- Hydepark: Wykopalisko - poleć swój stary tekst

Hydepark:

opowiadania

Wykopalisko - poleć swój stary tekst

Nasze portalowe archeolożki natchnęły mnie do zaproponowania tematu, w którym w trochę zorganizowany sposób moglibyśmy reklamować swoje stare teksty i zachęcać do ich przeczytania.

Niektórzy z nas publikują na tej stronie od dłuższego czasu (np. mój najstarszy, wciąż wiszący tutaj tekst to publikacja z września 2012 roku), a jak wiadomo baza użytkowników zmienną jest i chociaż odeszło wielu tych, którzy byli z nami od początku, pojawiło się mnóstwo nowych użytkowników, którzy nigdy nie mieli szansy na zapoznanie się z naszymi starymi tekstami. Mam nadzieję, że ten temat to zmieni i przynajmniej parę staroci zostanie odgrzebanych i przeczytanych :)

Ale żeby nie zrobił nam się z tego spamfest, proponuję dwie proste zasady:

  1. Każdy może zaproponować jeden (niekoniecznie swój) tekst (opowiadanie, szort, drabble) raz na tydzień,
  2. Linkowany tekst powinien być opublikowany co najmniej rok wcześniej.

I to by było tyle. Zapraszam do udziału :)

 

Komentarze

obserwuj

Dobry pomysł, Berylu ;)

Też lubię bawić się w archeologa, więc może zaproponuję:

Eferelin Rand – Polowanie na smoka

Krótki, zabawny, dość przewrotny tekścik... Powinien umilić moment życia.

Zaskoczmy autora komentarzami, może napisze coś nowego ;)

"Tam, gdzie nie ma echa, nie ma też opisu przestrzeni ani miłości. Jest tylko cisza."

http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/8433  Misja Lucjana.

To jest odpowiedni czas na takie opowieści –  jest świątecznie i słodko. 

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

To ja też zrobię użytek z tematu i zaproszę tutaj:

Mistrz Amadeusz

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

To ja zaproponuje wykopalisko z archiwalium (tekstu niestety nie da się komentować, autor też chyba już tu nie zagląda, ale to jedno z tych kilku opowiadań, które bardzo mocno utkwiły mi w pamięci): “Prawdziwa sztuka” autorstwa Vladimira van Veldena.

http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/2801

 

Nowych (i nie tylko nowych) użytkowników zapraszam do przeczytania mojego opowiadania:

Test Turinga.

Krótkie, lekkie i ciepło przyjęte w tamtym czasie. (Hmm... to już ponad półtora roku temu. Czas leci...)

 

Fajny pomysł, Berylu! Wręcz otwarłeś się o geniusz! :-)

Polecam „Obrazek ze śniegiem”. Historia ta, niestety, dziś jest bardziej aktualna niż w chwili powstania.

 

Zamiast opisu dodam komentarz, który zamieścił AdamKB: „Dawno nie czytałem tak krótkiego tekstu. który tak szybko i skutecznie wywoływał zmiany czytelniczych odczuć, od umiarkowanego zaciekawienia, co to będzie, przez lekkie znudzenie, zniecierpliwienie, że nic się nie dzieje, po końcowy rozdziaw zaskoczenia (...)”.

Widać w tej uwadze naczelny atut – tekst jest krótki! :-D ;-) Polecam Waszej uwadze! :-)

Nie jest człowiek większy ani lepszy, gdy go chwalą, ani gorszy, gdy go ganią. (Tomasz z Kempis)

Bello, Count – wydaje mi się, że zamysłem beryla było, aby w tym wątku polecać swoje stare opowiadania. Cudze można polecać w tym wątku: http://www.fantastyka.pl/hydepark/pokaz/15579 Niepiórkowe polecanki.

Bellatrix – przeczytałam polecany przez Ciebie tekst i naprawdę zrobił na mnie wrażenie. Nie dziwię się, że go pamiętałaś.

