Informacje

17.07.17, g. 09:41

Castlevania od Netflixa - z drugim sezonem

Animowana seria Netflixa Castlevania – zrealizowana na podstawie popularnej gry – powróci w drugim sezonie. Na dodatek dłuższa!

 

Pierwszy sezon ukazał się 7 lipca i liczył cztery odcinki. Zebrał bardzo dobre opinie fanów, w związku z czym stacja uznała, że nie ma mowy o nie kontynuowaniu animowanej historii o wampirach. Jej twórca, Adi Shankar, pracuje teraz nad animacją Assassin’s Creed, więc na nową Castlevanię poczekamy do 2018 roku. Ma liczyć 8 odcinków i bezpośrednio kontynuować fabułę pierwszej serii.

 

Castlevania oryginalnie była serią gier Konami na platformę NES. Opowiadała historię spokojnej Transylwanii w XVII wieku, gdzie od dziesięcioleci nic się nie wydarzyło. Jednak w podaniach ludowych i kronikach nielicznych arystokratów zachowano informację o tym, że co 100 lat hrabia Dracula pojawia się na Ziemi w otoczeniu piekielnych oddziałów, by siać zniszczenie. W pierwszej części gry naprzeciw potworowi staje Simon z rodu Belmont, uzbrojony w legendarny bicz Pogromcę Wampirów.

 

Grafika promocyjna gry Castlevania.

 

W animacji Netflixa zmieniono tę fabułę – Dracula zsyła na Ziemię (nie wiadomo, czy Transylwanię, chociaż nazwy miejscowości na to wskazują) piekielne hordy jako akt zemsty za zabicie jego żony. Misji zabicia go podejmuje się ostatni z rodu Belmont – Trevir. Głównym antagonistą jednak jest tu nie przerażający wampir, a... Kościół. 

 

Nowa Fantastyka