- Hydepark: Pocztówka ze słonecznego Mordoru - KONKURS

Hydepark:

konkursy

Pocztówka ze słonecznego Mordoru - KONKURS

Zasady w pierwszym komentarzu. 

Komentarze

obserwuj

Konkurs “Pocztówka ze słonecznego Mordoru”

 

Lato się kończy, wakacje się kończą… Więc może czas na ostatnią podróż w tym sezonie?

Wybierzcie się – czy to ciałem, czy to duchem – do innych światów i ciekawych miejsc, tych dobrze znanych lub jeszcze nieodkrytych, a potem… wyślijcie pocztówkę. Skądkolwiek i do kogokolwiek.

 

 

Mam przyjemność przedstawić szanowne grono jurorów-podróżników, którzy przechwycą Waszą korespondencję i poddadzą ją surowej ocenie. Panie i Panowie, oto załoga Intergalaktycznego Centrum Przechwytu Pocztówek: Cyklotrimetylenotrinitroamina, Kam_mod, Śniąca, Nevaz i Funthesytem.

 

Na czym dokładnie polega zadanie? Chcemy, byście napisali krótką historię, która zmieściłaby się na odwrocie pocztówki. Może ona zawierać zwrot do adresata (choć prosimy, by sam zmyślony adres pominąć), podpis, post scriptum i wszystko inne, co wypisuje się na pocztówkach, ale zastanówcie się, czy chcecie tracić cenne litery na zwykłe „pozdrawiam cieplutko”, ponieważ limit wynosi tylko 1001 znaków według licznika strony i jest nieprzekraczalny. Oczywiście element fantastyczny wymagany, mile widziana będzie oryginalność i formy, i treści.

Może będzie to pocztówka do przyjaciela z innego wymiaru? Albo tajna wiadomość międzyplanetarnej mafii? A może pocztówka z Paryża, w którym dzieją się dziwne rzeczy? Albo z nawiedzonego Wałbrzycha, postapokaliptycznego Singapuru, futurystycznego Winterfell czy steampunkowego Pacanowa?

 

Pocztówki można publikować od teraz do 30 września 2017 roku, do godz. 23.59. Każdy użytkownik może opublikować jeden tekst. Anonimowe opowiadania nie będą rozpatrywane przez jury.

 

A nagroda dla zwycięzcy jest chyba oczywista – pocztówki z następnych podróży naszej załogi. Może nawet napiszemy na nich jakieś krótkie opowiadanie…? ;)

 

Zapraszamy do zabawy i powodzenia!  

Aaaa, taki konkurs uknuliście. OK. :-)

Babska logika rządzi!

Taak, zobaczyłem wczoraj pocztówki na biurku, przypomniałem sobie, że mi nie odpuścisz, Finklo, i jakoś tak wyszło :)

Nareszcie coś dla mnie.  :-)

Mówisz – masz!

Coboldzie, szybko poszło! 

To poczta w niedzielę też pracuje? ;-)

Babska logika rządzi!

Na innych planetach może być właśnie środa, czwartek, a nawet – o zgrozo – poniedziałek ;)

Intergalaktyczna? I do tego w taką pogodę, gdy z domu psa, a nawet kota szkoda wyganiać? Oczywiście, bo inaczej to... w czasie deszczu dzieci się nudzą ;)

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Lato się kończy, wakacje się kończą

NIEPRAWDAAAAAAAAAAA :’[

Jeżeli istnieje idealna pogoda na siedzenie przed kompem i pisanie, to to jest dzisiejsza pogoda.

No nieźle.

Konkurs nawet fajny, chętnie bym coś napisał, jeśli nie zapomnę w natłoku wrześniowych obowiązków i innej pisaniny.

"Nie wiem skąd tak wielu psychologów wie, co należy, a czego nie należy robić. Takie zalecenia wynikają z konkretnych systemów wartości, nie z wiedzy. Nauka nie udziela odpowiedzi na pytania, co należy, a czego nie należy robić" - dr Tomasz Witkowski

Czy do konkursu może wejść pocztówka z delegacji?

Sympatyczny pomysł!

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Dzięki, Bemik, i czekamy na Twoją pocztówkę! :)

Ajzan, Bailout, Skoneczny – na Wasze też czekamy. 

A do Finkli chyba nie trzeba specjalnie zachęcić, bo raczej nie przepuści okazji ;)

No ba! A kto napisał pierwszy komentarz pod zasadami? :-)

Babska logika rządzi!

Najczujniejsza osoba na tym portalu ;)

Konkurs ogłoszono zaledwie wczoraj, a już jest osiem zgłoszonych prac.

Cieszy mnie tak liczny odzew :)

Czekam na więcej!

Czy musi być to koniecznie pocztówka? Nie może być na przykład tekst reklamacji, email albo coś podobnego od jednej do drugiej osoby?

Informuję Jury, że dokonałem lekkiej modyfikacji konkursowego tekstu. W końcu jak pocztówka, to pocztówka!