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Miła mi Bemik – akurat Beryl zaznaczył, że można również cudze... Zapewniam Cię, że moich tekstów z roku 2010 nie czytałabyś z przyjemnością ;)

Niepiórkowe polecanki to oczywiście również właściwe miejsca, jednak... nie mógłbym tam polecić piórkowego opowiadania. A tu, w przyszłości, mogę ;)

"Tam, gdzie nie ma echa, nie ma też opisu przestrzeni ani miłości. Jest tylko cisza."

Rzeczywiście, doczytałam się tego – zwracam honor blush

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Na tę zimową aurę z mojego repertuaru mogę zaproponować Rosół z gołębia. Albo raczej z menu ;P

To ja na ową aurę podrzucę Przypadek Falkora z Dragonezy sprzed trzech lat. Przypomniał mi się dziś ten krótki tekścik i nawet mnie rozgrzał ;)

"Po opanowaniu warsztatu należy go wyrzucić przez okno". Vita i Virginia

A ja zaadaptowałem tę zabawę w archeologa na swój sposób i wygrzebuję stare szorty (:D). Zacząłem od tych nagrodzonych piórkami, a jak mi się skończą, to zagłębię się w te biblioteczne. Zachęcam do zabawy wszystkich, którzy tak jak ja nie mają czasu na coś dłuższego. Szorta można przeczytać w autobusie, w kolejce, na przerwie. Warto tym bardziej, że nie ma chyba zbyt wielu zawodowych pisarzy, którzy uprawialiby takie krótkie formy. (Poza Etgarem Keretem nikt mi się nie nasuwa). Zatem uczmy się od siebie nawzajem. Na zachętę zacznę od syf.owego (tak to się odmienia?):

Januś miał przyjaciela 

Ciekawy, klimatyczny szort. Chyba nawet z jakimś przesłaniem. 

Polecam wam moje Odkupić sumienie, liczące sobie niemal 2 lata, wyróżnione przez samego Jajka w SF2015, a i czekające na swój ostatni głos do biblio ;) W obliczu ostatnich wydarzeń, szczególnie za oceanem, powinno was zainteresować.

Jesteś pisarzem? Mień się najlepszym. Ale nie jesteś nim, póki ja jestem w pobliżu. Masz wątpliwości? To włóż rękawice, sprawdź z czego jesteś ulepiony. Zacznij wymierzać ciosy za to w co wierzysz. Boksuj w klawiaturę, na litość boską!

To ja również, delikatnie, nienachalnie, przypomnę swój Archipelag Północny. Opublikowany dwa lata temu w szczycie Dragonezy, zbyt wielu odwiedzin nie miał. I teraz biedaczysko wisi z trzema głosami...

Wszystkich zapraszam, a szczególnie tych, których kręci morska opowieść ;-) Mam nadzieję, że w opowiadaniu znajdą coś dla siebie.

Mile widziane słowa krytyki zachwytu i inne komentarze ;-D

"A jeden z synów - zresztą Cham - rzekł: Taką tacie radę dam: Róbmy swoje! Póki jeszcze ciut się chce! Róbmy swoje!" - by Wojciech Młynarski

Zachęcam do przeczytania mojego tekstu “Telefon w bardzo nietypowej sprawie”. Myślałem o jeszcze starszych opowiadaniach, ale ten ma już ponad trzy lata, więc chyba też się nadaje.

Polecę swój stary “Soulex”, opowiadanie z motywem urbexu pisane z perspektywy wkurzonego, cynicznego gnoja. Dostało jeden punkt do biblioteki.

Z wymienionych tu mogę zachęcić do propozycji Naz i Blackburna, już je czytałem :)

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

Fiu, fiu, tu też oznaczają komentarze?

