- Hydepark: Konkurs na opowiadanie: Odzyskać twarz

Hydepark:

konkursy

Konkurs na opowiadanie: Odzyskać twarz

 

Zaraz, myślicie sobie pewnie, konkurs ogłoszony przez Beryla? Czy w takim razie w ogóle można spodziewać się wyników? Wydaje się, że łatwiej dostać się osobiście na meekhańskie pogranicze! Niestety, moja reputacja jako – mówiąc eufemistycznie – lekko przeciągającego ogłaszanie wyników jest powszechnie znana. Ale koniec z tym! Czas odzyskać twarz. Dlatego też ten konkurs będzie miał wyjątkowe zasady, ale o tym za chwilę.

 

Temat konkursu: napisz opowiadanie, w którym „upadły” protagonista poprzez swoje czyny odzyskuje (lub uzyskuje) uznanie w oczach otoczenia/społeczeńswa.

Publikacja: opowiadania muszą zostać opublikowane na naszym portalu i oznaczone tagiem konkursowym („Odzyskać twarz”). Opowiadania biorące udział w konkursie nie mogą być wcześniej publikowane.

Limit znaków: opowiadania muszą mieć nie mniej niż 10.000 znaków i nie więcej niż 50.000 znaków (według licznika na stronie).

Termin: od dnia ogłoszenia konkursu do 7 marca br.

Jedna osoba może zgłosić do konkursu tylko jedno opowiadanie!

Nagrody: autorzy 5 najlepszych opowiadań zostaną nagrodzeni jednym egzemplarzem książki „Każde martwe marzenie. Opowieści z meekhańskiego pogranicza” Roberta M. Wegnera, które ufundowało wydawnictwo Powergraph.

Ogłoszenie wyników: do 17 marca br.

Ale…

 

Jeśli wyniki zostaną ogłoszone po podanej wyżej dacie, to za każdy dzień zwłoki dorzucam do puli nagród jedną książkę niespodziankę. Żeby nie zabrakło mi odpowiedniej motywacji, a Wam ewentualnej rekompensaty za przedłużające się czekanie.

 

Czekam na Wasze opowiadania :)

Komentarze

obserwuj

Czy ta sama zasada dotyczy wyników Grafomanii 2018? XD

Ciekawiło mnie, kto pierwszy wspomni o Grafomanii i coś mi podpowiadało, że przeczytam o niej już w pierwszym komentarzu... :) To, ekhem, specyficzny konkurs. Ale na pewno ogłoszenie wyników Grafomanii 2018 będzie częścią rehabilitowania się :) I nastąpi już niedługo! Na pewno.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Wow! Każdy uczestnik dostanie książkę! Albo i dwie! ;-)

Babska logika rządzi!

To, ekhem, specyficzny konkurs

Jak będzie jakiś plebiscyt na portalową frazę roku, to chyba wiem co się zaczyna wyrywać na prowadzenie ;-)

 

Temat fajny. Limit fajny. Tylko termin, jak by to powiedzieć...

Historia to uzgodniony zestaw kłamstw.

@Berylu, powieści Wagnera są dla mnie umiarkowanie interesujące. Mogę je sobie kupić. Dla mnie – zero motywacji i przepraszam, że to napiszę – niesmak. Proszę, nie idźcie w to, gdyż nie ma przyszłości. Co ma, nie wiem? Może trochę podejrzewam lecz nie śmię pisać o tym. Napiszę tylko – model biznesowy powinien być klarowny. Żadne tam “wishfull thinking” i podążanie za sforą. Cholera, wiem, wszystko musi się spinać. Nie wiem, co dalej, jak dalej.

Edit: Temat inspirujący. 

Asylum – jeśli mam być szczery, to nie rozumiem. Ale przyjmuję do wiadomości.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Ok, ja też przyjmuję. Świat jest dziwny.

Chyba wiele rzeczy nie rozumiem, pewnie jest to większość. No way, idźmy dalej. Lubię jak porządkujesz, bo kocham zasady, choć kusi mnie aby pobrykać, lecz po to właśnie jest ogrodzenie, aby można było to robić. Z drugiej strony wiem, że odpowiedzialność. Sama też zamykam furtki. Eh, głupstwa piszę. Spać, natychmiast, 

A już zaczynałem szukać innego hobby...

Nie biorę narkotyków. Jestem narkotykiem - Salvador Dali

Asylum – jeśli mam być szczery, to nie rozumiem.