Antyradku, to musi być treść pocztówki. Ale jeśli Twoja wena podpowiada Ci, żeby na pocztówce z jakiegoś powodu znalazł się tekst reklamacji – proszę bardzo. 

 

Coboldzie, informacja przyjęta.

Ale niech pozostali uczestnicy się nie obawiają, za ilustrację/grafikę dodatkowych punktów nie będzie. Chyba że w jakiejś innej kategorii :)

funthesysytem – czy mogę edytować tekst przedmowy mojej pocztówki?

Piotrze, przeczytaj dokładnie, co Ci napisałem pod opowiadaniem. Sugerowałem tylko, żeby nie zmieniać tekstu i tytułu według przelotnego kaprysu, a jeśli jednak uznałbyś znaczącą modyfikację za konieczną, edytuj bez pytania, tylko nas o tym poinformuj, żebyśmy mogli zrewidować naszą ocenę. Osobiście uważam tytuł za istotny i chciałem też delikatnie – bo bezpośrednio jurorowi niezbyt wypada – zasugerować, że pierwsza wersja Twojego tytułu była po pierwsze poprawnie zapisana, a po drugie schludniejsza. 

Naprawdę musiałem to tłumaczyć czy się ze mną droczysz? :)

Dziękuję. Po prostu wolałem zapytać, bo ponoć kto pyta nie błądzi. Nic nie będę raczej zmieniał. Pozdrawiam!

Ej, a jak on może edytować tekst przedmowy, to ja mogę przedmówcy? Aaaale bym się ze Smykiem po Disneylandzie przejechał.

Dajesz, Stn. 

:)

Tak dla porządku poinformuję, że dodałam jeden krótki wyraz. Sensu nijak nie zmieniło, ale teraz zdanie lepiej mi brzmi.

Babska logika rządzi!

Ale urwała... Lecę – a jakże – sprawdzić!

Aby nie robić takich problemów jak Finkla i inni uczestnicy ;) zdecydowałem się umieścić swoją pocztówkę na betaliście. Co by wyłapać wszystkie błędy i zebrać wszelkie sugestie. Jak ktoś jest głodny tekstów konkursowych lub chciałby zwyczajnie pomóc to zapraszam. Antypocztówka sondy Voyager na ciebie czeka!

Tymczasowy lakoński król

To i ja zamelduję, że zmieniłem dwa słowa, bo powtórzenia się wkradły, ale sensu szorta nie zmieniło.

No już nie przesadzajcie z tymi meldunkami. Chodziło mi o znaczące zmiany :)

Pocztówka? Hmm.

Czyli autorem tekstu jest bohater, który nie musi być polonistą i może robić błędy i pisać nieskładnie? Hmm ;)

Unfall – nie inaczej, dobrześ zgadł chłopie. U nos godojom inoczej, ale się tym nie przejmuj wcale. Hej! Z mojej strony to już syćko.

No, święto, jestem na bieżąco z pracami. Jeśli ktoś komentarza nie otrzymał to znaczy, że nie miałem nic do dodania, pocztówka była mi obojętna lub po prostu nie dałem rady dobrnąć do końca. Machnąwszy tak hurtem diagnozuję, że nie tylko dla mnie było to dziwne doświadczenie. W dobie komunikatorów sztukę pisania listów i kart powinniśmy ćwiczyć zdecydowanie częściej. Bo to nauka pisania zwięzłego, doceniania ograniczonej przestrzeni, swoistego limitu znaków w codziennej komunikacji. Nagle inaczej postrzegam ograniczenie na twitterze.

Jesteś pisarzem? Mień się najlepszym. Ale nie jesteś nim, póki ja jestem w pobliżu. Masz wątpliwości? To włóż rękawice, sprawdź z czego jesteś ulepiony. Zacznij wymierzać ciosy za to w co wierzysz. Boksuj w klawiaturę, na litość boską!

Melduję Jury, że zmodyfikowałem pierwsze zdanie mojego tekstu, dodając jedno słowo, które może nieco ułatwić interpretację.

Bemik, odpadam. :D

Niedawno musiałem odręcznie napisać pismo do urzędu (tak, chcieli odręcznie; tak, pytałem; nie, nie wiedzieli dlaczego; taka procedura) i mimo że charakter pisma mam nawet znośny, to zużyłem sześć kartek zanim wyszło w miarę schludnie.

Także, dziękuję.

Edytory to zło.

Jakiś błyskotliwy tekst z internetów.

Meldunek przyjęty, Lordzie. 

 

Shadziowaty, fajnie, że tym razem się przełamałeś i komentowałeś :)

Przypominam, że została doba na wysyłanie pocztówek :)

funthesystem

Wrodzona polaczkowatość kazała wsadzić nochala w cudzą korespondencję :D

Jesteś pisarzem? Mień się najlepszym. Ale nie jesteś nim, póki ja jestem w pobliżu. Masz wątpliwości? To włóż rękawice, sprawdź z czego jesteś ulepiony. Zacznij wymierzać ciosy za to w co wierzysz. Boksuj w klawiaturę, na litość boską!