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Tak sobie ostatnio kopałem i znalazłem szorcik, może nie idealny, ale warto go przypomnieć lub się z nim po raz pierwszy zapoznać :)

Dwoje trupieszków – FoloinStephanus

 

A przy okazji przypominam, że raz na tydzień można coś polecić. Swojego lub cudzego. Szkoda pozwolić, by dobre teksty odchodziły w zapomnienie. Autorzy o nich pamiętają i na pewno będzie im miło, kiedy ktoś zajrzy :)

To ja nie zacznę od swojego, tylko od jednego z moich ulubionych tekstów na forum

 

Waranzkomodom jak nikt opowiada o zwycięstwie fizyki ;)

 

 

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

Z głębokich pokładów niepamięci roku 2010 wydobyłam świetne i szalenie dowcipne opowiadanie Baranka: http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/806

Serdecznie polecam!

Gdyby ci, którzy źle o mnie myślą, wiedzieli, co ja o nich myślę, myśleliby o mnie jeszcze gorzej.

Wątek umarł?

 

Gravel – Ocean 

Moim zdaniem bardzo niedoceniony tekst, który zasługuje na bibliotekę. 

A co tam, też zalinkuję. Będę samolubny i zachęcę do zajrzenia do jednego z moich tekstów:

http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/56842774

Może – jak już wreszcie coś napiszę – to zamiast do staroci zaproszę do świeżynki, ale się nie zanosi :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

W takim razie, ja też popełnię prywatę i zaproszę.

 

http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/3075

 

POGOŃ – tekst ma już dobre kilka lat i ugrzązł :-)

Jako że niedawno przechodziliśmy kolejną zmianę czasu, polecam “Dieta” http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/9291 

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

 

 

Ciekawy wątek, chyba jednak niewykorzystany. Wykorzystajmy go zatem.

Polecam opowiadanie, które znalazło się w roku publikacji na liście najlepszych tekstów “Esensji”– Operację “Koziorożec”. Link → http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/12757

Czy Krzyż Rycerski Krzyża Żelaznego, prezentowany powyżej, posiada znaczenie dla fabuły? O tak, może nie decydujące, ale istotne.

A czy  wspomniana w tekście piosenka ma znaczenie dla narracji? Raczej nie, ale śpiewano ją po obu stronach frontu, a w wykonaniu Marleny Dietrich nadal brzmi wspanialę.

Link → https://www.youtube.com/watch?v=hZAV4hsP5WU

Zapraszam. Komentarze mile widziane.

Lojalnie uprzedzam, że tekst jest długi.

Aż mnie świerzbią palce, aby wystukać mikro recenzję jakiemuś opowiadaniu, ale sam mam jedno niedopieszczone, więc deal jest prosty, drodzy archeolodzy – czytacie i komentujecie mojego szorta – 

 

http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/17115

 

ja czytam i komentuję wasze opowiadanie.

Nic tak nie pobudza ruchu jak transakcja wiązana ;)

 

Zapraszam :)

Polujesz na kolejne kliki? :D

Fun – raczej pożyteczne komentarze ;)

 

Byrzydko tak Blacktomie jęczeć o kliki :P

F.S

Foloin – Oj tam, od razu “jęczeć” ;) Po prostu korzystam z dobrodziejstwa Wykopaliska, które polecam wszystkim :D

Ps. Szykuj się bo w niedługim czasie odwiedzę któryś z Twoich tekstów :)

Loko, spoko :) Jest w HP sporo fajniastych wątków :)

Boim siem :D

F.S

Ostatnio polecałem tu “Dwoje trupieszków” Foloina. Myślę, że z jego piórkowym opowiadaniem też warto się zapoznać :)

To może i ja trochę odkurzę swojego starocia zawieszonego w czyśćcu.

“Magiczny tor”

http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/15716

Do przeczytania na jednym wdechu.

 

 

Chyba głupio tak bezceremonialnie się reklamować...

Przypomniało mi się moje stare opowiadanie, do którego mam słabość, a które przeszło tutaj raczej bez echa.

 

http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/16948

 

A przypomniało mi się, ponieważ usłyszałem niedawno, właśnie w kontekście tego tekstu, że “nie spodziewałam się, że tak ładnie potrafisz pisać o miłości”.

