- Hydepark: B jak Beta

Hydepark:

strona

B jak Beta

Od pojawienia się możliwości betowania tekstów minęło już trochę czasu, więc można się pokusić o jakąś rewizję systemu. Dlatego pytam – jak wam się betuje? Co wam pasi a co nie? Czego brakuje? Czy wypracowaliście jakieś konkretne style betowania lub zauważyliście odmienne podejście u poszczególnych betujących? Czy to się w ogóle sprawdza, pomaga wam w czymś?

Syf. poddał pomysł dyżurów betujących. Ja bym widział to bardziej w formie listy aktualnie wolnych betaczytaczy. Z drugiej strony, może to betujący woleliby wybierać z listy autorów, który takiego betowania potrzebują?

Na pewno w tej czy innej formie coś podobnego się pojawi. Myślę, że fajnie byłoby, aby betujący mógł na liście sprecyzować jakie teksty lubi betować (co byłoby też widoczne w profilu), np. na zasadzie listy ulubionych tagów + sprawy takie jak długość, tak samo autor sprecyzować, co właściwie chodzi mu po głowie + czego by oczekiwał.

Podstawowa zasada tematu: nie marudzimy, że nie możemy wejść do opowiadania PsychoFisha. Lista najnowszych komentarzy będzie modyfikowana.

 

EDIT: Pojawiła się pierwsza część betalisty, czyli tablicy ogłoszeń betowanych tekstów oraz betujących użytkowników. W zakładce opowiadania → betalista znajdziecie spis opowiadań oczekujących na propozycje betowania. Aby zamieścić opowiadanie na liście, wystarczy zaznaczyć odpowiednie pole w edycji tekstu.

 

Część druga, ze spisem wolnych betaczytaczy, za jakiś czas. 

Komentarze

obserwuj

A tak sobie komćnę.

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

No to zacznę marudzić wypowiadać się na temat.

Nie podobało mi się, kiedy ktoś poprosił mnie o betowanie, ja się zgodziłam, ale zanim zdążyłam choćby przeczytać tekst, autorka go wstawiła, z licznymi błędami i wielkim napisem “betowała Finkla”. Trochę mnie to wkurzyło. Ale nie wyobrażam sobie, co można zmienić w systemie, żeby uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Bo uzależnianie publikacji od akceptacji bet raczej nie ma sensu. Nie wiem, może opcja wycofania się z bycia betą?

Najbardziej podobają mi się zastosowania niezgodne z instrukcją obsługi (tak, ja mogę wejść do opowiadania PsychoFisha :-) ). Wydaje mi się również świetnym pomysłem, że sędziowie w Koegzystencji założyli sobie wątek, gdzie mogą się dostać tylko oni i spokojnie uzgadniać szczegóły konkursu (jak sądzę). Brajcie, może też coś takiego założysz, kiedy zacznie się zbliżać termin Biblioteki?

Babska logika rządzi!

Akurat konkursy będę przerabiał, więc każdy konkurs będzie miał ukryty wątek w hydeparku, dostępny tylko dla jurorów.

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

Podstawowa zasada tematu: nie marudzimy, że nie możemy wejść do opowiadania PsychoFisha.

:-D :-D

 

A tak poważnie: w Betowaniu ultraprzydatna byłaby mozliwość dodania komentarza do konkretnej linijki tekstu. Jak to zrealizować w aplikacji javovej? Ano popatrz/przypomnij sobie, jak np. wyglądają komentarze do... commitów na githubie (resztę świata przepraszam, ale brajt chyba zrozumie). Oczywiście, by zachować chronologię, lista komentarzy też jest przydatna. Tak więc sobie pomyślałem o funkcjonalności (nie bij!), w której beta klika w plusika przy linii/liniach tekstu (generalnie – zaznaczenie), pisze komentarz, tenże komentarz trafia na listę od razu z autocytatem...

Wiem, w tinymce nie bardzo, trzeba by edytor ostro zmieniać. Ale może wepchnąć gdzieś na listę pobożnych życzeń?

 

Druga sprawa, ogólna – jakikolwiek AJAX, wyświetlający choćby prosty komunikat w postaci paska pod głównym menu: “W międzyczasie dodano X komentarzy. Kliknij TU by je wyświetlić.” – i po kliku przeładowanie strony z zachowaniem bufora (jeśli ktoś ma komentarz w toku, zapewne zechce go dokończyć/zmienić).

"Świryb" (Bailout) | "Fisholof." (Cień Burzy) | "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

TinyMCE był na starej stronie, tutaj mamy CKEditor, co jednak nie zmienia faktu, że trzeba by nad tym posiedzieć dłużej. Kto wie, może w API znajdę jakąś pomocną funkcję? Brajt rozumie, pewnie paru innych użytkowników też. Wpycham na listę życzeń bez priorytetu.

Druga poprawka – zapisuję z wakacyjnym terminem realizacji (bo czerwiec mam już mega-zapchany). To na szczęście znacznie prostsze.

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

Popieram pomysł z listą Bet oraz ogólnym zarysem, czym dany Sprawdzający preferuje się zajmować. Można również uwzględnić ilość tekstów betowanych lub siedzących w kolejce w danym momencie tak, żeby uniknąć przeciążenia. Jeśli autor widzi, że na danej Becie wisi już kilka tekstów, to pewnie będzie sępił komuś wolniejszemu. A przynajmniej powinien.

Lista tekstów czekających na opiekę też byłaby miła – tutaj autor mógłby wyszczególnić, na jakim rodzaju korekty mu zależy. Być może byłaby to opcja dla cierpliwych, ale na chwilę obecną, to przykładowo mam spore opory, żeby bezwstydnie wpakować się na cudzy profil i podrzucić mu kukułcze (strusie bo duże) jajo, które przecież wiadomo – czas zajmuje. Wysiedzieć trzeba i w ogóle. Oczywiście, są wiadomości, można najpierw grzecznie od "Dzień Dobry" zapytać, ale i tak.

Obie listy równolegle mogłyby funkcjonować... Nie wiem z jakim skutkiem, ale mogłyby.

 

Samego okna betowania jeszcze na oczy nie widziałam, więc ciężko się wypowiadać – ale wydaje mi się, że im większe pole do interakcji z tekstem i autorem – tym lepiej.

 

/Aeli

Okno betowania... toć to zwykła kopia robocza, do którego niektórzy mają dostęp i mogą komentować, a cała reszta nie. ;)

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

Pomysł mi się podoba.

Gdybym miała wąsy, to bym była dziadkiem, a tak jestem sygnaturką!

Pojawiła się pierwsza część betalisty, czyli tablicy ogłoszeń betowanych tekstów oraz betujących użytkowników. W zakładce opowiadania → betalista znajdziecie spis opowiadań oczekujących na propozycje betowania. Aby zamieścić opowiadanie na liście, wystarczy zaznaczyć odpowiednie pole w edycji tekstu.

 

Część druga, ze spisem wolnych betaczytaczy, za jakiś czas.

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

Wyglada bardzo sypatycznie! Jest nawet, z tego co widzę, miejsce na opis co i z czym Betujący dostanie do konsumpcji ; )

 

/Aeli

Nowa Fantastyka