- Hydepark: Automatyczny program do wykrywania powtórzeń

Hydepark:

inne

Automatyczny program do wykrywania powtórzeń

Napisałem mały programik, który skanuje tekst i wykrywa powtórzenia wyrazów na zadanym obszarze. Bardzo przydatne, jeśli ktoś pisze swój tekst w plikach tekstowych (np. w LaTeXu, HTMLu) i chce, aby był bardziej różnorodny.

Wykrywa różne odmiany słów, na przykład „fantastyczność” i „niefantazujący”, ignoruje wielkość liter i ma wsparcie dla wszystkich języków świata w Unicode. Można ustawić obszar powtórzeń i minimalną długość fragmentu słowa.

 

https://github.com/Antyradek/derepeater

 

Wystarczy skompilować za pomocą dowolnego kompilatora C i uruchomić w jakimś inteligentniejszym terminalu. Jest też standardowy plik pomocy w groff. Mogę umieścić program w AUR, jeśli ktoś uważa, że warto. Licencja GPL.

Testowane pod GNU/Linuxem, będzie działać też na innych Unixach. Na Windowsie może być trochę zachodu z instalacją potrzebnych programów, ale wierzę w was.

Komentarze

obserwuj

Marzyłam o czymś takim! <3

 

Tylko... Jak mogę to ruszyć na windowsie?

www.facebook.com/mika.modrzynska

Cudownie! Muszę wypróbować! ;)

"Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków." - Jonathan Carroll

Czekamy z utęsknieniem na wersję skompilowaną pod Windows i Maca. Daj znać!

Ja z kolei mam dystans:P, ponieważ to mechaniczne.

A gdy powędrowałam myślą do swojej fascynacji i obudzonych lęków (potem) wyczynami Alpha Go Zero, do artykułu Dukaja (wizji), na temat którego ostro spieraliśmy się – w kwestii możliwe/niemożliwe i w jakim z zakresie, to chyba nie chcę.

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Nowa Fantastyka