- Hydepark: Twoje nazwisko w Nowej Fantastyce!

Hydepark:

czasopisma

Twoje nazwisko w Nowej Fantastyce!

Wielu marzy o tym, by ich opowiadanie ukazało się drukiem w NF. Niestety, pismo nie jest z gumy, wiele dobrych opowiadań jest odrzucanych – ale jest inny sposób, by wasze nazwisko zostało wydrukowane na łamach NF. Co prawda samo nazwisko, ale zawsze :)

 

W najbliższej przyszłości (na pewno nie od następnego numeru) nagrodzeni brązowymi piórkami ponownie będą mieli swoją chwilę chwały w postaci uwiecznienia ich wyczynu na jednej ze stron pisma! :) Znajdą się tam imiona i nazwiska nagrodzonych, tytuły tekstów i zachęta do zajrzenia pod odpowiednie linki na stronie. Oby dzięki temu nasi piórkowi autorzy zyskali dodatkowych czytelników :) Jerzy poinformuje w późniejszym terminie, od kiedy akcja rusza. Jednak już następni opiórkowani będą proszeni o przesłanie mi swoich personaliów – od najbliższego ogłoszenia piórek wyróżnione teksty będą reklamowane na fanpage’u Nowej Fantastyki, z autorami podpisanymi imieniem i nazwiskiem.

 

Co wy na to? :)

Komentarze

obserwuj

Jakby ktoś mnie pytał, to pomysł mi się podoba ; )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

yes

"Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę ażeby już rozgorzał" Łk 12,49

Fajna sprawa :)

Fju, fju... Teraz tylko czekać kiedy pojawią się honoraria za piórko na portalu. A gdyby znaleźli się fanatycy, żeby biblioteka działała na zasadzie esensji, czyli opko dostałoby numer, byłoby jeszcze ciekawiej.

No i fajnie. :) Dobry pomysł.

O, super:)

”Kto się myli w windzie, myli się na wielu poziomach (SPCh)

Fajna inicjatywa :)

Tylko nie "Tęcza"!

TAK! Taktaktak!

 

laugh

Hahahaha... wspaniale :)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Super! :)yes

"Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków." - Jonathan Carroll

No proszę, jak miło.

Hmm... Dlaczego?

I ja popieram kiss

Mam bardzo silną wolę. Robi ze mną co chce.

Inicjatywa super :) I jeszcze tak nieśmało zasugeruję – a może dałoby radę do numeru wepchnąć listę z dotychczas nagrodzonymi opkami/nazwiskami?

And one day, the dream shall lead the way

yes

Sorry, taki mamy klimat.

Świetny pomysł! :)

Jerzy odpowiedział? Zaiste bynajmniej super :)

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Chociaż jestem zaledwie ‘świeżym’ użytkownikiem portalu, który publikację ‘dobrych’ tekstów ma dopiero przed sobą ;– ) <skromny> to ta inicjatywa motywuję do działania. Nawet baaaaardzo :)

Genialny pomysł!!

Doskonale.

Mogło być gorzej, ale mogło być i znacznie lepiej - Gandalf Szary, Hobbit, czyli tam i z powrotem, Rdz IV, Górą i dołem

Można jedynie przyklasnąć.

Zaiste, chędoga to idea.

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Brawo!

"Pierwszy raz w życiu dałem się zabić we śnie. "

O, to jest rewelacja! Super! :-)

Patrzcie, taki drobiazg a cieszy :)

Jak nie zarezerwuję sobie miejsca na ogłoszenie wyników SF2015 w NF to jestem kiep i zgniłe jajo.

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Fajnacko :)

Bardzo fajna inicjatywa.

 

Jose → “Płachta”? :>

yes

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

mail... a nie sorry, to yes miało być.

„Często słyszymy, że matematyka sprowadza się głównie do «dowodzenia twierdzeń». Czy praca pisarza sprowadza się głównie do «pisania zdań»?” Gian-Carlo Rota

Teyami → ; ))) Ale tylko pierwsza odsłona.

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

yes

Las kciuków ;-)

"Świryb" (Bailout) | "Fisholof." (Cień Burzy) | "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

Jestem za.

"Success usually comes to those who are too busy to be looking for it" H.D. Thoreau

Brzmi bardzo sympatycznie  ; )

 

/Aeli

yes heart

A false friend and a shadow attend only while the sun shines

Super sprawa, daje pewnie niezłego kopa :-)

Fantastycznie :)

Radość pisania. Możność utrwalania. Zemsta ręki śmiertelnej.

Powtórzę się z tym:

I jeszcze tak nieśmało zasugeruję – a może dałoby radę do numeru wepchnąć listę z dotychczas nagrodzonymi opkami/nazwiskami?

