać pięciu laureatom aż jedną książkę?:/ A nie boisz się, że się o nią poturbują?;p:DD

Wierzysz, że Beryl ogłosi wyniki w terminie? ;-)

Babska logika rządzi!

Niezły temat :) Mam już nawet, od jakiegoś czasu, pomysł, który świetnie się wpasuje...

Exit light

Termin terminem, nagrody nagrodami. Kumple od piłki w podstawówce zawsze powtarzali – Ci najlepsi, szóstkowi – że liczy się sama radość z gry, a nie efekt.

U mnie efekt był zwykle podobny. Raz miałem wstrząśnienie mózgu, jak graliśmy w kosza :D

Skoro już padło pytanie o rozstrzygnięcie Grafomanii 2018, to może powinno też paść o Grafomanię 2019? Nie, żebym był zainteresowany, ale pewien kapitan mnie ciągle wypytuje :)

\m/

"Nie wiem skąd tak wielu psychologów wie, co należy, a czego nie należy robić. Takie zalecenia wynikają z konkretnych systemów wartości, nie z wiedzy. Nauka nie udziela odpowiedzi na pytania, co należy, a czego nie należy robić" - dr Tomasz Witkowski

W tym roku Grafomanii nie będzie!

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

/w\

"Nie wiem skąd tak wielu psychologów wie, co należy, a czego nie należy robić. Takie zalecenia wynikają z konkretnych systemów wartości, nie z wiedzy. Nauka nie udziela odpowiedzi na pytania, co należy, a czego nie należy robić" - dr Tomasz Witkowski

Buu

http://altronapoleone.home.blog

W sumie mnie tam rybka, w końcu mogę sobie znaleźć inny konkurs, jak już znajdę czas, aby coś skrobnąć. Tylko Rape może się poczuć rozczarowany... Oby nie zrobił czegoś głupiego ;)

Niech wysratuje poza konkursę

"Nie wiem skąd tak wielu psychologów wie, co należy, a czego nie należy robić. Takie zalecenia wynikają z konkretnych systemów wartości, nie z wiedzy. Nauka nie udziela odpowiedzi na pytania, co należy, a czego nie należy robić" - dr Tomasz Witkowski

Zawsze można napisać opowiadanie Grafomanii 2019 w ramach Odzyskać twarz (tekst w ostatnim  akapicie powinien odzyskać czytelną formę).

A może by zrobić oddolny konkurs grafomanijny?

http://altronapoleone.home.blog

Nagrodą będą wyniki edycji 2018!

<lol>

http://altronapoleone.home.blog

Ej, ale w tym roku kolej na Fantastów, nie na Grafomanię. Nie wieszajcie na Berylu niezasłużonych psów.

Babska logika rządzi!

Nie wieszajcie na Berylu niezasłużonych psów.

Wieszajcie na Berylu tylko psy zasłużone. ;)

Gdyby ci, którzy źle o mnie myślą, wiedzieli, co ja o nich myślę, myśleliby o mnie jeszcze gorzej.

Ja nikogo, zasłużonego czy nie, wieszać nie chciałem. Tak tylko zapytałem, a w zasadzie to nawet nie ja, tylko on. A on to tylko zombiaki wiesza, nie psy, no chyba żeby się jakiś nieumarły trafił.

Kolej na Fantastów? Hmm. Też fajnie.

Psów i wilków to wy zostawcie w spokoju!

Ej, ale w tym roku kolej na Fantastów, nie na Grafomanię.

Ktoś tu zna reguły tej gry :)

 

I proszę na mnie nic nie wieszać, niezależnie od tego, czy psy sobie na to zasłużyły czy nie!