 

Chryste Panie, ten wątek wygląda jak wylęgarnia samouwielbienia. Ale co tam. Raz na jakiś czas można. :D

Skoro inni korzystają to i ja zaproszę do siebie. Jutro minie rok od publikacji opowiadania. Jakby ktoś miał ochotę zajrzeć, to zapraszam. :)

 

We mgle coś czai się

"Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków." - Jonathan Carroll

Wygrzebałem właśnie starego, świetnego szorta, któremu brakuje dwóch klików do biblioteki. A zdecydowanie powinien się tam znaleźć. 

 

Ajwenhoł – Dom czasu przeszłego

No właśnie.

Przeczytałam przed chwilą, też polecam.

Kliknąć nie mogę, ale nominowałam.

Przynoszę radość :)

To ja przypomnę mój tekścik, zatytułowany “Absolutny”, do którego mam pewien sentyment. Fantasy z domieszką science-fiction. Albo na odwrót ;-).

To już trzy lata i teraz chyba skrobię trochę inaczej – jakoś w tym roku ukaże się w NF moje drugie opowiadanie, po napisaniu którego przestałem tworzyć; częściowo z braku czasu, częściowo z powodu twórczego nasycenia – ale i te trzydzieści sześć miesięcy temu, mam nadzieję, nie było najgorzej.

 

http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/56844009

Kuźwać,  jak mawiają na Osiedlu Swoboda, co mi szkodzi. W końcu już po 2 latach wprowadziłem poprawki najwspanialszej Regulatorzy więc niech sie szort objawi światu!

 

http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/216

 

Miłego :)

 

 

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Czyżby zasada

Każdy może zaproponować jeden (niekoniecznie swój) tekst (opowiadanie, szort, drabble) raz na tydzień

nie obowiązywała szlachetnego Jajka? :)

Precz z sygnaturkami.

Proponujemy jeden tekst w tygodniu, dj, jeden! Musisz wybrać :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Ha, byłem pierwszy! :)

...nie banuj...

Precz z sygnaturkami.

Moment...

 

Hmm, patrzę na ten regulamin i wszystko wydaje mi się być ok.

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

No dobra, Dj, żart, chociaż udany, tutaj kończę :) Niniejszym przywracam wszystko do normy i zostawiam tylko jeden podlinkowany tekst – drabblami się zdążysz pochwalić :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Tak jest!

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

 

Opowiadanie ukazało się w e-booku, ale jest dostępne w moim profilu. “White Creek” jest pierwszym westernem, który napisałem. 

Link → http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/6472

Przekonajcie się sami, z cym zetknął się John Stuart w White Creek.

Zapraszam do lektury. 

Cześć! Chcę Wam przypomnieć mój stary tekst, świeżo wykopany z archiwum:) Wciąż jeszcze lekko zajeżdża stęchlizną, choć wietrzę go już kilka godzin. Przetrzepiecie go kilka razy i będzie jak nówka. Tu jest Niespodzianka http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/7850#koniec.

Zapraszam!

Chciałbym Wam podsunąć moje stare opowiadanie, “Chłód”. Uważam je za jeden z moich najlepszych tekstów. Science fiction, placówka naukowa na Antarktydzie i raczej sporo akcji. Opowiadanie z tych dłuższych, ale jest porozdziałowane, więc nie musi być na raz.

 

A znajdziecie je tutaj: http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/12568

„Widzę, że popełnił pan trzy błędy ortograficzne” – markiz Favras po otrzymaniu wyroku skazującego go na śmierć, 1790

O, też polecam Chłód, bardzo fajne ;)

Przynoszę radość :)

Polecę, a co tam. I tak pewnie nikt nie przeczyta dodatkowo, bo do długi tekst. Ale zawsze można spróbować. :) Jeden z moich “moich” ulubionych. 

Gość w dom, Bóg w dom.

                                                      http://static4.wikia.nocookie.net/__cb20121228135426/pirates/images/thumb/a/ac/JackSparrowProfile.jpg/250px-JackSparrowProfile.jpg

 

Ciekawe, na kogo głosował Jack Sparrow w ostatnich wyborach prezydenckich w USA... Pewnie na Donalda Trumpa.

