- Hydepark: WAMPIREZA 2010 - WERDYKT

Hydepark:

konkursy

WAMPIREZA 2010 - WERDYKT

Moi Drodzy,

 

 

Ogłoszona kilka tygodni temu WAMPIREZA okazała się wielkim sukcesem naszego portalu, wzbudzając zainteresowanie kilkudziesięciu autorów i autorek. Wczoraj, rzutem na taśmę, pojawiło się jeszcze kilka tekstów dopełniających obrazu konkursowych zmagań. Po przeczytaniu wszystkich prac i zasięgnięciu opinii Loży NF postanowiłem ogłosić następujący werdykt.

 

Książkę "Wampir. Leksykon" pod red. Kamila Śmiałkowskiego oraz po brązowym piórku do opowiadania otrzymują:

 

M.Bizzare, „Zgred”

Tom13J, „Zdrowa dieta"

Lana di Pati, „Dosiadający mgły”

Isenna, „Depresja Amadeusza”

Rigante, „Kłamstewka”

moFFiss, "Obcy w Pułtusku"

 

Po rozmowach z resztą redakcji "NF" postanowiłem wyróżnić także i nagrodzić książkami-niespodziankami następujących autorów i opowiadania:

 

Fasoletti, „Uczeń i mistrz”

Kinga, „Wampirek”

baranek, „Noblesse oblige”

Kamahl, „Warszawa w nocy”

roguemouse, „Nom de plume, nom de mort”

Dreammy, „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”

 

Werdykt jest subiektywny, ale uzasadnialny. :)

Konkurs miał na celu pokazanie, że postać wampira może być traktowana niesztampowo – i to się udało, w czym wielka zasługa każdego, kto wziął w nim udział. Wszystkim autorom i autorkom dziękuję za wspólną zabawę i już teraz zachęcam do wzięcia udziału w kolejnych konkursach, jakich sporo jeszcze będzie na naszej stronie. Wyróżnionych autorów, którzy jeszcze nie odpowiedzieli na pokonkursowego mejla, proszę o szybki odzew. Nagrody zostaną wysłane kurierem.

 

Pozdrawiam w imieniu redakcji.

 

Komentarze

obserwuj

Gratulacje :)

Dziękuje sczerze za wyróżnienie :)

I gratsy dla wszystkich autorów. Już pisałem, gdzie indziej. że w Wampirezie pojawiło się sporo naprawdę fajnych opowiadań i miło widzieć, że typy redakcji pokrywają się częśćiowo z moimi własnymi.

gratulacje dla wszystkich współkonkursowiczów.
szczególnie dla moFFisa. poważnie piszę, nie kpię. jak widać naprawdę dobre opowiadanie broni się samo. a że nie da się zadowolić wszystkich czytelników, to już inna sprawa.

Osobiście i prywatnie gratuluję wszystkim. Dobra robota, panie i panowie, naprawdę dobra robota. :))

gratki dla niesztampowych autorów :), za złośliwcom mówimy stanowczo NIE!

baazyl, szczególne NIE tym z konkurencyjnego czasopisma SFFH :P

dziekuje, za piórko, idealne wyczucie, bo za dwa dni mam imieniny :)

złośliwcy nie śpią i nie zasną. słowo złośliwca.

no wiecie co? straszni jesteście. ja wcale nie byłem złośliwy. nie wiem dlaczego tak to odbieracie. w realu uścisnąłbym moFFisowi łapę. mnie się jego opowiadanie nie do końca podobało (dałem mu 3). kilka innych osób też miało zastrzeżenia. ale tekst wygrał. czyli ma coś w sobie. i docenienia przez Szacowne Jury owego 'czegoś' gratuję. szczerze.

Ja tak serio też nie jestem złośliwy. co więcej, uważam, że jestem rzeczowy. co jeszcze więcej, uważam, że redakcja powinna przy każdym opiórkowanym opowiadaniu umieścić swoje uwagi, żeby było wiadomo, jakie ma zastrzeżenia. Bo inaczej wygląda to na brak zastrzeżeń i może być przyczyną nieporozumień, kiedy jakiś adept sztuki pisarskiej wejdzie na stronę czasopisma literackiego (jak by nie było) w poszukiwaniu inspiracji i wzorów i uzna, że wyróżnione opowiadania są tymi, z których należy czerpać. No chyba, że zmiana w nazwie czasopisma była własnie tym powodowana, że NF nie jest już czasopismem literackim i nie ma ambicji stawiania poprzeczek. Wysoko, dodajmy.

AAAAAAAAAA......nie lubię was:). To było moje pierwsze opowiadanie, które wysłałem do NF i od razu sukces. Teraz podnieśliście mi poprzeczkę! Mam prawie gotowe następne, ale teraz muszę je kuć, przekuwać i walcować, by nie opublikować jakiegoś śmiecia.

Dziękuję Jakubowi i całej Loży za wyróżnienie! Gratuluję wszystkim inny wyróżnionym!

Ja rownież gratuluje i życzę kolejnych nagradzanych opowiadań.

Ojej. Udało się. Szok. o_O
Dzięki z całego (mysiego) serducha za wyróżnienie i gratuluję wszystkim współ-wygranym. Wczoraj tak się spieszyłam żeby zamieścić swoje opowiadanie, że nie przeczytałam reszty zgłoszeń. Teraz to nadrobię.
Raz jeszcze dziękuję i gratuluję wygranym :)

Gratki dla Was, o autorzy!:)

gratulacje:)

“A lesson without pain is meaningless. That's because no one can gain without sacrificing something. But by enduring that pain and overcoming it, he shall obtain a powerful, unmatched heart. A fullmetal heart.”

Gratulacje :)

Gratulacje :)

Dziękuję:)

Nie spodziewałem sie. Miło, miło... :)

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Ja też się nie spodziewałam ;) Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych!

Gratulacje dla zwycięzców i wyróżnionych. :)

Gratuluję :)

Mam sugestię dl redakacji NF, aby podlinkowali tytuły, dla zainteresowanych przeczytaniem będzie doskonałym ułatwieniem, zamiast wyszukiwanie po nickach czy tytułach

Najprościej Dziękuję!

Również gratuluję pozostałym uczestnikom konkursu. Właściwie to wśród nas są osoby, które mają prawdziwą smykałkę do pisania szeroko pojętego i tym wszystkim osobą życzę owocnej pracy i nie tylko BRĄZOWYCH ale i ZŁOTYCH PIÓR.

Oby:)

No ładnie. Byłem odcięty od neta przez jakiś czas, a tu wyróżnienie. Miło. Zwłaszcza, że tekst na pewno jest niedoskonały. Dobrze wiedzieć, że coś w nim można jednak znaleźć. Dziekuje, pozdrawiam i gratuluje pozostałym.

Nowa Fantastyka