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Może tym razem zdążę. W końcu tekst na UFO nadal się pisze, choć już dawno po terminie. A tu akurat taki bohater, który stara się odzyskać twarz. ;)

"Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków." - Jonathan Carroll

Ciekawe, czy Slender miał kiedykolwiek twarz czy raczej nie.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Kurczę... Tematyka konkursu jest bardzo ciekawa, nagroda też zachęcająca, ale jestem pewien, że nic nie zdążę przygotować do zadanego terminu, szczególnie że aktualnie pracuję nad innym opowiadaniem.  Nie zmieniam więc przyjętej już jakiś czas temu strategii, żeby najpierw coś napisać, a dopiero potem ewentualnie szukać pod to konkursu. ;)

https://eskapizmstosowany.wordpress.com/ - blog, w którym chwalę się swoją twórczością. Zapraszam!

A tymczasem do zakończenia już mniej niż 3 tygodnie!

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Teraz już dziesięć dni do końca.

Oj, berylu, jeśli dalej tak pójdzie, nie będziesz miał wiele roboty.

Ale wpadł dziś nowy tekścik, konkurs stał się dwucyfrowy. ;)

Niedobrze. Powyżej “10” Beryl się zawiesza :D

Oj, berylu, jeśli dalej tak pójdzie, nie będziesz miał wiele roboty.

I teraz nie wiem czy się cieszyć czy nie :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Ostatnia prosta!

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Sądząc po wyjątkowym spokoju w Krzyczącym Pudełku, podejrzewam, że dziesiątki konkursowiczów dopracowują tekst, by wrzucić go w czwartek :P 

Z całą pewnością tak właśnie jest :P

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Z całą pew­no­ścią tak wła­śnie jest :P

Czy te kopie robocze można liczyć już w setkach? :O

Dawać, dawać te opowiadania na czwartek. Nosorożec będzie deptał, tratował i taranował.

Po przeczytaniu spalić monitor.

Niech tylko nosorożec uważa na kłusowników z bronią palną :P

Kolejne 2 opowiadania na liście. Kto da więcej? Do końca mniej niż doba!

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Sza­now­ny Be­ry­lu, przej­mie proszę o nie bra­nie mo­je­go opo­wia­da­nia o Na­wi­ga­to­rze i ro­bo­tach pod uwagę w Twoim kon­kur­sie Od­zy­skać Twarz. (z ko­mór­ki ne daję rady przez edycję go z kon­kur­su wy­co­fać, krza­czy mi się). Bar­dzo dziękuję.Uważam, że wyrażając pu­blicz­nie i zde­cy­do­wa­nie ne­ga­tyw­ny sto­su­nek do udziału w por­ta­lo­wych kon­kur­sach opo­wia­dań be­to­wa­nych z nie betowanymi (bo uważam, że to dokładnie samo co do­ping albo gen­der w spo­rcie) sam i nie mam prawa mo­ral­ne­go, i nie mam dalej chęci, by w ta­kich kon­kur­sach star­to­wać.. Nawet jeśli to tylko zabawa. Kwestia zasad.

 

Może się uda...

http://altronapoleone.home.blog

Betowanie w konkursach na samodzielne indywidualne prace to zaprzeczenie samej idei uczciwej rywalizacji. Nie podoba mi się i nie zamierzam nazywać tego inaczej. To DOKŁADNIE to samo co doping i sterydy na olimpiadzie. Albo jedno, albo drugie. Razem się nie da!

Ale jak to, Rybaku? Wcześniej nie wiedziałeś, że będą w konkursie opowiadania betowane? Bo taka reakcja dopiero po przeczytaniu opowiadania Wiktora to jednak wygląda dosyć zabawnie...

Po przeczytaniu spalić monitor.

A co za różnica, przepraszam, że się wtrącę, czy ktoś da opowiadanie na betalistę, czy przed publikacją pokażę mężowi/przyjaciółce/stryjnie do przeczytania? Bo ja na przykład nigdy w życiu nie opublikowałam tekstu, który nie byłby wcześniej sprawdzony przez moje “zaufane bety”, a w każdym razie przynajmniej jedną z nich, co praktykuję od dawna, jeszcze od czasów kiedy muchy nawet nie goniły się o nowej stronie NF i opcji betalisty. I zgaduję, że większość osób czyni tak samo.

