- Hydepark: [KONKURS] CyberPunk's not dead

Hydepark:

konkursy

[KONKURS] CyberPunk's not dead

WSZYSCY kochają cyberpunka, a jak nie kochają to znaczy, że najprawdopodobniej nie mają uczuć, ewentualnie nie znają się w ogóle i w dodatku na niczym. W związku z tym, aby odświeżyć NASZĄ WSPÓLNĄ miłość do wszczepów, sztucznych inteligencji, megakorporacji, wymyślnych narkotyków i ludzi tak popsutych i zniszczonych, że samego dziadzia Freuda wpędziliby w nerwicę, pozwolę sobie ogłosić skromny konkurs.

 

SKROMNE ZAŁOŻENIA:

W konkursie mogą wziąć udział nie publikowane dotąd opowiadania wpisujące się nurt cyberpunka, pojmowanego jako podgatunek SF skoncentrowany na przewidywaniu wpływu rozwoju technologii informatycznych i komputerowych na człowieka – jako jednostkę i jako część społeczeństwa. Nie musi być ponuro, nie musi być w stylu lat dziewięćdziesiątych, musi być poniżej 15 001 znaków (zgonie z licznikiem strony). Betowane opowiadania (obojętnie czy w trakcie betowania, czy już po) nie będą uwzględniane. Termin zgłaszania opowiadań (proszę podawać tytuły w tym, jakże skromnym, wątku) wyznaczam na za miesiąc: 07.03.2016. Termin rozstrzygnięcia w zależności od liczby zgłoszeń i poziomów mojego lenistwa.

 

JESZCZE SKROMNIEJSZE NAGRODY:

Wirtualne i prawie wszystkie dopasowane do konwencji. Klucze do gier PC do zrealizowania na platformie Steam:

– Frozen Synapse

– Deus Ex: Human Revolution – Director's Cut

– The Last Federation

Zwycięzca będzie miał prawo wybrać grę jako pierwszy, zdobywca drugiego miejsca wybierze jako drugi, osoba, która uzyska trzecie miejsce dostanie to, co zostanie (cyberpunkowe realia takie bezwzględne). O ile oczywiście w szranki staną co najmniej trzy osoby.

 

PRZEDZIWNE, A NIEKTÓRE WRĘCZ KURIOZALNE, ŻEBY NIE POWIEDZIEĆ GŁUPIE ZASADY OCENY OPOWIADAŃ:

– Treść będzie oceniana wyżej od formy, zgodnie z moimi osobistymi upodobaniami (co nie znaczy, że dobre stylistycznie i warsztatowo teksty nie zostaną należycie docenione)

– Opowiadania w jakiś sposób oryginalne będą oceniane wyżej od tych opartych na utartych schematach i kliszach

– Wiarygodność naukowa i technologiczna świata przedstawionego oraz psychologiczna bohaterów będą istotnym kryterium oceny

– Umiejętność stawiania przecinków we właściwych miejscach i dobierania odpowiedniej długości kresek nie będzie oceniana, bo jury nie zna się na tym ni w ząb.

– Jury to ja. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć do sędziowskiego grona i odpowiadają mu założenia tego skromnego konkursu, to zapraszam serdecznie. W grupie raźniej.

Komentarze

obserwuj

yes

Mam pomysł na soft cyberpunk. Może konkurs mnie dodatkowo zmotywuje i w końcu coś napiszę.

"Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę ażeby już rozgorzał" Łk 12,49

Konkurs ciekawy, sam raczej nic nie napisze, ale będzie sporo do poczytania :)

Fajnie, że konkurs. Też raczej nic nie napiszę, choć pomysł się pojawił. Ciekawe czy wszyscy uczestnicy uczciwie nie bedą poddawać tekstów betowaniu w undergroundzie. ;)

Nie dość, że cyberpunk, to jeszcze

Umiejętność stawiania przecinków we właściwych miejscach i dobierania odpowiedniej długości kresek nie będzie oceniana

O, jak mi się ten konkurs podoba! :D

No nieźle.

O rany, ile konkursów! Cyberpunk, Policjant, Grafomania – kiedy ja to wszystko napiszę? :)

Chyba że jeden tekst dopasuję do wszystkich konkursów. Zrobię z mojego kapitana cyborga-policjanta i... eee, Robocop już był :(

 

A tak na poważnie – fajny konkurs i jak uda się znaleźć czas, to się skuszę.

enlightenedChallenge accepted.