And one day, the dream shall lead the way

listę z dotychczas nagrodzonymi opkami/nazwiskami

Nagrodzonych od początku portalu? Dużo by tego było. Mało by było tak wytrwałych czytelników, którzy cierpliwie klikaliby link za linkiem. Licznik na stronie wskazuje że “piórek” jest 205. Coś mi się wydaje, że ta innowacja ma dotyczyć raczej przyszłych, zreformowanych piórek, przyznawanych przez zreformowaną lożę...

Piórek 205, ale autorów mniej smiley

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Zamiast kliknij na opko, kliknij na autora? Mój wrodzony pesymizm podpowiada mi, że to nie zadziała. Czytelnik prędzej kliknie na intrygujący tytuł, niż na nieznane imię i nazwisko.

Ups, chociaż część może do tego czasu być już znana ;)

:-) To trzeba dodawać nicki. Tytuł taki sobie, nazwisko nic nie mówi, ale ten nick: Tramtadrariusz725116cyclops... Nie przejdzie niezauważony.  :-)

O tak. Myślę, że na przykład na “Damiena666” kliknęłabym od razu. Inna sprawa, że redakcja z marszu pogoniłaby takie wesołe towarzystwo :)

A poważnie – nie widzę tego. Zwłaszcza, że dużą część ocenianych opowiadań MC określał jako wprawki, czy ćwiczenia warsztatu. Gazeta ma zachęcać do czytania wprawek literackich? Eee tam.

A poważnie – nie widzę tego. Zwłaszcza, że dużą część ocenianych opowiadań MC określał jako wprawki, [...].

De gustibus non est...

Wprawki też należałoby doceniać. Od nich się zaczyna...

Tylko po co w ogóle link? Przecież i tak nie klikną przez NF :D Link mógłby być jeden do forum NF.

Jest opcja “szukaj”. Jak ktoś jest zainteresowany wpisuje tytuł opka i voila, gotowe!

 

Nie wiem na ile to możliwe (bo na moje wychodzi, że na te 205 opek starczyłaby tylko i z perspektywy czasopisma aż jedna strona), ale jeśli JeRzy chce poświęcić takiej inicjatywie jakąś powierzchnię w NF, to miło by było taką listę na start zobaczyć. Jeśłi nie ze wszystkimi opkami, to z okresu ostatich 1-2 lat.

 

Skoro wcześniej piórka były oceniane przez MC jako wprawki, to co się zmieniło teraz? Ok, niektórzy z wielokrotnie nagradzanych userów na pewno podnieśli jakość swojego pisania, ale przecież co jakiś czas trafiają się osoby nowe i nieznane. 

 

And one day, the dream shall lead the way

W wersji “e-“ też nie klikną? No to, moim zdaniem, to się wszystko psu na budę. Już lepiej napisaliby: wejdź na portal NF, w zakładkę taką i taką, znajdziesz tam piórka.

 

Co się zmieniło teraz?

Ano, ja mam wrażenie, że nowa loża i nowi dyżurni mają stanowić sito, przez które przejdzie mniej wprawek niż wcześniej. Ale może moje wrażenie jest błędne ;)

 

Edit: co, samo w sobie, nie jest złym pomysłem. Zgrabniej wygląda news “polecamy piórkowe opowiadanie Iksa Iskińskiego (Damiena666), pod tytułem “X”, niż “poniżej znajdziecie listę pięciu opowiadań, które zdobyły w tym miesiącu piórka”

:)

Ach, rzeczywiście, jeszcze wersja “e-”. No, to nieco komplikuje sprawę – choć, i tak mowa w tytułowym poście jest o wydrukowaniu tytułów opek i nazwisk, czyli z nakierowaniem na wydanie papierowe.

Ale i tak nie do końca z tym psu na budę, bo jak rozumiem zamysł jest taki, żeby zamiast jakichś wymyślnych nicków, czytelnicy zapoznali się z nazwiskami. I w tym wypadku, nawet i lista bez odnośników dałaby radę.

 

No i kwestia z lożą i dyżurnymi – tutaj jeszcze wszystko jest dość płynne, z głosowania wynika, zdaje się, że i zwykli użytkownicy mają mieć w tej sprawie coś do powiedzenia. A propozycja odnośnie promocji piórkowych autorów i tekstów padła zawczasu i to konkretna.

 

I tak chętnie dowiedziałbym się, co na temat sądzi sama góra :)

And one day, the dream shall lead the way

nawet i lista bez odnośników dałaby radę.

