Fantastyczne Złote Globy
W tegorocznej edycji rozdania Złotych Globów na liście nominowanych znalazły się naprawdę liczne fantastyczne tytuły, które zawalczą o nagrodę.
Najbardziej widoczna jest dominacja Kształtu wody, nowego filmu Guillermo del Toro, któy swoją premierę w Polsce będzie miał w styczniu.
Pełna lista nominacji, na której wyróżniliśmy tytuły fantastyczne, prezentuje się następująco:
Best Performance – aktor w serii/filmie telewizyjnym:
- Robert De Niro, The Wizard of Lies
- Jude Law, The Young Pope
- Kyle MacLachlan, Twin Peaks
- Ewan McGregor, Fargo
- Geoffrey Rush, Genius
Best Performance – aktor w roli drugoplanowej w serii/filmie telewizyjnym:
- Alfred Molina, Feud
- Alexander Skarsgard, Big Little Lies
- David Thewlis, Fargo
- David Harbour, Stranger Things
- Christian Slater, Mr. Robot
Najlepszy film animowany:
- The Boss Baby
- The Breadwinner
- Ferdinand
- Coco
- Loving Vincent
Best Performance – aktorka w roli drugoplanowej w serii/filmie telewizyjnym:
- Laura Dern, Big Little Lies
- Ann Dowd, The Handmaid’s Tale
- Chrissy Metz, This is Us
- Michelle Pfeiffer, The Wizard of Lies
- Shailene Woodley, Big Little Lies
Best Performance – seria telewizyjna: musical lub komedia:
- Anthony Anderson, Black-ish
- Aziz Ansari, Master of None
- Kevin Bacon, I Love Dick
- William H. Macy, Shameless
- Eric McCormack, Will and Grace
Best Performance – aktorka w serii/filmie telewizyjnym:
- Jessica Biel, The Sinner
- Nicole Kidman, Big Little Lies
- Jessica Lange, Feud: Bette and Joan
- Susan Sarandon, Feud: Bette and Joan
- Reese Witherspoon, Big Little Lies
Najlepsza ścieżka dźwiękowa – film:
- Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
- The Shape of Water
- Phantom Thread
- The Post
- Dunkirk
Najlepszy scenariusz – film:
- The Shape of Water
- Lady Bird
- The Post
- Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
- Molly’s Game
Best Performance aktorka w serii/filmie dramatycznym:
- Caitriona Balfe, Outlander
- Claire Foy, The Crown
- Maggie Gyllenhaal, The Deuce
- Katherine Langford, 13 Reasons Why
- Elisabeth Moss, The Handmaid’s Tale
Best Performance – musical lub komedia:
- Steve Carell, Battle of the Sexes
- Ansel Elgort, Baby Driver
- James Franco, The Disaster Artist
- Hugh Jackman, The Greatest Showman
- Daniel Kaluuya, Get Out
Best Performance – aktor drugoplanowy w filmie:
- Willem Dafoe, The Florida Project
- Armie Hammer, Call Me by Your Name
- Richard Jenkins, The Shape of Water
- Christopher Plummer, All the Money in the World
- Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Najlepszy serial:
- The Crown
- Game of Thrones
- The Handmaid’s Tale
- Stranger Things
- This is Us
Best Performance – aktorka drugoplanowa w filmie:
- Mary J. Blige, Mudbound
- Hong Chau, Downsizing
- Allison Janney, I, Tonya
- Laurie Metcalf, Lady Bird
- Octavia Spencer, The Shape of Water
Best Performance – aktorka w filmie:
- Jessica Chastain, Molly’s Game
- Sally Hawkins, The Shape of Water
- Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
- Meryl Streep, The Post
- Michelle Williams, All the Money in the World
Najlepszy reżyser – film:
- Guillermo del Toro, The Shape of Water
- Martin McDonagh, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
- Christopher Nolan, Dunkirk
- Ridley Scott, All The Money in the World
- Steven Spielberg, The Post
Najlepszy film – kinowy:
- Call Me by Your Name
- Dunkirk
- The Post
- The Shape of Water
- Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Najlepszy film – komedia lub musical:
- The Disaster Artist
- Get Out
- The Greatest Showman
- I, Tonya
- Lady Bird
Najlepsza piosenka oryginalna – filmowa:
- “Home,” Ferdinand
- “Mighty River,” Mudbound
- “Remember Me,” Coco
- “The Star”, The Star
- “This Is Me,” The Greatest Showman