Gry na steamie jako nagroda? Ooohh shieeet! Chyba w to wchodzę :)

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

Cyberpunk :-)

 

Urwał mać, jak miło! I nagrody godne podrzędnego fixera z narożnej knajpy – klimat na start :-)

 

 

Dajcie tu Vyzarta! ;-)

"Świryb" (Bailout) | "Fisholof." (Cień Burzy) | "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

Krótko. Szkoda. Mam 70k do skończenia. Tzn. przy 70k uznałem, że się długie zrobiło.

"Białka były czerwone, a źrenice większe niż całe oczodoły"

Wspaniała zasada, że bez betowania. Powinno być więcej tego typu konkursów.

"Po opanowaniu warsztatu należy go wyrzucić przez okno". Vita i Virginia

Przecież betować można przez e-mail...

To pusty wymóg. 

 

Ale ja nie po to. Limit faktycznie skromniutki.  Przydałoby się drugie tyle ;)

"Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę ażeby już rozgorzał" Łk 12,49

… Chyba jestem z innej epoki, spodziewając się po ludziach, że maja zasady. Nieładnie tak sprowadzać marzycieli na ziemię. 

"Po opanowaniu warsztatu należy go wyrzucić przez okno". Vita i Virginia

Co do betowania, to oczywiście nie jestem w stanie (a nawet jakbym był, to by mi się nie chciało) powstrzymać nikogo przed opowiadania betowaniem okrężnymi drogami. To tylko zabawa i możliwie, że znajdzie się ktoś kto będzie chciał pooszukiwać dla hecy. Cóż zrobić? Chyba tylko napisać: ciuś, ciuś, nieładnie.

Co do limitowania znaków to zdecydowałem się na 15 k ze względów praktycznych. 15 k mogę przeczytać na jedno posiedzenie, 30 k tylko jeżeli jest dobre, 70 k tylko na raty i tylko kiedy jest świetne. Co więcej, nie potrafiłbym nawet udawać, że jestem w stanie obiektywnie porównać jakość tekstów o dużej różnicy długości.

 

@Dzikowy

Co powiesz na ultrakondensację? To byłaby bardzo ciekawa sprawa, gdybyś opowiedział i opublikował  tę samą historię w dwóch różnych wariantach: 15 k i, powiedzmy, 90 k. Walory edukacyjno-rozrywkowe przedsięwzięcia mogłyby wynagrodzić czas poświęcony na wyklepanie krótszego wariantu.

na emeryturze

 Zaczęłam coś pisać na ten konkurs. Zobaczymy co  z tego wyjdzie.

Niech Wszechświat Wam błogosławi...

Zachęcam serdecznie, bo jeszcze się okaże, że ten nieszczęsny cyberpunk jednak umarł.

na emeryturze

Podnoszę rękawicę. Cyberpunk nie umarł, tylko odsypiał imprezę.

Nie kojfnął, pisze się.

Jakiś błyskotliwy tekst z internetów.

BARDZO WAŻNE (ale wciąż skromne) OGŁOSZENIE KONKURSOWE!

Niniejszym chciałbym poniformować drogich uczestników (którzy przywracają mi wiarę w fantastykę, chlip, chlip), że wprowadzanie korekt i poprawek do już opublikowanych opowiadań jest jak najbardziej dozwolone – byleby nie odwracać fabuły do góry nogami i ogłosić fakt dokonania zmian w komentarzu pod tekstem.

na emeryturze

A ja błagam, żebyście nie wrzucali tych opowiadań w niedzielę. Ja mam wtedy dyżur, a uprzejmie donoszę, że tego typu tekstów nie znoszę.

I będę czytać tylko z obowiązku.

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Ha! Zapraszam serdecznie, można nie tylko wyżyć się artystycznie, nie tylko wygrać skromne nagrody, ale i poznęcać się nad prominentnymi członkami loży!

na emeryturze

Gary, Ty pamiętaj, że niejeden jeszcze konkurs przed nami i niejedno opowiadanie bez konkursu może trafić w moje łapki laugh.

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Chyba dołączę do zabawy. Tekst nie będzie miał czasu na leżakowanie (nawet jak wyrobię do jutra, to tydzień leżakowania to jest, panie, drzemka w przedszkolu), czego jeszcze nie żałuję. Jeszcze.

Już widzę, że wyjdzie gęsty towar. Żeby tylko bez grudek.

 

Bemik oczywiście męczył nie będę, bo to dobra kobieta jest. Zerknę na listę dyżurów, załaduję jedną kulę, zakręcę bębnem i zacznę strzelać. Buhaha.

A lista dyżurów to gdzie jest? Bo ja także nie chciałabym nikogo katować

Niech Wszechświat Wam błogosławi...