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Nie, nie wiedziałem. Dlatego wycofałem się. Jeśli doping w sporcie jest dla Ciebie zabawny, no to cóż...

Rybaku – zaraz odniosę się do Twojego komentarza, natomiast muszę przyznać, że zdumiała mnie Twoja reakcja i decyzja o wycofaniu się z konkursu. Jeszcze trzy miesiące temu aktywnie brałeś udział w konkursie, który odbył się na dokładnie tych samych zasadach, a co najmniej połowa opowiadań była betowania na portalu. Mówię tutaj o Sowach i Skowronkach. Dlaczego wtedy nie zaprotestowałeś? Trudno powiedzieć, żebyś nie wiedział – przy opowiadaniach stoi jak byk, kto betował, a i ludzie wspominają o tym dodatkowo w przedmowach.

W Sowach w ogóle na to, przyznam, nie zwróciłem uwagi, bo opowiadanie o nawigatorze powstało niejako POZA konkursem i zupełnie niezależnie od niego.

Spóźniony, zaspany, ale jednak: pozakonkursowo (jeśli organizator się nie zgodzi), konkursowo – jeśli się zgodzi, a biorący udział w konkursie nie zaprotestują – owoc gwałtownego natchnienia, w tempie ekspresowym (dziś pomysł, dziś wykonanie)

Jeśli radzę sobie z analizą tekstu, z powyższej wypowiedzi wynika, że chciałeś wziąć w nim udział.

Wiktorio, akurat Ty doskonale WIESZ z mojego grudniowego priva do Ciebie, w jakich okolicznościach pisałem właśnie wtedy to opko, a zatem – dlaczego w ogóle powstało.

Bądź łaskawa zatem wykreślić mnie z grona Twoich znajomych

 

Dziekuję.

Trudno jednak nie parsknąć śmiechem, widząc jak dorosły facet zachowuje się jak obrażone dziecko, bo nagle po X latach istnienia portalu odkrył, że teksty biorące udział w konkursach są betowane/konsultowane przed publikacją. 

https://fantazmaty.pl

Rybaku, błagam. Niezależnie od okoliczności osobistych i powodów napisania tego tekstu startowałeś z nim (usiłowałeś startować) w konkursie na zasadach, które teraz podważasz. Po wskazaniu Ci tego obrażasz się na mnie. Przyznam, że nie rozumiem tego postępowania.

Wiktorio, powiem Ci więcej – startowałem pomimo nieznajomości tych zasad :D.

A teraz wykreślaj, szybciutko :D

 

Fenrirrze: Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie (”Rewizor” ;))

:D

 

pozdr.

 

 

Każdy pisze jak lubi. Z betą lub bez. Sam zaprzestałem betowania własnych tekstów konkursowych, ale nie mam żadnego problemu z tym, że ktoś betuje opowiadanie przed konkursem. Porównania sportowe, które stosuje Rybak, są moim zdaniem przesadzone. W sporcie jeden ma trzech masażystów i pięciu sponsorów, inny ćwiczy sam i też wygrywa medal. Ajax z budżetem 28 mln euro na trzy pierwsze drużyny ograł niedawno Real z budżetem 680 mln. Pisarz, który ma coś ciekawego do powiedzenia i spoko warsztat, nie powinienem obawiać się kogoś, kto zapytał o kilka rad i z nich skorzystał w becie. Wygrana nawet lepiej wtedy smakuje. I pamiętajmy, że niemal każdy tekst literacki przechodzi spore przemiany podczas pracy redakcyjnej. Albo ocenia go przed publikacją ktoś bliski. Np. żona jak u Stephena Kinga.

 

Ps. Wybacz, ale Twoje wycofanie tekstu, Rybaku, po lekturze opowiadania Wiktora, wygląda jakbyś oddał pola w obawie przed "porażką". Naprawdę ciężko uwierzyć, że nie wiedziałeś o zasadzie dobrowolności w temacie betowania tekstów konkursowych.

