Informacje

17.05.17, g. 14:10

Powstanie serial o Wiedźminie od Netflixa

Serialowy gigant, mający na koncie takie produkcje jak Daredevil, House of Cards czy Narcos, tym razem weźmie się adaptacje polskiej Sagi o Wiedźminie. Netflix zapowiedział, że pod jego szyldem powstanie anglojęzyczna produkcja opowiadająca o przygodach Geralta. Co więcej konsultantem kreatywnym serialu został autor Andrzej Sapkowski

 

Do pozostałej ekipy należą producenci wykonawczy Sean Daniel (Mumia, The Expanse) i Jason Brown (The Expanse) pochodzący z firmy produkcyjnej Sean Daniel Company. Nie obejdzie się bez polskiego akcentu, ponieważ dołączą do nich Tomasz BagińskiJarosław Sawko z Platige Image

“Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej”. Ten cytat zna każdy fan sagi “Wiedźmin”. Morze kawy, nieprzespane noce i wielogodzinne spotkania. To jest za nami. A przed nami oraz Netflix i Sean Daniel Company produkcja serialu na podstawie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, którego jednym z reżyserów będzie Tomek Baginski. Stało się!

Zważywszy na sukces komercyjny i liczne nagrody zdobyte przez grę Wiedźmin 3: Dziki Gon, zainteresowanie się marką przez największe wytwórnie i platformy było kwestią czasu. Netflix zapowiedział już, że w planach jest co najmniej kilka sezonów serialu i przynajmniej jeden odcinek każdego z nich będzie wyreżyserowany przez Bagińskiego.

Nie wiadomo jeszcze, kto miałby wcielić się w rolę tytułowego Wiedźmina ani jego pozostałych kompanów. Data premiery również nie jest znana. Zostaje więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na więcej szczegółów. 

Komentarze

Anson Mount na Geralta!

 

“Tekst ma się bronić sam. Pewnie, tylko bywa tak, że nie broni się on nie ze względu na autora, tylko czytelnika" --- Autor cytatu pragnie pozostać anonimowy :)

Coś wiedźminowo ostatnio, ciekawe co z tego wyjdzie :-)

"Jak się ktoś utopił to nie znaczy, że się utopił tylko, że się nie utopił i popełni samobójstwo." - Borowik

Jaram się :)

@Vercenvard:

Zgiń! Przepadnij! Ten człowiek ma tylko aparycję, ale nie aktorskie predyspozycje.

 

Produkcja Netflixa może być tylko lepsza od sami wiecie czego ;)

Czaszka mówi: klak, klak, klak!

Jeszcze w 2015 Bagiński mówił o filmie za 30 mln baksów właśnie z SD Company, ale jak widać Sean Daniel uznał, że serial lepiej się sprawdzi i zarobi. Zapewne olbrzymi sukces serialowej GoT miał na to jakiś wpływ. Zacieram rączki :)

Jak nie Mount to Zach McGowan dałby radę :)  Sam jego głos sprawia, że z miejsca myślę o wiedźminie.

 

 

“Tekst ma się bronić sam. Pewnie, tylko bywa tak, że nie broni się on nie ze względu na autora, tylko czytelnika" --- Autor cytatu pragnie pozostać anonimowy :)

A to nie jest tak, że już jeden serial i to własny mamy? Będzie po prostu więcej wybuchów, cycków i reklam w trakcie :D

Podobno Karolak już szlifuje angielski, by nie stracic tej roli. ;)

Sorry, taki mamy klimat.

Nowa Fantastyka