Myślę, że Asylum chodzi o “tanią” reklamę. Do tej pory większość konkursów miała książki niespodzianki, jako nagrody. Ta książka jest teraz w “promocji” w Empiku i kosztuje 34,30zł, więc nie jest to zawrotna cena. Tak więc reklama na portalu NF za sto kilkadziesiąt złotych to całkiem dobry deal. 

Z drugiej strony, książka ma notę 8,55 na 155 ocen na “lubimy czytać”, gdzie na polskim rynku malkontentów ocenę 7,5 uważam za bardzo dobrą, więc wydaje się, że książka broni się sama. 

Kontakty z innymi osobami, jeśli pozbawione są znaczenia emocjonalnego, przestają się liczyć. D.G.

A ja uważam, że idea zacna i Beryl świetnie wykorzystał pakiet książek z promocji wydawnictwa, przy okazji wiążąc konkurs ze swoją osobą. Dla mnie każdy konkurs, którego nagrodą nie jest publikacja, to wyzwanie, ćwiczenie, mobilizacja do pisania, a nagrody to tylko miły dodatek. A książki to najlepsze nagrody z możliwych.  

Tylko ten krótki termin trochę uwiera.

Po przeczytaniu spalić monitor.

Za każdy dzień przekroczenia terminu ogłoszenia wyników Grafomanii – flaszka

"Nie wiem skąd tak wielu psychologów wie, co należy, a czego nie należy robić. Takie zalecenia wynikają z konkretnych systemów wartości, nie z wiedzy. Nauka nie udziela odpowiedzi na pytania, co należy, a czego nie należy robić" - dr Tomasz Witkowski

Berylu, żarty żartami, ale całkiem na serio rozważ jedno. Co się stanie gdy w ostatnie kilka dni konkursu przyjdzie kilkadziesiąt zgłoszeń w górnym pułapie limitu znaków. Każdy chce szybkich terminów, ale tu jednak warto się zabezpieczyć jakimś dłuższym czasem na pracę jury – bo po dwóch miesiącach możesz mieć sporo autorów.

Asylum, ja też nie rozumiem, co masz na myśli. Ale jeśli nie odpowiada Ci nagroda, to masz dwa wyjscia: nie startować w konkursie, startować w konkursie, a w przypadku wygranej możesz zrobić to, co kiedys zrobił Sirin. Nagrodę, która mu nie pasowała osobiście przekazał do biblioteczki, nie pamiętam już jakiej fundacji, czy czegoś, ale to już nie jest istotne. Z pewnością jest to lepsze podejście, niż malkontenctwo i krytykowanie organizatora.

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Asylum, też nie rozumiem, o co chodzi. Konkursy portalowe to fantastyczna okazja do tego, żeby ćwiczyć warsztat – jest temat, jest limit, jest termin, czyli jest motywacja. A że przy okazji można zgarnąć książkę? No fajnie, zawsze parę złotych zostaje w kieszeni, które można wydać na przykład na inną książkę. Jasne, że największa motywacja jest przy konkursach z publikacją w tle, ale osobiście wystartowałam w CyberPunkcie, w którym nagrodami były gry (chyba też od początku wiadomo było, jakie), mimo że nie gram i gdybym była na miejscu podiumowym, odstąpiłabym nagrodę następnemu w kolejce.

 

Skądinąd na zeszłoroczne okazje dostałam jedną książkę, która już była w domu, a dwa razy taką, której jeszcze nie było, ale za to dwa egzemplarze na dwie osobne okazje. I co? Dublety pojadą do biblioteki polskiej gdzieś na wschodzie, bo w Krk jest fundacja, która się tym zajmuje i bardzo się cieszy, jak dostaje cokolwiek, co nie jest “Siekiewiczem i lekturami szkolnymi”, jak się wyraził organizujący rzecz człowiek.

 

EDIT: jedyne, czego bym tu się czepiała, to termin, bo punki były wstępnie zapowiadane na podobny, chyba że Cobold (patrzę na Ciebie) wydłuży deadline, ale napisał “Mamy klepnięty termin konkursu luty-marzec 2019”.

Historia to uzgodniony zestaw kłamstw.

Post obserwacyjny.

Kurczę, a ja bym chciała wygrać akurat tę książkę, dla mnie to zachęta. (Oczywiście nie wygram, bo nawet jakbym napisała genialne opowiadanie, to Beryl by mnie nie nagrodził ;p).

 

I cieszcie się, że macie dwa miesiące, Beryl chciał dać jeden!

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Beryl w jury, książkę mam... Hm, to niezbyt zachęcające. ;)

Ale temat bardzo ciekawy, chętnie poczytam, co tam stworzycie.

To Cobold już oficjalnie ogłosił punkowy konkurs?

