Informacje

07.08.17, g. 11:52

Nie powstanie gra na podstawie książek Sandersona

Niewielkie studio Little Orbit, które od 2012 roku pracowało nad grą Mistborn: Birthright ogłosiło 4 sierpnia, że gra jednak nie powstanie.

 

Projekt od samego początku wspierał sam Brandon Sanderson. Gra wzbudziła też ogromne zainteresowanie tak fanów pisarza, jak graczy RPG – ze względu na interesujący system magii z książek, który miano zaadaptować na potrzeby gry. Ostatecznie jednak, po 5 latach prac, studio ogłosiło zamknięcie projektu.

 

Przyczyną jest wycofanie się dwóch inwestorów. Little Orbit to maleńkie studio, na co dzień tworzące gry dla większych producentów lub pod ich mecenatem, stroniące tak do Steama, jak i crowdfundingu. Stąd też problemy finansowe i długie prace nad tytułem. Samo studio, po wycofaniu funduszy przez “więszych graczy”, ledwo przetrwało.

 

 

Wielu fanów z żalem przyjęło informację o zamknięciu projektu gry, jednak jednocześnie otwiera to nową furtkę: możliwe, że prawa do adaptacji na tę formę przejmie większe studio. Jest to o tyle prawdopodobne, że o grze było dość głośno, a same książki wprowadzają bardzo interesujący system magii oraz są wyjątkowo popularne.

 

 

 

Nowa Fantastyka