- Hydepark: Absurdalny konkurs - WYNIKI

Hydepark:

konkursy

Absurdalny konkurs - WYNIKI

Cześć i czołem, w końcu są. 

Bardzo proszę o fanfary.

Emocje sięgają zenitu, niczym na Euro. ;)

Czy tym razem Polska strzeli gola? A nie, to nie te zawody. 

 

Już dłużej nie przeciągam. Oto WYNIKI Absurdalnego konkursu. Do wielkiej trójcy należą:

 

Pierwsze miejsce: cd4093 – Śmierć wyprzedana, ale mamy jeszcze kraba (26 pkt + 1 za bycie faworytem Bemik)

 

Drugie miejsce: Reinee – Szczur na patyku, serce w papierku (26 pkt)

 

Trzecie miejsce: Nevaz – Śmierć wyprzedana, ale mamy jeszcze kraba (24 pkt)

 

Jurorskie opinie dla zwycięskiej trójki:

 

Bemik:

 

cd4093: Urzekł mnie humor, taki trochę wisielczy, ale jednak. Od pierwszych wersów czułam się zauroczona: ubawiłam się magiczną bułką tartą do posypywania parasola, a zaraz potem poczułam współczucie dla brutalnie potraktowanego kaczego dzioba. A zdanie: Obie jednocześnie zyskałem i obie jednocześnie straciłem, skąd zatem mam wiedzieć, która z nich dawała mi szczęście? zapadło mi bardzo w pamięć – takie zwyczajne stwierdzenie, a jednocześnie dające tak wiele do myślenia.

Humor, groteska i poważne przemyślenia przeplatają się, tworząc bardzo smakowitą mieszankę: trochę zadumaną, trochę smutną, a momentami błyszczącą absurdalnym humorem. A najważniejsze, że cała opowieść jest taka ciepła i mimo wszystko budująca.  

 

Reinee: Znakomity thriller polityczny. Nieoczekiwana zmiana akcji i straszliwa manipulacja biednym człowiekiem. Tylko przykro, że dobro nie zostało nagrodzone, ale cóż… takie jest życie.

 

Nevaz: Krab krasomówca pierwszoklaśny, humor przedni. Smakowicie i soczyście, a to warte zastosowania w życiu: Nie patrz się w stronę boga losu, bo i nas zaprosi do stolika.

 

BardzoGrubaLola:

 

cd4093: Pierwsze dwa akapity kupiły mnie i przekonały do świata, w trzecim poczułam się obsypana tą bułką tartą, w sensie że dużo jej, a dalej to już było bardzo fajnie :) Mam słabość do tekstów, w których jest drugie dno, a tutaj ono było, posmarowane masłem, posypane bułką, doprawione bardzo przyjemnym absurdem.

 

Reinee: Tak jak lubię! Jest absurd, jest śmiesznie, dzieje się, papierek, serce, szczur i patyk mają swoją rolę… no nie wiem, co powiedzieć. Super. I napisane sprawnie.

 

Nevaz: Elegancki, bardzo dobrze napisany tekst, w którym idea absurdu – boskiego absurdu – zostaje całkowicie odwrócona. Krab wygrywający z bogiem miał w sobie coś z trickstera, przez co cała, dość prosta opowieść kojarzyła mi się z mitem. W tej sytuacji przymknęłam oko na lekki niedobór absurdu i cieszyłam się wizją restauracji, w której można zamówić wszystko, czyli chyba po prostu świata…

 

Morgiana89:

 

cd4093: Opowiadanie wciągnęło mnie od samego początku. Bardzo podobał mi się humor, który w odpowiednich miejscach bawił. Bułka tarta ma dla mnie od tej pory zupełnie nowe znaczenie. Bardzo interesująco wykorzystany tytuł. I ten krab. Absurd podany w najlepszym stylu.

 

Reinee: Ciekawa metafora ucisku i życia politycznego. Oby do tego nie doszło! Tekst bawi i wciąga, a tytuł idealnie wpasował się w opowiadanie. I kto by pomyślał, że tak można je napisać! Bardzo dobry tekst.

 

Nevaz:  Interesujący absurdalny pomysł. Obraz restauracji ładnie i żywo odmalowany. Prawie jakbym tam była! Ładnie pokazana scena boga z krabem. Trochę moralizatorstwa się wkradło, ale i tak bardzo mi się podobało. Dodatkowo ujął mnie sam początek i zakończenie. Bardzo fajnie zamknął historię.

 

Wyróżnienia dostają:

 

 Psychofish  Tydzień z życia nogi od stołu (22 pkt)

odyskorcz – Sprzedam wannę z mało używaną ektoplazmą (21 pkt)

Blue_Ice – Krótka, smutna, lecz zarazem pouczająca historia mężczyzny, który wszędzie widział kobietę w czerwonej sukience (12 pkt)

Skoneczny -Kot (10 pkt)

Enazet – Kot (9 pkt); Grucha – Krótka, smutna, lecz zarazem pouczająca historia mężczyzny, który wszędzie widział kobietę w czerwonej sukience (9 pkt)

BaruArlab – Krótka, smutna, lecz zarazem pouczająca historia mężczyzny, który wszędzie widział kobietę w czerwonej sukience (7 pkt)

 

W kilku słowach bardzo dziękuję moim koleżankom jurorkom za ogromną pomoc i chęć współpracy. Loli za pomoc w organizacji konkursu, a Bemik za chęć jurorowania i mobilizowanie nas do szybkiego rozwiązania konkursu. Bemik popychała nas do działania, czytania i zajęła się podsumowywaniem wyników, kiedy przy tylu dobrych tekstach ciężko nam było wybrać i na coś się zdecydować. Walka była zażarta!

 

I teraz najważniejsza sprawa dla naszych zwycięzców. NAGRODY! 

Pierwsze miejsce dostaje dwie książki.

 

Drogi, cd4093, napisz do nas, które książki chcesz. Masz dwie do wyboru. Skontaktuj się z Morgianą albo Lolą, żeby podać swój adres.

 

Reinee, dostaniesz to, co zostanie. Skontaktuj się z Morgianą albo Lolą, żeby podać swój adres. ;)

 

Dla Nevaza nic nie mamy. Pozostaje Ci chwała i pokłony. Dziękujemy! A nie, mamy nagrodę niespodziankę. Odezwij się do Bemik i koniecznie podaj adres do wysyłki. 

Komentarze

obserwuj

GRATULACJE!

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Gratuluję!

F.S

Gratki! :-)

Babska logika rządzi!

JAAAAAAAAA ALE BŁYSKAWICZNIE ROZWIĄZANY KOŃKURS!

 

Gratulacje!

I duże brawa dla sprawnych żyrystek! ;-) Ależ ostra konkurencja na pierwszych pięciu pozycjach... z Kamasutry, niah niah ;-)

"Świryb" (Bailout) | "Fisholof." (Cień Burzy) | "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

Było ciężko. Bardzo dużo dobrych tekstów się pojawiło.:)

"Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków." - Jonathan Carroll

Serdecznie gratuluję! ;-D

Gdyby ci, którzy źle o mnie myślą, wiedzieli, co ja o nich myślę, myśleliby o mnie jeszcze gorzej.

Gratulacje :)

Przynoszę radość

Zauważyliście pewną karmę? Koniec konkursu 31, a 13 rozwiązanie. A opowiadań też było 31 + jedno nieważne.

Gratuluję wszystkim uczestnikom! Było co poczytać.

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Brawa dla zwycięzców i wyróżnionych! :)

Gratuluję również organizatorom wysokiej liczby tekstów konkursowych – to zawsze sukces, jeśli w twoim konkursie bierze udział wiele osób :) A liczba jest zacna, aż się zdziwiłem widząc tyle opowiadań pod tagiem!

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Brawo! Gratuluję!

Gratulacje dla zwycięzców!

No nieźle.

Gratulacje! Dzięki jurorkom za finał. Pozdrawiam.

Hip hip hurra! :D

Graduacje dla nagrodzonych i dla nagradzających*!

 

* szybciuteńko te wyniki – konkurs, że mucha nie siada!

 

 

Mogło być gorzej, ale mogło być i znacznie lepiej - Gandalf Szary, Hobbit, czyli tam i z powrotem, Rdz IV, Górą i dołem

Gratulacje :)

Gratki :)

Tylko nie "Tęcza"!

Bardzo dziękuję za Wyróżnienie! :) Chyba ze szczęścia przebiorę się w czerwoną sukienkę :P

Gratulacje dla Wygranych i Współwyróżnieniowców :)))

I – muszę to w końcu napisać – to był świetny konkurs, temat i tytuły ekscytujące i inspirujące jak diabli. Zresztą ilość zgłoszeń niejako tę opinię potwierdza.

Pozdrowienia :)

 

Dziękuję:)

Gdy zobaczyłem, że już są wyniki, serce mi biło jak w podstawówce na konkursach ortograficznych. No i jest: pierwsze miejsce! Za opowiadanie z... błędem ortograficznym!

Gratuluję Współnagrodzonym i wszystkim Uczestnikom (być może niektórzy, jak ja, musieli przełamać się, żeby wrzucić tekst z zupełnie innej beczki). Jurorkom dziękuję za docenienie i szybkie rozwiązanie konkursu. To była wielka frajda!

Cieszymy się, że konkurs przypadł Wam do gustu i pozwolił puścić wodze fantazji! Fajnie, że tylu z Was podjęło wyzwanie. Cd, widać błędy ortograficzne liczą się mniej od opisanej historii. Teraz możesz spokojnie poprawić.:)

"Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków." - Jonathan Carroll

Gratulacje!!!

Wielkie dzięki za wyróżnienie! Blackburn, Foloinstephanus – a Wam za betę!

The rain it raineth on the just and also on the unjust fella; but chiefly on the just, because the unjust hath the just’s umbrella. (Charles Bowen)

A jakie ładne oceny opisowe. :) Gratulacje dla laureatów.

"Białka były czerwone, a źrenice większe niż całe oczodoły"

Ojacie, wyróżnienie? Bez żadnego punktu do bilioteki? I jeszcze w ciasnocie obok Naz? Nie spodziewałem się. Dziękuję i gratuluję zwycięzcom!

Gratulacje dla zwycięzców :)

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

Gratki.

Dziękuję bardzo i gratuluję zwycięzcy, wszystkim, którzy stanęli w szranki oraz  jurorkom za wytrzymanie w oparach absurdu :)

Gratulacje.

Winszuję :)

Nowa Fantastyka