- Hydepark: Podobne klimaty do Arrow, 100, Heroes, Dollhouse?

Hydepark:

filmy i seriale

Podobne klimaty do Arrow, 100, Heroes, Dollhouse?

Heya ludki! Taka sprawa... Co mogłam, obejrzałam i szukam teraz czegoś nowego. Chodzi mi o klimaty takich seriali jak: Arrow, 100, Heroes, Dollhouse. Możecie coś polecić?;D

Komentarze

obserwuj

Nie – ale mogę podbić Ci temat i zmienić tytuł na bardziej nawiązujący do pytania :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Szczerze mówiąc, to te seriale znam tylko ze słyszenia, ale wydaje mi się, że pasować do nich będzie klasyka, tzn. Lost – jeśli jeszcze nie oglądałaś. No i zawsze możesz zajrzeć do przewodnika serialowego Janka, choć on chyba trochę inne klimaty tam forsuje.

EDIT: A w klimatach Arrow, to teraz powstał Flash, który z założenia dzieje się w tym samym świecie i chyba mają nawet być gościnne występy aktorów z jednego serialu w drugim.

„Widzę, że popełnił pan trzy błędy ortograficzne” – markiz Favras po otrzymaniu wyroku skazującego go na śmierć, 1790

Hmm, tak naprawdę widać tu pewien rozstrzał. Są superbohaterowie, są klimaty postapo (albo prowadzące do postapo jak skasowany "Dollhouse"), są ładne buziuchny aktorek i aktorów. Czyli pasować będzie:

– temat superbohaterów: "Flash", "Agenci Tarczy", skasowane "Alphas"

– temat postapo": skasowane "Revolution"

– ładne buziuchny – są chyba we wszystkich wymienionych, ale specjalistami od eksponowania pięknych ludzi w super rolach :-) jest na pewno stacja CW od The 100, Arrow, Pamiętników wampirów, można dokładnie przejrzeć ich ofertę 

A inne rzeczy w mniej więcej podobnych klimatach? Można spróbować "Lost girl", "Orphan black" (super rola Tatiany Maslany), "Continuum", może "Intruders"?  Coś wciskam tu trochę Brytyjczyków, ale warto zobaczyć jak inaczej oni przykładają się do takich fabuł, przykładowo w "Misfits" :-)

 

No i może powinienem w ogóle zaktualizować ten mój przewodnik?

Warehouse 13 co prawda nie ma superbohaterów, ale jest sporo superprzedmiotów i przyjemna fabuła. W pewnym momencie przerwałam, ale pamiętam, że mam w odwodzie jakiś sezon czy dwa dla zabicia czasu.

Ciekawie zrobione było też kilkunastoodcinkowe Leftovers, choć mam mieszane uczucia co do zakończenia.

Podobno bardzo fajne jest przerwane Firefly, ale to mam jeszcze przed sobą.

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

Janek, aktualizuj!

Coś tam pouzupełniam, albo drugą część, jesienno-zimową stworzę? Człowiek tylko ogląda, bo się nowe sezony  pozaczynały i nie ma kiedy o tym napisać :-) A dzisiaj może luknę ostatni epizod “Person of interest”. 

Janek może się habilitować z seriali (i nie tylko). Szacun :)

"Pierwszy raz w życiu dałem się zabić we śnie. "

Po paru odcinkach The 100 – zdecydowanie podtrzymuję Lost, setka to taka dosyć tania (acz przyjemna) krzyżówka Lost z “Władcą much” Goldinga (z którego zresztą już Lost czerpało).

„Widzę, że popełnił pan trzy błędy ortograficzne” – markiz Favras po otrzymaniu wyroku skazującego go na śmierć, 1790

Polecam Black Mirror. Świetny angielski serial sci-fiction na temat współczesnych technologii.

Ja właśnie skończyłam oglądać Firefly, odczuwam wewnętrzną pustkę i dołączyłam do grona czcicieli tego serialu. Jakbym miała świeczki to bym zapaliła w intencji przeniesienia się do alternatywnej rzeczywistości, w której kręcą kolejny sezon. Nie wiem czy to wystarczy za rekomendację ;-)

Dreammy :) A Serenity też zaliczyłaś? :)

Oczywiście :D

Beryl – ,,Nie – ale mogę podbić Ci temat i zmienić tytuł na bardziej nawiązujący do pytania :)‘‘ – jasne:D

Hm... Nie oglądalam wymienionych tytulów – poza Lostem – ale  będę musiala to nadrobić:D Dzięki za propozycje i czekam na kolejne:D

Sorcia za późną odpowiedź, ale wątek nie widnieje na mojej stronie profilowej, więc myślalam, że nikt nie odpowiedzial, a tu zajrzalam dopiero teraz;P

“A lesson without pain is meaningless. That's because no one can gain without sacrificing something. But by enduring that pain and overcoming it, he shall obtain a powerful, unmatched heart. A fullmetal heart.”

Nowa Fantastyka