Uważacie, ze to niemożliwe? Wcale nie. Przekonajcie się o tym sami, czytając “Kłopoty nie są moją specjalnością”.

Link → http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/6000

Komentarze mile widziane.

Stare opowiadanie, ale na pewno znakomicie przetrwało próbę czasu.

Zapraszam.                                                   

 

 

                                                            

 

Coś tu tak cicho i pusto... 

Zapraszam do “Jastrzębia ”,  pierwszego opowiadania fantasy, które napisałem. Dawno temu.

Link  →  http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/5575

Jastrząb jest pięknym ptakiem drapieżnym, chyba jednak o nie do końca poznanych jeszcze możliwościach.  A jakie posiadał bohater tej opowieści?

Przekonajcie się sami...

Pozdrówka.

To ja zaproszę do mojego znajomego, Fryderyka Frączka. Tekst z  2014 roku, zbrakło mu jednego głosu do biblioteki, może ktoś kliknie?

http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/11931 Fryderyk Frączek i prezent.

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

I namówiła. Fryderyk przeczytany, punkt przyznany :P

"Nie wiem skąd tak wielu psychologów wie, co należy, a czego nie należy robić. Takie zalecenia wynikają z konkretnych systemów wartości, nie z wiedzy. Nauka nie udziela odpowiedzi na pytania, co należy, a czego nie należy robić" - dr Tomasz Witkowski

Dzięki, Bailout. Wychodzi jednak na to, że liczyć nie umiem – dopiero teraz są cztery głosy. Może ktoś swój zabrał? Wolę tak myśleć, niż zastanawiać się, czy nie powinnam powtórzyć podstawówki :-(

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Myślę, że wszystko jest OK. Zgłoszenie jest w Nominacjach, ale zdaje się, że nie zostało jeszcze zaakceptowane przez wyższą instancję.

"Nie wiem skąd tak wielu psychologów wie, co należy, a czego nie należy robić. Takie zalecenia wynikają z konkretnych systemów wartości, nie z wiedzy. Nauka nie udziela odpowiedzi na pytania, co należy, a czego nie należy robić" - dr Tomasz Witkowski

Udało się z poprzednim, może uda się i z tym:

http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/11952 Fryderyk Frączek i przyjaźń.

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Ja chciałbym polecić swój tekst sprzed półtora roku – Interfejs – napisany na konkurs Obrazkowo 2016. Do Biblioteki brakuje mu aż dwóch klików, ale skoro od jakiegoś czasu wszyscy użytkownicy mogą współdecydować o tym, czy tekst do niej trafi, spróbuję wrzucić go zainteresowanym ponownie pod rozwagę. 

 

Interfejs jest pre-cyberpunkowym opowiadaniem o możliwościach, jakie daje połączenie komputer-mózg.

Tojestniewazne – nie pomogę, kliknęłam już półtora roku temu :-(

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

bemik: i bardzo Ci dziękuję :)

Może ktoś jeszcze postanowi rzucić okiem.

To ja polecę po starości. Tutaj mam swój pierwszy tekst wrzucony na NF.  “Czas spać, bracie.”

Ciekaw jestem odbioru przez nowych użytkowników, bo byłem przeświadczony wtedy, że sam “nos” i “talent” wystarczy, a poza tym, kto by się martwił warsztatem?

OK, długie to, jak i następne. Ale jak ktoś przebrnie przez pierwsze, to można zajrzeć do preqela.– “Studnia wiary” – które zdobyło grand-prix w SF 2015!

Wiem, przepraszam, tylko jeden tekst na raz. :)

Jakiś błyskotliwy tekst z internetów.