No dobra, my tu gadu, gadu, a gdzie wyniki? :)

Kontakty z innymi osobami, jeśli pozbawione są znaczenia emocjonalnego, przestają się liczyć. D.G.

Darcon, jeśli szukasz podpowiedzi, możesz zerkać, aż pod najnowszą pocztówką pojawi się “przeczytałem” od wszystkich pięciu jurorów. Wtedy będzie można oczekiwać na wyniki :)

www.facebook.com/mika.modrzynska

Dobra, ustawiam automatyczne odświeżanie co 7 koma 2 sekundy dla najnowszej pocztówki. Podpiąłem się pod serwery NASA, więc pewnie będę znał wyniki, zanim się tu pojawią ;)

Kontakty z innymi osobami, jeśli pozbawione są znaczenia emocjonalnego, przestają się liczyć. D.G.

Prosimy o cierpliwość. Część jurków potrzebuje jeszcze czasu, więc wyniki będą nie wcześniej niż jutro wieczorem (a możliwe, że później). 

Tradycyjnie zachęcam do typowania faworytów :)

1.Blackburn – MNEMOPSIS

2.Cerleg – Entliczek – pentliczek

Kontakty z innymi osobami, jeśli pozbawione są znaczenia emocjonalnego, przestają się liczyć. D.G.

Coś mi się widzi, że spora część widzi siebie jako zwycięzców :) I przez skromność swoje typy podać się wzbrania :)

Kontakty z innymi osobami, jeśli pozbawione są znaczenia emocjonalnego, przestają się liczyć. D.G.

Darconie masz rację. Dziękuje też, że niektórzy typują mnie do wysokiego miejsca.

 

Czytałem chyba wszystkie zamieszczone pocztówki i kilka z nich wbiło mi się w pamięć. Z pewnością na wyróżnienie zasługują poniższe teksty:

 

Blackburn - MNEMOPSIS

Nimrod - Droga Prapraprababciu!

 

Najbardziej podobało mi się, że te teksty wyróżniały się pomysłem i starają się coś więcej przekazać. Zmusić do drobnej refleksji. Moim zdaniem to niezwykle ciężko osiągnąć mając do dyspozycji tak niewiele znaków. Dokładnej koleności nie będę podawał bo musiałbym rzucać monetą.

 

Antyradek – Wypchaj się tym barem mlecznym

Zalth – Spotkanie rodzinne

Magan – Powrót do domu

 

Te teksty bardzo mnie rozbawiły, co jest kwestią bardzo subiektywną. Były też bardzo dobrze napisane, jednak zwyczajnie bardziej doceniłem teksty znajdujące się wyżej. Ot taka moja opinia.

Tymczasowy lakoński król

Takie grono: cobold, rosabelle, Bailout, Blackburn, Nimrod, thargone, kchrobak. :)

 

edit: OneTwo. :)

Jakiś błyskotliwy tekst z internetów.

Moje typy: Finkla (za pomysłowość i dobrą zagadkę, którą rozwiązałam wyłącznie dzięki pomocnym komentarzom bystrzejszych ode mnie czytelników), NWM (podobnie jak Finkla, ale przede wszystkim za KOMUNĘ NIEBIESKICH SKRZATÓW!), Cobold (za pierwszy <chyba> tekst rebus, w dodatku z pocztówką!), OneTwo (za całkiem unikatowe podejście do tematu i uderzenie w nostalgię), Annn (za boćki oraz sówkę <3 i umieszczenie nienachalnej satyry politycznej)

Tomorrow, and tomorrow, and tomorrow, Creeps in this petty pace from day to day, To the last syllable of recorded time; And all our yesterdays have lighted fools The way to dusty death.

Głosy już przeliczone, zwycięska pocztówka znana, czekam jeszcze na zatwierdzenie wyników przez pozostałych jurków... ;)

Chyba że zaczniecie się domagać natychmiastowego ogłoszenia, kto wygrał. 

No to chyba się domagamy. Co będziemy czekać... Nie, konkurencjo? ;-)

Babska logika rządzi!

Szybsze wyniki – szybciej można zacząć pić na pocieszenie. Tak, że tego.

"Nie wiem skąd tak wielu psychologów wie, co należy, a czego nie należy robić. Takie zalecenia wynikają z konkretnych systemów wartości, nie z wiedzy. Nauka nie udziela odpowiedzi na pytania, co należy, a czego nie należy robić" - dr Tomasz Witkowski

Też jestem za, skoro już głosy policzone, to co jeszcze jest do zatwierdzania?

Tomorrow, and tomorrow, and tomorrow, Creeps in this petty pace from day to day, To the last syllable of recorded time; And all our yesterdays have lighted fools The way to dusty death.

Forma wyników :P

Ale już są!

Gdyby ktoś nie dostał ode mnie jurorskiego komentarza, krzyczeć. 54 pocztówki, więc można by którąś niechcący przeoczyć. 

Nowa Fantastyka