Po przeczytaniu spalić monitor.

Trudno przejść obojętnie po kolejnym aroganckim wpisie, Fenrirrze, jakie często serwujesz na portalu. Nie ma to jak przyjść i palnąć swoje trzy grosze. Przyjąłeś sobie niefortunną metodę komunikowania się ze światem. Niefortunną dlatego, że prywatnie możesz być całkiem w porządku gościem, nie wiem tego,  ale komentarzami skutecznie temu przeczysz.

Kontakty z innymi osobami, jeśli pozbawione są znaczenia emocjonalnego, przestają się liczyć. D.G.

I tu się Mr. Marasie mylisz. A przede wszystkim nie doceniasz siły zasad, co tylko potwierdza, że walczę tu z wiatrakami. Naprawdę tak trudno Ci zrozumieć, że skoro wypowiadam się w taki sposób pod opowiadaniem kogoś biorącego udział w konkursie (samemu biorąc w nim udział) to absolutnie niemoralne byłoby pozostawienie swego opka w tym właśnie konkursie?

Dla mnie jedno jest kluczowe – Twoje zdanie: “Sam zaprzestałem betowania własnych tekstów konkursowych”. Czyli jednak widzisz i  wyczuwasz tę subtelną różnicę.

Moim zdaniem, żeby pogodzić zasady, czystość reguł i życie, wystarczyłoby wprowadzić na portalu w regulaminach konkursów prosty zapis, że prawo do betowania tekstów biorących udział w konkursach mają wyłącznie Autorzy, których opowiadania dotychczas nie zdobyły np. trzech (pięciu?) Bibliotek. I w ten sposób bardzo łatwo i dasz szansę początkującym amatorom – entuzjastom, i równocześnie wyprowadzisz oficjalnie uznawany tu na razie doping – z tutejszych konkursów – w odniesieniu do osób bardziej doświadczonych literacko.

Nie, Rybaku, wprowadzisz tylko instytucję wymieniania maili między znajomymi. Co zresztą i tak zachodzi. 

Darcon, jesteś ostatnią osobą tutaj, która ma prawo kogokolwiek pouczać o stylu komunikacji. :)

https://fantazmaty.pl

Darconie, pomijając formę, nie sposób przyznać racji Fenrirowi w treści.

Wiktor, chyba “nie przyznać racji”...?

 

Niemniej wydaje mi się, że to nie jest miejsce na osobiste wycieczki, Panowie, nieważne, co kto sądzi o czyich wypowiedziach.

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Tak?

To proszę wskazać mi chociaż jeden mój komentarz, w którym odnoszę się do konkretnej osoby w sposób personalny i obraźliwy, a nie bronię swoich racji, albo idei.

Kontakty z innymi osobami, jeśli pozbawione są znaczenia emocjonalnego, przestają się liczyć. D.G.

Joseheim, tak, zakałapućkałam się. :D No i właśnie od takich rzeczy jest beta!

Dla mnie to nie żaden manifest tylko foch jakiś. Stałybym w polu że swoim tekstem i wierzył, że jest lepszy od tych betowanych, bo to była świadoma decyzja, że piszę go sam i wystawiam do walki ufając swoim umiejętnościom.

Po przeczytaniu spalić monitor.

Rybak wycofał swój tekst z konkursu – ma do tego prawo.

 

Ale to nie jest właściwe miejsce na prowadzenie ogólnej dyskusji dotyczącej betowania tekstów, a już tym bardziej nie jest to miejsce na docinanie sobie i licytowanie się, kto w jaki sposób formułuje komentarze. Liczę na to, że wszyscy to rozumieją i już takich komentarzy tutaj nie będzie.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Pas, uświadomiono mi, że z Darconem dyskusja jakakolwiek sensu nie ma.

https://fantazmaty.pl

Jeśli myślisz, że staniesz, wskażesz mnie palcem i odciągniesz w ten sposób uwagę od własnego, notorycznego parskania śmiechem, to myśleć tak możesz.