A ja zaproszę wszystkich do oryginalnego tekstu, który był odpowiedzią na zamieszczone swego czasu w dziale zagranicznym NF opowiadanie :) Taki, ekhem, eksperyment literacki, chyba dość dobrze przyjęty w czasie publikacji. Ciekawe, jak zostanie odebrany teraz :)

Kamil Podgórze jest teraz aktywny

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Regulatorzy – dzięki. Fantastyczne opowiadanie :)

Miło wiedzieć, Badi, że polecanka spotkała się z uznaniem. ;)

Gdyby ci, którzy źle o mnie myślą, wiedzieli, co ja o nich myślę, myśleliby o mnie jeszcze gorzej.

Jak nudne, to po co czytać? ;)

Kontakty z innymi osobami, jeśli pozbawione są znaczenia emocjonalnego, przestają się liczyć. D.G.

'Nudne' w przewrotny sposób. Nic się nie dzieje, ale mi się spodobało.

Darcon – Roger pięknie tam buduje klimat, warto zajrzeć.

Przynoszę radość :)

Serce zabiło mi mocniej, gdy zobaczyłem komentarz Reg w wątku “poleć SWÓJ stary tekst”. ;D

Dopiero dziś? Wszak polecam opowiadania już od pewnego czasu, tyle że nie swoje. Moich nigdy nie było. ;)

Gdyby ci, którzy źle o mnie myślą, wiedzieli, co ja o nich myślę, myśleliby o mnie jeszcze gorzej.

To i ja polecę mój stary tekst... Skoro można, a i rok minął od publikacji. ;)

http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/16893

"Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków." - Jonathan Carroll

Polecam fanom mitologii słowiańskiej świetne opowiadanie “Władca kniei”. Bardzo warto! Ze względu na długość miało mało czytelników, ale teraz brak mu jednego klika do biblioteki. Może ktoś się skusi?

http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/15381 

www.facebook.com/mika.modrzynska

http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/17132

 

W rocznicę publikacji przypominam tekst na konkurs wiedźmiński, którego ze względu na natłok wiedźmińskich opowiadań w tamtym czasie już mało komu się wtedy chciało czytać ;)

“Tekst ma się bronić sam. Pewnie, tylko bywa tak, że nie broni się on nie ze względu na autora, tylko czytelnika" --- Autor cytatu pragnie pozostać anonimowy :)

Znów polecam cudze, wybaczcie :) Zostały jeszcze dwie pocztówki z naszego konkursu, którym brakuje jednego klika do biblioteki. Może komuś wpadną w oko?

 

Za+pa-mięta=nie

Write for rights

www.facebook.com/mika.modrzynska

http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/17281

 

No więc skoro minął rok... to zapraszam, może druga szansa wystarczy, bo znowu półmetek do biblioteki ;) płodny nie jestem, z uwagi na czas, ale nadchodzi też następne, więc się przypomnę :) pozdrawiam!

Nie piszę nowych tekstów, więc pozostaje mi próba zainteresowania nowej publiczności starymi utworami :) A z okazji dzisiejszego dnia, myślę, że warto polecić ten:

WIGILIA :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Poczytamy z przyjemnością, Berylu, między sałatką i rozpakowywaniem prezentów :)

Po przeczytaniu spalić monitor.

Kochani mi wy moi mili! Chcę Was zachęcić do zerknięcia na moje stare opowiadanie, które trafiło do biblioteki, zostało nagrodzone piórkiem a ponadto zostało opowiadaniem Marca w którymś tam roku. Później zostało też wyróżnione, jako trzecie opowiadanie roku. Po drodze zostało także wydrukowane.

Całym sercem zapraszam do czytania Pana Misia – Czy Lisy śnią o gadających kurach.

 

http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/10824

Jestem sygnaturką i czuję się niepotrzebna.

Fanfick?

Jestem sygnaturką i czuję się niepotrzebna.

Chciałbym zachęcić użytkowników do zerknięcia na moje opowiadanie pt. “Inanis”.

