- Hydepark: Ksiażki o tematyce geologicznej

Hydepark:

książki

Ksiażki o tematyce geologicznej

Cześć wszystkim, bardzo zainteresowały mnie książki fantastyczne o tematyce ,,geologicznej’‘, czyli wszelkiego typu zwiedzanie kopalni w poszukiwaniu minerałów bądź podobne. Przykładami niech będą poszukiwania z ostatniego opowiadania książki ,,Carska manierka”, gdzie zwiedzano opuszczone sztolnie,  bądź z ,,Opowieści z ZIemiomorza”, kiedy Wydra w niewoli ,,skanował” :) głębiny ziemi. Jesteście w stanie coś polecić? Jeśli temat nie uzyska odzewu, bądź jest wadliwy czy nie tu gdzie trzeba, poproszę o przeniesienie. Trzymajcie się i dziękuje!

Komentarze

obserwuj

O! Opowiadanie z Wydrą – genialne!

"Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę ażeby już rozgorzał" Łk 12,49

Była “Podróż do wnętrza Ziemi” Verne’a. Ale z dzisiejszej perspektywy wydaje się masakrycznie naiwna, więc nie wiem, czy o to Ci chodziło.

Babska logika rządzi!

“The Fifth Season” NK Jemisin! Fascynujący system magii oparty na orogenezie i przesuwaniu mas skalnych (a to tylko wisienka na torcie złożoności tej powieści). Jedyną wadą jest to, że póki co książka nie doczekała się polskiego tłumaczenia, ale jest na rynku mniej niż rok, a pozostałe książki Jemisin przetłumaczono – więc jest nadzieja. :)

O ile mnie pamięć nie myli, to podobne tematy poruszał “Skalny nurek” Harry Harrisona.

Zapraszam w czwartki o 19 do proradio.pl. Spora dawka rockowej muzyki + stękania starego dziada ;).

Sporo geologii i paleontologii jest w “W górach szaleństwa” Lovecrafta. Choć wszystko oparte na wiedzy z lat trzydziestych i dostosowane do wizji autora.

Coś dla młodszych czytelników: Tunele. Ojciec z synem kopią i odkrywają cywilizację pod ziemią :)

Najlepiej pisałoby się wczoraj, a i to tylko dlatego, że jutra może nie być.

Nowa Fantastyka