Informacje

17.07.17, g. 09:25

Doctor Who powróci! Nowa postać bohatera powoduje eksplozję internetu

W niedzielę, tuż po finale Wimbledonu, stacja BBC ogłosiła, kto od następnego sezonu będzie grał Doctora, bohatera serialu Doctor Who. Wybór producentów wywołał w internecie burzę.

 

W tym wcieleniu Doctor bowiem będzie... kobietą. W postać wcieli się Jodie Whittaker (Broadchurch, The Access). 

 

Przypominamy: Doctor to pochodzący z planety Gallifrey przedstawiciel ludu Władców Czasu. Ci z kolei wyglądają jak ludzie i poza drobnymi różnicami anatomicznymi (jak na przykład dwa serca) charakteryzują się tym, że w momencie, w którym umierają – następuje regeneracja i oderadzają się jako zupełnie nowa osoba. Jak wielokrotnie przypominano w serialu, zwłaszcza w ostatnim sezonie (tu Doctora grał świetny Peter Capaldi), regeneracja może sprawić, że odrodzi się jako kobieta, mężczyzna, rudy, brunet, czarnoskóry czy biały. Twórcy w końcu wykorzystali ten motyw.

 

Internet zawrzał – na Twitterze, ale też Facebooku czy stronach BBC fani podzielili się na dwie frakcje: zachwycone zmianą płci Doctora oraz zwiastującą spadek oglądalności i upadek serialu ze względu na wybór kobiety. Nie widać tu wielu komentarzy – także w tekstach “profesjonalnych” – na temat wyboru aktorki. Krytycy jeszcze nie wypowiedzieli się na temat tego, czy Whittaker pasuje do roli i ma szansę poradzić sobie z kultowym bohaterem.

 

Nowa Fantastyka