Hyde Park → Dyżury Użytkowników. :)

Jakiś błyskotliwy tekst z internetów.

Ja mam dyżur w niedzielę smiley 

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Niedziela dzień pański. Nie należy wykonywać czynności, które nie są do życie niezbędne;)

Niech Wszechświat Wam błogosławi...

Moje opowiadanie też już prawie wyrosło.

Ze swojej strony zapraszam Jurora Cyberpunka do wzięcia udziału w Policjancie ; P

I po co to było?

 Moje opowiadanie też już prawie wyrosło.

yes

Ze swojej strony zapraszam Jurora Cyberpunka do wzięcia udziału w Policjancie ; P

 

Miałem zamiar wziąć udział. Rozgrzebałem dwie historyjki policyjno-śledcze ( pierwsza w klimacie ponurego fantasy z masą kiepskich żartów, trupów i wulgaryzmów, druga osadzona w realiach Polski po inwazji kosmitów, z kolaborującym z obcą władzą śledczym w roli głównej) ale chyba z żadną z nich się nie wyrobię. Może to i lepiej, konkurencja jest dość ostra, z tego co się orientuję, więc przynajmniej oszczędzę sobie zawodu porażki ;)

 

na emeryturze

Ale – jeden i drugi pomysł są ciekawe. Rzut monetą, by wybrać, i do przodu. Dwa tygodnie to kupa czasu  ; )

I po co to było?

Wczoraj mój pomysł się wyklarował – wystarczyło zapisać pierwsze zdanie. Myślałem cały czas, że koniec dziś – 06.03 i nie wiedziałem czy zdążę. Budzik, mimo niedzieli, mam ustawiony na 6:30, a teraz patrzę... 07.03. Radość wielka :-)

WSPANIAŁE WIEŚCI: rozstrzygnięcie już wkrótce!

 

Termin składania prac za nami. Niniejszym dziękuję wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w tym skromnym, ale mam nadzieję, że całkiem przyjemnym konkursie. Zostałem bardzo przyjemnie zaskoczony frekwencją ( osiemnaście tekstów!), rozmaitością tematów i sposobów ich realizacji oraz liczbą debiutów.

 

CO DALEJ? I DLACZEGO TAK POWOLI I BEZ SENSU?

 

Większość opowiadań już przeczytałem, zostały mi dwa, które pochłonę najpradwdopodobniej dziś, najpewniej ze smakiem.

Następnie zacznę bezlitośnie komentować prace konkursowe, w kolejności ich zgłaszania,  nie dając pardonu, ale też wystrzegając się specjalnego czepialstwa. W trakcie czytania moich nieuniknionych komentarzy warto pamiętać, że jestem złośliwy z natury, totalnie nieobiektywny i nie znam się za dobrze na niczym, więc będę oceniał nie tyle jakość tekstów, co ich kompatybilność z moimi ( mocno wypaczonymi) gustami. W skrócie: jeżeli mi się nie spodoba to nie należy się przejmować, można mnie wyśmiać i agresywnie bronić swojej twórczości.

Po skomentowaniu wszystkich opowiadań z trudem i bólem serca wybiorę trzy najlepsze i ogłoszę tutaj zwycięzców/zwyciężczynie konkursu, ku radości wszystkich zebranych.

na emeryturze

Gary, a wpiernicz jurorowi będzie można dać? :-D Tak w imię walki z systemem... ;-D

"Świryb" (Bailout) | "Fisholof." (Cień Burzy) | "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

Można próbować, ale warto pamiętać, że system zawsze wygrywa :(

na emeryturze

Utrzymuję równe tempo trzech komentarzy dziennie i jestem w połowie stawki. Mam nadzieję, że nikt nie czuje się przesadnie zniechęcony lub krytykancko niedopieszczony ( trochę można). Ogłoszenie wyników przewiduję na niedzielę lub poniedziałek. Żebyście przypadkiem nie posnęli z ekscytacji!

na emeryturze

My się nie ekscytujemy. My smakujemy. To jest konkurs dla koneserów. Doskonały przykład tzw. niszy rynkowej.

Niech Wszechświat Wam błogosławi...

OFICJALNE ZAKOŃCZENIE KONKURSU

 

Wszystkie teksty zostały skomentowane. Każdy miał w sobie coś interesującego i wyjątkowego, a liczba opowiadań, które ucieszyły moje na wpół przegniłe, na wpół metalowe serducho była na tyle wysoka, że wybranie tych zwycięskich okazało się trudnym i dość niewdzięcznym zadaniem. Oto i oni:

 

Miejsce trzecie: Świętowid autorstwa Jualari

Miejsce drugie: Jestem Shòu autorstwa Małego Słowika

Miejsce pierwsze: Fortissimo autorstwa ślimaka

 

Na specjalną wzmiankę zasługują także Czerń Fajdros. Oba opowiadania były poważnymi kandydatami do trzeciego miejsca, ale Świętowid wygrał o włos.