Babska logika rządzi!

Obs.

 

Ale rzeczywiście, jeśli zgłoszeń będzie dużo, to czasu na czytanie dla jurka mało :)

"Taki idealny wyluzowywacz do obiadu." NWM

W czym problem z ewentualnym przedłużeniem ogłoszenia wyników? W końcu za opóźnienia można więcej książek dostać :)

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

No właśnie rzecz w tym, że zmowa konkursowiczów może doprowadzić do opóźnienia ogłoszenia wyników...

A to już problem Beryla... Najwyżej będzie czyścił własne półki z książek, jak mu braknie zasponsorowanych ;)

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Może taki jest tajny plan – uczestnicy dostaną komentarz do kodeksu cywilnego ;)

Historia to uzgodniony zestaw kłamstw.

Spokojnie. Nagrody tylko dla zwycięzców. Jednoosobowe jury zawsze może stwierdzić, że pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca nie przyznało...

Po przeczytaniu spalić monitor.

Może też uznać, ze nagroda jest dla autorów pięciu najlepszych opowiadań, a że autorzy mogą napisać tylko po jednym opowiadaniu, to problem z głowy, żaden autor nie może zgłosić pięciopaku :P

Zamiast snuć spiskowe teorie wzięlibyście się za pisanie opowiadań :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

berylu, niektórzy tu jeszcze UFO kończą :D

Używanie poprawnej polszczyzny jest bardzo seksowne

A czy Ty, Berylu, napisałeś już coś na “W głębi snów”? :D

A czy ja wyglądam na kogoś, kto byłby aktywnym pisaczem? :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

A to powyżej to nie opowiadanie? :O

On to biernie pisał.

"Nie wiem skąd tak wielu psychologów wie, co należy, a czego nie należy robić. Takie zalecenia wynikają z konkretnych systemów wartości, nie z wiedzy. Nauka nie udziela odpowiedzi na pytania, co należy, a czego nie należy robić" - dr Tomasz Witkowski

@śniąca @drakaina,  dziewczyny po przespaniu muszę i chcę zgodzić się z Wami! Przekonałyście mnie. Bardzo fajnie, gdy symbolem nagrody, oprócz samego symbolu, jest książka. Dzięki za przywołanie do porządku i argumenty.

Zareagowałam na pierwsze zdanie, a nie na konkurs, ponieważ ten jest super. Tytułem wyjaśnienia mogę dodać, że w pierwszym skojarzeniu połączyłam na sztywno dwie rzeczy: pisanie i książkę. Innymi słowy  –  pisanie po to, aby otrzymać książkę, czyli że powodem pisania ma być tylko i wyłącznie chęć otrzymania książki. Naturalnie, że tak nie jest, dzisiaj (po przespaniu) odzyskałam rozum.

@berylu, przepraszam za nieznośny i niezrozumiały komentarz.

Joseheim, zawsze jeden egzemplarz może się berylowi w domu przypadkiem zapodziać, nawet bez jego wiedzy :D 

No, albo Beryl uzna, że tylko 4 teksty zasługują na wyróżnienie ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Wszystko jest możliwe :D

Nic nikt jeszcze nie publikował w temacie :D Nikt nic pasującego nie betuje?

Nie biorę narkotyków. Jestem narkotykiem - Salvador Dali

Czekamy na ostatni dzień, żeby zrobić Berylowi niespodziankę. ;-)

Babska logika rządzi!

Czy możemy spodziewać się interesującej i inspirującej ilustracji konkursowej? :3

Nie biorę narkotyków. Jestem narkotykiem - Salvador Dali

Oczywiście. Proszę:

 

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Beryl ma talent plastyczny :O

Nie biorę narkotyków. Jestem narkotykiem - Salvador Dali

Nie wiem jak wy, ale ja się czuję zainspirowana tym obrazem.

 

 

Może bardziej do pisania bajki dla dzieci niż poważnego opowiadania, ale ma co wybrzydzać.

Fajne, bo może narysowane przez Ciebie Berylu i super, że bez fajerwerków. A temat poważny! Dorośli tracą twarz, eh – za często. 

Cieszy mnie, że moją pracą artystyczno-malarską mogłem kogoś zainspirować!

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Temat konkursu bardzo ciekawy choć dość trudny. W ramach postanowienia noworocznego dotyczącego pisania postaram się wystartować. O ile znajdę czas pomiędzy pisaniem artykułów(równie porywające tematy) o budownictwie i ogrodnictwie :-)

Będę trzymał kciuki, żeby udało Ci się znaleźć czas :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

“Opowieści “ są zdecydowanie poza moją sferą zainteresowań, ale konkurs fajny, więc wrzuciłem... Tym bardziej że znów, jak w sowach i skowronkach,  samo przyszło.:D

No i żeby było symetrycznie, tym razem nie jako ostatni, ale jako pierwszy.