Tekst pierwotnie został opublikowany pięć lat temu i został wyróżniony brązowym piórkiem. Przywróciłem go po zastosowaniu ogromnej ilości poprawek, tak więc obecnie jest jeszcze lepszy, niż był wtedy :)

ironiczny podpis

Zapraszam do czytania wszystkich tych, który przyszli po mojej epoce. Swego czasu opowiadanie bardzo się podobało, a teraz doszły ilustracje:

Pan Misio – czy lisy śnią o gadających kurach?

Jestem sygnaturką i czuję się niepotrzebna.

Bardzo sobie cenię wszelkie kometarze. A to, że ktoś polubił Pana Lisa, że Szczurek jest dzielny, czy cokolwiek. Rozdałem tę opowieść za darmo, więc chciałbym choć nieco feedbacku usłyszeć.

Jestem sygnaturką i czuję się niepotrzebna.

Ośmielam się przypomnieć short „O skrzydlatym wilku” z 2015 roku. Jego kontynuacja od ponad trzech lat szczęśliwie mieszka w Bibliotece, może więc i początek dostąpi tego zaszczytu?

Alex Fagus stworzyła do opowieści świetny rysunek (z dumą dodaję!). Dzięki Ninedin historyjka dostała w ubiegłym tygodniu trzecie polecenie do Biblioteki. Cel jest więc naprawdę blisko. :-)

życzę przyjemnej lektury!

 

Nie jest człowiek większy ani lepszy, gdy go chwalą, ani gorszy, gdy go ganią. (Tomasz z Kempis)

Ech, Wilku, teraz cel jest jeszcze bliżej. ;D

Gdyby ci, którzy źle o mnie myślą, wiedzieli, co ja o nich myślę, myśleliby o mnie jeszcze gorzej.

Dziękuję! :-)

Nie jest człowiek większy ani lepszy, gdy go chwalą, ani gorszy, gdy go ganią. (Tomasz z Kempis)

Cała przyjemność po mojej stronie, bo miałam okazję odświeżyć sobie fajne opowiadanko. ;D

Gdyby ci, którzy źle o mnie myślą, wiedzieli, co ja o nich myślę, myśleliby o mnie jeszcze gorzej.

Polecam swój stary tekst (hm, tekst? całe pięć słów :P), nie dlatego, że jakiś wybitny, ale z pewnego specjalnego powodu.

Zapraszam do ostatniego odautorskiego posta!

Częścią tolerancji jest uwolnienie się od kompulsywnej potrzeby słuszności - JeRzy

Też kliknęłam Wilkowego Wilka, więc chyba powinien już być w Bib?

http://altronapoleone.home.blog

Drakaina, to już jest w Bibliotece. Jeśli tekst trafia tam po czasie dłuższym niż ileśtam od opublikowania, to nie wyskakuje na stronie głównej.

Dokładnie. Żeby liczyć na notkę na głównej trzeba zachwycić co najmniej pięć osób w miesiąc.

Oki, to dobrze :) (w kwestii Wilka)

http://altronapoleone.home.blog

To ja wykopie jeden z najśmieszniejszych tekstów, jakie miałem okazję czytać na portalu. Parodia na polską kulturę reklamy w wykonaniu Podstuwaka: “Za siedmioma billboardami”.

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

Odkupuję samolubnie ten temat, ponieważ obecny pęd ku segregacji przypomniał mi moją starą miniaturkę:

Reforma.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Będąc równie egoistycznym jak Beryl, odkopuję temat. ;-)

Nie tylko zresztą z przyczyn samolubnych (choć z tych przede wszystkim :-P ). Wydaje mi się, że ten wątek jest zwyczajnie potrzebny. Odnośnie nominacji do Biblioteki mam ostatnio poczucie, że albo „tu i teraz”, albo wcale. To dobrze, że opowiadań dodawanych jest dużo i, że cała platforma aktywnie żyje i reaguje na bieżąco. Obawiam się tylko, że za chwilę dojdziemy do poziomu Twittera, na którym tweet „żyje” pół godziny, a dobry tweet półtorej (przynajmniej według Briana Solisa). Słowem – znaczenie zacznie mieć godzina dodania tekstu i przyda się bardziej wiedza z dynamiki social mediów niż talenta literackie, czy umiejętność opowiedzenia czegokolwiek, co skłania do refleksji.

