- Hydepark: Fantazje Zielonogórskie 2017

Hydepark:

konkursy

Fantazje Zielonogórskie 2017

Nadchodzi czas Fantazji!

 

Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra ogłasza VII edycję otwartego konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie na opowiadanie fantastyczne inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Zielonej Góry. Prace powinny być osadzone w konwencji szeroko pojmowanej fantastyki (sci-fi, fantasy, horror, legendy miejskie, realizm magiczny, itp.) splecionej z wątkami zielonogórskiej historii lub codzienności. Najlepsze konkursowe opowiadania zebrane zostaną w postaci antologii.

 

Sądzimy, że wiedzę o Zielonej Górze i jej bogatej historii można upowszechniać również za pomocą fantastyki. Klimat i metafizykę miasta można budować także w świecie wyobraźni. Chcielibyśmy, aby co roku o kolejny tomik rozrastała się biblioteczka zielonogórskich fantazji, marzeń i koszmarów. Na półkach czytelników stoi już sześć tomów tekstów o naszym fantastycznym mieście, a w 2015 roku Fantazje zwyciężyły w prestiżowym plebiscycie Nasze Dobre Lubuskie.

 

Konkurs towarzyszy tegorocznym 31. Bachanaliom Fantastycznym, które odbędą się we wrześniu 2017 roku w Zielonej Górze. Wtedy też ukaże się antologia z najlepszymi tekstami. Zwycięzca naszego konkursu, prócz publikacji i chwały, otrzyma też nagrodę finansową w wysokości 1000 zł.

 

W tym roku Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra obchodzi swoje 35 urodziny! Z tej okazji wszystkim chętnym proponujemy dodatkową zabawę: czekamy na opowiadania w których nawiążecie literacko do ZKF Ad Astra (szczegóły w regulaminie konkursu).

 

Opowiadania należy nadsyłać do 1 czerwca 2017 r. na adres: fantazjekonkurs@gmail.com. Ich objętość nie może przekraczać 35 tys. znaków.

 

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.fantazje.adastra.zgora.pl

 

Sekretarzem konkursu jest Maciej Dobrowolski. Kontakt poprzez emaila konkursowego.

Komentarze

obserwuj

Kto posłał? No kto?

"Świryb" (Bailout) | "Fisholof." (Cień Burzy) | "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

Nie za późno na ogłoszenie? Termin nadsyłania upłynął 1 czerwca!

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Ogłoszenie było z 24/03 – tylko nikt nie zauważył ;-) Ja pytam, kto posłał... ;-)

"Świryb" (Bailout) | "Fisholof." (Cień Burzy) | "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

Ryba – chyba masz wyróżnienie :) Jeśli to ty, to wielkie gratki :D

No to już, wiemy, kto wysłał ;) Ja też będę, ja też!

The only excuse for making a useless thing is that one admires it intensely. All art is quite useless. (Oscar Wilde)

Serdeczne gratulacje :)

... życie jest przypadkiem szaleństwa, wymysłem wariata. Istnienie nie jest logiczne. (Clarice Lispector)

Mirabell, wybacz, nie wszystkie nicki potrafię skojarzyć z nazwiskami. Bardzo ci gratuluję :D

Było wyróżnienie. I była też przezacna korektorka, która trzepała malowniczo skórę za przecinki ;-D Ale to trzeba przyjechać, żeby zobaczyć live (a warto, taaaki standup – w dodatku nieoficjalny, przed budynkiem, więc bez cenzury) ;-D

"Świryb" (Bailout) | "Fisholof." (Cień Burzy) | "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

Nowa Fantastyka