I tu mam wątpliwość. Przeglądam gazetę, patrzę na stronę z listą. Nic mi nie mówiące nazwiska, a przy nich enigmatyczne tytuły. Przebiegam wzrokiem i idę dalej. No bo skąd mam wiedzieć, które z nich mają szansę mnie zainteresować? Żeby choć tagi, albo coś...

Dalej tego nie widzę.

 

Edit: to tak, jak z lotem na Marsa. Parę lat temu była akcja, by któraś z sond NASA (nie pamiętam już, która) zabrała na wiadomą planetę listę nazwisk Ziemian, którzy zgłoszą taką chęć. Też wysłałam. Nie wiem, czy to wszystko doszło do skutku, ale z perspektywy czasu, wcale mi nie lepiej, że moje nazwisko znalazło się w  kosmosie (o ile się znalazło). Ja w kosmos nie poleciałam.

Ja się generalnie zgadzam, tylko, że w myśl tego co piszesz, można dojść do wniosku, że cała idea z wymienianiem piórkowych opowiadań co miesiąc jest w przypadku papierowego wydania NF do chrzanu.

Chyba, że dodatkowo do tych opek będzie jakiś komentarz.

 

Nadal uważam, że lista na start byłaby fajna. Nagram temat JeRzemu, może tu zerknie :)

And one day, the dream shall lead the way

Chyba, że dodatkowo do tych opek będzie jakiś komentarz.

Tak. Właśnie o to chodzi.

Żeby to nie była sama lista (obojętne już, czy tych dwustu pięciu, pięciu, czy jednego).

Zdecydowanie podniosłoby to rangę takich tekstów, to fakt.

 

Dalej jednak uważam, że o ile jest możliwa do realizacji, lista z piórkami z wcześniejszego okresu nie byłaby czymś złym – bo o ile uważam, że opisanie każdego piórkowego opowiadania jest raczej nierealne, to przynajmniej jakąś “tablicę upamiętniającą” otrzymaliby poprzedni odznaczeni użytkownicy.

Z mojej perspektywy to fajna sprawa – możliwość choćby symbolicznego pojawienia się w tym magazynie. A jeśli chcę mieć parę słów komentarza (jeśli taki jest planowany) i bardziej ekskluzywne wyróżnienie w kolejnym numerze, to piszę więcej dobrych tekstów i wrzucam tutaj.

Zresztą Ci którzy z jakichś powodów nie chcieliby na takiej liście się znaleźć, zawsze mogliby nie wyrazić zgody, prawda? 

 

EDIT. Jeszcze co do tego lotu na Marsa o którym wspomniałaś, bo to ciekawa sprawa. Widzisz, wszystko zależy od człowieka – cieszyłem się jak głupi na możliwość pojawienia się w napisach końcowych “Paranormal Activity” (kiedyś była taka akcja zorganizowana dla fanów). I cieszę się do dzisiaj – bo o ile to nic nie znaczy dla nikogo poza mną, to jest po prostu cholernie miłe. Różni ludzie, różne drobne radości :)

 

Wysłałem JeRzemu wiadomość. Jeśli  zdecyduje się tu zajrzeć, może rozjaśni nam nieco sprawę :)

And one day, the dream shall lead the way

A jaki sens miałaby taka lista? Nie dość, że trzeba poświęcić sporo przestrzeni w piśmie, to dodatkowo nikt nic z tego mieć nie będzie, bo w gąszczu 215 nazwisk i tytułów przepadnie. Jest zakładka z piórkami z bardzo łatwym adresem, który można przepisać – moim zdaniem to wystarczy. Jeżeli chcesz zobaczyć swoje nazwisko, musisz dostać piórko w przyszłości ; )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Rex, trza się sprężyć i machnąć coś na piórko. Albo wydobyć z czeluści komputera coś, co chciałeś przeznaczyć na inne cele. :)

Podobnie jak Beryl uważam (z ciężkim sercem), że lista nie miałaby sensu.

wszystko zależy od człowieka – cieszyłem się jak głupi

Rex, to zależy też od momentu życia, w którym jesteś.

ja też wtedy cieszyłam się jak głupia, ale z wiekiem człowiek staje się bardziej... nie wiem, zdystansowany? rozsądny?

Praktyczny? Bo z praktycznego punktu widzenia taka lista opowiadań z moim nazwiskiem gdzieś w środku nic, absolutnie nic mi nie daje.

Wyjdę na upartego, ale się z waszym podejściem nie zgadzam... tzn, dostrzegam o co wam chodzi, ale nie znaczy to, że popieram.  :)

And one day, the dream shall lead the way

A ja się zgadzam z dziewczynami i berylem – piórka, jak prawo, nie powinny działać wstecz ;) Szczególnie, że niektóre piórka w historii zostały przyznane nieco pokątnie (jak moje piórko od “Koniec Końców” przyznane przez DJa).