Na ściemniałem, a teraz polecę moje marcowe „Panaceum”. To, że znalazło się na aucie (wraz z „Owocami spalonego lasu”) to przy tym moja wina, bo nie znalazłem czasu, żeby reagować na bieżąco komentarze. Mea maxima culpa.

Nie jest człowiek większy ani lepszy, gdy go chwalą, ani gorszy, gdy go ganią. (Tomasz z Kempis)

dokładnie trochę tak jest :) ja też przypomnę swoje dobrze przyjęte wypociny ;) choć tak naprawdę, żal bo winno być już coś nowego, tylko czasu na pisanie nie ma :(

 

https://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/3075

Ja polecę cudzy (Armoreda) tekst, zajrzały do niego trzy osoby (wliczając mnie), a naprawdę nieźle się czyta. Król Popiołów

Przynoszę radość :)

"Legendy" w antologii biją rekordy Fantazmatowe, a ja przypominam swój tekst z tego konkursu, który się do antologii nie załapał. Może ktoś jeszcze zechce przeczytać, zanim zdejmę go z portalu. Opowiadanie należy do świata mojej mikropowieści "Śniący rycerz".

Na zachętę fragment komentarza Cobolda: "

Pewniejsze dlatego skojarzyło mi się raczej z “Księgą Nowego Słońca” Wolfe’a – przez taki klimat inteligentnego fantasy, w którym czytelnik w pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że autor go robi w balona i nie pokazuje mu prawdziwych zdarzeń tylko jakieś cienie na ścianie jaskini.

 

"Druga śmierć Kewella":

 

https://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/20540

 

Po przeczytaniu spalić monitor.

Ja również polecę swój tekst napisany na “Legendy”, który też się nie załapał, ale parę punktów zdobył.  “Melodyjka” jest to również moje pierwsze opowiadanie, które dostało się do Biblioteki.

Odkopuję, do tego post pod postem.

W tym roku nie wzięłam udziału w konkursie świątecznym, ale za to chciałabym polecić mój tekst z poprzedniej edycji pt. “Świąteczna bajka”. Jest to prosta historia inspirowana mitologią nordycką z Lokim w roli głównej, Na warsztat wzięłam święto Jul, z którego wywodzą się niektóre świąteczne tradycje.

Ponieważ o ile pamiętam, to m.in. ja dałam punkty “Melodyjce” – pozwalam sobie zaapelować, żebyś napisała znów coś w tamtym uniwersum albo w podobnym stylu. Uważam, że to było bezwzględnie najlepsze Twoje opowiadanie, także dzięki temu, że stworzyłaś własny oryginalny, intrygujący świat, i ciekawego bohatera, uruchomiłaś wyobraźnię. No, ogólnie, to było po prostu najlepsze :)

http://altronapoleone.home.blog

Dziękuję, drakaino. ^^ Może kiedyś wrócę do tego opowiadania. Na razie skupiam się na mitologii nordyckiej. Tworzenie własnych interpretacji, dorabianie i przerabianie istniejącego materiału też jest fajne.

O, fajny temat. To ja polecę tekst, do którego zawsze będę mieć sentyment, jeden z pierwszych na portalu zresztą. Zajączek Pana Mumacza średnio pasował do tematyki konkursowej, ale jakoś tak chciałam się nim wtedy ze światem podzielić. W skrócie to trochę makabry i specyficzna interpretacja bajki o Kościeju Nieśmiertelnym.

to odkopię po dwóch latach :)

choć “idzie nowe”

 

https://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/3075

“idzie nowe”

O, proszę. Niedawno przypomniałam sobie jakieś Twoje opowiadanie, które mi się podobało, i zastanawiałam się, czy jeszcze coś kiedyś zamieścisz :) Czekam w takim razie, a to polecane przeczytam, bo akurat jego nie znam.

http://altronapoleone.home.blog

Nowa Fantastyka