 

Zwycięzców prosiłbym o wybór nagród (najpierw pierwsze miejsce, potem drugie), klucze do gier wyślę prywatną wiadomością. Dla przypomnienia, do zdobycia są:

– Frozen Synapse

– Deus Ex: Human Revolution – Director's Cut

– The Last Federation

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wzięcie udziału w konkursie. Mam nadzieję, że wyszło niezgorzej. Z pewnością udowodniliście, że cyberpunk nie umarł.

na emeryturze

gratulacje!

I po co to było?

Gratuluję!

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Gratulacje :)

nie da rady

Gloria victis!

 

Gratulacje, Gary – sprawnego rozwiązania konkursu przed wszystkim! ;-)

 

Czy Jajko i beryl tu zaglądają? Muahahahahaha! :-D

"Świryb" (Bailout) | "Fisholof." (Cień Burzy) | "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

Brawo, brawo!

Gratulacje dla zwycięzców :)

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

Gratulacje!

Ha! Teraz to już tylko książkę wydać, w prostej linii sukcesów ^^.

Dzięki za zabawę i wyjątkowo sprawnie zorganizowany konkurs.

 

A... i panie przodem (nie żebym miał wybór, ale przynajmniej niech to zabrzmi, jak szarmancki gest :P).  Dobra robota Ślimaku. Zwierzęco trochę na podium :P. Disney by się ucieszył.

Gratulacje.

Ogromnie dziękuję! Za wyróżnienie, ale przede wszystkim za konkurs – za kreatywnego kopa, pochylenie się nad cyberpunkiem na nowo, ciekawe dyskusje wokół tematu i za świetne teksty, które miałam okazję przeczytać. Gratuluję i organizatorowi, i uczestnikom. Było super. Poproszę Frozen Synapse (tematycznie) i raz jeszcze dziękuję!

Gratuluję! :)

Ale – trzeba było w osobnym temacie wyniki, Gary!

 

Tak, Rybko, zaglądają ;)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Uhm, nie ogarniam The Last Federation wizualnie :o. Mózg by nie nadążał.

 

Więc wezmę Deus Exa. Jeśli to jakiegoś rodzaju dodatek, to się podstawkę dokupi i połupie w wakacje.

 

EDIT: Nie! Czekajcie! Właśnie ogarnąłem, że Jualari to też kobieta. Ale wpadka. Gary, ignoruj wpis przed editem. Wezmę co zostanie.

No więc, panie przodem.

Gratulacje dla zwycięzców!

Dziękuję za wyróżnienie oraz wszystkie gratulacje! To niesamowite uczucie zyskać tyle zainteresowania pierwszym tekstem umieszczonym na danej stronie. Jestem wdzięczna także innym uczestnikom i wyróżnionym (nie mówiąc o organizatorach, którzy rzucili akurat ten temat konkursu) – dzięki nim miałam okazję przeczytać sporo dobrych tekstów. 

@ Słowik –  e tam kurtuazja, zająłeś drugie miejsce, więc do Ciebie należy wybór. Który zresztą dla mnie jest idealny, bo Deus Exa już posiadam ;) (i btw tak, to jest pełna wersja)

No to mamy sytuację win-win. Mój wykładowca mechatroniki byłby dumny. Teraz jeszcze tylko ogarnąć pozostałych sześć zasad skutecznego działania i z sukcesem iść przez życie.

Klucze rozesłane. Nie powinny sprawiać żadnych problemów, ale gdyby złośliwie jakieś jednak sprawiły, to koniecznie dajcie znać.

na emeryturze

Gratuluję zwycięzcom. “Specjalną wzmiankę” wieszam sobie nad łóżkiem.

Gratulacje dla zwycięzców. Bardzo miło mi było wziąc udział w tym konkursie.

Niech Wszechświat Wam błogosławi...

Gratuluję :) 

Ja również gratuluję!

Gratuluję – głosowałam za ślimakiem i cieszy mnie to zwycięstwo – brawo, dobry tekst – dobra robota :)

Dzięki za konkurs poruszył mózg aż po końcówki neuronów.

Skąd wiesz, że dzisiaj nie minąłeś się z powołaniem?

Nowa Fantastyka