Kontakty z innymi osobami, jeśli pozbawione są znaczenia emocjonalnego, przestają się liczyć. D.G.

Mniej niż 12 godzin!

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Mniej niż 12k do limitu górnego ;)

http://altronapoleone.home.blog

Dobiliśmy do 17. I to już całkiem porządnie wygląda :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Dawać, dawać!!! 

 

Czwartkowy dyżurny...

Po przeczytaniu spalić monitor.

Mr.Marasie, o teksty dyżurne w wątku konkursowym nawołujesz. A wcześniejsze konkursowe wszystkie przeczytałeś? ;)  

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Oczywiście że nie ;) Ale te czwartkowe na pewno przemagluje.

Po przeczytaniu spalić monitor.

No to kicha, bo moje piątkowe... ;(

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

18!

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Piątek to taki czwartek tylko zaraz po północy.

Po przeczytaniu spalić monitor.

18!

Czyli pełnoletniość osiągnięta ;) 

 

Piątek to taki czwartek tylko zaraz po północy.

Dokładniej to 16 minut po północy ;)

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

18! to 6402373705728000 tekstów. No to jury będzie miało przekichane. ;)

https://fantazmaty.pl

Żart, na który ja bym nie wpadł :P

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Dwie minutki...

EDYCJA:

No i ciach! 21 tekstów. Oczko.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

No i niestety się nie wyrobiłem z napisaniem tekstu... Życie zwyciężyło po raz kolejny. 

Powodzenia dla uczestników no i oczywiście dla beryla. 21 opowiadań to wcale nie tak dużo, więc sądzę, że powinien się wyrobić z ocenianiem w wyznaczonym czasie :)

więc sądzę, że powinien się wyrobić z ocenianiem w wyznaczonym czasie :)

Jest ktoś, kto we mnie wierzy! Dzięki :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Oj, moja wyobraźnia zadziałała i muszę wycierać ekran... :D

Mianowicie wyobraziłem sobie w tym momencie siwiuteńkiego jak gołąbek (Twoje dzieło, Staruchu!;) Beryla, stojącego niczym Longinus Podbipięta plecami do drzewa, z plikiem wydruków prac konkursowych sprzed 50 lat, i z zewsząd podchodzące do niego tłumy zombiaków – forumowiczów zgasłych bez doczekania się ocen i dlatego chóralnie inkantujących posępnym mamrotem: “Ależ wszyscy w ciebie wierzymy, Berylu”….

;D

laughyes

Częścią tolerancji jest uwolnienie się od kompulsywnej potrzeby słuszności - JeRzy

Wizja godna uwiecznienia, rybaku :)

Prawdę mówiąc osobiście chciałem przygotować obrazek obrazujący tę wizję, ale na razie nie mam czasu :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

:)

Idzie dobrze. Już pootwierałem opowiadania w zakładkach. Jutro zacznę czytać pierwszą przedmowę... ; )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Berylu drogi, czy wolno poprawiać drobne technikalia w tekstach, czy mamy czekać?

www.facebook.com/mika.modrzynska

Wolałbym, żebyście po upłynięciu terminu zgłaszania już nic nie poprawiali.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Czytam konkursowe opowiadania i nagle zorientowałem się, że godzina już późna... Szybkie kalkulacje nie pozostawiają wątpliwości, że przy obecnym tempie nie wyrobię się przed północą.

Zatem, zgodnie z obietnicą – jedna książka-niespodzianka zostanie doliczona do puli nagród.

Nie liczyłbym jednak na większe opóźnienie niż jeden dzień :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

A na którym tekście jesteś?

Babska logika rządzi!

Nie czytam w kolejności dodania :) Wyniki zapewne mogłyby być tej nocy, ale skoro i tak byłoby to już po północy, to myślę, że poczekamy z tym do jutrzejszego wieczora.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Jeszcze mu zostało 40 minut. :P

https://fantazmaty.pl

Nowa Fantastyka