Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

0
kom

Przyznano nagrody BFA!

Tiszka | 03.10.17, g. 13:41

W niedzielę 1 października podczas konwentu Fantasycon 2017 przyznano nagrody British Fantasy Awards – przyznawane przez stowrzyszenie British Fantasy Society dla najlepszych utworów brytyjskich (i nie tylko) fantastów. Na liście są liczne perełki literackie i nie tylko!

 

Pamiętacie serial Kung-Fu z Davidem Carradinem? Oglądaliśmy fo w polskiej telewizji... cóż, dawno temu. Teraz stacja Fox postanowiła zrobić reboot słynnej serii – ale głównego bohatera zastąpi postać kobieca! Zainspirowali się Kill Billem?

W popkulturze funkcjonuje wiele wyobrażeń o kobietach wojownikach. Jednym z popularniejszych jest obraz pani wiking, która dzięki toporowi i tarczy wyrąbuje sobie miejsce w patriarchalnej społeczności północy. Jednak historyczna obecność żeńskich wojowników wśród Skandynawów była uznawana za mit. Przynajmniej do teraz, bo dzięki badaniom DNA naukowcom z Uniwersytetu w Uppsali udało się zdobyć niezwykłą informację. 

Do końca bieżącego roku nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się kilka fantastycznych (i nie tylko) pozycji. Wśród nich znajdziemy Beren i Lúthien Tolkiena.

0
kom

Zobacz Lore od Amazonu!

Tiszka | 21.09.17, g. 11:56

Amazon udostępnił pełen trailer swojej nowej oryginalnej serii – Lore. Serial oparty jest na popularnym podcaście o tym samym tytule.

Wydawnictwo Fabryka Słów przygotowało dla swoich czytelników siedem październikowych premier. Wśród zapowiedzi znajdują się aż dwie książki autorstwa Mai Lidii Kossakowskiej. 

0
kom

"Arrow" z nowym zwiastunem

Wymyk | 15.09.17, g. 17:07

Przygody najsławniejszego łucznika DC Comics doczekały się szóstego sezonu. Do materiałów promocyjnych najnowszych odcinków Arrow dołączył oficjalny zwiastun. 

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka