- Hydepark: Cień pisarza - Rozmowa z Mirosławem Grabowskim, redaktorem książek

Hydepark:

inne

Komentarze

obserwuj

Bardzo ciekawy ten wywiad.

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Rzeczywiście wart uwagi. 

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Ten Pan ma ogromnie dużo klasy. Jest kilka takich zdań w tym wywiadzie, że aż by sie chciało wytrzeć nimi oczy niektórych “redaktorów” :)

 

Profil autorski: https://www.facebook.com/krajemar

Podbijam, może ktoś jeszcze zerknie, gdyż to szalenie ciekawy wywiad :)

Najlepiej pisałoby się wczoraj, a i to tylko dlatego, że jutra może nie być.

Jest ciekawy, to prawda, ale nam, autorom, niestety tylko pogarsza samopoczucie, bo takiego redaktora to ze świecą szukać. Ten artykuł powinni poczytać ci, którzy zajmują się taką pracą na co dzień. Mnie się przyda jako betaczytaczowi, choć wydaje mi się, że intuicyjnie robiłam tak, jak mówi ten pan.

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Nie znam innych redaktorów, i szczerze mówiąc przed przeczytaniem tego wywiadu miałam bardzo blade pojęcie czym się w ogóle redaktor zajmuje... Ale mi raczej poprawił samopoczucie, bo zdałam sobie sprawę, że nawet Ci wydawani i znani autorzy mają prawo do jakichś błędów, niedociągnięć czy merytorycznych baboli. Co oczywiście nie znaczy, że nie trzeba się ich wystrzegać, ale taka wiedza pozwala nabrać nieco dystansu, zwłaszcza do krytyki swoich tekstów. Normalna rzecz, że nie są idealne...

Ale jeśli to, o czym mówi ten Pan nie jest normą, to... co nią jest? Kto się podzieli doświadczeniami?

Interesujący wywiad.

Mogło być gorzej, ale mogło być i znacznie lepiej - Gandalf Szary, Hobbit, czyli tam i z powrotem, Rdz IV, Górą i dołem

Nowa Fantastyka