Informacje

13.07.17, g. 17:57

Doom of Valyria czyli animowana historia z uniwersum Gry o tron

Wielkimi krokami zbliża się premiera siódmego sezonu Gry o tron, a stacja HBO przymierza się także do realizacji czterech spin-offów rozgrywającym się w tym uniwersum. Tymczasem na platformie YouTube udostępniono krótki film, który odsłania jedną z najbardziej tajemniczych historii z Pieśni Lodu i Ognia.

Pa­trick McCar­thy po­dzie­lił się nie­daw­no dwu­dzie­sto­mi­nu­to­wym za­ry­sem pi­lo­ta do serii Doom of Va­ly­ria, która opo­wia­da hi­sto­rię Im­pe­rium Va­ly­rii, Tar­ga­ry­enów oraz upad­ku jed­nej z naj­więk­szych cy­wi­li­za­cji w tym świe­cie. Co ciekawe, czerpie ona inspiracje z upadku Rzymu, a także opiera się dość mocno na stylistyce rzymskiej oraz greckiej, podkreślając przy tym silne podobieństwo obu opowieści.

Odcinek skupia się na Gaemonie i Daenys, bracie i siostrze z rodu Targaryen. W tej wersji opowieści, otrzymujemy pierwsze małżeństwo kazirodcze wysokiego rodu w Imperium, co wywołuje pewne konflikty i kontrowersje. Pojawiają się także pogłoski o Valyriańskich niewolnikach pracujących w kopalniach, którzy robią się coraz bardziej agresywni. To jedynie wywołuje wśród ludzi obawy o wybuch buntu.

McCarthy jest znany z serii o Stewie Potterze udostępnionej na platformie YouTube. Wspomniał także o tym, że stworzenie Doom of Valyria zajęło mu blisko dwa lata i ma nadzieję, że zainspiruje to stację HBO do stworzenia kolejnego serialu.

Źródło: io9

Nowa Fantastyka