Tylko nie "Tęcza"!

Obawiam się, że nie ma szans na taką listę wyróżnionych od początku portalu. Po pierwsze, byłaby za długa. Po drugie i ważniejsze, nie ma pewności, czy znalazłyby się na niej wszystkie nazwiska, które powinny. Pamiętajcie, że podczas wymiany naszej strony i przenosin tekstów ze starej pewne rzeczy mogły poznikać (choćby tak, jak zniknął mój tekst informacyjny, jak przysyłać artykuły do “NF”). W takiej sytuacji część osób, których opowiadania bądź piórka przepadły przy przeprowadzce, byłaby pokrzywdzona. Jeśli zakładamy, że to jest nowa formuła, nie róbmy w niej niepotrzebnego zamieszania. Poza tym warto, żeby autorzy, którzy kiedyś te piórka dostali, zawalczyli o kolejne i o możliwość wymienienia ich nazwiska na łamach pisma. :)

Okej. Szkoda, ale spróbować było warto... czyli jednak trzeba zakasać rękawy i brać się do roboty ;)

Dzięki za głos w tej sprawie :)

 

And one day, the dream shall lead the way

Może trochę się powtórzę z tematu piórkowego, ale warto:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10153653509649948&id=188446914947

Teyami i Szyszkowy zostali zareklamowani na fejsie, wiec jeśli chcecie im zrobić dobrze, poślijcie post dalej :) Zachęćcie znajomych do przeczytania, skomentowania i takie tam ; )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Też sądzę, że stara lista nie ma sensu. Za to nazwiska (raczej bez nicków) mają go wiele. Autor poczuje się doceniony. Chyba coś takiego już można wpisać do literackiego CV: “W 2016 opublikowałem na fantastyka.pl dwa nagrodzone opowiadania. Informacje o nich ukazały się w NF (numery 3 i 7, s. któraś tam)”. Nawet jeśli nie kupuje NF regularnie, to marcowca i lipcowca kupi, w celu pokazania ciociom. Kto wie, może nawet niejedna ciocia się skusi na własny numer... Ciocie mają koleżanki. :-)

Babska logika rządzi!

Bardzo ładna i słuszna analiza zagadnienia, Finklo :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Co do tego nie ma wątpliwości. Można powiedzieć, że w zasadzie do tego momentu większym wyróżnieniem była publikacja na takim Szortalu chociażby. Więc pomysł jest bezsprzecznie dobry.

And one day, the dream shall lead the way

Gdyby udało mi się zebrać i napisać cokolwiek, niekoniecznie piórkowego, byłoby fajnie :)

A false friend and a shadow attend only while the sun shines

Pomysł świetny. beryl jak zdobyć piórko?

Napisać świetny tekst. :-)

Możesz poczytać teksty wyróżnione piórkiem.

Babska logika rządzi!

Co prawda kiepski ze mnie Beryl, ale odpowiedź brzmi: napisać dobry tekst, który spodoba się loży. :)

Co do zdobywania piórek, to zajrzyj tutaj:

http://www.fantastyka.pl/loza/12

;)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Dzięki wamsmiley

Piórka? Ktoś powiedział piórka? ;)

Złościć się to robić sobie krzywdę za głupotę innych.

Czy pomysł zdechł? Bo z ciekawości zaczęłam szukać tytułów tekstów w NF, nie znalazłam, to zajrzałam na facebooka – ani “Słomiaka”, ani “Depresji...” z września nie ma zareklamowanej. Wyszła inicjatywa jednorazowa? ;)

Tylko nie "Tęcza"!

Czy pomysł zdechł?

Wręcz przeciwnie :)

 

to zajrzałam na facebooka – ani “Słomiaka”, ani “Depresji...” z września nie ma zareklamowanej.

Źle szukałaś :)

EDIT:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10153708870804948&id=188446914947

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10153710647974948&id=188446914947

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Szukałam za pomocą “Ctrl+F”, czyli to na głównej tablicy facebooka nie wyświetla się?

A że ja czegoś znaleźć nie mogę to taki standard ;) Można być książkę napisać o tym, jak odkładam okulary, zapominam gdzie, a potem ich szukam jak skończona idiotka (-6,5 robi swoje :P).

Tylko nie "Tęcza"!

w postaci uwiecznienia ich wyczynu na jednej ze stron pisma

Trochę się pogubiłem. Chodzi o stronę internetową czy stronę papierową w NF?

I o to i o to.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Nowa Fantastyka