Informacje

13.06.17, g. 10:03

Nowy Przybyłek w sierpniu

W sierpniu ukaże się drugi tom powieści Marcina Przybyłka Orzeł Biały.

 

Książkę wydaje Rebis.

 

Powieść oparta jest na założeniu aktywnego uczestnictwa fanów: autor wykorzystuje wizerunki osób, które zgłosiły się do niego, jako bohaterów (lub mięso armatnie) w książce.

 

Opis poprzedniego tomu: 

 

Jest rok 2057. Wskutek działań ubocznych N-Genu, leku hamującego starzenie się, ludzie przemieniają się w zielone, żądne krwi istoty przypominające orków. Zniszczona zostaje technologiczna infrastruktura globu, tkanka społeczna rozpada się i przeobraża. Ostatnią enklawą ludzkości jest Polska. Twierdza Polska. W niej dzielni woje doborowych oddziałów piechoty zmotoryzowanej, w tym batalionu „Orzeł Biały”, będą musieli stawić czoło nie tylko zalewowi Zielonoskórych, ale i swoim słabościom, w tym brakowi higieny, który szczególnie doskwiera sierżantowi… Ale nie uprzedzajmy faktów.

„[…] i tak tsunami nieśmiertelności ogarnęło cały glob. 

Cały? 

No nie, nie cały. Było wciąż kilka wysp, gdzie rządy nie mogły się dogadać z narodem, zbyt wiele bowiem miały do stracenia. Tak się działo w Katarze, Arabii Saudyjskiej, Sudanie, Syrii i Korei Północnej, niejasna sytuacja była w RPA oraz Chinach, a już zupełny burdel panował w Polsce, bo w niej lewica kłóciła się z prawicą, lewacy z narodowcami, lesbijki z moherami, a geje ze skinami. 

Polacy jednak, jak wiemy, całkowicie dają dupy w czasach pokoju, jeśli natomiast chodzi o wojnę, nie mają sobie równych”.

 

Nowa Fantastyka