No, proszę! Pierwszy tekst! :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Już sobie ostrzę ząbki na kolejną opowieść :)

Historia to uzgodniony zestaw kłamstw.

Doczytałem. Berylu, naprawdę chcesz dać pięciu laureatom aż jedną książkę?:/ A nie boisz się, że się o nią poturbują?;p:DD

Wierzysz, że Beryl ogłosi wyniki w terminie? ;-)

Babska logika rządzi!

Niezły temat :) Mam już nawet, od jakiegoś czasu, pomysł, który świetnie się wpasuje...

Znałem go, Horacy

Termin terminem, nagrody nagrodami. Kumple od piłki w podstawówce zawsze powtarzali – Ci najlepsi, szóstkowi – że liczy się sama radość z gry, a nie efekt.

U mnie efekt był zwykle podobny. Raz miałem wstrząśnienie mózgu, jak graliśmy w kosza :D

Nie biorę narkotyków. Jestem narkotykiem - Salvador Dali

Skoro już padło pytanie o rozstrzygnięcie Grafomanii 2018, to może powinno też paść o Grafomanię 2019? Nie, żebym był zainteresowany, ale pewien kapitan mnie ciągle wypytuje :)

\m/

"Nie wiem skąd tak wielu psychologów wie, co należy, a czego nie należy robić. Takie zalecenia wynikają z konkretnych systemów wartości, nie z wiedzy. Nauka nie udziela odpowiedzi na pytania, co należy, a czego nie należy robić" - dr Tomasz Witkowski

W tym roku Grafomanii nie będzie!

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

/w\

"Nie wiem skąd tak wielu psychologów wie, co należy, a czego nie należy robić. Takie zalecenia wynikają z konkretnych systemów wartości, nie z wiedzy. Nauka nie udziela odpowiedzi na pytania, co należy, a czego nie należy robić" - dr Tomasz Witkowski

Buu

Historia to uzgodniony zestaw kłamstw.

W sumie mnie tam rybka, w końcu mogę sobie znaleźć inny konkurs, jak już znajdę czas, aby coś skrobnąć. Tylko Rape może się poczuć rozczarowany... Oby nie zrobił czegoś głupiego ;)

Niech wysratuje poza konkursę

"Nie wiem skąd tak wielu psychologów wie, co należy, a czego nie należy robić. Takie zalecenia wynikają z konkretnych systemów wartości, nie z wiedzy. Nauka nie udziela odpowiedzi na pytania, co należy, a czego nie należy robić" - dr Tomasz Witkowski

Zawsze można napisać opowiadanie Grafomanii 2019 w ramach Odzyskać twarz (tekst w ostatnim  akapicie powinien odzyskać czytelną formę).

A może by zrobić oddolny konkurs grafomanijny?

Historia to uzgodniony zestaw kłamstw.

Nagrodą będą wyniki edycji 2018!

<lol>

Historia to uzgodniony zestaw kłamstw.

Ej, ale w tym roku kolej na Fantastów, nie na Grafomanię. Nie wieszajcie na Berylu niezasłużonych psów.

Babska logika rządzi!

Nie wieszajcie na Berylu niezasłużonych psów.

Wieszajcie na Berylu tylko psy zasłużone. ;)

Gdyby ci, którzy źle o mnie myślą, wiedzieli, co ja o nich myślę, myśleliby o mnie jeszcze gorzej.

Ja nikogo, zasłużonego czy nie, wieszać nie chciałem. Tak tylko zapytałem, a w zasadzie to nawet nie ja, tylko on. A on to tylko zombiaki wiesza, nie psy, no chyba żeby się jakiś nieumarły trafił.

Kolej na Fantastów? Hmm. Też fajnie.

Psów i wilków to wy zostawcie w spokoju!

Ej, ale w tym roku kolej na Fantastów, nie na Grafomanię.

Ktoś tu zna reguły tej gry :)

 

I proszę na mnie nic nie wieszać, niezależnie od tego, czy psy sobie na to zasłużyły czy nie!

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Może tym razem zdążę. W końcu tekst na UFO nadal się pisze, choć już dawno po terminie. A tu akurat taki bohater, który stara się odzyskać twarz. ;)

"Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków." - Jonathan Carroll

Ciekawe, czy Slender miał kiedykolwiek twarz czy raczej nie.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Nowa Fantastyka